Gaz M1 EMKA

Minu käest selline valik 7/16 keermeid:


[Pilt: keermed.png]
Hinnaks kõigil 50 senti tükist ja saadavus 1 tööpäev. Saab ka teisi mõõte ja paigaldustööriistu.

Edit: Komplektina koos tööriistadega nii 7/16 - 14 kui ka 7/16 - 20 olemas. Tarne samuti päev ja hinnaks 45€.
Vasta

Kui juba siin esisild,roolikarp ja tagasild on all. Siis küllap varsti tuleb ka mootor ja käigukast. Aga kas omanik on mõelnud,mis määrdeid ja õlisid edaspidi autol kasutama hakatakse?


Vasta

Täna teen väikese ülevaate sellest, kuidas meie idanaabritel töötab mõiste 100 % originaal. Nimelt tellisin ühelt oma jutu järgi spetsialistilt, Gaz M1 tagumised mehhaanilised pidurid. Seltsimees kiitis ennast, kui väga suurt M1 spetsialisti. Saingi mõne aja pärast oma jupid kätte, kuid juba algusest saadik ei tahtnud seltsimehe lahendus hästi sobida. Kui hakkasin asjaga tegelema, siis tuli välja et seltsimees oli mulle GAZ M1-le ehitanud GAZ 24 käsipiduri baasil mehhaanilised pidurid. Allpool ka mõned pildid sm. kätetööst, pole midagi öelda, andekas sell. Ise poleks selle peale tulnudki

   
   

Ja siin ka pildid, milline asi peab välja nägema. Taga piduritel trossid puuduvad täiesti, vaid asi töötab hoobadega. Kuskil eespool on mul ka meh. pidurite skeem. Sealt on näha milline peab olema.
   
   

Vägisi tuleb meelde nõuka aegne Zuriku film, kus seltsimees läks eksamile kõrvaklapp peas ja raadiosaatja kaasas. Noh professor pani leiutise eest viie aga eksamist kukutas läbi.
Vasta

Oh jah, ratsionalisatorõ.
Vasta

(22-06-2017, 20:46 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Oh jah, ratsionalisatorõ.

Jah nõuka ajal oleks sellise leiutise eest preemiat antud ja autahvlile pandud aga nüüd tuleb seltsimehel minu näägutamist kuulata ja püüda seda asja kuidagi kompenseerida. Aga fakt on see, et piduri komplekti mul ikka ei ole. Nüüd tuli välja veel, et õõtsamortisaatorite hoovad ka tagurpidi külge pandud. Kas kellelgi on nendega tegemist olnud st. kas nad käivad ainult matsuga otsast ära või on vaja midagi rohkemat.
Vasta

Tuleb au anda,selle ratsionaliseerimise läbiviinud kodanikule. See on isegi viisakalt tehtud. Kui asjatundja ei ole,siis ei teeks elusees vahet Sad
Ise ma ju nägin ka neid trosse ja ei osanud,mitte midagi kahtlustada.


Vasta

Kuidas esisilla taastamine läks? Kas seal olid mõningad piduridetailid säilinud?
Vasta

(23-06-2017, 10:04 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kuidas esisilla taastamine läks? Kas seal olid mõningad piduridetailid säilinud?

Kahjuks sain sealt ainult tala ja ühe velje, kuna käändteljed olid kinni keevitatud, siis tuli midagi ohverdada. kuna väärtuslikum oli silla tala, siis lõikasime lahti ja rikkusime ära selle pöörleva osa, sest need õnnestus hankida.
Vasta

Nii siis see v-8 fordi mootor pidi olema müüdud aga selle neljakümnenda aasta fordi plekke ja miskit kama pidi alles olema .Kui soovid saad kontakti minu käest. Vändra kodaniku pole kätte saanud veel. Aga kena püha jätkuvat.
Vasta

Nii, suured pühad möödas, kehv suusailm, nagu Eestimaal kombeks püsib edasi ja suurtest kordaminekutest pole ka põhjust ette kanda. Ainult Emka sai nädalavahetusel seljalt kõhuli keeratud.
   
Kohe algasid ka probleemid. Nimelt sain rooli laenuks, Ukrainast. Pidi kindlasti originaalne olema aga mulle ta ei sobi. Nagu allolevalt pildilt näha jääb ta siduripedaali taha kinni. Kinnitusaugud ka väga täpselt ei sobi. Jääb nüüd kaks varianti, kas rool ei ole originaalne või kasutati  V8 mootori puhul teistsugust (Fordi) rooli. Aga siis peaks ju ka raam olema natuke teistsugune. Aga seda pole ka millegagi võrrelda. Raamil on nii pedaalide sõlme, kui ka roolimehhanismi originaalsed kinnituskohad säilinud. Aga ikkagi tahaks roolikarpi koos sambaga 4 cm paremale juhi poolt vaadatuna. Vaheplaati ei saa ka panna, siis hakkab hoovastik vastu raami käima. Kõige hullem, pole ju kuskilt mingit näidist või tarkust ka võtta. Ühtegi autot pole ju säilinud.
   
Vasta

Tulles tagasi selle valede pedaalidega pildi juurde, siis tundub ka rool kuidagi teise koha peal asuvat. See on ka ümberehitatud?
Vasta

See küll,minu tagasihoidlik arvamus aga kas roolisammas ei peaks mitte teiselpool raami olema,selleks,et läheks pedaalid mööda,sambast? Kui just V8 mudelil ei ole pedaalide enda pikkus ka muudetud?`


Vasta

Võib-olla minu vanad silmad petavad, aga mulle näib, et mõlemad pedaalid on kuidagi paremale poole paindes.
Kui veidi mõlemat vasakule painutada, jääks roolisammas pedaalide vahele.
Vasta

(26-06-2017, 18:56 PM)kopraonu Kirjutas:  See küll,minu tagasihoidlik arvamus aga kas roolisammas ei peaks mitte teiselpool raami olema,selleks,et läheks pedaalid mööda,sambast? Kui just V8 mudelil ei ole pedaalide enda pikkus ka muudetud?`

Ei kopraonu, rool ei saa väljapoole raami olla , siis jääks ta ju liiga palju vasakule ja ei mahuks kabiini ära. Kui sa vaatad esimesi pilte siis seal ju poritiivad. mitte ei usu, et seltsimehed sõitsid käsi aknast väljas ja roolisid autot.
Vasta

(26-06-2017, 19:06 PM)Sidorov Kirjutas:  Võib-olla minu vanad silmad petavad, aga mulle näib, et mõlemad pedaalid on kuidagi paremale poole paindes.
Kui veidi mõlemat vasakule painutada, jääks roolisammas pedaalide vahele.

 Käisin spetsiaalselt vaatamas, neid pedaale küll kuidagi painutada ei anna. Mul teine komplekt ka veel, need GAZ 67 omad, paistavad täpselt samasugused, kuigi mul markeering peal M1. Nendel ka umbes sama hoiak, kui kõrvuti hoida ja kui need varred kuumaks ajada ja jõuga painutada, siis praktiliselt hakkab vastu raami käima. Rooli saaks hädapärast 1,5 cm vasakule võtta, kui teha talle mingi plaat vahele aga see ei aita, vaja on 4 cm
Vasta

Ma arvan, et vale rool. Kuidagi väga vastu raami on karp. Võibolla mõne emka pealt pärit aga mitte orikas.

Edit. Väga kehva ja üldine joonis aga karp on raamist selgelt kaugemal kujutatud.
[Pilt: vcqx50.jpg]
Vasta

Arvestades, kus asub rooliratas, siis on pedaalid praegu just nagu läbi salongipõhja surutud. Pedaalid peaksid istuja suhtes risti olema, et saaks vajutada. Võib-olla loll mõte minu poolt.
Vasta

(26-06-2017, 19:47 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ma arvan, et vale rool. Kuidagi väga vastu raami on karp. Võibolla mõne emka pealt pärit aga mitte orikas.

Edit. Väga kehva ja üldine joonis aga karp on raamist selgelt kaugemal kujutatud.
[Pilt: vcqx50.jpg]
  See on kuradi hea joonis sul, mul polegi sellist head pealt vaadet ja näitab ilmekalt, et rool peab jooksma kahe pedaali vahelt. Järelikult peab see külghoova osa pikem olema. Äkki on hoopis GAZ 67 rool. Mida kostate 67 omanikud Jyrka ja Sidorov
Vasta

(26-06-2017, 20:00 PM)Meistrimees Kirjutas:  Arvestades, kus asub rooliratas, siis on pedaalid praegu just nagu läbi salongipõhja surutud. Pedaalid peaksid istuja suhtes risti olema, et saaks vajutada. Võib-olla loll mõte minu poolt.

Lihtsalt pedaalid ei ole millegagi ühendatud ja raskusjõu mõjul alla vajunud.
Vasta

Gaz-MM roolikarp kinnitub selliselt kolme poldiga läbi raami, Gaz-67 on nelja poldiga klamber ümber õlaku võlli toru.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne