Projekt TeeRöövel ehk ДЗ-99
#81

Kas tõesti on Tartumaal juba niipalju lund et postiljon ja prügiauto sõita ei saa? Täiesti ebaõiglane, meil siin lõunapool ainult 10-15 cm kohevat lund mis lükkamata teedel väga probleeme ei valmista.
Vasta
#82

(07-11-2016, 20:05 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas tõesti on Tartumaal juba niipalju lund et postiljon ja prügiauto sõita ei saa? Täiesti ebaõiglane, meil siin lõunapool ainult 10-15 cm kohevat lund mis lükkamata teedel väga probleeme ei valmista.

Vaevalt seal poolt meetrit on, aga inimeste õpitud abitus on meil saavutanud väga kõrge taseme. Kui me juba ei ole ette jõudnud kesk-Euroopast, siis samal tasemel oleme küll. Kõik peab juhtuma eile. Cool Samuti on hästi arenenud vingumislihased. Big Grin

Harjumaa lõunapiiril ka napp 10 cm seda valget sitta. Aga tuleb tunnistada, et esineb oluliselt kõrgemaid tuisuvaalusid, mis elu paiguti huvitavaks teevad. Homne töölesõit saab olema meeleolukas.

Mul küsimus austet Luigele. Kuidas deetsett lumehangedes ukerdades juhitav on? Ning kas nõukaaegsed polümeertooted omavad reaalset  haakumist lumes/jääl?
Palju selle kolaka töökaal üldse on?
Vasta
#83

(07-11-2016, 20:21 PM)v6sa Kirjutas:  Vaevalt seal poolt meetrit on, aga inimeste õpitud abitus on meil saavutanud väga kõrge taseme. Kui me juba ei ole ette jõudnud kesk-Euroopast, siis samal tasemel oleme küll. Kõik peab juhtuma eile. Cool Samuti on hästi arenenud vingumislihased. Big Grin

Harjumaa lõunapiiril ka napp 10 cm seda valget sitta. Aga tuleb tunnistada, et esineb oluliselt kõrgemaid tuisuvaalusid, mis elu paiguti huvitavaks teevad. Homne töölesõit saab olema meeleolukas.
Mul kah naine viriseb juba,aga pole veel lundki.Raskeks läheb siis kui juba kõrged vallid tee ääres ja vallide vahe täis kitib.Sellest aastast kõrge kangoo autoks ja täitsa naudin paksemas lumes sõitu.Kisub kohe põllale Big Grin
Vasta
#84

Kas Kfl. Luik on omakandi nn.filantroop või abistab kohalik võim kah.(Röövliprojekt algusest lõpuni Ikka väga kiire ja äge)
Vasta
#85

(07-11-2016, 20:05 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas tõesti on Tartumaal juba niipalju lund et postiljon ja prügiauto sõita ei saa? Täiesti ebaõiglane, meil siin lõunapool ainult 10-15 cm kohevat lund mis lükkamata teedel väga probleeme ei valmista.

Põllupeal sõida või jalgrattaga aga tuiskas jube lolli nurga alt ja mätsis päris pikalt tee täis, 4*4 Jeep igatahes suht jeeli-jeeli ronis mul läbi. Prügiauto poleks viitsind jamama hakatagi... ammugi postiljon oma suberbiga.
(07-11-2016, 20:21 PM)v6sa Kirjutas:   Aga tuleb tunnistada, et esineb oluliselt kõrgemaid tuisuvaalusid, mis elu paiguti huvitavaks teevad. Homne töölesõit saab olema meeleolukas.

Mul küsimus austet Luigele. Kuidas deetsett lumehangedes ukerdades juhitav on? Ning kas nõukaaegsed polümeertooted omavad reaalset  haakumist lumes/jääl?
Palju selle kolaka töökaal üldse on?

Vat vat need tuisuvaalud...  Dz lumes on nagu part libedal jääl, aga kui hoog sees siis läheb päris edukalt. Rehvidel haakumisega suurt miskit pistmist pole aga mõistusega lähenedes hätta ei jää. Ketid ka olemas tegelikult ning väga korralik jooks rehve hetkel veel magiruse all mis mingi aeg tuleb höövlile alla panna. 
Kaalu on ca 10 tonni.
(07-11-2016, 21:06 PM)linnuke Kirjutas:  Kas Kfl. Luik on omakandi nn.filantroop või abistab kohalik võim kah.(Röövliprojekt algusest lõpuni Ikka väga kiire ja äge)

Suures plaanis heategevuslik üritus jah, ei abista kohalik võim suurt midagi. Mõnikord mõne tööotsa pakuvad aga enamjaolt olen ära öelnud sest nende hindadega millega hetkel "lund lükatakse" ei suuda mina töid teostada.  Jutumärkides sellepärast et kui seda oleks keegi teinud siis ei peaks minusugused napakad oma vaba aega selleks raiskama et inimesed tööle pääseks ja kiirabil ja tuletõrjel tee vaba oleks kui vaja peaks minema. 

Projekt ei liigu tegelikult kohe üldse sellises tempos nagu ise seda näha tahaks, peamiselt seetõttu et laias laastus kaks nädalat iga kuu olen eestist eemal kusagil naaberriikides ning need kaks nädalat eestis olles tahaks ikka enamuse aega perega veeta ning muud tööd ja tegemised järjepeal hoida. 


Urgitsesin filtri elemendi topsikust välja ja panin sulama, oli vähe jääs teine... 

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#86

Kfl luik
Suures plaanis heategevuslik üritus jah, ei abista kohalik võim suurt midagi. Mõnikord mõne tööotsa pakuvad aga enamjaolt olen ära öelnud sest ........................

Vot selline elustiil on OK.Korralik teenistus ja siis nn. hobid.Saan aru , et enamik mõistavad minu mõttelaadi hukka,aga ilma selleta poleks meil ka Teeröövliteemat.sic. Kahju ainult,et nii noorelt selline nn.tööots...(st . kodust eemal)
Vasta
#87

(07-11-2016, 20:21 PM)v6sa Kirjutas:  Vaevalt seal poolt meetrit on, aga inimeste õpitud abitus on meil saavutanud väga kõrge taseme. 

Neid inimesi, kes Pobedaga üle kapoti ulatuvat lund on rünnanud ja praegugi nõus seda tegema, on tõesti väheks jäänud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#88

Rauaentusiast lükkab omal hoovid ja asjad lahti ja kuna tegemist on hoboga, siis mis see naftatilk ikka ära ei ole ka avalik tee puhtaks teha. Pealegi, kui ise ka seda mööda sõidetakse. Oletame, et ma võtan murutraktori ja lähen heast südamest Kadrioru parki niitma. Ma usun, et mingi sanktsioon sellisele tegevusele järgneb. Ei tea, kuidas teehooldusega on...  Kas pole mingit karistust omavolilise avaliku tee haldamise kohta? Et äkki antusiastlik, aga oskamatu keerab kruusatee kalded tuksi vms?

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#89

Mis kaldest siin enam juttu on. Tullakse libistatakse traktoriga korra ära ja asi ants. Pole neid teid juba ammu ilusti kaldesse aetud. Keegi ju ei maksa selle eest Vähempakkumise värk. Ja valla sahk peab ikka ära käima, muidu gps ei näita tehtut ja saab pähe ka veel. Aga oma lustiks ikka ju tore seda sodi kraavi keerutada.

Muidu vägakorralik projekt. Big Grin


Ivari
Vasta
#90

Mul nagu peas väike kolks selle kohta,et ei tohi ise teed parandada..... aga aukus ja kaikaid täis võib olla. Võibolla sain ka valesti aru....
Ma ei usu seda,et keegi tuleb karistama selle eest,et kuskil teed lahti ajad oma kuludega. Tahaks selle inimese nägu näha kes õiendama tuleb. Big Grin Peab ikka väga sassis olema.....
Vasta
#91

Noo lumelükkamine on minu arusaamise järgi selline töö kus alati saab sõimata. Kord häda, et lükkad peegelsiledaks, kord häda et lükkad liiga vähe, kord liiga palju ja siis peab linnavurle alustama suuremahuliste mullatöödega (5 cm murukamarat rehaga kevadel tasaseks siluma)...
Muidugi erijuhtumid on kus kriitika õigustatud. Näiteks lükkaja hoiab terve talv saha talda ühes asendis ja siis kevadel avastatakse, et 10 cm kasvatatud lumeplödi ei sula ära ja tee on läbimatu.
Vasta
#92

(08-11-2016, 20:54 PM)hannest Kirjutas:  Kas pole mingit karistust omavolilise avaliku tee haldamise kohta? Et äkki antusiastlik, aga oskamatu keerab kruusatee kalded tuksi vms?
No entusiastidel pole sellist tehnikat millega kaldeid muuta.pigem see häda suvalise sahaga,et oled oma tee aukusi täitnud ja pisut kõrgem kivitükk minema lükatakse,aga saab hakkama,sest tähtsam,et tee lahti.
Vasta
#93

(05-11-2016, 01:08 AM)tanel. Kirjutas:  A ma paneks lihtsalt ägedad led vilkurid, ikka need mis erinevate diskorežiimidega on.

Jõudis vahepeal kohale pakk "Made in China" tulukestega... 10 dollari eest vast põlevad küll


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#94

(20-11-2016, 15:47 PM)mlsluik Kirjutas:  
(05-11-2016, 01:08 AM)tanel. Kirjutas:  A ma paneks lihtsalt ägedad led vilkurid, ikka need mis erinevate diskorežiimidega on.

Jõudis vahepeal kohale pakk "Made in China" tulukestega... 10 dollari eest vast põlevad küll


Meelis alustab siis jõulukampaaniaga :Big Grin Huvitav kaua need vastu peavad?

Veel pole maha löödud
Vasta
#95

Mulle meeldib, et prioriteedid paigas on- enne LEDid ja alles peale seda jäätunud õhupuhasti Smile
Vasta
#96

(22-11-2016, 20:45 PM)vant Kirjutas:  Mulle meeldib, et prioriteedid paigas on- enne LEDid ja alles peale seda jäätunud õhupuhasti Smile

Nüüd ei saand pihta et kuidas see õhupuhasti siia puutub...oli peale pesu vähe vett sisse saand aga see ju ammu unustatud... uued filtrid sees, mootoris, käigukastis - sillas värsked õlid ja nüüd tuleb mingi vant prioriteetidest rääkima....  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#97

(20-11-2016, 18:04 PM)JaakH Kirjutas:  Meelis alustab siis jõulukampaaniaga :Big Grin Huvitav kaua need vastu peavad?

Ehh ei tea Big Grin Toungue  , huvitab ennaski.
80 eurised kestavad juba 4ndat aastat veoka küljes, kui need paar aastat vastu peavad on juba hästi küll.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#98

Ole nüüd täitsa mees ja räägi uuesti, mismoodi sa tuvastasid, mis tal tagasillas viga oli? Käisin ka ühte pilli kaemas, on ka tagasilla veaga, aga seda ei tea keegi, mis seal sillas viga on.  Suur katel käib ringi, aga käivitusmootor ei käi, sealt on ka mõned jupid jalutama läinud, seega elu sisse hetkel ei saanud panna.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#99

(28-11-2016, 17:28 PM)saarrand Kirjutas:  Ole nüüd täitsa mees ja räägi uuesti, mismoodi sa tuvastasid, mis tal tagasillas viga oli? Käisin ka ühte pilli kaemas, on ka tagasilla veaga, aga seda ei tea keegi, mis seal sillas viga on.  Suur katel käib ringi, aga käivitusmootor ei käi, sealt on ka mõned jupid jalutama läinud, seega elu sisse hetkel ei saanud panna.

oi selle sillas saab vigu olla mitmeid, diagnoosi saab panna siiski kohapeal. Võta käik välja ja proovi kardaaniast kruttida, siis peaks kuulma kus miskit krõbiseb, kas taldrik, differ või külgülekanded. Kui külgülekane võllid koonusega siis need kipuvad lahti jooksma, mul ühel pool vana tüübi koonusega istud ja teisel pool uuema varindi omad kiiludega. Üks külgülekanne on mul olemas ka, peagi minema ära tooma veel. 

Vea tuvastamine oli lihtne, sellepärast see masin üldse seisma jäigi ning peremees oli vea tuvastamiseks kardaani alt võtnud ja võlli välja. Suht tavaline viga et võlli otsast laager ära.  
Vaatama minnes tuleb alati oma karpa ja magneeto kaasa võtta ju... Wink  Big Grin

Kui differ ära siiis aamen sellega... vb mõned maz'i osad sobivad aga see on ka kõik.  
Kus kandis pill asub?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

[Pilt: 1]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne