1975 Toyota Corolla Coupe KE35
Vahet pole, mis firma seda toodab, aga alanimi peaks olema ML. See on kunagi Rootsis leiutatud roostevastane segu (vist oli nii).
Pealekandmise mooduseid erinevaid. Müügil kõrrega pudelites ja muudes suuremates pakendites. Osa neist kohe purgis, mille peale saab spetsiaalpritsi kruttida.
Ka veneaegne Movil kuulus selle kaubaartikli alla ja oli väga tõhus kaitsevahend.

Vasta
Täna sai siis tagatiiva alumine osa korda tehtud. Igaks petteks panin ka keskmise pleki alumise osa uue ja tuiskasin epo peale enne välimise osa paigaldamist. Nüüd üks külg väljast korras ja saab seest põhja ja karbi ühendamist tekitada.
Seejärel siis rattakoopa enda ümbrust korrastama.
Ma olen karpidesse ja mujale õnarustesse muidu Dinitroli ML-i ujutanud. Ja mingi päeva pärast järgi tuisanud veel ML-i ja Dinitroli mingi paksema asja segu.

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta
Näen piltidel vaaderpassi, ilmselt paralleelsuse kontrolliks? Tubli, nii peabki!
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
(07-01-2017, 02:01 AM)wagoneer Kirjutas: Ma olen karpidesse ja mujale õnarustesse muidu Dinitroli ML-i ujutanud. Ja mingi päeva pärast järgi tuisanud veel ML-i ja Dinitroli mingi paksema asja segu.

Seda võid muidugi panna, sama asi ju, ainult toon on teine ja supervoolavusega.

Aga ära enne värvimist veel küll lase, kui keevitusse mingigi auguke või pragu jääb (ja ikka jääb, sinna pole parata!), siis maaler-mees hakkab Sind pärast kiruma, et värv ei jää peale... Cool Ja kruntvärvi sisse jääb selline rasvane rõngake.

............

Ja see esimene p. alumine uksehing võta ka enne värvi maha, värvi eraldi ja tsingi poldid ära. Sis saab ilus ja ülejäänud (väga hästi) tehtud tööga tasakaalu.
Selle hinge all võib ka veel mingi roostekirme olla, pärast hakkab peale autopesu mingi punakas nire voolama, see pole hea vaadata; endal ka s..tt tunne. Tegelt viga nagu polegi.

Muidu, minu poolt ka hinne 5.
Või 5-, sest mingi teip vedeleb taustal põrandal, muidu tuba tundub iseenesest heas korras. Parem kui mul ntx.

.
Vasta
Vaaderpassiga jah sai kontrollitud,et asjad jonksus oleks ja hiljem üllatusi ei tuleks.
Eks need korrosiooni asjad ikka lähe peale värvimist. Muidu maaler mitte ei saa pahaseks vaid tuleb füüsiliselt kallale kui kusagilt seda ollust välja immitseb.
Uksehinge veel ära ei võta kuna esiuks tuleb korraks ette panna kui esitiivaga tegelema hakkan. Peale seda võtan ära hinged. Ehk värvib eraldi. Kõik poldid plaanis VG-sse viia ja lasta kollaseks teha. Nii nagu nad kunagi olnud.

Aga ruum on paras seapesa Smile peale kolimist läheb aega kui kõik asjad omale koha leiavad. Ruumi tagumises osas sai vahesein tehtud mille taga siis peaks saama värvimisega tegeleda tulevikus.
Vahepeal sai ka väike töölaud omale tehtud Smile

Vasta
Ossaanuga see töölaud ikka vägev tõesti,alasi iga nurga ja serva peal,muidugi ikke mõistlikkuse piires Cool
Vasta
VeskiojaOssaanuga see töölaud ikka vägev tõesti,alasi iga nurga ja serva peal,muidugi ikke mõistlikkuse piires  Cool

2500*1100*35mm roostevaba ning kenasti iga 100mm järgi 10mm keermestatud avad läbi plaadi Cool
Hea vajadusel asju kinnitada.
Vasta
Parem kui ma ei oleks torkinud,nüüd veel kadedam,mudugi heas mõttes Wink Noja mis krdi plaat see sihke on,mingi espetsiaalne,det.vms.mingist asjast üle jäänud?Miks ei ole omale kere grilli teinud?Muidugi mõista ei ole see niisama,et lihtsalt nipsti ja valma
Vasta
Tore, et kere heaks saab. Aga hoopis huvitavam on, mis kapoti alla tuleb( mootor, kast, sillad pidurid)?
Vasta
(08-01-2017, 21:48 PM)Veskioja Kirjutas: Parem kui ma ei oleks torkinud,nüüd veel kadedam,mudugi heas mõttes Wink Noja mis krdi plaat see sihke on,mingi espetsiaalne,det.vms.mingist asjast üle jäänud?Miks ei ole omale kere grilli teinud?Muidugi mõista ei ole see niisama,et lihtsalt nipsti ja valma

Nipsti ja valma saab keregrille ostes näiteks.

[Pilt: 1]
Grill on hea. Ja kupla projekti tehes sain maitse suhu ka Smile Seal oli küll selline eriti primitiivne ja mis seal salata suht ebakindel sisteem. Aga maru hea oli kruttida küll.
Aga see grill on päevakorras. Lihtsalt ei jõua kõikke ise teha kohe. Aga vaatame mis lähiriigist kostetakse. Äkki saab valmis asja.
See Toyota tuleb originaal. Ehk mootor see mis oli(1,2L) ja tagasild ning värvus samuti. Kui kunagi peaks valmima, siis idee poolest peaks olema nagu värskelt poest Toungue

Esimestel piltidel näha seda kipakat grilli. See on muide ka saadavl kui kellegil huvi.
Viimased pildid on grillimise tulemus(fotod laenatud fotograafineiult Tiina Kirs)

Vasta
(10-01-2017, 13:49 PM)wagoneer Kirjutas: Lihtsalt ei jõua kõikke ise teha kohe. Aga vaatame mis lähiriigist kostetakse. Äkki saab valmis asja.

Noo mul enmv.sarnane kui see deville omma,aint ilma nende lisa mugavusteta,ega ei tunnegi puudust,kuna kaheposti tõstuk olemas.Mat.lasin kohe valmis lõikuda,täpselt ei mäleta,aga vist nii 300€ pluss päevake pusimist Smile
Vasta
Mulle grill meeldib. Täna põhjaga mässates tundsin puudust. Tõstad küll jah tõstukiga üles,aga ega seal all ikka hea keevitada/käiata ole.
Sai siis parem põhi ära tehtud. Vahetada tuli ka jupike põhjaalust tala. Eriti roostes olid just plekkide liitekohad. Need kus üks laheb teise peale. Ja seda nii eesmises otsas kui ka tagumises otsas. Panin EPO-krunti igale poole vahele. Äkki on natuke parem tulevikus.
Kuna põhjaalust tala oli juba tjuunitud siis oli tükk tegemist,et aru saada kuidas ta olema peaks. Nimelt jookseb tagant U- tala ette nii 5cm tulemüürist. Sealt hakkab järgmine tala. Aga see on millegipärast tehtud nii,et L- kujuline tala osa on kardaani tunneli poolt väljapoole avatud ja rattakoopast tuleb teine plekiosa peale mis siis L- kujulisega alt kinni punktitud.
Tagaistme aluses talas ja põrandas olevad augud tulevad ka veel suuremaks teha. Siis saab nagu olema peaks.

Vasta
Kas see on ikka seesama auto, kus esmapilgul paistis, et "Kõik on originaalvärvi all ja roosteta, ainukesed asjad mis on läbi on karbid." ? Smile
Vasta
Big Grin Big Grin Toungue Big Grin
Jep. Aga see ongi nagu hea soendus(saab tojoota inseneride mõttemaailmast aimu) järgnevaks valge corilla tiba tjuuninguga projektiks ning oma GTO ninaosa paremaks tegemisele. Ja kui see kõik on ära tehtud ,siis tuleb Lanceri MEGA projekt Cool
Järgmine nädal peaks shrinker/strecher ja 500mm ulatusega sikemasin ka kohale jõudma. Inglise rattale hakkasin ka täna raami nuputama. Rullikute komplekt juba nii 6a riiulis seisnud. Siis saab õppima hakata ja katsetama oma asjade peal,et Lanceri ehituseks mingid oskused juba olemas oleks Big Grin

PS! originaal värvi all oli ta küll. Aga originaal värvi all oli ka originaal mastiks liitekohtadel nii peal kui all. Ja vot selle vahel oli tühjus Big Grin
Vasta
Tee omal elu vähe lihtsamaks,olen selliste nn.projektidega toiminud,kui tuleb teha tõstukil.Siis see paljas kere ei kaalu essugi,niiet,toestan siis selle poole poolt pukkidega,näit.poolraamidest vms.ja lükkan selle poole tõstuki käpad eest.Mingil määral kannatab,ka kahe käpaga veidi kiiva ajada.Kõrgus aint tuleb enmv.paika sättida,see on vähe tülikas,katsu nii panna,et ei peaks enam üles,alla uppima.Ja kui kere vääga mäda siis vähe keerulisem,vaja sisse ju karkass sättida.Ja igasugused topelt tükid tuleb kaotada,igalt poolt muidugi ei saa niiväga
Vasta
No eks ta mulgi vahepeal pukkidel seisis,et põhja all paremini toimetada. Aga siis vaja midagi seest ka nagu ikka toetada/koputada,ehk peab jälle käpad alla panema ja alla laskma. Tehtud saab loomulikult. Kõik eelmised autod(väljaarvatud kupla) olen ka teinud samamoodi. Kusjuures osad veel 4 posti tõstukil. Seal oli ikka päris paha teha kuna sõiduteed segasid päris kenasti. Ja oma GTO tegin ratastel raamil lihtsalt. Teha saab igat moodi. Lihtsalt tahaks enda jaoks võimalikult vähem närve/aega söövaks asja teha. Siis sujub nagu paremini töö. Mul vähemalt.
Grillga pärast ju hea ka põhjaalust ning koopaid kruntida ja värvida.

Wagoneer@lihtsalt laisk ja ei viitsi kummardada Big Grin
Vasta
Tagaistme alune(paremalt poolt) ja osa tagumise koopa servast ka jälle ühendatud.
Homme kui aega siis peab pagasnikusse pugema ja seal asjatama hakkama.

Vasta
(13-01-2017, 10:34 AM)wagoneer Kirjutas: Kusjuures osad veel 4 posti tõstukil. Seal oli ikka päris paha teha kuna sõiduteed segasid päris kenasti. Ja oma GTO tegin ratastel raamil lihtsalt. Teha saab igat moodi. Lihtsalt tahaks enda jaoks võimalikult vähem närve/aega söövaks asja teha. Siis sujub nagu paremini töö. Mul vähemalt.
Grillga pärast ju hea ka põhjaalust ning koopaid kruntida ja värvida.

Wagoneer@lihtsalt laisk ja ei viitsi kummardada Big Grin

[Pilt: 231478757bba2e_t.jpg]
Ma omal võtt suuna,et need igast pildid netis oleks justkui garantiiks.Rohkem selle mõttega,et kundele näidata,mis ta kallikesega reaalselt tehakse.Olen ka mõelnud siia sinna poole,et mis see hea tõstevahend võiks olla,selline universaalne.Käis ka peast läbi,et ehk käär tõstuk,aga see jällegi paneb kinni põhja aluse,niiet vist ei jää ikka muud üle kui meite sugused peavadki lähtuma,antud olukorrast ja tekitama vastavalt olukorrale abi vahendid.
Sa ikka sealt ratta koopast kaotasid topelt pleki ühendused?Vbl.see polegi niiväga tähtis,nvn.saavad igast liitekohad jne.hullu kihiga kaetud,et see õhuniiskus sinna kunagi enam ligi ei pääse  Wink
Vasta
Pagassis polnud ka midagi kiita  Sad
Koobaste sisemised servad(mis põhjaga liituvad) ja tagatiiva sisemine osa on otsas. Väheke slaavi sõnavarast pärle ja sai see lahti arutatud. Ja kuna ma väga kõva kärbes pole veel nendes töödes,siis oli parajalt pusimist selle igatpidi kumera ja imeliku kujuga siseosaga. Alati saab paremini aga eks kuidagi peab ju õppima. Nüüdseks püsib vähemalt parem pool kenasti koos ja omab ka kindlat pidepunkti,et hakata tiiva ääre ja otsadega tegelema. Samuti tagapaneeliga jne Toungue 
Valmimise prognoos lükkus natuke edasi kuna ega siis teine pool alla saa jääda Big Grin

Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne