Traktori käivitusmootorile PD-10 alternatiiv starter!!
#1

Tere oskaks keegi öelda mille starter võiks sobida?originaal suht mannetu.
Vasta
#2

Teadaolevalt alternatiivi pole. Alternatiivi leidub käivitusmootori asemele mineva starteri näol.

Aga... Siis peab midagi väga valesti olema, kui käivitusmootori originaal mannetuks jääb. Kas on starter ise kutu või ühendused ei anna voolu läbi. Või siis on PD ise nii kehv, et starter teda käivitada ei suuda.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

on olemas, 2,7kw originaali asemel on võimalik panna 5,5kw aga ka 3kordse hinnaga võrreldes originaaliga- https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag...=3&lang=et
Vasta
#4

Kuna käivitusmootori startereid olen sapikale peale pannud siis arvan et sapika starter sobib ka käivitusmootorile....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#5

Jah, see 30hj zaporozetsi oma oli omalgi kasutusel.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#6

Korras originaal starter teeb mootorile iga kell tule alla. Kui mootor ise muidugi hääles on. Mitte mingit alternatiivi sinna vaja pole.
Kui ringi vedada ei jõua, siis vast on viga hoopis kaasa vedavas käivitusmootori siduris, kui sisselülitatud pendiksiga ei jõua keerutada.
Vasta
#7

Veel tekib väga suur erinevus kas traktor seisab kuivas kuuris või õues niiskuse kes. Niiskusega tekivad igasugused lekked ja elekter paneb ajama ennem kui jõuab õigesse kohta. Kuna sai üks talv terve talve antud laudatraktorristile  viimase paarikümne aasta puhkused ja terve talve laudas veedetud, siis sai ka lähemalt tutvutud bellarussi ja kivitusmootori omavahelist suhet. Alguses ei tahtnud käivitusmootor mitte käima minna isegi kui seisis soojas laudas loomade vahel. Hiljem avastasin et mida välisuksele lähemal seisis seda paremini käivitus. Küüni all värskes õhus läks ikka eriti heasti käima.
Nimelt oli asi õhuniiskuses, mis kontaktide vahele kogunes ja tegi käivitumise keeruliseks.
Vasta
#8

(18-12-2016, 11:14 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Korras originaal starter teeb mootorile iga kell tule alla. Kui mootor ise muidugi hääles on. Mitte mingit alternatiivi sinna vaja pole.
...

Nii on. Cool

Tee oma kärsanud junn korda või soeta järgmine toimiv. Ning ära unusta kaabeldust korrastada! Lõdvad ühendused, oksüdeerunud liited ja liigpeenikesed kaablid hävitavad ka hea aku jaksu.
Vasta
#9

Sapaka oma ei mahu peale,traktor tdt-55,sai uus ka ostetud ja minema visatud,hea kui saaks mõne sõiduka oma peale sättida!!!
Vasta
#10

(18-12-2016, 20:18 PM)afka6 Kirjutas:  Sapaka oma ei mahu peale,traktor tdt-55,sai uus ka ostetud ja minema visatud,hea kui saaks mõne sõiduka oma peale sättida!!!

No sapaka 30hj starter peaks sinna istuma. Miks see ei mahtunud sinna? Äkki sul on linki saata selle uue starteri kohta mis sa ostsid ja minema viskasid.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#11

(18-12-2016, 20:37 PM)viplala Kirjutas:  
(18-12-2016, 20:18 PM)afka6 Kirjutas:  Sapaka oma ei mahu peale,traktor tdt-55,sai uus ka ostetud ja minema visatud,hea kui saaks mõne sõiduka oma peale sättida!!!

No sapaka 30hj starter peaks sinna istuma. Miks see ei mahtunud sinna? Äkki sul on linki saata selle uue starteri kohta mis sa ostsid ja minema viskasid.

Mul vist oli 40hj oma kas see 30hj erinev.
Selle uue starteriga sai eelmisel aastal jamatud(venewärk)
Käivitusmootori ja vintsi vahe piirab asja!
Vasta
#12

40hj peaks kõvasti pikem olema, eks targemad kommenteerivad ehk, ma lihtsalt ei mäleta enam neid erinevusi nii täpselt. Samas jah, sinna on mõeldud originaalis 30hj oma, seega kui taolise leiad peaks sobima.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#13

(18-12-2016, 20:59 PM)viplala Kirjutas:  40hj peaks kõvasti pikem olema, eks targemad kommenteerivad ehk, ma lihtsalt ei mäleta enam neid erinevusi nii täpselt. Samas jah, sinna on mõeldud originaalis 30hj oma, seega kui taolise leiad peaks sobima.

Uurin asja!
Vasta
#14

Mul ka sapika starterid riiulis,üks oli isegi 30 hp motoriga sapper.
Vasta
#15

(18-12-2016, 21:08 PM)afka6 Kirjutas:  
(18-12-2016, 20:59 PM)viplala Kirjutas:  40hj peaks kõvasti pikem olema, eks targemad kommenteerivad ehk, ma lihtsalt ei mäleta enam neid erinevusi nii täpselt. Samas jah, sinna on mõeldud originaalis 30hj oma, seega kui taolise leiad peaks sobima.

Uurin asja!

Kui PD-10UD originaalstarter CT-362A on oma 0,67Kw-ga mannetu siis 30hj sappari oma on ju lausa loom- СТ 366Б omab võimsust 0,61Kw. Cool


 
Vasta
#16

(18-12-2016, 22:00 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(18-12-2016, 21:08 PM)afka6 Kirjutas:  
(18-12-2016, 20:59 PM)viplala Kirjutas:  40hj peaks kõvasti pikem olema, eks targemad kommenteerivad ehk, ma lihtsalt ei mäleta enam neid erinevusi nii täpselt. Samas jah, sinna on mõeldud originaalis 30hj oma, seega kui taolise leiad peaks sobima.

Uurin asja!

Kui PD-10UD originaalstarter CT-362A on oma 0,67Kw-ga mannetu siis 30hj sappari oma on ju lausa loom- СТ 366Б omab võimsust 0,61Kw. Cool

Ebatöökindel ei saa usaldada!!!
 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne