Videovalve oma varale ...oli ...Varastatakse juba kõikke........
#1

Teema küll soiku jäänud kuid, uut teemat teha ei tahaks, plaanin ise kompsud alevis kokku korjata ja hakata  vaikselt maal tegutsema, esimene asjad mis on plaanis maale viia on tööriistad ja mu masinapark.. Tegelikult on hirm suur kuna , viimane kord läks kaduma hulk asju : Uus videomakk, hvarna254 ja palju muud.. väärtuslikku kodutehnikat. Kas keegi siit foorumist on omale tellinud videovalve kaameraid jms läbi ebay vms ? Tahaks sellist süsteemi mis ei oleks kallis kuid toimiv? Vargal ja põdral võiks ikka vahet teha ju. Big Grin

Omaette nokitseja.
Vasta
#2

Odav kaamera inimest eristab küll loomast kuid äratuntav nägu jääb unistuseks.
Vasta
#3

(23-11-2016, 17:22 PM)Tsistern Kirjutas:  Teema küll soiku jäänud kuid, uut teemat teha ei tahaks, plaanin ise kompsud alevis kokku korjata ja hakata  vaikselt maal tegutsema, esimene asjad mis on plaanis maale viia on tööriistad ja mu masinapark.. Tegelikult on hirm suur kuna , viimane kord läks kaduma hulk asju : Uus videomakk, hvarna254 ja palju muud.. väärtuslikku kodutehnikat. Kas keegi siit foorumist on omale tellinud videovalve kaameraid jms läbi ebay vms ? Tahaks sellist süsteemi mis ei oleks kallis kuid toimiv? Vargal ja põdral võiks ikka vahet teha ju. Big Grin

Sõber ostis "seakaamera" liikumisanduriga, saadab nuti telefonile kohe andmed ja ma olla vist 10x ta jahipiirkonnas ette sattunud. Päris hästi näitab järelikult
selline on asjandus http://www.jahivarustus.ee/jahindus/raja...mobil.html
ehk on abi

Veel pole maha löödud
Vasta
#4

(23-11-2016, 17:44 PM)JaakH Kirjutas:  
(23-11-2016, 17:22 PM)Tsistern Kirjutas:  Teema küll soiku jäänud kuid, uut teemat teha ei tahaks, plaanin ise kompsud alevis kokku korjata ja hakata  vaikselt maal tegutsema, esimene asjad mis on plaanis maale viia on tööriistad ja mu masinapark.. Tegelikult on hirm suur kuna , viimane kord läks kaduma hulk asju : Uus videomakk, hvarna254 ja palju muud.. väärtuslikku kodutehnikat. Kas keegi siit foorumist on omale tellinud videovalve kaameraid jms läbi ebay vms ? Tahaks sellist süsteemi mis ei oleks kallis kuid toimiv? Vargal ja põdral võiks ikka vahet teha ju. Big Grin

Sõber ostis "seakaamera" liikumisanduriga, saadab nuti telefonile kohe andmed ja ma olla vist 10x ta jahipiirkonnas ette sattunud. Päris hästi näitab järelikult
selline on asjandus http://www.jahivarustus.ee/jahindus/raja...mobil.html
ehk on abi

Tere!  Tundub päris asjalik asi, Vaatan üle ka teiste foorumlaste pakkumised ja otsustan siis.

Omaette nokitseja.
Vasta
#5

rajakaamera ei vasta kriteeriumitele, ta pole odav.
pilti teeb küll.
ja varas viib esimesena ilmselt just selle minema.
Vasta
#6

(23-11-2016, 17:59 PM)diesel Kirjutas:  rajakaamera ei vasta kriteeriumitele, ta pole odav.
pilti teeb küll.
ja varas viib esimesena ilmselt just selle minema.

odav ta ei ole tõesti, oleks hea kui mingi kõvaketta või mälukaardile salvestaks.. eks neid lahendusi veel.

Omaette nokitseja.
Vasta
#7

Mõistliku videovalvet sa rajakaamera hinnaga ei saa.
Vasta
#8

videokaamerast mis vaid sündmuskohta salvestab on ju vähe abi
kui kohe jaole ei saa on asjad läinud ja saad vaid albumisse uue pildid/video
mis teed kui mingi tundmatu 6varbaline või muidu rändur pildile jääb

pigem ehk mingi signa ja kaamera mis kohe ka pilti saadab ja häiret annab.
kohe kisab ja kõvasti, tuled vilkuma hakkavad jms.
olenevalt asukohast ehk võimalik panna kuskile kaugemale sissesõidu teele eelhoiatus liikumisanduriga kaamera või kiir vms.

asjad tuleb ka kindasse kohta panna ehk oleks võimalikult raske kätte saada jne.
kõik oleneb olukorrast kus ja mis.

kindlasti on hea kaasata ka naabrid.

vaadake kasvõi neid telekas näidatud tanklate videosalvestusi ega sealt ei saa aru küll kes oli kes
läheb hämaraks ja siis mõistatad kas oli inimene või põder
Vasta
#9

Omast kogemustest:

Esiteks ükski kaamera ei takista pätte ja vargaid. Pärast võid tõesti vaadata, kes-kuidas tegutses, aga asjad on juba läinud ja 3 x edasi müüdud ning heausksete ostjate käes.

Liikumis- ja hämarandurid, taimerid jne automaatika on sõbrad. Nii saad oma hooned ja territoorimi pimedal ajal hästi ära valgustada ja jätta mulje, et keegi on kodus tegutsemas. Näiteks elutoas on mul selline led lamp, mida saab programeerida erinevaid värve vahetama, et jätta mulje nagu toas telekas käib. Pimedal ajal mõni euro elektriarvel lisaks on siiski odav!

Koer või koerad!

Tasub ehitada IP kaameratega süsteem. Kaamerate valik on suur ja leiab igale rahakotile. Kui internet on olemas saab salvestamise kuskile pilve teha ja muidki trikke. Kui netti pole, siis ära salvestusseadmeid nähtaval hoia. Wifi ruuterid ja vanad lauaarvutid ei maksa tänapäeval midagi.
Ise olen seda meelt, et vähemalt üks kaamera on ootamatult nähtava kohapeal. Maakohas, kui sissesõidu tee on pikem siis võtta vaevaks vedada kaabel ~40-50m enne nn. hoovi või väravaid. Öövarjus võõra ehmatab koheselt ära, leiuta välk juurde ja on sul oma "kiiruskaamera".

Lühidalt: parimad lahendused pättide eemale hoidmiseks on lihtsad ja loovad lahendused. Prof. pätt ei hakka riski võtma mingi hulluga, meeleheitel narkomaani ei takista muidugi miski.

Veelkord koer!
Vasta
#10

Millises hinnaklassis võiks siis korraliku signa saada ? Naabrid asuvad tükk maad eemal, seega neist väga kasu ei ole. autoga majajuurde ei saa, ja jala on ka liiga pikk maa, metsasisse keerates on teetõke ees .

Omaette nokitseja.
Vasta
#11

Mõjusaimad vahendid kutsumata külaliste vastu on ka erinevad šokiteraapiad.
Ere ja kiirelt vilkuv strobo, ka välklamp, korralik sireen, isegi suitsugeneraator pidavat olema väga mõjuvad põhjused, mis sunnivad kutsumata külalised vältimatult lahkuma. Ainus mõte peas, kuidas terve naha, nägemise ja kuulmisega ruumist välja saada.
Ainumas mure on ise mitte unustada...


Vasta
#12

(23-11-2016, 21:16 PM)Tsistern Kirjutas:  Millises hinnaklassis võiks siis korraliku signa saada ? Naabrid asuvad tükk maad eemal, seega neist väga kasu ei ole. autoga majajuurde ei saa, ja jala on ka liiga pikk maa, metsasisse keerates on teetõke ees .

Eramu koos mõnede kõrvalhoonetega tuleb koos käibega vähemalt tonni kanti, mõeldud muidugi nt sadade täiendamis ja seadistamisvõimalustega Paradoxi süsteemi, kui tahad lihtsat aga aastakümneteks siis PC, odavamast otsast on heade võimalustega veel Spectra jne. Igasugused Osta.ee ja idamaa elektroonikapoe, endiste sotsmaade ning lastemaailma alumise riiuli seadmed ajavad ka omas kohas asja ära kuid nende töökindlus on komakohtadega( üks kiidab taevani ja ülejäänud 10 tk pole kunagi tööle saanud). Üks on kindel- kui tahad pikaajalist kvaliteeti siis ikka kaabliga. Ja muidugi modem- tsooni täpsusega infot edestav annab sulle hea ülevaate toimuvast. Lisaks saad panna andurid ka õuele nii et juba varakult saab paha sireenist teada et tema tegevus avastati, see eeldab muidugi koodipuldiga valvestamist et iga kord enda peale karjuma ei hakkaks. Ja kui papist kahju pole siis võid tuppa panna ka kaameraga andurid mis saadavad üle modemi sulle häire korral paarisekundilise videoklipi.
Nii et hind sõltub sellest mida sa soovid ja muidugi ka sellest kas oskad asja ise seadistada või tellid tehniku.
Head nõu saad nii Paradoxist kui ka Turvatehnikast, seal hinnad suht head ja jama niisama kaela ei määrita. Igasugu turvafirmade kaudu tellimisel pea meeles et esmalt maksad sa kinni mõne mehe koopas varre poleerimise, müügiesindaja, osakonnajuhataja, sekretari, tehnikute ülema, tehniku ja koristaja palga ja vastu saad seda mis parasjagu laos on.
Parimat
Vasta
#13

(23-11-2016, 21:16 PM)Tsistern Kirjutas:  Millises hinnaklassis võiks siis korraliku signa saada ? Naabrid asuvad tükk maad eemal, seega neist väga kasu ei ole. autoga majajuurde ei saa, ja jala on ka liiga pikk maa, metsasisse keerates on teetõke ees .

Oot oot, kui sa räägid sellest talust, mida mina mõtlen (roheline maja, millest hiljuti pool maha võeti), siis on naabrid suhteliselt hea koha peal ju. OK, üheski majas pole 100% asustust, aga vähemalt ühes majas on enamik ajast ikka inimesed sees. Ka päris püsielanikega majapidamised pole üldse kaugel.

Miks autoga maja juurde ei saa? 
Minu meelest on see talu üsna edukalt turvatav, naabrid jäävad üle lagendiku ja ainus sissesõidutee on pikk. Sinna annaks igasuguseid vigureid teha.


Kui me muidugi räägime samast majast üldse.
Vasta
#14

Siil maha sissesõidule. Aktiveerub siis kui keegi esimese värava maha murrab.
Peaks suurema isu ära võtma edasi sõita Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

(23-11-2016, 23:32 PM)Marko Kirjutas:  Siil maha sissesõidule. Aktiveerub siis kui keegi esimese värava maha murrab.
Peaks suurema isu ära võtma edasi sõita Smile

Kui ma sellise asja teeksin, siis oleksin ka raudselt ise esimene ohver Big Grin
Vasta
#16

Vanasti siile ei piinatud,pandi lihtsalt äkked rohu sisse. Big Grin
Vasta
#17

(23-11-2016, 23:32 PM)Marko Kirjutas:  Siil maha sissesõidule. Aktiveerub siis kui keegi esimese värava maha murrab.
Peaks suurema isu ära võtma edasi sõita Smile

Mina teeks segaduste vältimiseks aktiviseerumise pigem koos majaalarmiga. Ehk siis kui keegi loata majja siseneb, siis meeletu müra, stroboskoop ja soovitavalt ka häire enda ja/või lähima naabri telefonile... ning sisse/väljasõiduteele kerkiv siil.

Aitab vältida valehäireid. Ja valve all maja on kuidagi lihtsam meeles pidada kui valve all väravat. Samuti igasuguste valehäirete oht väheneb.

Jutuks olev maja on sellise seadeldise jaoks minu arvates ka soodsa asukohaga.
Vasta
#18

(23-11-2016, 22:58 PM)zazik Kirjutas:  
(23-11-2016, 21:16 PM)Tsistern Kirjutas:  Millises hinnaklassis võiks siis korraliku signa saada ? Naabrid asuvad tükk maad eemal, seega neist väga kasu ei ole. autoga majajuurde ei saa, ja jala on ka liiga pikk maa, metsasisse keerates on teetõke ees .

Oot oot, kui sa räägid sellest talust, mida mina mõtlen (roheline maja, millest hiljuti pool maha võeti), siis on naabrid suhteliselt hea koha peal ju. OK, üheski majas pole 100% asustust, aga vähemalt ühes majas on enamik ajast ikka inimesed sees. Ka päris püsielanikega majapidamised pole üldse kaugel.

Miks autoga maja juurde ei saa? 
Minu meelest on see talu üsna edukalt turvatav, naabrid jäävad üle lagendiku ja ainus sissesõidutee on pikk. Sinna annaks igasuguseid vigureid teha.


Kui me muidugi räägime samast majast üldse.

Sama Maja jah, sai üks teetõke kokku keevitatud ja post maasisse valatud, käib lukuga kinni. kolmel majaomanikul on võtmed.

Omaette nokitseja.
Vasta
#19

Huvitav kuidas seadus vaataks sellise asja peale, et kui korrektselt koos hoiatussiltidega panna seespoolt hoonet ustele ja akendele trellid, kuhu sissemurdmise puhul relee kõrgepinge sisse lülitaks. No mitte just nii palju, et keegi ära söestuks, aga et ikka pildi eest ära võtaks ja rõngaslihase pidamise vabaks laseks Big Grin. Puldiga saaks seda sisse ja välja lülitada. Sellele võiks veel ju eelneda liikumisanduriga alarm kui keegi liiga maja ligi tikub. Ei pea ju väga koledalt tehtud olema. Piisab kui paar metallvarba kasvõi kahe klaasi vahel on.
Vasta
#20

Te olete liiga palju "üksinda kodus" filmi vaadanud Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne