1975 Toyota Corolla Coupe KE35
Päris siledalt edeneb, lapitekist on asi ikka kaugel juba.
Küllap omal ajal lapitekimeestel oli puudu nii tahtmisest kui headest tööriistadest. Keevitaja oli keevitaja ja mitte plekksepp. Ja teistpidi ka Smile
Vasta
ilus töö!

hea, et tiib ise on vaid servast mädanenud ja et keegi pole veel seda (suurema tükina ja nn lapiteki-meetodil) vahetama hakanud.

kas kaalusid sisemise ja välimise pleki liitmise puhul ka topeltplekist loobumist? Ma otsustasin oma Vectraga kah nn tehase-lähenemise võtta ja jätsin topeltpleki, aga käsitsi väänates ja keevitades annaks see tehniliselt mitte just kõige roostekindlama lahenduse eeldatavalt roostekindlamaga asendada ja ilmselt tekkis ka kiusatus?
insenerlik lähenemine: kui suurusjärk on õige, on kõik korras
Vasta
Tänud.
Eks see topeltplekist loobumine aitaks nii mõneski kohas kiiremini asja edendada ning äkki annaks ka pikema tulemuse. Ja eks kiusatus ole ka ikka vahel peale tulnud. Aga teen ikka topelt või ka näiteks tagumise koopa sisemise osa liitmisel põhjaga ning siis veel pagasnikupõhja küljega, suisa kolmekordselt. Plekkide vahele lasen 1K EPO kruntti. Eks natuke abiks ikka. Sisemistele liidestele läheb pärast ka keremastiks peale. Koobastesse(autost seest poolt) olen tavaliselt peale värvimist ujutanud Dinitroli ML-i. See pressib ennast päris uskumatult kaugele. Ja loodetavasti siis ka sinna koopaserva plekkide vahele.
Aastaid 6+ tagasi sai tehtud üks valget värvi eldur. Seal sai sama moodi kõik selle ML-i ga ära leotatud.
Sülitan nüüd kolm korda üle vasaku õla,aga pole kusagilt veel mingit täppi tekkinud.
Rootsis ka kasutatakse seda väga palju. Ja sealt soovitati teha ka uus tiivaserv nii,et niiöelda välimine serv oleks natuke pikem kui sisemine serv. Siis saab peale kruntimist sinna ka keremastiksi peale panna nii,et see välja paistma ei jääks. Ja lisab jällegi natuke aega. Ei oskagi öelda mis päris õige oleks.
Täna sai siis sisemine koopapool jälle algusest lõpuni põhjaga ühendatud. Nüüd vaja pagasniku põhja külg aimatava lapitekitüki järgi uus teha. Siis saab tagatiiva paikka ja võib julgelt koopa välimise poole kallale asuda.

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta
Natuke jälle roosteaukke suuremaks lõigatud. Natuke veel ja saab juba tagant küljepeale liikuda. Ehk nagu täna üks optimist ütles: mis mossitad,üle poole juba tehtud ju.

Vasta
Tagapaneel lapitud. Tagatiiva alumine osa ka uueks tehtud. Kõik omavahel ka ühendatud.
Aga no motivatsiooni tappis pilk auto alt läbi välimise rattakoopa. Kiirelt meenus kui "lahe" tegevus on selle koopa lahtipuurimine ja kättesaamine.

Vasta
Ilus teema sul! Jälgin huvi ning mõtlen hirmuga, et mis mind pegi ees ootab, kui oma ke36 keevitama hakkan, sest minu oma ei näe nii hea välja, kui sinu oma enne tööde algust Big Grin

Argo
Vasta
Katsusin ja silitasin mõned tunnid tagasi Soomes tehase originaal plekke ke35 tarbeks. Põhimõtteliselt on tegelasel oma auto jaoks olemas kõik vähegi moeldavad plekid. Toyota kirjadega pakendites. Ei olnud nõus isegi arutama müümist. Endale sain sealt originaal Made in japan kirjaga tahavaate peegli ja salongi lambi ja täitsa uued tagatulede,suunatulede klaasid ja samuti japan kirjaga süütepooli. Lksaks igasugu asju veel. Aga ka uue kapoti igaks juhuks ja pagassi luugi.
Vasta
Vaikselt sai hakatud tegema uut sisemist koopaosa. Ehk siis üks igatpidi kumer asi peaks tulema. Kuna omal mõistus sai otsa, siis neelasin Eestlasliku uhkuse alla ja küsisin Rootsi kolleegide käest nõu. Sain nõu ja hakkasin pusima. Peale mõningast pusimist polnud edusamme märgata. Jälle hädakõne Rootsi. No ei saanud mina oma sikemasinal seda serva vajalikult üles keerata. Nu ja siis selgus,et mul pole lihtsalt sobilikku tööriista(valtsirulli) selleks. Kui omale need seadmed soetasin siis paluti Soomlastel vajalik kooslus kokku panna. Neil hetkel polnud sobilikke valtse ja pandi kaasa lihtsalt hunnik muid rullikuid. Kuna neil ikka veel sobilikke rullikuid polnud,saadeti mulle lihtsalt valtside valmistamiseks sobilik materjal. Nüüd peab minema treialit moosima.
Kui sobilik asi valmis siis lubati tulla ja natuke näidata kuidas ja mida teha. Ja kuna pakuti eriti head diili mõnedele tööriistadele,siis sai ka need soetatud.
Hetkel siis corolla ootel ja asemele sai teine natuke isasem hardtop Smile
See mu enda GTO mille esiosa erinevate vahedega ma kuidagi enam rahul ei ole. Ehk peab natuke lõikkama ja toksima ning siis üle värvima.
GTO-d lahti arutades siis selgus ka,et kolme aastaga on rooste läinud nii kroomitud ilukruvid kui ka erinevaid kereosi kooshoidvad klambrid ja poldid. Need sai siis soetatud USA-st valmis kujul. Ja valitud sai veel kallima otsa komplekt.
Vestlesin ja saatsin klambritest pildid ka Võru galvaanikasse. Sealt arvati,et nende juures tehes peaks ikka kestma kordades kauem. Eriti kui veel ainult suviti kasutatava autoga. Eks paistab siis tulevikus.
Ja mõned pildid ka soetatud varuosadest.

Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne