EL eelne registreerimismärk
(19-01-2017, 23:04 PM)Alts Kirjutas: Siin esitatud lingilt ja veidi edasi uurides, selgus, et "personaalsed/alfabeetilised" numbrid olid üheksakümnendate lõpus mingi aeg ilma lisatasuta. ...

Minagi ei teadnud. Aga keegi Sergei, näe, teadis ... veel mõne aasta eest liikus Tartus Sierra numbriga "SERGEI 1".
Eks igaüks neist valijatest valis numbri sisu oma arunatukese järgi; parim, mida minu silmad näinud on, oli samuti veel kaunis hiljuti Tartus miski heleda Omega A küljes:
"KAMA 2".
Vasta
cesium
Kui Eestis kehtestati 1990. aastal numbrimärkide standard, maksis erilise numbrimärgi soovija 3000 krooni. 1990. aastal, mis riigi kroonid käibel olid?
Vasta
Soovitaks selle küsimusega pöörduda

Ülo Toomsalu
küljetoimetaja 6670137 Ulo.Toomsalu [ ät ] aripaev.ee

või

Sulev Vill peaspetsialist 6201225 5087738 sulev.vill@mnt.ee

Cool
Vasta
lõunanaabritel sobib ka reg. numbrile sõna ka ilma numbrita
näiteks selliseid
Vasta
Millegipärast enamik neist näevad piltidel välja sellised, nagu oleks need tähed/numbrid sinna fototöötlusega pandud. Rolleyes
Vasta
(20-01-2017, 17:10 PM)olevtoom Kirjutas: Minagi ei teadnud. Aga keegi Sergei, näe, teadis ... veel mõne aasta eest liikus Tartus Sierra numbriga "SERGEI 1".
Eks igaüks neist valijatest valis numbri sisu oma arunatukese järgi; parim, mida minu silmad näinud on, oli samuti veel kaunis hiljuti Tartus miski heleda Omega A küljes:
"KAMA 2".
Tunnen seda Sergeid ja mäletan sinist Ford Sierrat sellise numbrimärgiga.Olen kuulnud et see number siiski kingiti sõprade poolt/klapiti raha kokku. See Sierra sellise numbrimärgiga lõpetas liiklemise juba 2001/02 aastal mitte mõne aasta eest...
Vasta
90-ndate lõpus tuli Lõuna-Eesti Vanatehnika Klubi "Levatek" eestvedamisel käibele UNIC seeria, numbrid said soovijad üle Eesti. Minu mäletamise järgi maksid need tavalise numbri hinna, vastasel juhul oleks seeria jäänud tagasihoidlikuks. 

[Pilt: SaurerBT-O-4500_42h_07tak85.jpg]
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne