Tänasest alates liikluses nalja ei ole.
#1

...vaadates ilmateadet: http://www.yr.no/place/Estonia/Harjumaa/..._hour.html

Lõunas pisut vähem, aga peaasjalikult sama värk: http://www.yr.no/place/Estonia/V%C3%B5ru..._hour.html

Siin talinas täna ringi vaadates on ikka 30% autodest on veel suvekatega. Eks lõuna pool samuti.
Plekitöökojad, pange end valmis!
Ja inimesed, arvestage, et libe saab olema.
Vasta
#2

(01-11-2016, 21:48 PM)stihl Kirjutas:  ...vaadates ilmateadet: http://www.yr.no/place/Estonia/Harjumaa/..._hour.html

Lõunas pisut vähem, aga peaasjalikult sama värk: http://www.yr.no/place/Estonia/V%C3%B5ru..._hour.html

Siin talinas täna ringi vaadates on ikka 30% autodest on veel suvekatega. Eks lõuna pool samuti.
Plekitöökojad, pange end valmis!

Eelistage ikka Eestimaist http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoos...s,sadutext
Vasta
#3

Nagu igal jumala aastal. Talv tuleb ikka ootamatult.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#4

Meil aastaringselt MS all - pole häda! Proua õppis autojuhtimise üle 40 aasta tagasi ära ehk sile suverehv ja tagavedu pole Talle üllatuslikud, seega HKP-öirolamelliga abidega Omega on suisa luksus Smile 
Bemmil lõin lõunaajal rõhud õigeks ja kvadro panin korraks igaks juhuks majataga käima. Ei hakka kuu aega varem teelõhkujaid garaažis laealt alla võtma. 
Talveks valmistumine tähendas hoopis kiiresti õue üleriisumist ja lehtede prügimäele viimist.
Vasta
#5

Endalgi suvised slikid all. Tegin täna kontrollkõned 4- ja geograafiliselt kõige lähimasse rehivivahetus teenust pakkuvasse asutusse (kõik edgargardi piiridest väljapool), igaltpoolt vastus sama: ennem reedet ei saa saamagi :
Mis seal ikka, saame hakkama, ennemgi saadud! 
Sõidame rahulikult, kiiret pole!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#6

Ei saa nalja siin midagi. Ma laon alles autot kokku. 
Tegelikult aga mul on igale autole olemas topeltrattad ja osadele veel topelt lisaks. Ennem ragenevad ära,kui kuluvad. Selline olukord on alati kasulik. Ei tüüta kedagi kiirel ajal..... käin vahetamas ja remondis siis,kui kõik vaikne.... Big Grin  . Massihüsteerias ei taha osaleda. Selge on see,et võibolla mõnele kallimale ja haruldasemale autule pole veljesid liiga lahedalt saada aga vanematele käuladele vedeleb igalpool.
Vasta
#7


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#8

(01-11-2016, 23:00 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ei saa nalja siin midagi. Ma laon alles autot kokku. 
Tegelikult aga mul on igale autole olemas topeltrattad ja osadele veel topelt lisaks. Ennem ragenevad ära,kui kuluvad. Selline olukord on alati kasulik. Ei tüüta kedagi kiirel ajal..... käin vahetamas ja remondis siis,kui kõik vaikne.... Big Grin  . Massihüsteerias ei taha osaleda. Selge on see,et võibolla mõnele kallimale ja haruldasemale autule pole veljesid liiga lahedalt saada aga vanematele käuladele vedeleb igalpool.

Selge on see,et võibolla mõnele kallimale ja haruldasemale autule pole veljesid liiga lahedalt saada aga vanematele käuladele vedeleb igalpool.

Vot see lause ongi see tänase päeva teema.
Minu auto pole kallis, haruldane pole ka, peale poldivalemi Big Grin
Leidke mulle mõned 18 tollised aftermarketi tõllarattad poldivalemile 5x105.
Kõige tavalisem opel astra, aga lisa rattaid saada pole ja nii ongi.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#9

(01-11-2016, 23:13 PM)rocker Kirjutas:  Leidke mulle mõned 18 tollised aftermarketi tõllarattad poldivalemile 5x105.
Kõige tavalisem opel astra, aga lisa rattaid saada pole ja nii ongi.

Lihtne retsept: Ära osta omale sellist autot. Big Grin  (Ära oma sellist)......
Vasta
#10

(01-11-2016, 23:13 PM)rocker Kirjutas:  Selge on see,et võibolla mõnele kallimale ja haruldasemale autule pole veljesid liiga lahedalt saada aga vanematele käuladele vedeleb igalpool.

Vot see lause ongi see tänase päeva teema.
Minu auto pole kallis, haruldane pole ka, peale poldivalemi Big Grin
Leidke mulle mõned 18 tollised aftermarketi tõllarattad poldivalemile 5x105.
Kõige tavalisem opel astra, aga lisa rattaid saada pole ja nii ongi.

Tänaze päeva deema. 

Teate, me ziin naizega mõtsime, et ostags ikka poest autu ja ziiz tegime selle ära gaa.  Opel on nimi...Smile)
Vanemate gäuladega me rohkem ei tegelee, las zee olla jobude teema...
Krt, ja 160€ kuus iggagi magzab see lukzus meil....)

.....

Mees, osta omale suvalisest okidokist veljed 40€/tkja kogu video: http://www.okidoki.ee/item/4997650/
Ongi kõige tavalisem ju, mida kõvatada.
Kui vanu ei jäksa osta, võta uued 72€/tk: http://www.tireman.ee/et/a/pv-5x105-6-5x16-56-5-et39
Valuvelge 18" nagu pole eriti sügavat mõtet kõrvale võtta?

Ja ikkagi ma ei saa endiselt aru, MIKS peaks inimesl olema suve ja talverattad eraldi: nagunii pead mingi aja tagant neid balanssima ja ratast vahetada ei oska tänapäeva mees juba ammugi.
Vähemalt praktika näitab seda, et rehvivahetushooajal üha rohkem ja rohkem ummistavad päris paljud mehed töökodasid ka probleemiga, et "mingi kolks on pärast rattavahetust sisse tulnud. Enne nagu ei olnud."
Vasta
#11

Ai ai Big Grin
Ei ostnud autot poest.
Seuksed rattad olid juba all ja talvepapud pagasis kaasas. Aga poldivalemile ostes tõesti ei keskendunud, selles olen süüdi küll.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#12

Mhm... see läx küll libedalt. Nagu jänes kübarast.

A mulle 4 x 95,25 pliiz.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#13

(02-11-2016, 00:00 AM)rocker Kirjutas:  Seuksed rattad olid juba all ja talvepapud pagasis kaasas. Aga poldivalemile ostes tõesti ei keskendunud, selles olen süüdi küll.

Kui seuksed, siis pole midagi teha. Kuluta need "papud" olemasolevate velgedega ära ja siis osta uued plekid ja rehvid.
Vasta
#14

(02-11-2016, 00:04 AM)spitfire Kirjutas:  Mhm... see läx küll libedalt. Nagu jänes kübarast.

A mulle 4 x 95,25 pliiz.

Ekstsentrikmutrist (poldist) on vist kõik nagu pimedusega lööduna mööda käind? Kui sihuke üldse olemas on, mingi tollmõõt we?
Keskava peab õige olema.
Vasta
#15

üle Eesti

http://www.werder.ee/kaamerad.htm

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#16

Eks tuleb minulgi homme selle "naljaga kaasa minna. Kuigi töötan vastaval alal, on minu sõiduvahendil ikka veel suverehvid all. Olgem ausad - kui oled rattaid ja autosid näinud-teinud järjest 12 tundi, siis oma asjade tegemiseks ei jää tahet ega jõudu, oled läbi kui läti raha. Kui käes täitsa viimane aeg, tuleb sunniviisiliselt see töö ära teha, kui suverehviga juba päris lumel sõidad.
Tavaliselt olen vahetanud 20. oktoobri paiku (nüüd saan küll siin "teedelõhkumise" maine külge, loomulikult naastuga sõidan Big Grin ), siis seekord lihtsalt asjad läksid käest mitmesuguste tööde tõttu tööl.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#17

Velje poldiauke saab täis keevitada ja uued puurida, kunagi panin ühele Granadale bemmi rattad alla, isegi ilma õige keskavata toimisid. Muidugi ei soovita seda täna kellelegi, on uued lahendused aga näitena, et lahendamatuid probleeme pole kärab küll.
Seda nn "nalja" saab homme kindlasti, süsteem soosib seda alustades tööõpetuses poistele kudumise õpetamisest ja lõpetades? libedasõiduga kuni 2 aastat venitamisega. Inimesi endid paraku enam ei huvita...
Kolmetähelised aitavad ehk? Kahjuks mitte.
Endal mul kadus vajadus esimese lumega käia jälle vastukeeramise nurkasid ja persetunnetust meelde tuletamas ära arvan 10 aastat tagasi (kas ikka kadus?) lastele olen seda juttu rääkinud. Ilmselt on veenmisvõime ka natu üle keskmise aga vaatamata nende suurtele läbisõitudele pole esimese lume päeval kummaltki kurblikku kõnet tulnud veel, ptüi, ptüi, ptüi.
Krt ma olen siia terve romaani sirgeldanud ja see pole see teema ega koht tegelt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

(02-11-2016, 00:12 AM)stihl Kirjutas:  
(02-11-2016, 00:04 AM)spitfire Kirjutas:  Mhm... see läx küll libedalt. Nagu jänes kübarast.

A mulle 4 x 95,25 pliiz.

Ekstsentrikmutrist (poldist) on vist kõik nagu pimedusega lööduna mööda käind? Kui sihuke üldse olemas on, mingi tollmõõt we?
Keskava peab õige olema.

Auto 24 st.lõbusat lugemist:

Opel kasutatud sõidukid
11:57 19.05.2013
krempel
Eksentrik velje poldid.
Kas keegi on kasutanud? Enda autol on auguvahe 5x110, aga on olemas veljed 5x112. Et neid velgi saaks panna alla kasutades eksentrik polte. Mis arvate?

14:09 19.05.2013
ˇ (registreerimata)
Re: Eksentrik velje poldid.
miks jamada mingite poltidega? velje sisse tuleb lihtsalt uued augud puurida ja ongi kogu lahendus. iga korralik rehvivahetustöökoda teeb selle töö viie minutiga ära. ainult mitte igasugustesse nurgatagustesse minna- need saadavad su kohe pikalt.

16:17 19.05.2013
nii-nii (registreerimata)
Re: Eksentrik velje poldid.
Vot see on tase et puuritakse uued augud.Tahaks oma silmaga nähä

16:30 19.05.2013
see käib nii (registreerimata)
Re: Eksentrik velje poldid.
tuleb olemasolevad augud lihtsalt nii suureks puurida, et auk klaapima hakkaks, tuleb ka seibe kasutada et ratas loksuma ei jääks (ja alt ära ei kaoks). iga 50km järel tuleks muidugi alati poldid üle pingutada, et kui mõni pikem ots ees suvejooksul siis tead arvestada ja üle 80km/h pole ka soovitav. aga annan kontakti kes teeb töö ära 450€ eest (kõik 4 velge) tel: 545 41010 Küsi peetrit

17:18 19.05.2013
nii-nii (registreerimata)
Re: Eksentrik velje poldid.
Selle raha eest saaks juba kaks jooksu uusi velgesid.Täiesti mõttetu on hakata puurima.
Vasta
#19

(02-11-2016, 00:59 AM)linnuke Kirjutas:  Auto 24 st.lõbusat lugemist:
Seal on lõbusat lugemist tihemini kui siin. Minu jutt ei haaku selle teemaga kuidagi, kuigi olen neid ümbertehtud velgi ka seal kunagi ilmselt maininud. Vajalikku tehnoloogiat võin kusagil mujal selgitada, siin võiks homse naljaga jätkata?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#20

Kunagi oli üx komplekt kamaaro alt universaal-nahaal velgi, oluline oli aint poltide arv 5 (ja ofsett). Aukude asemel oli 5 pilu. Mutikad käisid jah peale sellised lükata-tõmmata. See mutikate komplekt kokku maksis tol ajal jajebuu. Välja nägid kah suht ebad.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne