Projekt TeeRöövel ehk ДЗ-99
#61

(04-11-2016, 21:29 PM)Marko Kirjutas:  Kahe termoreleega ei saa, nad ei hakka sünkroonis vilkuma. Ühega ka ei saa, jube aeglaseks jääb. Esimene mõte oli parim, mingi auto pealt maha nokkida.

Kui panna lüliti peale releed(ühendab mõlemad suunad kokku) Rolleyes Asja mõte oli võimalikult lihtsalt asi toimima saada.
Vasta
#62

Nende kahe klemmiga releede plinkimiskiirus sõltub tarbitavast voolust. Nad on ette nähtud kahte pirni vilgutama kui üks pirn läbi, läheb vilkumine kiiremaks, paned teise kontuuri järgi nö ohutuled, siis jääb väga aeglaseks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#63

(04-11-2016, 21:46 PM)Marko Kirjutas:  Nende kahe klemmiga releede plinkimiskiirus sõltub tarbitavast voolust. Nad on ette nähtud kahte pirni vilgutama kui üks pirn läbi, läheb vilkumine kiiremaks, paned teise kontuuri järgi nö ohutuled, siis jääb väga aeglaseks.

Kui mul käru taga,siis vilgub norm.Pirne ju rohkem. Sad
Vasta
#64

Kiiremini hakkab vilkuma relee lisaharu (kolme klemmiga relee). Kahe otsaga relle olulist vahet ei tee.
Kasuta Lada ohutule lülitit. Sealt saab ka releed vajadusel. Väga lihtne ühendada, skeeme on vabalt saada. Saad ohutuled sisse lülitada ka "süüdet" mitte sisse lülitades.
Võib ka lihtsalt nii, et lükkad ühe suuna sisse ja vahelülitiga kaks kontuuri omavahel kokku.
Vasta
#65

Võib ka lihtsalt nii, et lükkad ühe suuna sisse ja vahelülitiga kaks kontuuri omavahel kokku.

Just nii.Kõige lihtsam,käepäraste vahenditega. Smile
Vasta
#66

Palun mulle ka tulemusest raporteerida termorelee puhul!
Mis aasta autol käruga ei lähe aeglasemaks?
Ma ei viitsi täna sõdida, võibolla oli möödarääkimine kohe alguses.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#67

(04-11-2016, 22:48 PM)Marko Kirjutas:  Palun mulle ka tulemusest raporteerida termorelee puhul!
Mis aasta autol käruga ei lähe aeglasemaks?
Ma ei viitsi täna sõdida, võibolla oli möödarääkimine kohe alguses.

Marko.Sa oled mõttes kinni termorelees(ehk siis nn.bimetall)Need ju ajast ja arust justkui....
Vasta
#68

Täpselt nii. Mis sel Russil siis algselt on? See tähendab, mida Luik mõtles oma küsimuses kui mitte termo(bimetall)releed?

PS Aitab tänaseks, oleme sodinud piisavalt siin, ootame täpsustuse ära.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#69

(04-11-2016, 23:45 PM)Marko Kirjutas:  Täpselt nii. Mis sel Russil siis algselt on? See tähendab, mida Luik mõtles oma küsimuses kui mitte termo(bimetall)releed?

PS Aitab tänaseks, oleme sodinud piisavalt siin, ootame täpsustuse ära.

Liugel plaanis ikka midagi uuemat vahele panna:
Orginaalis ongi üks relee mis on suunatulede lülitisse tuleva + juhtme vahel. Kui panna kaks releed peale lülitit siis vist on tõesti kõige lihtsam lahendus. Releed ei maksa ka suur midagi, 3-4€ tk olid vist.
 Noh,eks paistab....
Vasta
#70

(04-11-2016, 22:09 PM)motamees Kirjutas:  Kiiremini hakkab vilkuma relee lisaharu (kolme klemmiga relee). Kahe otsaga relle olulist vahet ei tee.
Kasuta Lada ohutule lülitit. Sealt saab ka releed vajadusel. Väga lihtne ühendada, skeeme on vabalt saada. Saad ohutuled sisse lülitada ka "süüdet" mitte sisse lülitades.
Võib ka lihtsalt nii, et lükkad ühe suuna sisse ja vahelülitiga kaks kontuuri omavahel kokku.

Vahelüliti taha paneks mina ühe relee tõmbemähise, see tõmbaks kokku kontaktid, mis annavad voolu teise poole suunatuledele ja mitte suunaree kaudu vaid kusagilt mujalt. Siis koormaks suunareleed ainult kaks ühe poole pirni ja lisarelee tõmbemähis. Mis lubaks voolu suunarelees hoida normi piires ja samal ajal vilguvad kõik neli suunda korraga ühes taktis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#71

A ma paneks lihtsalt ägedad led vilkurid, ikka need mis erinevate diskorežiimidega on.
Vasta
#72

Suunatulesüsteemidest saaks ka eraldi teema juba...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#73

(05-11-2016, 01:08 AM)tanel. Kirjutas:  A ma paneks lihtsalt ägedad led vilkurid, ikka need mis erinevate diskorežiimidega on.

Nagu Polismanil Big Grin Big Grin Ohutus garanteeritud.
Vasta
#74

(05-11-2016, 01:08 AM)tanel. Kirjutas:  A ma paneks lihtsalt ägedad led vilkurid, ikka need mis erinevate diskorežiimidega on.

Hää et meelde tuletasid, tundus et nagu mõned nädalad tagasi oleks miskit sellist juba tellinud, võtsin aliekspressi listi lahti ja nii see ongi, peaks varsti kohale jõudma. 

https://www.aliexpress.com/item/2016-Bra...50234.html
[Pilt: HTB1NmiWJVXXXXX9XFXXq6xXFXXXM.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#75

Kohe üldse ei raatsi öelda, millist releed elava keskustelu algatanud küsimuses silmas peeti?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#76

(05-11-2016, 17:35 PM)Marko Kirjutas:  Kohe üldse ei raatsi öelda, millist releed elava keskustelu algatanud küsimuses silmas peeti?

Vaatasin mida mul siin üldse riiulis on, mõned tutikad RS-410M"russi" releed on näiteks olemas, samas oma üllatuseks leidsin ka ühe ERP-1 tähisega relee, selles paar klemmi rohkem ja vist kasutasin MTZ 820 puhul neid. 
Viimasel oli ju vist ohutulede variant olemas? 

[Pilt: 3701.jpg]






(05-11-2016, 18:35 PM)Veskioja Kirjutas:  Egas enam volkarit vaja pole,või jääb see väiksemate,kiiremate tööde tarvis?
Millist volkarit mõtled, musta, rohelist või mõnda muud?  Polotrooper on müügis jah aga ega ohtu ei ole et keegi ära ostaks, niisama kõvatajaid käib ikkaWink  Mõni isegi päris korraliku summa käsiraha maksnud aga õigeks ajaks pole ülejäänud summat toonud, seega ...shit happens.
 Mõtlen juba hüdraulika ja saha peale tollele masinale.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#77

Diy vilgutusrelee saab, kui mingi vee temperatuurianduri klemmi külge ühendada autoasjanduses kasutatava vaherelee(näit. signaali, täistulede jms) mähiseots. Anduri kere ikka massi. Teise m.otsa anna aku pluss. Hakkab kõrr-plõks-kõrr käima. Vilkumine ei sõltu koormusest, Kontaktid kannatavad ajutist lühistki. Ohutulede jaoks ideaalne kahe kontaktipaariga (5-6 otsaga)relee Kasutasime uudismaal ja Moskva all ehituspataljoni autobaasis sellist vilgutusrelee lahendust zahaari e. Zil 164, -554 juures. Mingi defitsiit oli sõjaväelgi kuuekümnendatel...
Vasta
#78

Pildil olevat releed ma ei tunne. Kuna tal on lubatud 2 - 6 pirni, siis ilmselt ei ole bimetall ja saab ohutuled ka teha, vaja ainult otsad selgeks teha.
Case closed!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#79

(05-11-2016, 20:32 PM)mlsluik Kirjutas:  
(05-11-2016, 17:35 PM)Marko Kirjutas:  Kohe üldse ei raatsi öelda, millist releed elava keskustelu algatanud küsimuses silmas peeti?

Vaatasin mida mul siin üldse riiulis on, mõned tutikad RS-410M"russi" releed on näiteks olemas, samas oma üllatuseks leidsin ka ühe ERP-1 tähisega relee, selles paar klemmi rohkem ja vist kasutasin MTZ 820 puhul neid. 
Viimasel oli ju vist ohutulede variant olemas? 

[Pilt: 3701.jpg]






(05-11-2016, 18:35 PM)Veskioja Kirjutas:  Egas enam volkarit vaja pole,või jääb see väiksemate,kiiremate tööde tarvis?
Millist volkarit mõtled, musta, rohelist või mõnda muud?  Polotrooper on müügis jah aga ega ohtu ei ole et keegi ära ostaks, niisama kõvatajaid käib ikkaWink  Mõni isegi päris korraliku summa käsiraha maksnud aga õigeks ajaks pole ülejäänud summat toonud, seega ...shit happens.
 Mõtlen juba hüdraulika ja saha peale tollele masinale.
Ohutulede relee jah on see!

Veel pole maha löödud
Vasta
#80

Nagu vanarahvas teadvat rääkida et egas tali taeva jää, samamoodi ka seekord. Kuna eile õhtust saadik polnud keegi suvatsenud teid lahti lükata et inimesed tööle saaks, postiljon ja prügiauto oma ringi tehtud siis ei jäänud muud üle kui ise käed külge panna. Kuna kõik teised masinad hetkel töös siis pikalt ei pidanud mõtlema millega seekord lükata, tuli höövlile tuli kolvipeale ajada... mida tagantjärgi öeldes oli lihtsam öelda kui teha. Alustuseks oli käivitusmootori reduktor kinni külmunud, selge, soojapuhur peale ja punn alt ära. See sai kiirelt korda, vett tilkus ikka omajagu. Käivitusmootor läks lihtsalt aga vana altai näru ei tahtnud kohe üldse lutti suhu võtta. Küte oli ülevalt aga vat käima ei lähe. Pika punnimise peale sai kuidagi potsuma, kui vaatasin mida imet korstnast välja kukub siis oli ka kohe selge miks pill käia ei taha. Tegin enne väikse video ka et kui selline asi peaks olema siis inimesed teaksid mida teha. Big Grin   Big Grin   Kuna ilmselgelt suits oli tsuts tume siis lasin õhupuhasti klambrit lahti ja proovisin alumist osa ära võtta sest noo see filter pidi ikka väga kinni olema. Vaakum oli suht suur ja lõpuks lõin jalaga totsiku küljest ära, misjärel laulis kohe rõõmsamalt. Filtri viisin garaasi sulama, vaja vesi ja õli sealt välja saada ja filter ära pesta ning uuesti kokku laduda, see selleks, ilma filtrita saab ka ju tööd teha ja ega täna eriti tolmune ka väljas ei ole Big Grin





[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne