Tehnoabibussid läbiaegade :)
#1

Paneks siia teemasse siis juttu tehnobusside kohta mis kuulusid TAK\'ile , trollipargile , trammipargile ....ja no ka loomulikult teised tehnoabibussid Smile
Vasta
#2

korgits Kirjutas:Paneks siia teemasse siis juttu tehnobusside kohta mis kuulusid TAK\'ile , trollipargile , trammipargile ....ja no ka loomulikult teised tehnoabibussid Smile

Harjumaaliinide Ikarus 260 nr. 274 AGZ. See sõidab veel,kuid kui kauaks?
Vasta
#3

Trollipark sai täna endale uue tehnobussi Wink
volvo B9M (370 ASO)
Buss on väga ilus ja ilusa oranzi värviga ning kolme kollase vilkuriga Toungue
Iste pinke on kolmele inimesele (1+2) ning juhi ja kaassõitjate ruum on eraldatud töö ruumist . Buss on yldse väga asjalik , ei ole nagu mingi oma aretus aga ikka korralikult tehtud mingi firma poolt!
Bussi pamperi kyljes on umbes 15cm X 15cm X 40 cm kaks kummist klotsi ning yhe sellise klotsi kyljes on numbrimärk Big Grin ....et sellega vist ta ei saa kedagi kõksata Toungue
Proovin lähipäevil pilte teha bussist Smile
Vasta
#4

Pagana suured pildid! Ega neid muidu ei näe,kui salvesta eraldi ära ja vaata siis arvutist! Äkki on ka HML-de tehno-Ikarus 274 AGZ pilt olemas?
Vasta
#5

Regardman pane väiksemad pildid ...sest mina ei näe neid yldse oma 13tollise monitori tagant Toungue
Vasta
#6

TTTK Ikarus tehnoabi on kadunud!
Täna oli aint Volvo.
Vasta
#7

Regardman Kirjutas:TTTK Ikarus tehnoabi on kadunud!
Täna oli aint Volvo.
See müüdigi 9000EEK-ga maha. Ma vaatan,et pole netiski enam seda oksjoni lehtegi üleval. Teisipäeva õhtul oli TTTK õuepeal too Ikarus seal veel alles!
Vasta
#8

Tartust mäletan veel 80.-te algusest ühte Ikarus 620 tehnoabibussi ,millel garaažinumbriks 123. Noja samasugusest aastaid Seljal seisnud masinast on siin foorumis juba korduvalt juttu olnud...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#9

korgits Kirjutas:Trollipark sai täna endale uue tehnobussi Wink
volvo B9M (370 ASO)
Buss on väga ilus ja ilusa oranzi värviga ning kolme kollase vilkuriga Toungue
Iste pinke on kolmele inimesele (1+2) ning juhi ja kaassõitjate ruum on eraldatud töö ruumist . Buss on yldse väga asjalik , ei ole nagu mingi oma aretus aga ikka korralikult tehtud mingi firma poolt!
Bussi pamperi kyljes on umbes 15cm X 15cm X 40 cm kaks kummist klotsi ning yhe sellise klotsi kyljes on numbrimärk Big Grin ....et sellega vist ta ei saa kedagi kõksata Toungue
Proovin lähipäevil pilte teha bussist Smile


väike lisa info sellest bussist ........

Osteti soomest 120 k eest ning ehitati ymber trollibussi pargis Smile Sees on isegi need sõitjatele mõeldud käepidemed ja stopp nupud alles Big Grin Buss ei ole eriti hea seisukorras tegelikult sest tuli soomest roostes plekkidega ning neil tuli neid asendada Sad


* korgits sai täna väikse tiiru teha selle tehnoabibussiga Wink
Vasta
#10

Aga Tartus täna üks tehnoabi-Ikarus sõitis! Ise nägin.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#11

see oli kindlasti ikarus 280 Wink Neid sõidab Tallinnas ka .....see pole veel mitte mingi ime asi Smile

Mossemees Kirjutas:Aga Tartus täna üks tehnoabi-Ikarus sõitis! Ise nägin.
Vasta
#12

Trollipargi tehnoabi oli tõesti Ik-280, 1987.a. buss esialgse numbriga 1840 EAM ja garaazinumbriga 2823. Bussikoondise tehnoabid olid ja on (peaaegu?) kõik siiski tehtud Ik-260 baasil. Tartus samuti. Kui kedagi täpsemad numbrid huvitavad, pean oma sodipaberitest ja piltide pealt otsima.
Vasta
#13

TAK-il on minu teada ka vähemalt üks Volvo lõõtsbussist aretatu.
Vasta
#14

Regardman Kirjutas:Nii, sain TTTK uue Volvo kätte.
Pilt: http://www.zone.ee/bussid/TTTK_tehnoabi.JPG
Oleksin ka mingi nädal-paar tagasi Balti jaamas,seal kus muidu bussid seisavad,sellest väga hea pildi saanud. See hetkel seisis seal siis. Ei teinud siiski,kuigi oleks saanud teha mitmest küljest. Praegu mõtlen,et oleks ikka võinud ära teha...
Vasta
#15

mrali Kirjutas:TAK-il on minu teada ka vähemalt üks Volvo lõõtsbussist aretatu.

Jah, üks on selline nagu TTTK-l .
Teine on Volvo Wiima kere peal.
Vasta
#16

Kunagi kui ma veel tatt olin oli 5 filaalil algul 620 pärast 556 tehnoabi.Trammipargil oli 620 sööklabuss,hiljem556 aga tollel oli tagumine osa maha võetud.Lõpuks oli neil LIAZ 677.Kolisin Õismäele 76 aastal siis olid TAKil veel osa tehnoabisid Ikarus60.Näituselt jäi meelde,et üks nendest oli juba tehases tehtud tehnoabiks.Kas kellelgi on tollest pilte?
Vasta
#17

Bussipargi tehnoautode gr numbrid on juba aastaid 2900 seeriast.Sinna alla käisid kõik õppe ,söökla ja kõik muu padajann ,mis reisijaid ei vedanud.
Vasta
#18

öösel netis kolades täitsa juhuslikult leidsin....

http://www.pilt.ee/view/114924/ ehk siis trollipargi tehnobussi pildid Smile nii seest kui väljast ;-)
Vasta
#19

Regardman Kirjutas:Nii, sain TTTK uue Volvo kätte.
Pilt: http://www.zone.ee/bussid/TTTK_tehnoabi.JPG
Sain kah eile hommikul Balti jaamas selle koos 274-ga kätte ajal,mil juhid-remondimehed selle(ja 274-ja) ümber jooksid. 274 kooles vist ära,oli teine juba haakesse võetud,kuid selle haake kohapealt pilti unustasin teha ja aega polnud ka siis enam,kui see meelde lõpuks tuli.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#20

[Pilt: 2921.jpg]
TAK-i tehnoabi 2921, Reg. nr. 921 TAK täna Tondil täiesti töövõimelisena.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne