Trossidega juhitav sahk ATV-le
Sai siin esimeste lumesadude ajendil lumesahka vuntsitud.

"Vuntsimise" all mõtlen seda, et sai ehitatud täitsa uus raam ja lisaks trossidega tera juhtimise süsteem, millest mitu talve unistanud olen.

Põhimõte siis selline, et esipakikal on adapter, mille küljes käepide, mis liigub edasi-tagasi. Käepidemega liigutatakse Peugeot' esisilla kondi vahendusel ristitoru, mille külge kinnituvad Peugeot' käsipiduritrossid, mis sikutavad sahka ühelt ja teiselt poolt. Tera lukustusmehhanismi lahutamine toimub minimopeedi piduriheebliga ning selle tross pärineb ühe rolleri pealt.

Põhiasi minu jaoks on kindlasti "puhverliugur", mis ei lase vintsil midagi katki vintsida, kui sõrm ununeb vintsi nupule jääma. Ma ei saa aru, kuidas inimesed nii täpsed on, et ilma igasuguse lõpulüliti või mingisuguse puhvrita tööhoos ATV-d või keskkinnitusega saharaami puruks ei vintsi. Minul see abivahenditeta ei õnnestu.

[Pilt: 5oyY1J58VcBI6fNf5nnEhckacvz-eLS2QmMV1sBC...32-h356-no]

[Pilt: DFYPMTGyPM_7ynRIxaCo3_sT6Fua6Vt37XbjZpBt...32-h356-no]

[Pilt: OqP9MOzoGNqIBQDZezQmH04hRn7d9dpZO4xy_sxq...32-h356-no]

[Pilt: HmHQibUnsPw52Z1jpoyHR92npd6CEF24H0bb23Ip...32-h356-no]

[Pilt: dmh-gTyaRWHb-IngOaYGqi-WMeI33UrwVmAPSTfQ...32-h356-no]

[Pilt: J8u-HWKTVRV3566wc2Mou2og_-xE69WoHyhczT_H...32-h356-no]

[Pilt: kbS1sVGOFFpe6Tim_l7THx_20IPAsEgvXZkhikAm...32-h356-no]

Tera on võimalik ka sisse-välja liigutada - seda siis seks tarbeks, kui roomikud alla panen ja soovin nurga all lund lükata. Roomikud teadupärast ulatavad omajagu ettepoole võrreldes ratasega ning vajavad ruumi. Kui tarvis, saab saha üldse ära võtta ühes juhtimissüsteemiga ning asendada see näiteks muruniidukiga, mida ma veel ehitada pole jõudnud.

Lumepuuduse tõttu pole veel katsetada saanud, aga küll jõuab - talv veel ees.

Video ehitusprotsessist:

Vasta
Lihtsalt huvipärast küsin. Palju kulus aega läbimõtlemisele ning kui palju teostamisele? Paistab, et midagi olulist kahesilmavahele pole jäetud seega nagu ikka suurepärane töö. (y)
Vasta
(28-11-2016, 22:24 PM)Provoker23 Kirjutas: ... Palju kulus aega läbimõtlemisele ning kui palju teostamisele? ...

Viimase paari aasta jooksul iga kord, kui oli tarvis käsitsi sahka pöörata, mõtlesin, et võiks kuidagi paremini/mugavamini saada. Sadulasse tagasi istudes oli jälle suva ja töö läks edasi kuni järgmise saha pööramiseni. Siis loobusin ja kütsin lihtsalt ebaökonoomselt õues ringe teha või targurdasin ja sõitsin jälle sama pidi edasi.

Trosside idee tuli nähes 206-e vanu käsipiduritrosse vedelemas, mis muidugi käesolevaks hetkeks kuskile ära kadusid.

Kokku ehitasin seda ahju kütmist ja kala pilguga jõllitamist kaasa arvates kuus päeva, mis on tulemusele peale vaadates igavik. Samas geomeetriaga oli mässamist, et asi normaalselt tööle hakkaks. Nüüd teeksin loodetavasti 2x kiiremini, kui oleks tarvis täpselt samasugune valmistada, kuna aeganõudvat nokitsemist on siiski omajagu.
Vasta
Väga hea töö. Endalgi sama olnud, et ei viitsi maha ronida ja sahka pöörata.
Vasta
Siin sahk tööhoos enne suurt sula:

Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne