Jälle uus traktor MTZ05 baasil seekord
#21

Eks proovige kuidas on teistpidi esiratastega juhtimine Cool

Autorile sooviks: samas vaimus jätkamist Rolleyes Võrreldes mõne "firma tootega" on tunda põhjalikku mõttetööd.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#22

Nii....
Kõigepealt ma tänan elava vastukaja eest ja huvist mis te mu põka kohta üles näitate!

Proovin vastata kõikidele küsimustele korraga. Andestage kui mõni jääb kahe silma vahele.

1. Miks nii kitsas?

Sellepärast ,et MTZ 05 mis on toorikuks on nii kitsas. Tegelikult aga tulevad talle ratta flantsid ja ta läheb suti laiemaks.Aga enne ei pane sest ei mahu uksest välja muidu. Teisalt minule pole see laiuse puudumine probleemiks sest põka hakkab baseeruma absoluutselt siledal maal. Ma eelnevalt olen paar aastat seda MTZ 05 kasutanud igasugustes oludes ja mul ei õnnestunud tega külili keerata. ja mis kõige tähtsam. Plaanin rajada vaarika istandust ja seal on peenarde vahe kitsas just täpselt niipalju kui see traktor on. Sõnnikut vedada ja kasvu piirata... perfektne. kündma ja metsa vewdama ta ei hakka.

2. Esitelg. Mul olid kõik täpselt samad küsimused mis siinsetel asukatel aga kuna vastuseid neile ma ei leidnud siis otsustasin teha valmis ja katsetada. Traktor on disainitud nõnda, et kõik asjad on sektsiooniti poltliidetega. Seega kui see esisild ei päde siis ei pea kogu traktorit ümber tegema vaid saab vahetada ainult esiotsa. 

NB! Terve Ameerika sõidab sellistega peaaegu sajandi juba ja no pole probleemi. Vanad Farmallid ja Deerid on tänini rakkes. Ja nagu üks lugupeetav siin arvas ,et inspiratsiooniks on lennuki telik... VALE. Tegelik inspiratsioon on siin:

https://www.youtube.com/watch?v=PlELxje0ayc&t=16s
ja siin
https://www.youtube.com/watch?v=KGrVLAu650g

3. Milleks ta vajalik on? 
Esmalt abiline vaarika istanduses. Ja ta teeb kõike seda mida tegi mul MTZ05 ehk siis saagis ja lõhkus puid,vedas 2t käru ( + alajaotused mida käruga teha) hööveldas teed ( höövel oli käru all ja hiljem eraldi käru selle jaoks)  ja väga edukalt, kastis ja vedas kastmisvett, sõidutas lapsi järve äärde ja niitis võsa ja muru, lükkas lund. Kuna lisandus veel hüdraulika koos taga ja keskhaakega siis on kasutusala märgatavalt laiem veel. MTZ il sisuliselt ei möödunud päevagi kui poleks masinat käima pannud.  Lisan järgnevalt portsu videomaterjali jutu kinnitamiseks. Ah jaa kui see pisike  jääb jänni siis on mul ka suur... em  ja isasem raud olemas. Samuti on mul hunnik lapsi kes ka nillivad traktoriga sõitmist ja pojaga kahekesi müdistada on superlahe. Enda jaoks ja tasakesi :Smile


https://www.youtube.com/watch?v=EjK8qxYOcSI
https://www.youtube.com/watch?v=TeZ9EmXoIzE&t=9s
https://www.youtube.com/watch?v=IOpNW28Wgso
https://www.youtube.com/watch?v=GTYGhxoyIDs

raskekujuline hullumeelsus:
https://www.youtube.com/watch?v=78HIadowzLk
https://www.youtube.com/watch?v=Rq6JdRk_rc4&t=17s


4. Mulle meeldib ehitada asju. Lihtsalt nii ongi. Kas asi on hea või mitte niiväga hea selgub alles siis kui asi on valmis. 

eelmine projekt on siin:

https://www.youtube.com/watch?v=ZEC0K42AdfM&t=884s
Vasta
#23

(03-03-2017, 18:23 PM)muska71 Kirjutas:  ...,eet miks esirattad kaldu ja just kitsam pool all?

Novat, see on nüüd "tühi" postitus, aga ikkagi teen ära. 
Sellised rattad on tehniliselt täiesti õiged, aga miks, enam ei meenu. Kunagi trudas sai seda õpitud ja siis ka midagi räägiti, miks just nii. Sellest ajast aga peaaegu pool sajandit möödas. Igastahes olid sellised traktorid NLiidus tegevad puuvillaistandustes.
Vastamata jäi aga ikkagi, miks on hüdrovoolikud esiratta rummus. Kas tõesti on tehtud vedav ratas. Siis saab ju kannakat teha.
 Jälgin teemat alati huviga. Nüüd peaks tulema püstine põial, kui oskaks seda panna.
Vasta
#24

(03-03-2017, 20:47 PM)Erollu Kirjutas:  ... minule pole see laiuse puudumine probleemiks sest põka hakkab baseeruma absoluutselt siledal maal. Ma eelnevalt olen paar aastat seda MTZ 05 kasutanud igasugustes oludes ja mul ei õnnestunud tega külili keerata. ...

Õnnelikud inimesed, kes elavad siledal maal, samas vist igav ka. Mul ei õnnestu kodus ühegi masina õlitaset korrektselt mõõta.

Aga kadedaks teevad mõne mehe oskused sellise tehasepillist vingema masina ehitamisel Cool
Vasta
#25

(03-03-2017, 21:19 PM)motamees Kirjutas:  
(03-03-2017, 18:23 PM)muska71 Kirjutas:  ...,eet miks esirattad kaldu ja just kitsam pool all?

Novat, see on nüüd "tühi" postitus, aga ikkagi teen ära. 
Sellised rattad on tehniliselt täiesti õiged, aga miks, enam ei meenu. Kunagi trudas sai seda õpitud ja siis ka midagi räägiti, miks just nii. Sellest ajast aga peaaegu pool sajandit möödas. Igastahes olid sellised traktorid NLiidus tegevad puuvillaistandustes.
Vastamata jäi aga ikkagi, miks on hüdrovoolikud esiratta rummus. Kas tõesti on tehtud vedav ratas. Siis saab ju kannakat teha.
 Jälgin teemat alati huviga. Nüüd peaks tulema püstine põial, kui oskaks seda panna.

Jaa. oli jah see küsimus. Vabandust ...  Ees on pidurid. Kummaski üks trummel. Mazda 3 omad mosse pumbaga. Tutikad :Smile MTZ taha pidureid aretada oli liiga tülikas.  Tal tehase poolt olid pidurid ainult haagisel.
Vasta
#26

Ja just nüüd kui esimene lisaseade valmis sai on lumi lännu... 

       
Vasta
#27

Räägi, milliselt isendilt tagumised rattad ja rehvid pärinevad?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#28

(04-03-2017, 21:26 PM)metsakohin Kirjutas:  Räägi, milliselt isendilt tagumised rattad ja rehvid pärinevad?

Ostetud uuena Starcost. Neil on väga lai valik nii velgi kui rehve. Ei ole väga kallid ja peavad hästi vastu.
Vasta
#29

liikuv pilt ka lisadest 
https://www.youtube.com/watch?v=ISxqnJaNmRE
Vasta
#30

Saha vedrud tuleb vist vähe tugevamad panna või kuidas endale tundub?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#31

Üks küsimus jäi veel kummitama,
Miks paganama pärast veel vaja vaarikaid kasvatada, kui võiks...?
Cool


Vasta
#32

(05-03-2017, 11:14 AM)hulgus Kirjutas:  Üks küsimus jäi veel kummitama,
Miks paganama pärast veel vaja vaarikaid kasvatada, kui võiks...?
Cool

sest mulle maitsevad vaarikad :Smile nii lihtne see ongi
Vasta
#33

(05-03-2017, 09:25 AM)mlsluik Kirjutas:  Saha vedrud tuleb vist vähe tugevamad panna või kuidas endale tundub?

jaa. neid saab veel peale keerata ja üks komplekt on veel varuks. Aga enne ei tea kui kuskilt lund saaks pisut.
Vasta
#34

Kas seda hirmu ei ole, et nii väikese esirattaga lume peal otse läheb?
Vasta
#35

(06-03-2017, 14:45 PM)maitus Kirjutas:  Kas seda hirmu ei ole, et nii väikese esirattaga lume peal otse läheb?

Ei tea. See on teemaks olnud. Kui ma olev vaadanud kuidas murutraktorid ja ATVd lund lükkavad ja võrrelnud nende kaalu ( ma tõstan oma murutraktorit igatipidi, nii eest kui tagant) Siis seda apadaati ma tõsta ei jaksa mittemingil moel. Seega pisike lootus on ,et saha suurus ja traktori kaal on paigas. Aga eks talv näitab kui neid peaks tulema üleüldse veel.
Vasta
#36

(06-03-2017, 14:45 PM)maitus Kirjutas:  Kas seda hirmu ei ole, et nii väikese esirattaga lume peal otse läheb?

Eks selle otse minemisega on ikka nii et mida libedam ja siledam jää seda juhitamatum see põka on Big Grin . Vaja jääpeal ikka mingit "oga" mis suunda aitaks hoida või leiutada traktorile külgpidur, ei lahenda küll probleemi täielikult aga abiks ikka. Niipalju kui ise olen lund nüginud, olen varem või hiljem võimalusel kette kasutanud.
Edu projektiga

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#37

Mitu hobest mootoris jookseb?
Vasta
#38

Ilus töö! Kiidan. Cool Mõttega tehtud, lõpuni viimistletud.

Arvesta, et kuna Sul ei ole niiduki reduktori võll JSV sabaga paralleelne, siis hakkab selles liinis töötamisel pulki lendama. Praegu tühjalt oli vibratsioon olematu, mis näitab väga kõrget valmistuskultuuri, aga koormuse all hakkab nalja saama.

Samas mõnikümmend minutit korraga elab ilmselt üle üsna kaua. Aga praegusesse ajamisse on vibratsioon sisse projekteeritud.

Mis kaalutlusel ei teinud saha tõsteraami/aisade kinnitusvahet laiemat? Sedapalju, et oleks mahtunud vahelt välja tagurdama? Kas sinna on plaanitud mingi kaval riistapuu, mis dikteeris mõõdud?

Väga kaval on tagumine kinnitus teha needi/sälgu viisil.

Kolmerattaline on parema läbivusega pehmes, kuna iga ratas jookseb oma rada. Juhitavus libedal on ilmselt sama nigel/hea, kui analoogsel "normaalsel" Big Grin Ning väike omanäolisuse aspekt on ka juures, ei saa salata.

Esirataste külgkalle vähendab juhtimiseks vajalikku jõudu, võimaldab paremini maad kopeerida ja mahutada tummisemat pöördevõlli. Ka laagrite koormus väheneb veidi, kuid see ei tohiks nii tummises sõlmes (eluskaalu arvestades) teemaks tulla.

Hakkas silma, et Sul on jaguri asendid (alt üles): allalase-neutraal-tõste-ujuv. Ohutuse pärast on tehasemasinatel siiski: tõste-neutraal-allalase-ujuv. Allalaske pealt ujuvasse ülelülitamine on väiksem jama, kui tõstelt...
Soovitan ümberühendamist kaaluda.
Vasta
#39

(07-03-2017, 10:48 AM)v6sa Kirjutas:  Ilus töö! Kiidan. Cool Mõttega tehtud, lõpuni viimistletud.

Arvesta, et kuna Sul ei ole niiduki reduktori võll JSV sabaga paralleelne, siis hakkab selles liinis töötamisel pulki lendama. Praegu tühjalt oli vibratsioon olematu, mis näitab väga kõrget valmistuskultuuri, aga koormuse all hakkab nalja saama.

Samas mõnikümmend minutit korraga elab ilmselt üle üsna kaua. Aga praegusesse ajamisse on vibratsioon sisse projekteeritud.

Mis kaalutlusel ei teinud saha tõsteraami/aisade kinnitusvahet laiemat? Sedapalju, et oleks mahtunud vahelt välja tagurdama? Kas sinna on plaanitud mingi kaval riistapuu, mis dikteeris mõõdud?

Väga kaval on tagumine kinnitus teha needi/sälgu viisil.

Kolmerattaline on parema läbivusega pehmes, kuna iga ratas jookseb oma rada. Juhitavus libedal on ilmselt sama nigel/hea, kui analoogsel "normaalsel" Big Grin Ning väike omanäolisuse aspekt on ka juures, ei saa salata.

Esirataste külgkalle vähendab juhtimiseks vajalikku jõudu, võimaldab paremini maad kopeerida ja mahutada tummisemat pöördevõlli. Ka laagrite koormus väheneb veidi, kuid see ei tohiks nii tummises sõlmes (eluskaalu arvestades) teemaks tulla.

Hakkas silma, et Sul on jaguri asendid (alt üles): allalase-neutraal-tõste-ujuv. Ohutuse pärast on tehasemasinatel siiski: tõste-neutraal-allalase-ujuv. Allalaske pealt ujuvasse ülelülitamine on väiksem jama, kui tõstelt...
Soovitan ümberühendamist kaaluda.
Hr V6sa, tänan väga argumenteeritud kommentaari eest. 

Niidukiga on nõnda, et see sama asi on sama jõu ja kiirusega töödanud mul ca 2 hooaega vana MTZ i küljes  ja siiamaani on asi elus. Ma teda tegelikult kasutan lühikesi lõike tehes kuhu tavalise murutraktoriga ei pääse + teeäärne võsa nii,et põka on kruusa peal ja niiduk on võsas. Samuti muti ja sipelga hunnikute laiali ajamine ja pinnase tasandamine peale võsa lõikust.  Hektarite kaupa ta tööd ei tee. Ja mida ilusamaks ma oma krunti teen seda vähem on sellel niidukil tööd. Seega kui juppe lendama hakkab siis on paras ta vanarauda viia. :Smile

Esitõste raami laiuse dikteeris suurel määral raami laius mille dikteeris MTZ käigukasti eripära. Ja ausalt öeldes olles ca 2 kuud mässanud joonistega oli juba kopp nii ees,et selle asja peale ,et võiks maha kukkunud saha raami vahelt välja tagurdada ma enam ei tulnud. Algselt plaanisin asja ära võtta 2 osas. Alguses sahk ja siis raam ja üldse üle rataste. Eks järgmise tee parema :Smile

Jagaja suhtes on jah õigus. Miks ma nii tegin ma ei teagi. Ju ma mõtlesin et kui on vaja tõsta sahka mingi takistuse eest ja siis kohe langetada siis on parem niiviisi. Vähem nügimist. Mu pump on tilluke ja mingit ohtu see ei kujuta. Olen neid testinud ja proovinud igatemoodi. Kõik on vinksvonks. Mu suuremal traktoril on tõesti silinder kole tormakas ja sinna sai isegi trossel vahele pandud. Aga väiksel jah pole probleemi.
Vasta
#40

(07-03-2017, 00:35 AM)veix__ Kirjutas:  Mitu hobest mootoris jookseb?

ainult 13 aga noh võimalust on lisada kuni 18 ni hp. Nii vähemalt MTZ tootja lubab
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne