IKH ATV metsaveohaagise modifikatsioon(id)
(23-01-2018, 18:48 PM)zurik Kirjutas: ...nimelt ei kannata need päikest ja lähevad suht ruttu praguliseks. ...
Need haagise rehvid ei ole päris samad, mis aiakäru omad, mis spontaanselt mittemidagi tehes komposteeruvad. Mul seisab haagis katuse all ja päikese eest varjus, siiamaani rehvid okei välimusega.
(23-01-2018, 18:58 PM)Marko Kirjutas: Vana hea nipp - hõbevärv. ...
Ei hakka mina kuukulgurit ehitama. Big Grin
(23-01-2018, 20:06 PM)Veskioja Kirjutas: Ahoi.
Kas oleks nii kena ja ütleks mulle mõned mõõdud ...
Võreseinast käru ristini on hetkel 1,37 m, kuna tegin ära kortsutatud keskmise toru tõttu veidi lühemaks. Nüüd ei mahu aga 3,2 m palgid normaalselt peale, jäävad haagise tasakaalupunktist tahapoole.

Ratta siseküljest sisekülge mõõdetuna sain peaaegu 80 cm. Tegelikult mõõtsin keskmise toru välimisest äärest rehvi siseküljeni, mis oli 35 cm, sinna tuleb aga juurde liita toru läbimõõt.

Balansiiri laius pealt vaadatuna oli 6 cm, külje pealt laiust ei vaadanud ja seinapaksust ei tea, kuna otsad on kinni keevitatud. Eks ta mingi 4 mm võiks ikka vähemalt olla. 5 veel parem. Big Grin Ainsad kohad, kust kahtlustan balansiiride lääpavajumist on kinnitusteljed, mis tasapisi ikka kuluvad, olenemata sinna pressitud määrde olemasolust.
Vasta
Tänud.
Mul oli ennist tehtud 1250mm ja lisasin 300mm,nüüd oles justkui tunne,et see kooslus mõjus kehvalt manööverdusele.Samas jällegi vbl.etem,et saab peale võtta kolmeseid ja mõni veel pikem,maitea see kõikse värk ju oma tarbeks,põhiliselt ikka küte,peavad nad siis nii pikad olema,no seda mõtlen rohkem endamisi.Sa sihke vinge vend,kas pole mõelnud teha,omale seda nö.õiget tõstukit.Või oled lihtsalt seda meelt,et tegelt saab ju vints nende puude tõstmisega edukalt hakkama.Ja tegelt saab
Vasta
Olen ikka mõelnud selle "õige" tõstuki peale, kui hüdraulilist mõtled. Aga jupid on päris kallid arvestades, kui vähe omatarbeks vaja läheb. See kaugjuhitav vints, millega hetkel peale tõstan, maksis näiteks "ainult" 120 EURi ja kasutan seda ka mujal. Hüdraulikakomponendid on tunduvalt kallimad.

Kui käiks kasvõi väikeses mahus kuskil kellelegi tuttava-tuttavale teenust tegemas, siis juba mõtleks asja lihtsustamise peale ja ehitaks hüdraulilise haagise. Esialgu ajan selle nikerdisega läbi. Lepp, mida tavaliselt kütteks teen, on nagunii paar juppi juurest ülespoole sellise kaaluga, et 3 m palgid saab käsitsi peale visata. Ja selle protsessi käigus saab õllelihase teiste lihaste vastu vahetada.  Big Grin
Vasta
Hüdrotõstuk teeb ka kõik muud raskemad tõstmised majapidamises lihtsamaks, sinna pole raske enam ka kopp otsa teha ja jääb ka kühveldamist vähemaks jne.
Vasta
Möödunud aastal õnnestus üks pisemat sorti motoriseeritud labidas vanaraua hinna eest hankida, mis on küll igast liigendist suhteliselt kulunud ja vajab treimist ja keevitamist, aga peaks tulevikus asendama tavalise labida ja lolli tööjõu kõva maa kaevamisel ja pinnase pealelaadimisel. Sestap ei plaani ikkagi hetkel seda hüdraulilist haagist ehitada. Kuigi mõistan ideaalselt, mida Sa silmas pead, Mart.
Vasta
(25-01-2018, 23:03 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: Hüdrotõstuk teeb ka kõik muud raskemad tõstmised majapidamises lihtsamaks, sinna pole raske enam ka kopp otsa teha ja jääb ka kühveldamist vähemaks jne.
noolepikenduseta haaratsi,pöördpea ja kopaga lahendus vähemalt 2,5 kilo tuleb rehkendada.so puhtalt materjal ja treitööd ja oma tööd ei arvesta.
Vasta
börsis 3T haagis käruga 3900+km, sealt saaks tõstuki vast ka juba 2500+km oma tööd pole ja noolepikendus olemas...
Vasta
Mulle iseenesest piisaks ka hüdrovintsist, kuna elektrivints on tiba aeglane. Kuskile juba postitasin selle video. Ilgelt meeldib see seade:

Vasta
https://youtu.be/YnC2aFIJjiI

Ma imetlen ikka seda varjanti,kuigi vist vahetpole,noo kui siis veidike
Vasta
(25-01-2018, 09:46 AM)donn Kirjutas: ... on nagunii paar juppi juurest ülespoole sellise kaaluga, et 3 m palgid saab käsitsi peale visata. ...

Jõudu!

Nüüd võta sellest lausest tuletis ja kujuta ette omaenese lihakeha näiteks 10...15 aasta pärast. 

Hüdrotõstuk väikemajapidamises on investeering tulevikku, minu Jussi viimane rakendus on rauamaterjali suurelt autolt maha tõstmine.

Teine variant oleks mul regulaarselt 2 tonni pulkhaaval tõsta...    ehhh.
Vasta
(29-01-2018, 13:37 PM)pkmp Kirjutas: Hüdrotõstuk väikemajapidamises on investeering tulevikku, minu Jussi viimane rakendus on rauamaterjali suurelt autolt maha tõstmine.

kuldsed ja õiged sõnad,täis universaalne riistapuu ja tõsta mida tahad.
Vasta
(29-01-2018, 13:37 PM)pkmp Kirjutas: ... kujuta ette omaenese lihakeha näiteks 10...15 aasta pärast. ...

Lihakeha ehk rümp?  Big Grin Raske on seda ette kujutada. Aga läheb kindlasti raskemaks see palkidega müramine tulevikus, pole kahtlustki.
[Pilt: lamb.jpg]
(29-01-2018, 13:37 PM)pkmp Kirjutas: ... Hüdrotõstuk väikemajapidamises on investeering tulevikku, ...

Nagu juba mainisin: miniekskavaator on olemas ja selle noolega saab omajagu asju tõsta.

(29-01-2018, 16:23 PM)muska71 Kirjutas: kuldsed ja õiged sõnad,täis universaalne riistapuu ja tõsta mida tahad.
Nagu Jehoovat kuulutate siin. Jehoovakad on tegelikult palju viisakamad - nad enne küsivad, kui tahavad enda usust rääkida. Teie lihtsalt hakkate oma Vahvast Jussist rääkima ja seda peale suruma. Big Grin  Ma saan aru küll, et on mugav. Lihtsalt hetkel pole see aeg kätte jõudnud, et seda ehitada. Ammugi mitte osta.  Toungue
Vasta
(26-01-2018, 14:08 PM)maisalup Kirjutas: börsis 3T haagis käruga 3900+km, sealt saaks tõstuki vast ka juba 2500+km oma tööd pole ja noolepikendus olemas...

kas kellelgi juhtub olema jussi või mõne muu sarnase pisema tõstuki komponentide spekse? rehepapilik mõte on, et otsiks sobilikud tükid kuskilt suurest maailmast ehk odavamalt.

edit: pagan, see lgp ksf donni teema, kuidagi lolli peaga arvasin mingi universaalse targutamise teema olevat. pädevamad ehk vajadusel siirdavad kuskile mu küsimuse, kui seie ei passi.
Vasta
Oh mina ei suru küll kellegile midagi peale, heameel on lihtsalt Jussi-rõõmu jagada ja see pidi jagamisest ainult suuremaks minema.

Aga kui eelnevalt oli juttu "Ja selle protsessi käigus saab õllelihase teiste lihaste vastu vahetada. " siis võtsin lõbuks piltlikku "lihakeha" väljendit kasutada.   Mõtte sisu sellest ei muutu.  Aastad teevad oma töö niikuinii.

Mul on ka miniekskavaator, aga metsa sellega ei lähe, kui just kraavi pole vaja kaevata. 

Jussi ( võtta kui üldnimetust ATV metsatõstukite sugupuu kohta) on mitmekordselt universaalsem.

hr Diesel, spetse ei ole aga piltidelt ja siitsamast foorumist saab ka üsna lihtsalt kokku summeerida. Seesama foorum on ka järeldanud, et kuna ostudetaile on neil nii palju ja vanarauast jms asendada suht keeruline, siis ise tehes odavamaks ei saa või peaaegu et võimatu on saada.

Aga sellegipoolest, kui on isu kõik üle mõõta, siis minu aadress on lõunapoole.  Saab korraldada.
Vasta
(30-01-2018, 02:08 AM)pkmp Kirjutas: Seesama foorum on ka järeldanud, et kuna ostudetaile on neil nii palju ja vanarauast jms asendada suht keeruline, siis ise tehes odavamaks ei saa või peaaegu et võimatu on saada.
kui hiinlasega võrrelda siis nii ta on,aga jussi ju mega kirves ja jooniste järgi isetehes tuleb raudselt odavam.
Vasta
(30-01-2018, 09:56 AM)muska71 Kirjutas:
(30-01-2018, 02:08 AM)pkmp Kirjutas: Seesama foorum on ka järeldanud, et kuna ostudetaile on neil nii palju ja vanarauast jms asendada suht keeruline, siis ise tehes odavamaks ei saa või peaaegu et võimatu on saada.
kui hiinlasega võrrelda siis nii ta on,aga jussi ju mega kirves ja jooniste järgi isetehes tuleb raudselt odavam.
Megakirves? No kas just kirves aga kallim küll, kui hiinakad, seda küll.  Aga jagajal ja jagajal on vahe.

Silindrid, voolikud, jagaja, mastipöörde juurikas, rotaator, pump... neid kõiki ju ise ei tee ja tootja saab hulgi need tõenäoliselt odavamalt kätte.

Järgi jääb ca 150 kg rauda, mille ise tegemise üle võib arutada. Kas tuleb odavam? Kõik aeg kokku liita? Sõltub muidugi, kui hea oma koduse töökoja varustus on.
Vasta
Vaidleks selles osas, et kui ise tegemist üldse kaaluda, siis ka silindrid tuleks ise teha. Vastasel korral pole tõesti mõtet, läheb kokkuvõttes liiga kalliks. Silindrit ei ole keeruline teha. Kroomvart ja hülssi saab suht hõlpsasti kätte. Kõige odavam variant on võtta sobivas mõõdus vana (ja peetis) vene silinder, kasutada ära selle otsad, kork ja kolb. Pmst jääb vaid hülss ja kroomvars õigesse pikkusesse lõigata, hülsile keere peale lasta ning ots ja tutsid külge keevitada.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne