Kas Türil valatud 13-tollised valuveljed?
#1

Hei!

Kas need võiks olla Türil valatud 13-tollised valuveljed? Veel pilte: http://nagi.ee/photos/Aspelund/24900567/in-set/406215/

Asp.

[Pilt: 1]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Hei-hei!
Tunduvad olema küll Türil valmistatud, tollide kohalt ei jilge midagi väita, aga eks nad suuremalt  jaolt tol ajal 13" olid. Need südamikumargid valati vist eraldi ja topiti hiljem külge.
Vasta
#3

Et Türi taadid tõmbasid naerusui lihtsalt Cromodorast negatiivi ja andsid lahkelt minna?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#4

Velgede pinnakvaliteet on igatahes keskpärane.. Võib-olla oli see ka põhjuseks, miks nad vanarauas kaalu peal on...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Türil valmistatud vist jah aga, kui leiad sellised 14/15 tolised ostaksin kohe paarisaja € tubriku eest ära !!!
Vasta
#6

(12-02-2017, 21:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Et Türi taadid tõmbasid naerusui lihtsalt Cromodorast negatiivi ja andsid lahkelt minna?

Tootearendus, nagu lgp. ksf! kirjutas, pinnasiledus või karedus on teine. Võin millagi panna mingi pildi, tootmisruumis on seinal mõnikümmend näidist talletatud.
Vasta
#7

(12-02-2017, 21:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Et Türi taadid tõmbasid naerusui lihtsalt Cromodorast negatiivi ja andsid lahkelt minna?

Aga kes neid EPT omasid keelas?

Pärast 90ndate algust, jah, hakkasid ümber õppima...

.
Vasta
#8

Tere.
Kas neid velgi mitte Türi-Allikul ei tehtud. Big Grin

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#9

Mis vahet seal on, kus täpselt. Üks 17a vana uudis:

http://www.aripaev.ee/uudised/2000/02/03...a-sapikale

Tähtis on, kas täna sealt ka veel midagi tuleb?
Vasta
#10

Minu meelest see küll Türi velg ei ole.
Velje peal on kirjas kes ta teinud on.
Vasta
#11

Lugedes eelnevaid postitusi tuleb mul tõdeda, et ilmselt ei tea ma isegi kodust kilomeetri raadiuses toimunud asjust, mis siis veel muudest maailma asjadest rääkida.  Sad Sel veljel ei ole tõesti näha kirja "Made in Türi".
Stihlile vastuseks, et alumiiniumi valatekse vastavalt turu (mitte türi) vajadustele edasi, aga käsitöö mahevõluvelgi EU turg ei vaja ja vist ka ei tolereeri nendel veeremist....vähemalt selline mulje on mulle jäänud. 
Mis puutub Türi-Allikusse, siis võidi seal ka vabalt mõni velg valada, sest sealses Volta tsehhis käis päevast-päeva kõva alumiiniumivalu ja sealt oli ka tore toormaterjali privatiseesida ja erastada. 
Mees, kes leiutas alumiiniumvõluvelje, on mulle teada ja toimetab vaikselt ja tagasihoidlikult Türil edasi. (ja see on kujundlikult väljendatud, metafoor, personifikatsioon jne... ja pole vaja hakata mulle selgitama, et selle leiutas hoopis Edisoni Toomas või keegi Ogre lätlane).
Vasta
#12

(13-02-2017, 10:19 AM)kass Kirjutas:  Stihlile vastuseks, et alumiiniumi valatekse vastavalt turu (mitte türi) vajadustele edasi, 

See ju hää uudis; siis saab vanade juurde kurtma minna kui ntx mingit sisselaskekollet vms vaja on... Toungue
Vennad, kes oma 4ja pütasele ntx 4 karpat tahavad panna jne


.
Vasta
#13

Kurta võib, aga tegutsemas on ainult üks "vana" ja ta pole eriti huvitatud autorieksemplarina tarbekunsti viljelema, valajad armastavad ütelda, et valamine - see on ainult kilohind, mudel on see, mis maksab... ja ühe vidina pärast pole eriti mõistlik seda valmistada, eriti, kui see on keerulise kuju/ehitusega, sest keegi peab selle kinni ka maksma eurorahas.
Vasta
#14

OÜ Mewitepi tehasemuuseumi kuulsuste seinalt

[Pilt: 28jiahl.jpg]

[Pilt: 9qzfb6.jpg]
Vasta
#15

Kõik on tore aga nagu jällegi on üks asi- (nagu tavaliselt meie rahvale kohane) on jäänud selle velje vormi tegemisel kahe silma vahele------ velje keskelt on puudu üks suur auk. No ei suudeta seda viimast lõppu lihvida..... Big Grin 
T.
Vasta
#16

Isand kass, kas tohiks küsida detailsemaid pilte tehasemuuseumist? Siis vähemal teaks, millal vanade velgede konteinerisse sukelduma peab.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#17

Küsida muidugi tohib, veelgi enam, ma võin ka lubada pilte teha, aga suhteliselt kahtlane, kas ma viitsin..., aga mine tea. Veljed on ka suhteliselt  lae all ja ruumil kõrgust üksjagu, mu väike fotoaparaat ei ulatagi sinnani. Eks vaatame.
Vasta
#18

(13-02-2017, 23:06 PM)Aspelund Kirjutas:  Isand kass, kas tohiks küsida detailsemaid pilte tehasemuuseumist? Siis vähemal teaks, millal vanade velgede konteinerisse sukelduma peab.

A.

Mis veel meelde tuli...eks see pildistamine on tegelikult raske ja aegavõttev tegevus. Keegi (ilmselt keegi teine?) Aspelund A. kirjutas 2010 detsembris
(05-12-2010, 23:35 PM)Aspelund Kirjutas:  Jajah...eks Su jutt õige on, et pildid pole suuremad asjad..ei hakanud neid täna varjualuses välja koukima. Aga eks kenal päiksepäeval saab need jupid välja toodud ja stuudios ülesse pildistatud.

A.
 ja ilmselt pildistab siia maani.  Toungue Ma proovin umbes sama kiiresti toimetada, kuigi olen pikatoimeline ja laisk!

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=35528

Päikest!
Vasta
#19

.)

Kes vana asja meelde ei tuleta, sellel silm peast välja.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#20

Tere mehed.
Kohe näha,et vanad sõbrad.
Aga head sõbrapäeva Teile kõigile.
Katsuge olla.
Jaan.

Katsuge olla...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne