Birka puhastamine loetavaks
#1

Millega puhastada roostes birkat? Et info kaduma ei läheks ja saaks midagigi välja lugeda.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#2

Ilmselt midagi psühholoogidele - kas Sa tahaksid sellest täpsemalt rääkida?  Rolleyes Aga vahet pole, ega abi nagu nii ei tule!
Vasta
#3

Abi saab ikka. Palun.

Esimese asjana kohe haavlipritsi,või siis relaka otsas traatharjaga kärmelt üle. Need on kõige efektiivsemad võtted kuidas saada täiesti puhas birka. Kui tahad roostetäppe säilitada ja isegi sealt midagi välja lugeda,ära palun tee midagi täna! Täna juba väljas pime,kindlasti oled väsinud jne. Aga vaat homme,homme on jälle tore päev. Saame jälle tegeleda oma meeldivate asjadega.... Kõigepealt tasuks siis bensuse lapiga asi üle käia ja puhastada pealt kõik kerge sõnnik ära. Ja kohe katsu üks pilt asjast teha. Ja pane siia kuskile üles,küll me siis üles otsime ja vaatame mis teha annab.      Smile
Vasta
#4

Esimene valik oleks mingi leebem lahusti, whitespirt või sr näiteks, tupsutada lapikesega või pintseldada, suruõhk leebelt abiks, siis edasised uuringud.
Nitro ja atsetoon teevad palju kurja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Siiski, siiski, abi tuli! Roostes mootorratta birka - siin  on tegu ilmselt nõukaaegse, mingile juudiplekile vms trükitud sildiga, seda tupsuta millega tahad, ega sealt asja ei saa, see on minu asjatundmatu subjektiivne arvamus. Aga õnneks teised teavad, mis aitab ja kuidas toimida.  Cool
Vasta
#6

Rauarooste "valutuks" eemaldamiseks sobiv ja ka vast üsna odav abivahend on oblikhape. Siin üks teema kus sellest ka päris palju juttu ja näiteid:

http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/vi...=19&t=3587

Vaatasin et nt. lk. 11 on seal kirjeldus kuidas ja mis just oblikhappe kasutamiseks.
Vasta
#7

Miks kass nii vaenulik on täna?
Pealegi lubas ta kohe magama minna. Mulle üldiselt meeldib lubaduste pidamine rohkem kui nende murdmine...
Leebe lahustiga töötlemine annab pildi ette, kuidas üldse edasi saab.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8

Edasi ei saa, usu mind, mina usun jumalat! Kas Sa tead, millest jutt on või lihtsalt räägid oma elukogemuse põhjal? Ja ma ei ole vaenulik, ma lihtsalt ei saa magama minna, kui siin nii huvitav arutelu käib! (mul on juba hambad ja jaladki pestud, pidžaama ainult selga panna või öösärk, pole veel otsustanud...)
Vasta
#9

Olen neid juudiplekist birkasid ka näinud, reeglina jäme jama muidugi, tänapäevane ARK kleepekas on ka parem Big Grin
Lihtsalt hoiatasin, et nitrot värvijäänustele peale ei uhaks, siis on täitsa kellad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

(28-11-2016, 00:53 AM)kass Kirjutas:  Edasi ei saa, usu mind, mina usun jumalat! Kas Sa tead, millest jutt on või lihtsalt räägid oma elukogemuse põhjal? Ja ma ei ole vaenulik, ma lihtsalt ei saa magama minna, kui siin nii huvitav arutelu käib! (mul on juba hambad ja jaladki pestud, pidžaama ainult selga panna või öösärk, pole veel otsustanud...)

Kas Sa pole veel otsustanud, kelle kaissu magama lähed Big Grin Big Grin
Vasta
#11

Infot tuleb.Tänan.Miks leiutada jalgratast ,kui head inimesed ,kes tegelevad asjaga ,annavad nõu algajale.Kassil peaks ju hiiri sügiseti võtta olema ,miks peab sellist hülgemöla ajama.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#12

(28-11-2016, 17:47 PM)diselist Kirjutas:  Infot tuleb.Tänan.Miks leiutada jalgratast ,kui head inimesed ,kes tegelevad asjaga ,annavad nõu algajale.Kassil peaks ju hiiri sügiseti võtta olema ,miks peab sellist hülgemöla ajama.

Argem liialdagem, see ei ole hülgemöla, see on tavaline kassimöla! Ja lõpuks näed ise, kellel õigus oli ja kes mida ajas.  Ja ma pakun, et see on hülgeinfo, mis tuleb. Nagu postituste järgi võib oletada, siis on tegu M1M või K58? sildiga? Mis see "midagigi" seal on, mida Sa tahad välja lugeda? Muutuv ja teadmata info on sildile raudadega sisse löödud, raami ja mootorinumber ja väljalaskeaasta vist ka. Ülejäänu sildile trükitud ja kui silt ikka korralikult roostes on, siis ilmselt ei tule sealt ka oblikhappega trükimustakirja välja. Kui löödud numbreid tahad näha?, siis võib ka leebemaid mehaanilisi mõjutusi kasutada, natuke liivaga pritsida vms
Vasta
#13

Ikkagi inimene.Proovin Teie huumorist läbi hammustada.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#14

No mis seal hammustada, kui see birka ikka peetis on, siis ei restaureeri seal midagi. 
Tuleb uus lasta teha/osta. (mille hind muude tegemiste kõrval ei võta jalust maha)

Ja kui lihtsalt 100x ülevärvitud ja loetamatu, oleksid selle juba ammu lahjemate asjadega ise puhtaks saanud.
Vasta
#15

(28-11-2016, 17:47 PM)diselist Kirjutas:  Infot tuleb.Tänan.Miks leiutada jalgratast ,kui head inimesed ,kes tegelevad asjaga ,annavad nõu algajale.Kassil peaks ju hiiri sügiseti võtta olema ,miks peab sellist hülgemöla ajama.

Ta on palderjani laksu all kogu aeg.
Vasta
#16

(29-11-2016, 03:00 AM)jawamees Kirjutas:  
(28-11-2016, 17:47 PM)diselist Kirjutas:  Infot tuleb.Tänan.Miks leiutada jalgratast ,kui head inimesed ,kes tegelevad asjaga ,annavad nõu algajale.Kassil peaks ju hiiri sügiseti võtta olema ,miks peab sellist hülgemöla ajama.

Ta on palderjani laksu all kogu aeg.

Jah, nii see on! Ma ei tea, kas see küll  vabandav põhjus on... mõned teised on aga ilma igasuguse "laksuta" veel hullemad ja kõik ikka kiidavad!  Cool
Vasta
#17

Ära põe ."Laksuga või laksuta," Sind Isand Kass , kiidetud ju kõige rohkem Big Grin Big Grin
Vasta
#18

Mina ka ei tea, mida ja millal siin peale hammustatakse, mina püüan lihtsalt viisakat vestlust arendada. Ja ikka me ei tea veel, mida ja millest täpsemalt tahetakse puhastada, kas kärbse- või kassimustast, kuigi küsimus on justkui siiski korralikult vormistatud. Samas uudishimulik vanainimene tahaks ikka kogu tõde (ja natuke veel enamgi) teada saada. Pakun ühe näidisvariandi, varasema M1M sildi pildi ka teemasse, kas midagi sellist vaevav teema autorit?  [img][Pilt: rkbtc1.jpg][/img]
Vasta
#19

Jeerum, sellega pole ju essugi enam teha.

ma paneks sinna hoopis sellise:

[Pilt: silt_2.jpg]

(see Seiler on saadaval, aga maksab palju, kuna on originaal. Ja teisel pool on ka miski muster, mis tõenäoliselt läks metsa, aga materjale taaskasutati)

..........

Tegelt on point see, et enne IIMMS suudeti teha igasugu silte, kas siis täna on see keeruline?
No ei ole ju.

[Pilt: rinnasildid_2.jpg]

Sellise tegemine on muidugi kallis:

[Pilt: land%20rover%20gears%20plate.jpg]

See maksab 25€ siin: http://www.vin-plate.co.uk/land_rover_plates.html

Aga miski ühevärviline? 10-15 vast...eriti vene asjade puhul, kes ise ka ei teadnud, mida ja kuidas ja kas üldse nad järgmine kuu toodavad.

.
Vasta
#20

(29-11-2016, 15:49 PM)kass Kirjutas:  Mina ka ei tea, mida ja millal siin peale hammustatakse, mina püüan lihtsalt viisakat vestlust arendada. Ja ikka me ei tea veel, mida ja millest täpsemalt tahetakse puhastada, kas kärbse- või kassimustast, kuigi küsimus on justkui siiski korralikult vormistatud. Samas uudishimulik vanainimene tahaks ikka kogu tõde (ja natuke veel enamgi) teada saada. Pakun ühe näidisvariandi, varasema M1M sildi pildi ka teemasse, kas midagi sellist vaevav teema autorit?  [img][Pilt: rkbtc1.jpg][/img]

Kui poleks sinist vollat  ,siis meenutaks pilt pigem Titanikust midagi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne