Saunaahju kohta paar küsimust.
#1

Tervist, mul  ka väike saunaprojekt käsil, nimelt mul on selline pudelitega ahi, kuna vett selles ruumis pole siis mõtlesin, et plommin toruotsad kinni. Kas sellest võib midagi halba sündida kui kuivalt kütta? Sooja vett plaanis sellega teha pole ..


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Omaette nokitseja.
Vasta
#2

(07-11-2016, 22:25 PM)Tsistern Kirjutas:  Tervist, mul  ka väike saunaprojekt käsil, nimelt mul on selline pudelitega ahi, kuna vett selles ruumis pole siis mõtlesin, et plommin toruotsad kinni. Kas sellest võib midagi halba sündida kui kuivalt kütta? Sooja vett plaanis sellega teha pole ..

Kui vasktorud ,siis vaata ette..,,..,
Vasta
#3

Kolde tagasein võibolla põleb vähe kiiremini läbi kui veega(kui lihtsalt paak tagaseinas). Kui torud ka koldesse jooksevad, siis need põlevad mingi ajapärast ära. Aga kui see osakond nagunii mingit tähtsust ei oma siis las põleb.
See muidugi ei juhtu kohe homme kui tule alla teed.
Toruotsad kinni on hea mõte. Kui kusagilt läbi põleb, siis ei teki asjatut õhuleket.
Märkasin pildil ka korstna küljes mingit "seadet". See tuleks kriitilise pilguga üle vaadata. Need kipuvad sissepoole läbi ussitama.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#4

Muud eriti juhtuda ei saa kui tenn sulab ära ja pärast sooja vee himu tekkimisel enam seda funktsiooni ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Lihtsalt nii huvipärast. Mis nende vasktorudega?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#6

(07-11-2016, 23:27 PM)karvik Kirjutas:  Lihtsalt nii huvipärast. Mis nende vasktorudega?

Vasktoru kasutatakse "tuli/vesi" soojusvahetis sellepärast, et toru ei roostetaks ja ka soojusjuhtivus on vasel parem kui raual. 
Aga sulamistemperatuur on vasel 1085, raual 1539.
Ehk kui vett sees ei ole torus, siis on võimalik ahjusisese temperatuuriga vask pehmeks kütta, isegi kui sulamistemperatuur jääb saavutamata.
Raud hakkab hõõguma 600C peal, seda on praktiliselt kõigi pikemate saunakütmisega näha ahju kestalt/kerisealuselt.
Sellisest kuumusest piisab, et vasktoru deformeerub. Kui soojusvaheti ei ole lihtsalt toru, vaid koosneb mitmest elemendist, mis vasejoodisega kokku pandud, siis liitekohad lagunevad eriti kindlalt.
Aga kui vesi on sees, siis toru temperatuur ei ületa 100 kraadi Smile (ok, päris pinnatemperatuur on muidugi kõrgem,  aga läbivalt mitte)
Vasta
#7

TeeTL.Seda silmas pidasingi, aga arvasin,et siin ei peaks seda pikalt seletama,eksisin Sad
Vasta
#8

tänud informeerimast, kuid ehk ei ole vasest.... Big Grin

Omaette nokitseja.
Vasta
#9

Vahetuskaupa ei tahaks teha? Oleneb muidugi ka asukohast.
Vasta
#10

ei ole soovi, mul vaja kohe kütma hakata, aga see paak mis küljes oli on küll üle.

Omaette nokitseja.
Vasta
#11

Kui nii siis nii - küsin siis samas teemas edasi.
Kui mul on saunaahi ilma pudeli või soojusvahetita - sihukest sorti, millel kivid võrgu taga ümberringi.
Kas ajaks paagis vee kuumaks kui ma sätiks külili U-kujulise toru tihedalt vastu koldekülge väljapole kollet? Iseenesest seal ahjusein läheb peris punaseks.

Pada kerisele vms lihtne lahendus ei tööta - korsten tuleb ahju pealt.
Vasta
#12

Toru väljaspool, soojenemine sõltub pikkusest. Aga puuri kaks auku korpusesse ja pane u toru kolde sisse, saab parem. Endal soojendab 35 cm pikkune toru 80 liitrit ja toimib.
Vasta
#13

sellistel ju spets pudelid olemas mis käivad vasta korpuse seina kenasti võrgu ja ahju vahele.
Vasta
#14

(08-11-2016, 14:24 PM)Telc Kirjutas:  Pada kerisele vms lihtne lahendus ei tööta - korsten tuleb ahju pealt.
Minul tuleb ka korstnatoru ahju pealt. Ühel päeval oli vesi ahjus (päriselt!) Veetoru läbi põlenud.
Olukord sai järgmise lahenduse: Kivid kerise pealt maha võetud, korstna ümber kaks ringi toru painutatud (töö juures keevitaja) ja siis kivid jälle tagasi laotud. Torude ja selle spiraali ühendus sai žiguli lõdvikutega lahendatud. 
Kiire oli...  Nüüd töötab see ajutine lahendus juba 6 aastat ja kaks inimest saab pestud küll. Paak 100 l.
Ei ole midagi kindlamat, kui ajutine lahendus! Big Grin
Vasta
#15

Veesärgiga suitsutoru on ka väga broo lahendus - lihtne ja toimiv.

Ats.
Vasta
#16

(08-11-2016, 16:38 PM)ats97 Kirjutas:  Veesärgiga suitsutoru on ka väga broo lahendus - lihtne ja toimiv.

Ats.

Minu omal on ka see toru nagu näha. Big Grin

Omaette nokitseja.
Vasta
#17

Täna tegin esimese vaikse tule alla, lasin ahju kergelt kuumaks,  üritan niiskuses vaikselt välja kütta.

Omaette nokitseja.
Vasta
#18

Rahvale meeldib hirmsasti igasuguseid torusid läbi kolde vedada. Olgu mis materjal tahes, lekkeoht on alati olemas ja siis on vesi ahjus.
Ise keevitasin väikese roostevabast terasest saunaahju kokku niimoodi, et paigutasin veepaagi otse kolde külgseina külge. Et soojusvahetus veelgi parem oleks, keevitasin kolde seina külge veepaagi sisse mõned vertikaalsed "jahutusribid". Vesi soojeneb väga kiiresti, lekke suhtes kriitilisi kohti pole.
Vasta
#19

(08-11-2016, 21:59 PM)kr8nik Kirjutas:  Rahvale meeldib hirmsasti igasuguseid torusid läbi kolde vedada. Olgu mis materjal tahes, lekkeoht on alati olemas ja siis on vesi ahjus.
Ise keevitasin väikese roostevabast terasest saunaahju kokku niimoodi, et paigutasin veepaagi otse kolde külgseina külge. Et soojusvahetus veelgi parem oleks, keevitasin kolde seina külge veepaagi sisse mõned vertikaalsed "jahutusribid". Vesi soojeneb väga kiiresti, lekke suhtes kriitilisi kohti pole.

Meitel eelmise saunaahjuga, mis läbi põles ja roostetas, oli ka nii. Tõsi, mitte otse külge, aga veepaak rippus kronsade otsas ahju külje peal, laiema küljega vastu kollet.
Praegu on hädalahendusena seesama paak rippumas kive koos hoidva võrgu küljes - pika saunaõhtuga saab vesi lõpuks soojaks ka, aga tahaks ju paremini.
Vasta
#20

(08-11-2016, 13:54 PM)linnuke Kirjutas:  TeeTL.Seda silmas pidasingi, aga arvasin,et siin ei peaks seda pikalt seletama,eksisin Sad

Arvasin , et siin midagi targemat probleemiks kui ainult sulamine. Teras torud ju samamoodi lähevad üsna ruttu pekki, et milleks siis eraldi välja tuua mingeid varem sulavaid asju?
See sinu väljendusviis tekitas küsimärgi. Lootsin midagi põnevamat.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne