15 aastat seismisega säde kadunud
#1
Question 
15 aastat tagasi võrr töötas ilusti. Siduritross läks puru ja siis jäi kuuri alla seisma. Sel aastal võtsin mootori lahti, vahetasin laagrid ja vaatasin, et mootor jälle ringi käiks, panin kokku, aga sädet ei ole. Kõik on täpselt samamoodi koos nagu varem, proovisin nii uue kui ka vana küünlaga. Null.

Elektrisüsteem ise näeb välja selline:
[Pilt: 2016-10-08%2011.12.49.jpg]

Tean, et süüte puudumisel võib olla sada erinevat põhjust, aga mis võib süsteemis lihtsalt seismisega "ära aeguda"?
Vasta
#2
Mähis riknenud ?
Tegelen tehnikaga! Smile
Vasta
#3
(18-11-2016, 17:38 PM)Tsistern Kirjutas: Mähis riknenud ?

Ise kahtlustan ka seda, aga ei teadnud, kas see rikneb niisama. Kas on mingi meetod selle testimiseks ka? Kas kuskilt saab uut? Või saab remontida?
Vasta
#4
Remontida sai vist üle mähkimise teel, kunagi oli aastaid seisnud võrril ka sama jama.  Multimeetriga peaks saama ka kenasti mähist kontrollida.
Tegelen tehnikaga! Smile
Vasta
#5
Primaarmähis peaks olema 1,3-1,4 oomi ja sekundaarmähis , 3.3 k oomi.  Kas tegu d6,d8 mootoriga ?
Tegelen tehnikaga! Smile
Vasta
#6
Kõigepealt puhasta kontaktid ära. Ja siis vaata muud ühendused üle. Kui matsu ei tule,siis kogu kupatus maha ja pliidile kuivama! Peale mõnda päeva proovid siis....
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
#7
Kõigepealt ikka näpp piipu ja veerand rattapööret.Kui midagi ei juhtu,siis uus juhe(suvaline) jne.lähemale poolile ja kontaktidele.Kogu asja lahkamine alati viimane asi ju. Rolleyes
Vasta
#8
Kondensaatori võiks ka enne laialivõtmist vahetada. Sel on mingi asendus vanast raadiost-telekast võetud. Pole eriti niiskuskindel oma kummotstega. Või magnetismus rootorist lahkunud ?
Vasta
#9
(18-11-2016, 18:43 PM)pen.skar Kirjutas: Kondensaatori võiks ka enne laialivõtmist vahetada. Sel on mingi asendus vanast raadiost-telekast võetud. Pole eriti niiskuskindel oma kummotstega. Või magnetismus rootorist lahkunud ?

Sul tuline õigus.Kondekas jäi mainimata.(selle asemele pidavat hädapärast ka konnakoib sobima) Rolleyes Rolleyes
Vasta
#10
Kui kontaktide puhastamisel sädet ei teki, siis mähis ahju peale nädalaks või nii. Kontrolli ka kontaktid ära, et lühist ei oleks. Vigase kondekaga peaks sädelahendus ikkagi olema, kuigi jääb nõrgaks.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne