Diiselmootoriga ATV
#21

(16-12-2016, 12:26 PM)v6sa Kirjutas:  Kas endale midagi kripeldab ka, mida nüüd teisiti teeks?
Palju külgkallet talub? Kas enne lõpeb mootorist õlirõhk või kerkivad rattad?

Poliitiliselt ebakorrektne küsimus ka: kui suure raharulliga peaks lähenema, kui oleks soov selle loomaga ära sõita?

Kripeldama ei jäänud midagi. Kui peaks uue tegema siis muudags natuke raami, asjad ei tahtnud lõppupoole ära mahtuda.
Pole proovinud kui palju külgkallet talub ja ei taha ka proovida. Natuke raske elukas, et pärast püsti saada.

Raharull peab ikka VÄGA SUUR olema kui ma ültse mõtlema hakkaks, et lubaks kellegil sellega ära sõita.

(16-12-2016, 12:33 PM)mlsluik Kirjutas:  On see ainueksemplar või plaasis ka järgmine mudel välja lasta?

Praegult pole veel plaanis järgmist teha aga kui keegi hakkab väga tahtma ja raharull  Wink  on piisavalt motiveeriv siis pole miski võimatu.

(16-12-2016, 23:00 PM)rein74 Kirjutas:  Öhtust.Kena töö! Mis masina roolivõimu kasutasid?

Roolivõim on võetud Audi 100 roolilatist. Silinder Peugeot 308. Pump Golf 3.

(16-12-2016, 23:32 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Kallutav haagis ka äge. Kas oma tehase toode või kaubandusest pärit? Kadestamist väärt tehnika. Tubli.

Haagis on oma looming. Luban, et tutvustan ka seda.
Vasta
#22

(16-12-2016, 18:51 PM)Veskioja Kirjutas:  
(15-12-2016, 23:41 PM)UrmasA Kirjutas:  Natuke ülekaaluline sai jah. Lootsin, et jääb 600 +
Raami tegemisel on kasutatud 40x40x3 ja 40x40x2 nelikant torusid. Pole veel järgi kuskilt andnud.
PS. Mis kasu oleks olnud diiselmootorist kui kaal oleks olnud 300 kilo. See atv on tehtud töötegemiseks ja vahel ka jahil käimiseks.

 Terv.
Võimas,kas mat.valik-oli olemas olev või sai mõeldud,et just selline peab tulema,igaksjuhuks väikse varuga nö.Kuda ka rabas müttab,uppunud pole?

Raami materjal sai kõik ostetud. Mõõdud just sellised ,et asi kestaks ja oleks ka kaalu.
Rabas pole käinud kuid pehmel pinnasel olen sõitnud. Kinni ei jäänud ja sisse vajus ka mõned sendid ainult. Maasturiga oleksin seal pidanud abi minema otsima. Rehvi mõõt on atv-l 235/75R15.
Vasta
#23

Kvaliteeti tuleb tunnustada, ilus puhas töö.

Kabiin ka peale ja ongi absoluutselt universaalne kõik-ühes liikur kui number võtta ja maanteele ka saab.
Vasta
#24

Mul tehniline küsimus.

Antud isendil on keskdiffer lukku keevitatud ja sillad lahtised.
Ise omas peas kunagi mõtlesin tagasilla lukku keevitada ja keskdiffer lahti jätta.

Plussid / Miinused ?
Vasta
#25

(19-12-2016, 11:07 AM)pkmp Kirjutas:  Kvaliteeti tuleb tunnustada, ilus puhas töö.

Kabiin ka peale ja ongi absoluutselt universaalne kõik-ühes liikur kui number võtta ja maanteele ka saab.

Pea nüüd hoogu: kabiini lisamisel hakkab see kaaluma enam, kui sukimuki samurai. Mis omakorda teeb kaunikesti mõttetuks ühekohalise liikuri. Eriti teelegaalsuse mõttes...

Ega karta oli, et meistritöö on kaunikesti hinnaline. Big Grin Julgen arvata, et vajaliku tüsedusega rull peab olema viisaka diiselmootoriga kõrvutiistutava UTV klassist, nii 12-15 k€ kanti.

Küsin haagise kallutushoobade kohta: kas emb-kumb on A-raam või ongi pelgad vardad? Kuidas oled maandanud läbinõtkumise ohu tõstmise alguses?
Vasta
#26

(19-12-2016, 11:28 AM)nymmik Kirjutas:  ...
Ise omas peas kunagi mõtlesin tagasilla lukku keevitada ja keskdiffer lahti jätta.

Plussid / Miinused ?

Ma ei näe ühtegi plussi, kuid üks pidamise kaotanud esiratas teeb säärase kombo liikumisvõimetuks.

Kerge murdmine pöördel sildade erineva teepikkuse tõttu kinnikeevitatud keskdifri puhul on selle kõrval köömes.
Vasta
#27

Kerge murdmise vastu pöördel aitab nelikroolimine, eeldused on olemas...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#28

(19-12-2016, 11:28 AM)nymmik Kirjutas:  Mul tehniline küsimus.

Antud isendil on keskdiffer lukku keevitatud ja sillad lahtised.
Ise omas peas kunagi mõtlesin tagasilla lukku keevitada ja keskdiffer lahti jätta.

Plussid / Miinused ?

Ise pooldan kinnist keskdiffrit. Arvan, et teatud tingimustes võib masin lukkus taga silla ja lahtine keskdiffriga hakata otse liikuma. Bemmi diffritesse anab ka lsd diffrid sisse panna ja tegelikult on mul veel plaanis esisilla väljalülitus teha.

(19-12-2016, 11:32 AM)v6sa Kirjutas:  Küsin haagise kallutushoobade kohta: kas emb-kumb on A-raam või ongi pelgad vardad? Kuidas oled maandanud läbinõtkumise ohu tõstmise alguses?

A-raam ja kahe vardaga liigend. Väike läbinõtkumine toimub mul tõstmise keskel. Haagise tiislisse on pandud teine toru veel lisaks sisse. Kui aus olla siis mulle omale see lahendus eriti ei meeldi aga asja ajab ära.
   
(19-12-2016, 11:42 AM)Marko Kirjutas:  Kerge murdmise vastu pöördel aitab nelikroolimine, eeldused on olemas...

Nelikroolimist ei soovita ühekile masinale mille telgede vahe on väike ja kiirust rohkem kui 25 kilomeetrid tunnis.
Vasta
#29

Sellel elukal kiirust kindlasti rohkem ,kui 25 kilti,ja telgede vahe pole ju kah päris suur
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcRVmLXiVfTUCxeIhzT1cID...5eClVFJKwA]
Pisem variant ehk katsetamiseks hea küll Smile
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcQzZxsyNjuY3_kZFy4AvON...LvBy6OTzlZ]
Vasta
#30

(19-12-2016, 11:32 AM)v6sa Kirjutas:  
(19-12-2016, 11:07 AM)pkmp Kirjutas:  Kvaliteeti tuleb tunnustada, ilus puhas töö.

Kabiin ka peale ja ongi absoluutselt universaalne kõik-ühes liikur kui number võtta ja maanteele ka saab.

Pea nüüd hoogu: kabiini lisamisel hakkab see kaaluma enam, kui sukimuki samurai. Mis omakorda teeb kaunikesti mõttetuks ühekohalise liikuri. Eriti teelegaalsuse mõttes...

Maitse asi, kes sõidab tsikliga, millel klaas ees, kes ilma. 
Võsa vahel on väga mugav, kui mingi raam ees või ümber ja oksad näkku ei tule.
Talvel on vääga mugav kui sõidutuul  otse vastu ei puhu.
Vihmaga on väääga hea kui midagi pea kohal on.  
Täisplekist a- la auto uksed-kabiini loomulikult mitte.
Vasta
#31

(20-12-2016, 02:35 AM)linnuke Kirjutas:  Sellel elukal kiirust kindlasti rohkem ,kui 25 kilti,ja telgede vahe pole ju kah päris suur

"See elukas" on halb võrdlus, kasutusotstarve teine ja juhtimine ka. Tal tagarataste jaoks teine rool.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

(20-12-2016, 11:53 AM)Marko Kirjutas:  
(20-12-2016, 02:35 AM)linnuke Kirjutas:  Sellel elukal kiirust kindlasti rohkem ,kui 25 kilti,ja telgede vahe pole ju kah päris suur

"See elukas" on halb võrdlus, kasutusotstarve teine ja juhtimine ka. Tal tagarataste jaoks teine rool.

Olen sellist ikka lähemalt uurinud.Ei mingit kahte rooli.Süsteem hüdra peal.Kui vaja lülitab ka tagumised pöörama,kui vaja,siis ka samas suunas.
Vasta
#33

See millega mina sõitsin Rootsis oli tagasilla juhtimine eraldi kangiga istme kõrval. Esisild rooliga

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

Eks neid on erinevaid, me ei räägi ju tehasemudelist. Ärme kaaperda teise mehe teemat.
Kuigi jah, ka puhtmehhaaniliste lahendustega saaks tagasilla pööramise maanteesõiduks välja lülitada Big Grin
Sorry, insener Kulibin võtab võimust...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

Käisin elukat tuulutamas.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#36

Käsipidur ka on?  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#37

(28-12-2016, 18:47 PM)mlsluik Kirjutas:  Käsipidur ka on?  Big Grin

Käsipidur on olemas  Wink


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#38

(28-12-2016, 19:24 PM)UrmasA Kirjutas:  Käsipidur on olemas  Wink
Üsna vana leiutis teine.
   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#39

(28-12-2016, 21:30 PM)Basilio Kirjutas:  
(28-12-2016, 19:24 PM)UrmasA Kirjutas:  Käsipidur on olemas  Wink
Üsna vana leiutis teine.

See pigem kiirenduspump Big Grin Big Grin(kiiremini tõmbad ,parem on,kui mootor ei jõnksuta)
Vasta
#40

Sooviks näha pilte kuidas on tehtud käiguvahetus süsteem.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne