Otsin rattarummu lasterattale
#1

Olen hädas, kuna pole laste rattale rattarummu. Äkki leidub kellegil sellisele rattale rummu, nii esimest kui ka tagumist? Kodaraid läheb ühele rattale 16. Ja muidugi kui kellegil leiduks üks selline väike pedaal siis pretendeeriks sellele ka.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#2

(13-01-2017, 15:53 PM)riided24 Kirjutas:  Olen hädas, kuna pole laste rattale rattarummu. Äkki leidub kellegil sellisele rattale rummu, nii esimest kui ka tagumist? Kodaraid läheb ühele rattale 16. Ja muidugi kui kellegil leiduks üks selline väike pedaal siis pretendeeriks sellele ka.

Tere
Kui lihtsalt ratast vaja, siis on ilmselt mõistlikum kuskilt osta või okidoki lehelt otsida tervet ratast. Selliseid saab heal juhul paarikümne euroga. Rummu vahetamine läheb niikuinii maksma, kui seda just ise ei tee ja võit on peaaegu olematu.
Vasta
#3

Mitme tolline see ratas on?  Ja mis selle rummuga üldse juhtus, kas laagripesad on ära?

12 tolli terve uus 16 kodaraga jooks maksab koos pöia ja kodaratega 14€.
Neid kodaraid, mis pildil hakata lahti võtma, raudselt läheb mingi tund. (= 20€ rattakontorites) Vblla ei tulegi elusalt lahti. Mõttetu üritus.
12 tolli esijooks

Tagumine on sipsa kallim, koos hammaka ja võlliga ligi 20€, aga ka ei löö ju jalust maha.
Seal mingit rummu vahetada??? Milleks. Ja nagunii kasvab võsuke juba paari aastaga sellest välja....

P.S. Kasutatuna on nad samasugused romud.

.
Vasta
#4

(17-01-2017, 16:07 PM)stihl Kirjutas:  Mitme tolline see ratas on?  Ja mis selle rummuga üldse juhtus, kas laagripesad on ära?

12 tolli terve uus 16 kodaraga jooks maksab koos pöia ja kodaratega 14€.
Neid kodaraid, mis pildil hakata lahti võtma, raudselt läheb mingi tund. (= 20€ rattakontorites) Vblla ei tulegi elusalt lahti. Mõttetu üritus.
12 tolli esijooks

Tagumine on sipsa kallim, koos hammaka ja võlliga ligi 20€, aga ka ei löö ju jalust maha.
Seal mingit rummu vahetada??? Milleks. Ja nagunii kasvab võsuke juba paari aastaga sellest välja....

P.S. Kasutatuna on nad samasugused romud.

.
Nagu postitusest on lugeda, on kaasfoorumlane hädas ja väljendab kirjalikult oma soovi ja toimetusi. kirjast saan aru, et ehk ta ei taha OSTA POEST uut ja ongi ratas "restaureeritud" restaureerija poolt ja lapsele üle antud.   Ehk on kaasvõitlejal hoopis sügavapõhjaline kasvatusprojekt käsil,ja kaasab sinna ka oma lapselapse silmad ja küsimused, mis tulevasele põlvele jääb elulõpuni meelde koos kõikide nippidega.
  Selle tulemusena panin tööriided selga ja sukeldusin tolmisesse maailma, kus taganurgas nägin selliseid juppe.

[Pilt: 1]


[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Ja samuti 16 tolliseid rehve   RIGA lembedele

kellele sobivad, annab märku    5157923    Tall - lasna     Parimat   h2rra

NB  ratta jupid leidsid uue omaniku.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#5

Saab tagumise ka odavamalt kui see 20

http://www.weske.ee/jooksud/tagajooks/ta...-terasvelg

Sügavama kasvatusprotsessi tarbeks saab selle uue jooksu lahti võtta ja uuesti kokku panna, tarbimisväärtus on kindlasti parem kui hakata mõne roostes jupiga jändama arvestades, et antud juhul on tegemist ju masslevinud lasterattaga, mida hakatakse ikkagi sihtotstarbeliselt kasutama, mitte seibitäpsusega restaureerima
Vasta
#6

(17-01-2017, 17:39 PM)h2rra Kirjutas:  .
 kirjast saan aru, et ehk ta ei taha OSTA POEST uut 

Noh, ilmselt ta ei kujutanud ette, et tänapäeval saab POEST mõnikord odavamalt, kui suvalise vanatehnikahuvilise garaažist mingeid roostes ja pekkis "originaale". (Lihtsalt infot ei olnud.)
Mis tegelt ju ka originaalid ei ole, sest nõuka ajal vist ise ei mõeldud suurt midagi originaalset välja; kõik oli läänest copy-paste`tud.
Isegi Kalašhnikovi automaadile leiti hiljuti lääne vaste, sorry, nõuka fännid.
Vasta
#7

Loen seda teemat ja pean ära märkima, et ksf! h2rra on tegelikult teinud sellise sammu, mida tegelikult rattafoorumis just tihti ei juhtu- pakkumisel on originaaljupid. Ise olen peaaegu kõigi oma rataste teemade juurde lisanud palve, et keegi võiks kasvõi kalli raha eest mulle mõne pudina müüa aga senini pole vist ühtegi sellist konkreetset pakkumist mulle tulnud. Igatahes kiitus h2rrale pakkumast ja loodetavasti liiguvad edaspidi jupid kasvõi vahetuskaubana, praegu istub igaüks oma supikogu otsas kuigi juppe vahetades saaks mõned päris vahvad rattad kokku.
Vasta
#8

Mul kah mitmed erinevad rattakesed kokku ostetud.
Ripuvad garaazi laes.
Kuid teadmine ja ülevaade natuke puudub mis puudu ja valesti.
Ja mida on ka üle.
Mul eesmärk koguda kokku erinevad mis sellel ajal toodeti.
Nii,et vahva,kui kellegi selline huvi. Rolleyes
Vasta
#9

Tere.
Kõigepealt tänud kes aitasid ja eriline tänu h2rrale kelle käest sain vajalikud asjad. Üritan siis vastata kõikidele õhku jäänud küsimustele.
Suur küsimus oli, et mix seda teen ja poest saab ka ja kas püüan midagi kokku hoida.
Teen selleks, et meeldib lõpp tulemus. Poest võib igaüks osta aga tore on ju midagi ise ka ilusat teha. Kui nüüd hakata seda tegemis rahasse arvutada siis kes on teinud see teab palju selline tegemine maksab ja kas siit tuleb nüüd mingi sääst või mitte. Ratas läheb sihtotstarbeliseks kasutamiseks lapsele. Muidugi kunagi olid kõigil sellised aga enam ei ole. 
Kuhu kadusid eelmised rummud? Keegi küsis ka seda ja see on hea küsimus, sest pildil olev ratas on täpselt see sama mida ma teen. Suure hurraaga panin igasugu erinevaid mettall detaile soolhappesse ööseks, seal olid ka mõningad ratta detailid (nt kodarad) ja nendega ühes mõtlesin, et mis ikka viskan rummud ka. Üllatus oli suur kui kõik muud, kaasa arvarud hammakas mis rummu küljes oli, olid alles aga rummud olid kuhugi haihtunud. Seega rummud sõi soolhape lihtsalt ära, ei tea siis mis materjalist need olid.
Kui kellegil ikka jääb kahtlus, et kas on ikka see nüüd nii vajalik ja ilus siis lisan siia pildi oma viimasest projektist mis ma lapsele tegin ja vahetult enne ratast valmis sain. Tegemist siis vene roolikelguga nimega Snegocat. Pildid siis milline ta oli ennem ja milline on nüüd, millega mu laps mäel käib (muidugi siis kui kuskilt lund leiab) Wink
Tänud abistajatele ja siinkohal lõpetaks selle teema.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#10

(19-01-2017, 16:36 PM)riided24 Kirjutas:  Suure hurraaga panin igasugu erinevaid mettall detaile soolhappesse ööseks, seal olid ka mõningad ratta detailid (nt kodarad) ja nendega ühes mõtlesin, et mis ikka viskan rummud ka.


[Pilt: facepalm.jpg]
Vasta
#11

Kelgule kõik punktid. Punase niidiga õmmeldud sadul on maasikas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne