Uunikute 16. Talveralli 2017,nutt ja hala,kas Lexusega rajale saab?
#41

nymmik räägib puhtast 06. Aga 061 ja 063 on ju sandiloksud Big Grin
Vasta
#42

Ma ei saa aru mida on vaja vaielda. Kui on öeldud kuni 1983 Teh. Passi järgi siis nii on. 
Kasiinosse ei lasta ka ennem kui oled 21 . Välimus võib olla sul kasvõi 45 aastase oma.
Vasta
#43

siin on asi vast ikka, selles , et tavalist zigulli ei peeta eestis vanatehnikaks, ta võib olla külla vana ja originaalne (muidugi mis on vana) aga ikkagi ei ole see see tehnika millega rallile ronida, hoolimatta aasta arvust, ma olen käinud viimastel aastatel väga palju ida pool vanatehnika ürridel ja seal on ikka kohe suurte tähededega osalusse kirjutatud, et ärge oma volgade ja pobedade, mossede ja zigullidege tulege ehk maks 2-3 masinate ühes margist mis on toodetud NL-s ja kõik, lihtsalt siiber on veneautodest, iga väheke enesekriitikat omav tegelane saab aru et ta ei pea igahinge eest oma 83a zigulliga (olenematta mudelist) ronima vanatehnika ürridele endistes idaeuroopa riikides- enesekriitika lgp ksf-lased on ka olemas, eriti  kui lähiriikidest võib saiaraha eest osta väga huvitavaid liikureid, ja kui ei viitsi ca 500.- kulutada mingile läänetehnikale, tuues vastuseks , et mul on ju vanaisa 06, siis pole nagu põhjust talverallile tulla, tegemist on ju ikkagi vanatehnika liikumist propageeriva ürriga
Vasta
#44

Seal ida pool ei saa need "miilitsad" aru kas sul on samkompunn või Elivise Cadillac. Aga vähemalt erined massist!!!
Vasta
#45

Eks ma situn oma arvamusega nüüd paljudele hinge aga enda uhke viiekäigulise purskega nullviiega ei hakkaks ma eladeski registreeruma. Pole taga sõitnudki, kuna masohhism ei kuulu mu hobide loetellu ja ostetud sai vaid selleks, et kui keegi juhtub mainima, et mida sina usakatefänn üldse kopikateemal mugised, on sul üldse mõni vää? Siis saan vastata, et on küll jah. Vedeleb niisama ja mõtleb eluüle järele. Kodanik Supi poolt mainitud paar eksemplari per sovjeedimark on täiesti piisav vanatehnikaürituse võtmes. Sama kehtib ka kõigi muude tootjate puhul - kes ikka viitsiks pinevusega vaadata kahtkümmet ühesugust ´59 aasta tiivulist Cadillaci või viitkümmet Lancia Stratost järjepanu. Kurioosumina oleks ju tore, aga siis pigem korraldagugi konkreetse mudeli või mudeli derivaadi konnosöörid oma eraldiseisvaid üritusi. Nagu seda väga paljud klubid teevadki.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#46

Nonii...
Puhtteoreetiliselt ma võiksin paarile 84 Granadale elu sisse puhuda (seeaasta seda ei juhtu) ja 110 kilo vatiga natu segadust tekitada. 
Selles plaanis ei anna esimese auto liinilt mahaveeremise kuupäev päris adekvaatset pilti ralli võtmes. Tõde on kusagil kaugemal...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

Mitte paha pärast, vaid motiveerimiseks -  Ksf Marko võiks ühe oma Granadadest küll korda saada, muidu on varsti nii, et see 110kw irdub enne starti koos sildade ja kastiga kere küljest ja läbib raja omasoodu. 

See aasta olen ise veel endiselt mitteosaleja rollis, aga ehk satun raja äärde kaasa elama, kuna samal ajal olen sealkandis liikvel. Sierraga ega Lexusega ei tule.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#48

(20-01-2017, 22:04 PM)supp Kirjutas:  siin on asi vast ikka, selles , et tavalist zigulli ei peeta eestis vanatehnikaks, ta võib olla külla vana ja originaalne (muidugi mis on vana) aga ikkagi ei ole see see tehnika millega rallile ronida, hoolimatta aasta arvust, ma olen käinud viimastel aastatel väga palju ida pool vanatehnika ürridel ja seal on ikka kohe suurte tähededega osalusse kirjutatud, et ärge oma volgade ja pobedade, mossede ja zigullidege tulege ehk maks 2-3 masinate ühes margist mis on toodetud NL-s ja kõik, lihtsalt siiber on veneautodest, iga väheke enesekriitikat omav tegelane saab aru et ta ei pea igahinge eest oma 83a zigulliga (olenematta mudelist) ronima vanatehnika ürridele endistes idaeuroopa riikides- enesekriitika lgp ksf-lased on ka olemas, eriti  kui lähiriikidest võib saiaraha eest osta väga huvitavaid liikureid, ja kui ei viitsi ca 500.- kulutada mingile läänetehnikale, tuues vastuseks , et mul on ju vanaisa 06, siis pole nagu põhjust talverallile tulla, tegemist on ju ikkagi vanatehnika liikumist propageeriva ürriga

supiga nõus ja suht sürr on Talveralli stardis vahtida ära vajunud persega null ühte,mis võtab õli sama palju kui bensiini,ning lapitud tati ja teibiga.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#49

Eks ta ole. Palju ilusam on Talveralli stardis näha läänekaid, mil tagasild eemaldub paar kilti peale starti, pidurid puuduvad kolmel rattal neljast või veermikudetaile puudutati viimati 79. aastal kui masin tehasekonveierilt maha veeres. Olgu nii ront kui tahes aga vähemalt on "läänekas" ja seega prestiižne masin.
Huvitav kas Rootsis vigisetakse Volvode ja Saabide pärast samuti või Saksas VAGi masinate pärast või on see vaid postsovietistlikust ühiskonnast pärit russofoobide probleem, et isade-vanaisade igapäevaautod niimoodi "higistama ajavad"

VAZ 2102
Hobitehnikaga mitte sõitmine kartuses et see tema turuväärtust vähendab on sama kui jätta oma naisega magamata, et järgmine mees "väiksemat läbisõitu" nautida saaks
Vasta
#50

Härrased zigullide ja mossede vihkajad.
Siin kohal võiks enne mõelda kui öelda .Kui tulistatakse suust välja,et mosse ja zigull pole Eestis vanatehnika siis on mõttemaailmas midagi viltu läinud.Pole ma ise paadun mosse ega zigulli usku mees aga hindan seda kuidas masin on ennistatud või korda seatud.Registreerunute seas on väga tublisi inimesi kes on ennistanud,taastanud või isegi võiks öelda restaureerinud vene masinaid ja olgem ausad,näevad paremad välja kui need armsalt reklaamitud 500.-eurosed läänekad millede remot ja hooldus paraku käib võistlusrajal..Igal-juhul jõudu ja julgust massinate kordaseadmise,vahet pole mis riigi toodanguga tegemist on.
Vasta
#51

asi pole mitte selles, et neid ei tohiks olla, aga hetkel vaadake kogust rajal, ja julgen väita (natuke foorumis kolades), et vähemalt pooltel nende omainkest pole vanatehnikast halli aimu ka, vaid ainult soov rajale saada sellega mis kodus vedeleb.
soome talveralli on mitmeid kordi käidud ja ei ole seal volvode ja saabide üleküllus, võibolla markide suhtes on neid seal palju aga erinevaid mudeleid (kindlasti nüüd keegi väidab et volvo 140 ja 240 on sama auto jne ning vaz 2106 ja 21063 on jumala erinevad autod),
kui nüüd keegi hakkab väitma et, need vazid ja mossed on meie esiisade pärand ja autod mis eesti ratastele panid, no tule taevas appi - tavalisel nõukogude inimsel polnud üldse võimalust autot osta, isegi kui raha oli, kui avanes võimalus siis võeti see mis saada oli, ratastele panid meie rahva ikka need massinad mis piiride avanedes soomest-saksast toodi

ps oleks ma jüri lina või muu selline tegelane siis karjuksin veel lõppu:  Big Grin maha nõukogude võim  Big Grin

tegelikult mulle vene autod natuke isegi meeldivad, siis kui nad on ilusad ja neid näeb harva

samas võib minu arvamusi mõjutada ka see, et ma olen ikkagi nõuka ajal sündinud ning õppesõiduautoks oli mul gaz 24 ja esimseks nn oma autoks isa vaz 2101 aastast 70 , võibolla oli saadud trauma nendest liiga võimas
Vasta
#52

Sema siin, õppesõit toimus universaal Volgaga ja esimene auto oli isa vana VAZ 013...noo ei ole head mälestused. Big Grin

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#53

Küsimus siis vanatehnika austajatele.

Kui antakse valida, kumma autoga lähed käesolevale talverallile?

Mitsubishi bajero 87a. või  lada 05 vfts 88a.(replica),siis mina võtaks siksi.Põhjuseid võite ise oletada.
Vasta
#54

Mina olen ka tugevalt seda meelt, et Nõukatehnikat ei pea bännima, küll aga peab piirama ja kõvasti.
Kui veerand autodest on Zigulid, siis on midagi väga viltu.

Probleem ei oleks nii tõsine, kui Talveralli oleks ammendamatu mahuga. Kahjuks on viimastel aastatel üritus just nende "paarisotiste sikside" arvelt liiga suureks paisunud, mis muudab korraldamise keeruliseks, ürituse teiste jaoks igavamaks jne. Samuti peletab see Ladade-Mossede üleküllus kindlasti eemale ka mitmed potentsiaalsed huvitavate autodega osalised, kes ei taha oma erilisemat autot roostes romudega samasse ritta sättida.


Roostes romu patust pole ma isegi puhas, olin ju mina see, kes eelmisel rallil tagasilla kaotas. Samuti pole mul sel aastal midagi väga põnevat rajale tuua (või noh, on aga liiga suur). Ehk siis arenguruumi on.

Seepärast ootan ma peale tänavuse ralli lõppu suhteliselt kiiresti korraldajate poolt konkreetsemaid kriteeriume järgmiseks aastaks. Et kas sihtida tasuks midagi huvitavat, isegi värskema aastanumbriga, või peaks taga ajama pigem varasemat aastaarvu (kas homologeeringu- või passiaastat?).
Vasta
#55

(21-01-2017, 18:19 PM)kary26 Kirjutas:  Küsimus siis vanatehnika austajatele.

Kui antakse valida, kumma autoga lähed käesolevale talverallile?

Mitsubishi bajero 87a. või  lada 05 vfts 88a.(replica),siis mina võtaks siksi.Põhjuseid võite ise oletada.

no see ei ole ju tavaline siks, igasugu replicad on alati lahedad, samas ma tahaks seda argumenti näha millega sa korraldajad ära moosid et selle mitsuga rajale saada

muuseas ma isiklikut arvan , et see lexuse regamine oli kellegi huumor lihtsalt, kui mitte siis olen nõus lexuse omaniku suvistele ürride kaasa võtma, et teda ravida
Vasta
#56

zazik
Mina olen ka tugevalt seda meelt, et Nõukatehnikat ei pea bännima, küll aga peab piirama ja kõvasti. Kui veerand autodest on Zigulid, siis on midagi väga viltu.

Arvan, et vanemad kui 1983. aastast on Eesti autoregistris veerand need NEETUD Nõuka tehnika.
Vasta
#57

Võistkond 106 võiks ju vabalt tulla rajale 80ndate alguse 700 seeria Volvoga, mille seisukord nii värvil, kerel üldiselt kui veermikul jääks sinna 10 parima tänavuse Talveralli masina hulka; lasta kõrvu paitada V6 mootori urinal, lösutada mugavatel nahkistmetel, tunda mõnu kõikvõimalikest elektrilisadest, lasta käike vahetada automaatkastil ja tunda headmeelt sõiduomadustest mis ületavad mitmeidki praegugi tootmises olevaid autosi kuid ei, me eelistame 50 aasta taguste tehniliste lahendustega Ladat mis on oma kätega nullist üles ehitatud, sest see on meie jaoks rohkem vanatehnika kui 20+ aastat hiljem loodud Volvo.
Kui siin juba keelamiseks läheb, siis ära tuleks keelata just need 500 euro eest vaid üheks ürituseks muretsetud tihti eluohtlikus tehnilises seisus läänerondid, mis peale Talveralli lõppu aianurka või Kuusakoski platsile vaaruvad samal ajal kui omanikud omale rusikaga vastu rinda tagudes räägivad millised õiged vanatehnika mehed nemad on.

VAZ 2102
Hobitehnikaga mitte sõitmine kartuses et see tema turuväärtust vähendab on sama kui jätta oma naisega magamata, et järgmine mees "väiksemat läbisõitu" nautida saaks
Vasta
#58

(21-01-2017, 18:36 PM)supp Kirjutas:  muuseas ma isiklikut arvan , et see lexuse regamine oli kellegi huumor lihtsalt, kui mitte siis olen nõus lexuse omaniku suvistele ürride kaasa võtma, et teda ravida

Siin ei ole mingit huumorit. Mul ei ole sinna midagi parata et Lexuseid varem tootma ei hakatud. Sammuti ei saa ma sinna midagi parata et peale minu on veel palju inimesi kes seda autot heaks youngtimeriks peavad. Korraldaja otsus on valida need 20 autot mis pole piisavalt vanad, kuid rikastaksid autoderivi. Tundub et Lexus selleks sobis.
Mis puudutab minule isiklikult adresseeritud kutset suvisele üritusele siis igasugused tehnikaüritused on toredad ja tervitatavad. Mis puudutab "ravimist" siis katsuks ennast ikka vaos hoida ja elementaarse viisakuse säilitada. 
Dont hate the player, hate the game. Ehk et kui on mingeid pretensioone ja ettepanekuid miks Lexus ei tohiks sellel vanatehnika üritusel osaleda, palun adresseerige need korraldajale, mitte minule.
Vasta
#59

Mida siin viriseda, kui on hirmus isu mingi kindla margi või mudeli rallit korraldada, siis minuteada pole see keelatud. Laiapõhjalisema vanatehnikaürituse olemus eeldaks justnagu teatavat vaheldust. Mitte tunnet, et istud mingi tehase vooluliini otsas ja vaatad ühesuguseid asju möödaveeramas. Umbes sama põnev, nagu vaadata värvi kuivamist. Jah, pean siinkohal endalegi tuhka päheraputama - esimest korda oma talirallimise ajaloos ronin rajale teist korda sama autoga. A edaspidi luban olla tublim. Kui sel aastal olnuks juba üks Dodge Colt stardis, siis kindlasti oleksin võtnud kuurialt midagi sellist, mida rohkem pole.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#60

Mingil ohtul Motors tv naitas kokkuvotet brittide le jog-ist. Tundus kahtlaselt palju porschesid seal ekraanilt yle vilksatamas.
Vaatasin siis jarele ja oligi- 58-st startinust oli yle kymne porsche. Enamus veel mingi 911. Yks 356 oli vist ka.
Ysna nome, onju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne