ETK ORIGINAL 1938
#1
Tänu juhusele on unustuse hõlmast välja tulnud taas üks ETK ORIGINAL naistekas. Leiukohaks Aaspere. Raaminumber 1625, tagarumm 38 Torpedo. Esirumm BRAMPTON ENGLAND. Tagumisel porilaual säilinud ümmarguse vesipildi jäänus. Ratas tundub komplektne. Puuduvad kell ja tööriistakott, ka pump. Esiporilaual piduriauk puudub. Embleem ära murtud. Ratas on olnud kogu aeg samas talus, ostmisest saati. Kust ostetud - seda ei mäleta enam keegi. Ostjateks olid praegu 90 aastase memme vanemad.

Samast majast, kus ratas saadud on hiljuti varastatud üks välimuselt tunduvalt kobedam vana jalgratas. Mis marki, seda müüja öelda ei osanud. Ratas olnud meestekas, must ja paksemate kummidega. Sadula juures olnud kunagi raamil mingi "saksa" asi - kas kotkas või haakrist, mis sai üle värvitud, et nõukogude ajal pahandusi ei tuleks. On võimalik, et ratta viis minema keegi ehitusmeestest, sest korduvad seeskäimised langesid kokku lähedal oleva objekti ehitamisega. Ehitas Mapri nimeline kontor. Keda see ETK huvitab, siis pildid on siin: 


https://www.dropbox.com/sh/fuvj3fit0c045...8K6Ya?dl=0
Vasta
#2
Kui kellelgi on rakenduseta ETK porilauaembleem ja ta sellest mingil tingimusel on nõus loobuma, siis olen huvitatud.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#3
(09-11-2016, 01:24 AM)omenaossi Kirjutas:

Samast majast, kus ratas saadud on hiljuti varastatud üks välimuselt tunduvalt kobedam vana jalgratas. Mis marki, seda müüja öelda ei osanud. Ratas olnud meestekas, must ja paksemate kummidega. Sadula juures olnud kunagi raamil mingi "saksa" asi - kas kotkas või haakrist, mis sai üle värvitud, et nõukogude ajal pahandusi ei tuleks. 

Ilmselt siis Adleri tehase jalgratas. Neil oli millalgi sadulatorule Adleri logo - kull värvitud. Nendest Adleri "veermahti jalgratastest" vahel ikka armastatakse rääkida. Muude "fasistlike-kuritegelike" sümbolitega jalgrattaid ei tule nagu ette.  Samas neid kulle võinuks sel jalgrattal olla veel, alates raamisildist ja lõpetades tagaporikaga, ketiratta kodarduses ka 3 kulli.
Stiilinäide juba pealesõja ajast
http://2.bp.blogspot.com/-gGnfV51I-6k/VE...G_0451.JPG
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne