Roostevaba sassiiga bussid
#61

(16-01-2017, 12:01 PM)motamees Kirjutas:  
(14-01-2017, 12:24 PM)motamees Kirjutas:  ...Teeme "ümarlaua" ja vaidleme selgeks, miks just buss on parem, kui miskit muu. Pane ühte postitusse kokku kõik bussi eelised. Siis saab neid takka kiita või vastuargumente esitada. Ma olen oponent.
Lõpuks saad plusse ja miinuseid vaadates teha oma otsused...

Sa paned kinnisilmi edasi bussi poole. Hea, kui asi on selge ja otsus kaalutletud. 
Sa pole isegi küsinud, miks buss ei ole sobiv külmas kliimas.  Sad

Bussi gero on 30kw, loomulikult see ei tööta koguaeg kuid saab aimu energia suurusjärgust mis  tuleb kulutada suurte klaas- ja plekipindade kütmiseks, sama ka jahutamiseks, ehk Motamehe furgoonimõte ei olegi selles valguses nii kehv? Kongiga veoautoga muidugi perega puhkama ei sõida.

Sinised Irizarid:

Samati 4x2 on 13,5 pikk, too Saksamaal olev 6x2 15m, ilmselt ilma abisillata läheks kaal lõhki. Mõlemal 5 silindriline 9l mootor, (suurem vibratsioon), 15 meetrisel PRND nupud - klassikaline linnaliinibussi kombo, mingi eriline rakett just ei ole. Kui tahad näha kuidas 15meetrisega manööverdatakse siis mine vaata bussijaama  (mingi tore ringteekene on ka seal )

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#62

Ühe 2003 aasta Irizari pilte nägin(vist Rootsis), küljes olid roosteaugud. Neid busse saab lasta endale saata ka, "inspekteerivad" kohapeal, panevad mootori käima ja kontrollivad, et käigukast töötaks, selle eest tahavad 300 saada, kui palju saatmine maksab, ei tea.

Inspection includes: checking if the vehicle is available at the seller's location, documents are complete, VIN number is readable on the chassis and if the engine starts and gearbox works. All inspections are carried out by independent professionals of Bureau Veritas

Teistpidi jälle, kui Hispaaniast tulema hakkad temaga, siis 1000 võid kütte peale vist küll arvestada. Ma muidugi tahan ise näha kohapeal, sest ma pole ikka veel päris kindel selle lae kõrguse osas. Võib nii olla, et madalamat vahekäiku küll pole, aga 210 cm kõrgust ka pole. Neid süvendita põrandaga busse ikka on mõned, kuigi vähe. Tundub, et sellest bussi otsimisest saab pikem üritus.  Rolleyes
Vasta
#63

Siin üks viisakalt tehtud asi usa koolibussist.

http://www.hankboughtabus.com/
Vasta
#64

(17-01-2017, 13:37 PM)cesium Kirjutas:  Siin üks viisakalt tehtud asi usa koolibussist.

http://www.hankboughtabus.com/

Madal lagi ja tõstetud pole. Need on sisuliselt veoauto sassil asjad, rõvedik nagu PAZ buss. Samas on võib olla lihtsus voorus sellise asja puhul. Need bussid, mida mina vaadanud olen, on ikka keerulist ja moodsat tehnikat täis.
Vasta
#65

Selline küsimus suurele ringile: Kas kõigil bussidel pole seisusoojendust(webasto vms) ja soojendab ainult siis, kui mootor käib? Ma ei mõtle siin vanu veneaegseid busse. Et kui müügikuulutuses pole tal kirjas, et on parkimis vms soojendus, siis tõenäoliselt pole tal seda?
http://autoline.info/sf/bus-coach-bus-VA...00600.html
Vasta
#66

Ei taha midagi öelda ja igaüks teab ise mis teeb, aga see teema läheb siin järjest koomilisemaks. 

Täpsustusele kogemustega ehitajatelt- arutaks, mis tingimustesse ja miks just buss- pole konkreetset vastust tulnud, seevastu on pakutud lugemiseks avaldusi stiilis: "rõvedik nagu PAZ buss", "bussid, mida mina vaadanud olen, on ikka keerulist ja moodsat tehnikat täis". Kas oluline on siis omada keerulisemat tehnikat mida teel olles "hea" hooldada/remontida? Esimene avaldus on lihtsalt nii selge, et sellest vast autor ainsana aru saab. 
Või: "Et kui müügikuulutuses pole tal kirjas, et on parkimis vms soojendus, siis tõenäoliselt pole tal seda?". On kuulutusi kus vaid mudel-aasta-telefon märgitud, on kuulutusi kus pikalt ja detailselt ära toodud isegi rihmade vahetuse kuupäevad. Missugune peaks olema vastus sellele küsimusele? Hinnang kuulutuse koostaja töökvaliteedi kohta võttes aluseks mõni Bussi Müügikuulutuse Standard. On selline asi olemas? Pealegi enamasti on jäetud kontaktid mille kaudu saab nõuda teavet müüdava objekti kohta. Isegi soojenduse olemasolu küsida.

Midagi selle teema raames siiani teada põhimõtteliselt pole- mis, milleks, kuhu, eelarve, oskused, võimalused. Lisaks veel taolisi detaile teemast ning tekib küsimus, et kui vana OP on üldse või kui lähedalt on kokkupuuteid (automoto)tehnikaga? Big Grin
Vasta
#67

(17-01-2017, 16:17 PM)Sa nüüd ootad selle jutu peale, et ma alandlikult sinu ette viskuksin ja räägiksin sulle oma sissetulekutest, suguvõsast ja suhetest naisteqa. Aga loomulikult on kõik need bussid minu jaoks moodsad, mis ma vaadanu olen, isegi liiga moodsad. Ma kindlasti isegi ei tahaks, et nad nii keerulised oleksid. Ja nüüd näita mulle, et kus ma olen rääkinud, et tahan omada keerulist tehnikat täis bussi. Ma olen eespool ka viidanud, et need bussid, mis mulle arvatavasti sobiksid, neid on üsna vähe. Tänan siiski vastuse eest. minu kommentaarist ei olnud minu arvates väga keeruline välja lugeda, et mida ma teada tahtsin. Vaevalt, et ma küsinud oleklsin, et a la, kas kuulutaja on psühhopaat.  Ja eelarve ega otstarve kohta ma sulle aru ana ei kavatse.  Kui ei meeldi, ära loe.  cesium Kirjutas:  Ei taha midagi öelda ja igaüks teab ise mis teeb, aga see teema läheb siin järjest koomilisemaks. 

Täpsustusele kogemustega ehitajatelt- arutaks, mis tingimustesse ja miks just buss- pole konkreetset vastust tulnud, seevastu on pakutud lugemiseks avaldusi stiilis: "rõvedik nagu PAZ buss", "bussid, mida mina vaadanud olen, on ikka keerulist ja moodsat tehnikat täis". Kas oluline on siis omada keerulisemat tehnikat mida teel olles "hea" hooldada/remontida? Esimene avaldus on lihtsalt nii selge, et sellest vast autor ainsana aru saab. 
Või: "Et kui müügikuulutuses pole tal kirjas, et on parkimis vms soojendus, siis tõenäoliselt pole tal seda?". On kuulutusi kus vaid mudel-aasta-telefon märgitud, on kuulutusi kus pikalt ja detailselt ära toodud isegi rihmade vahetuse kuupäevad. Missugune peaks olema vastus sellele küsimusele? Hinnang kuulutuse koostaja töökvaliteedi kohta võttes aluseks mõni Bussi Müügikuulutuse Standard. On selline asi olemas? Pealegi enamasti on jäetud kontaktid mille kaudu saab nõuda teavet müüdava objekti kohta. Isegi soojenduse olemasolu küsida.

Midagi selle teema raames siiani teada põhimõtteliselt pole- mis, milleks, kuhu, eelarve, oskused, võimalused. Lisaks veel taolisi detaile teemast ning tekib küsimus, et kui vana OP on üldse või kui lähedalt on kokkupuuteid (automoto)tehnikaga? Big Grin
Vasta
#68

Rääkides keerulisusest ja eespool keegi viitas  õhkvedrustuse kalibreerimise vajadusele. Need on step by step õpetused olemas, kui midagi kalli elektroonikaga peaks õhtale minema, siis see on teine jutt. Ja veelkord, ma kindlasti ei taha vedrustust kalibreerida arvutiga, aga kui mul tuleks PAZ bussile ehitada see asi, siis küll loobuksin. Eksponaatide restaureerimine on teine asi, ma ei taha restaureerida, samuti ei suhtu ma  halvustavalt restaureerijatesse ja vanatehnikahuvistesse. PAZ buss on rõvedik sel otstarbel, milleks mina bussi tahan.
Vasta
#69

Mina ei oota midagi ega taha ka ühtegi aruannet, sest minule pole ei seda bussi ega lõpptulemust vaja. 
Pigem teeks selline inf siin kaasamõtlejate elu lihtsamaks. Millest oleks võita sinul.
Vasta
#70

No eks see oli ka üks põhjusi, miks ma üldse selle teema siia üles panin, mul endal pole õnnestunud suurt midagi leida. Motamehe tegutsemine oli iseenesest huvitav. Ta on kitsa eelarvega, doonorit kasutades, ära teinud asja. Mina tahtsin natuke suuremalt asja ette võtta ja viskasin teema siia üles. Eelarve? väga raske on midagi konkreetselt öelda, kui bussigi pole ja kõik on segane, alates sellega, et milline sobiks jne Enda mõte liigub sinnapoole, et kaks korda nii palju juurde, kui bussi soetamiseks kulub+enda töö ja see on kasutades ökonoomseid lahendusi. Kuskile ajakirja esikaanele sellise bussiga ei satu. Ma mõtlen kassettpeldik, enda valmistatud mööbel, inverter mitte üle 300W, akupank mingisugune, mitte eriti suur, õhk-õhk soojuspump (mis hoonetel kasutatakse), olemasolevat bussi küttesüsteemi oleks tahtnud ära kasutada, kas teda saab ka vett soojendama panna, ei tea praegu. Päris ilma propaanita läbi vist ei saa, kuigi teoreetiliselt on võimalik. Kui siis võimalikult vähe aknaid "kinni panna" selles mõttes, et mingi paneeliga aknaauk katta väljastpoolt, kleepvinüüliga katta osa aknaid, seestpoolt ka kinni ehitada rohkem aknaid. See on selline väga üldine raamistik, igaühest neist punktidest võib raamatuid kirjutada, veesüsteem võib olla rõhu akumuleerijaga, kraanide küljes saab olla elektrilüliti, pasapaak võib olla lisaks halliveepaagile jne jne. Ei ole niisugust väga konkreetset plaani paigas praegu. 

Ma püüaks asja natuke detailsemalt ka dokumenteerida, töötunnid, rahaline kulu ja ka tehnilist poolt. 'Aga jälle, praegu ei pruugi seda ette kujutada täpselt, kuidas sa ikka seda ajakulu hulka arvestad, kui sa bussis istu mustad riided seljas ja näitekd mõtled, et kuidas seda või toda teha. 

Aga bussi otstarve, eks see selline lõbu asi ole, ma ei usu, et on olemas inimest, kes ütleks, et tal on matkaauutot vaja ja ta ei saa ilma selleta läbi, pigem tekitab see matkaauto igasugu vajadusi.  Big Grin
Vasta
#71

Millega seda õhk-õhk soojuspumpa (mida hoonetel kasutatakse) toidetakse?


Sorry. Niidukiks kisub.
Vasta
#72

(17-01-2017, 23:45 PM)Alts Kirjutas:  Millega seda õhk-õhk soojuspumpa (mida hoonetel kasutatakse) toidetakse?


Sorry. Niidukiks kisub.

Millega teda toidetakse. Loe eestpoolt, buss saab olema enamuse ajast statsionaarne, ju teda kuskil ikka toidetakse seal, 

god


Invesrteri võimsus ei ütle midagi tarbimise kohta.
Vasta
#73

Sul peab olema alternatiiv juhuks kui otsa vooluvõrku pista ei saa.
Motamehe jutu peale soovitan ka mõelda!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#74

(18-01-2017, 00:59 AM)Marko Kirjutas:  Sul peab olema alternatiiv juhuks kui otsa vooluvõrku pista ei saa.
Motamehe jutu peale soovitan ka mõelda!

noh, mingi hädagenekas on minu alternatiiv, igal juhul mitte midagi suurt ja permanentset, mille pealt kahte õhukonditsioneeri käitada, aga üleüldiselt mõtlen nii, et ega suurt autonoomsust pole, ikka sõidust pistikusse ja ega kui sa tänapäeva elu vaatad, siis järjest vähem on võimalusi kuskil mustlaslaager üles lüüa, sa pead ikka matkaautode kohta ööbima minea Cool
Vasta
#75

Mis temperatuuride juures tulevast matkabussi valdavalt kasutama hakatakse?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#76

Tea, kuidas päikesepaneelid sõidupõrumist kannatavad. Pinda jätkub ja katusele termoisolatsiooniks head. Küljele ka? Sügavtühjendamist kannatavaid paadiakusid päevavoolu vastu võtma jne.
Vasta
#77

Temperatuurid on meilgi suvel palavad bussis elamise jaoks, sellest ka soojuspumba idee. Bussi enda kliima on hea sõidu jaoks.  Et siis millistes temperatuurivahemikes täpselt  Big Grin  ma ei tea Laurts. Et siis kui võimsaid soojuspumpasid otsida? Ma autonoomselt teda jahutada ei kavatse nii, et bussi mootor ei käi ja vooluvõrku taga pole.  See suht ebapraktiline mo meelest ka, jah võib olla oleks paaril korral kunagi vaja, aga selleks siis kümneid tuhandeid tugrikuid kulutada? Motamehe buss on natuke teise suunitlusega, tema võib mööda väikest metsarada pidi järve äärde sõita ja seal öö ära kräššida, suure bussiga vast ei lähe sinna. Bussi enda küttesüsteemiga probleeme ju ka ei tohiks tekkida selles mõttes, et külm hakkab kuskil. Selle peale olen väikestviisi mõelnud, et vesi keldris ära ei külmaks jne. Aga propaanist loobumise peale mõtlen tõsiselt, diisli peal pliite on olemas, tarbeveesoojendajaid kah, kas bussi enda süsteemiga saab  mingeid komponente kombineerides tarbevett soojendada, seda pean uurima. 

Esialgu päikesepaneelide peale ei mõtle ja jälle sellepärast, et arvan selle investeeringu enda jaoks mittetasuvaks. Ma näen eelkõige sõidust pistikusse asjana teda.
Vasta
#78

Mis sa selle 300W inverteriga peale hakkad? Laed telefoni?
Mul on bussis 1700W, sellestki on vähe. Arvestama peab sellega, et paljude elektriseadmete käivituseks on vaja nominaalist ligi 50% rohkem võimsust. Näiteks tavalise koduveekeetja käivitamiseks (see vist miski 800W) peab kõik muud seadmed välja lülitama, muidu kuumeneb inverter üle.

Normaalne inverter on võrreldes muu bussiehitusega niivõrd väike investeering, et selle arvelt kokku hoida oleks puhas lollus. Seda enam, et kui projekt ebaõnnestub, siis inverteri võtad maha ja kasutad mujal, s.t. kulutus ei lähe otse korstnasse.
Vasta
#79

Tere,
soovitan teemaalgatajal vistata pilk peale Tallinnas Mööblimaja ees olevatele kauplus-ja raamatukogu bussidele.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#80

Ma usun, et veekeetmist elektriga võib sellistes tingimustes barbaarsuseks pidada  Wink , kui sul propaaniga pliit on näiteks. Aga sul võib õigus olla, ma ei ole kõike põhjalikult läbi mõelnud. 12 V telekas on kallim näiteks jne, Mikrolaineahju pole mul koduski. Ei ole jah niiväga kallid need inereterid ja kui akupank juba on siis....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne