Jumz EO 2621 1990.a
#41

(28-08-2017, 09:48 AM)olli Kirjutas:  Nüüd häda käes. Masti tõstesilinder lekib. Ja ikka jookseb sirinal. Juba ammu oli näha, et mööda masti jookseb õli alla, aga nüüd juba natuke liiga palju et silm kinni pigistada. Noole topeltsilindrid samuti natuke lekivad, nii et teeks siis kõik 3tk korraga. Häda aga selles et pole endal üldse kogemust nii suurte silindrite juures. Võibolla mõned nõksud, mis oleks tegemisel abiks? Samuti ehk oskab keegi kohe öelda vajalikud tihendite mõõdud? Kas tasub remontkomplekti otsida või pigem mõõdu järgi uued lääne mansetid? Kõige suurem jama on aga masti silindriga, mis on kokku keevitatud. Ega seal muud varianti pole kui tuleb lihtsalt relakaga ära nüsida ja loota et pärast ikka uuesti kokku jääb.
 
Mul ka hetkel (ikka veel) mast maas. Seda ära kasutades tegin samuti väikese remondi peasilindrile. Keerasin lahti ja sisu nähes harutasin edasi kuni õige kohani. midagi keerulist ei ole. Esmalt lase lahti üks hüdropudeli ots, seejärel saa kätte see keevitatud pea silindri otsast (jõudu rellakale Big Grin ), siis võta kolb silindrist täitsa välja, võta otsast ära töömansetid, tõmba kolb välja silindri peast ja silindri pea sees on kaks mansetti, neist sisemine on see, mis kaitseb õli lekkimise eest. Välimine kaitseb mustuse sattumise eest silindrisse.
JUMZ silindrite remondikomplekte on ka väga palju ja erinevaid, aga oma kogemuse põhjal on peamiseks lekkekohaks silindril kolvi vahe. Õnneks on aga minu masinal kõik kolvid peale saha samas mõõdus - 56 mm. Seega ainult selle koha lekke remontimiseks piisab kogu komplektis vaid kahest mansetist. Kui juhtud õige mõõdu leidma, võid ära vahetada ka töömansetid, aga mul polnud ei õiget mõõtu ega ka vajadust nende vahetamise järele. Ma veel katsetanud ei ole, aga ehk on ikka parem. Teistel silindritel tuleb ka kunagi sama vahetus ära teha.

Liikuv tehnika kulub, seisev tehnika laguneb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne