Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu
Autokraanade puhul on veel eriti tore: Kõigepealt raskeveokimaks- teede hüvanguks, siis eriveo loa maks-põhjus sama  ja kolmandaks siis teekasutustasu- jälle teedele. Et lausa kolmekordselt maksustatud. Pisut kütuseaktsiisi ka... Täitmatud need Toompea õgardid...
Vasta
(14-11-2017, 01:47 AM)kalles Kirjutas: Autokraanade puhul on veel eriti tore: Kõigepealt raskeveokimaks- teede hüvanguks, siis eriveo loa maks-põhjus sama  ja kolmandaks siis teekasutustasu- jälle teedele. Et lausa kolmekordselt maksustatud. Pisut kütuseaktsiisi ka... Täitmatud need Toompea õgardid...

Kusjuures vähemalt raskeveokimaksu kohta ma olen küll aru saanud, et maksutatakse ainult kauba veoks mõeldud veokaid.
Vasta
(14-11-2017, 11:48 AM)olli Kirjutas:
(14-11-2017, 01:47 AM)kalles Kirjutas: Autokraanade puhul on veel eriti tore: Kõigepealt raskeveokimaks- teede hüvanguks, siis eriveo loa maks-põhjus sama  ja kolmandaks siis teekasutustasu- jälle teedele. Et lausa kolmekordselt maksustatud. Pisut kütuseaktsiisi ka... Täitmatud need Toompea õgardid...

Kusjuures vähemalt raskeveokimaksu kohta ma olen küll aru saanud, et maksutatakse ainult kauba veoks mõeldud veokaid.
... Ja ei ole "kettaseadust", ei ole tegevuslitsentsi.

ps. miks kraanal eriveo luba vaja? Oli vist ainult siis, kui lisaraskused vms haakena sappa võtad ja mõõdust välja  läheb.

sry, nüüd ajab teema laiali, luban teemas püsida...
Vasta
(14-11-2017, 12:00 PM)hulgus Kirjutas:
(14-11-2017, 11:48 AM)olli Kirjutas:

... Ja ei ole "kettaseadust", ei ole tegevuslitsentsi.

ps. miks kraanal eriveo luba vaja? Oli vist ainult siis, kui lisaraskused vms haakena sappa võtad ja mõõdust välja  läheb.

sry, nüüd ajab teema laiali, luban teemas püsida...

nt. kaheteljeline Liebherr kaalub 24T, teljekoormused  12T ja 12T(lubatud vedaval sillal 12.5T), sellega on korras aga eriveo alla käib täismass, mis meie riigis võib kaheteljelisel olla 18T. Sama jama ka suurematel kraanadel, teljekoormus normis aga kaal üle...
Vasta
Kui vaja vähe kasutada ja ei taha nende maksudega jantida, siis hakatakse sõitma õhtul või öösel oma sõite(eeldusel et ei ole igapäevane kasutaja), väiksema liiklusega teede peal ja võibolla ka sinise küttega, niikuinii on jama majas kui kätte saavad. Maal on lihtsam traktoriga oma veod ära teha. 
  Kui ikka riik(ehk siis me ise väidetavalt) tahab nii M olla, siis tuleb ka nii öelda "dissident" olla ja oma joru ajada.

ps. Seoses teemaksuga, kui kellegil on üle jäämas kuni 12t massiga puksiir/treila vms millel kandevõimet vähemalt 4 tonni(mahutab belarussi koos niidukiga) ja on sleeper cab-iga ja on hea hinnaga siis võib pakkuda.
Vasta
(Eile, 01:20 AM)Kult Kirjutas: Kui vaja vähe kasutada ja ei taha nende maksudega jantida, siis hakatakse sõitma õhtul või öösel oma sõite(eeldusel et ei ole igapäevane kasutaja), väiksema liiklusega teede peal ja võibolla ka sinise küttega, niikuinii on jama majas kui kätte saavad. Maal on lihtsam traktoriga oma veod ära teha. 
  Kui ikka riik(ehk siis me ise väidetavalt) tahab nii M olla, siis tuleb ka nii öelda "dissident" olla ja oma joru ajada.

ps. Seoses teemaksuga, kui kellegil on üle jäämas kuni 12t massiga puksiir/treila vms millel kandevõimet vähemalt 4 tonni(mahutab belarussi koos niidukiga) ja on sleeper cab-iga ja on hea hinnaga siis võib pakkuda.
Juhul kui alla 12t ei leia. Registreeri oma tulevane treila autorongina ja naudi 0 eurost raskeveokimaksu. 
https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiis...ksu-maarad
Vasta
(Eile, 02:03 AM)seeteine Kirjutas: Juhul kui alla 12t ei leia. Registreeri oma tulevane treila autorongina ja naudi 0 eurost raskeveokimaksu. 
https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiis...ksu-maarad

Treilaga vist on asi lihtne - peaks olema eriotstarbeline ja maksu alla ei lähe.
Aga kui ma võtan 18T 2 teljega veoka ja regan ära koos suvalise 2pts4 vms haagisega nii et täismass jääb alla 23T, siis on tabeli järgi raskeveokimaks 0. Aga mis saab kui ma "jään vahele" ilma et haagis järel oleks? Mis üldse oleks korrektne käitumine sel juhul kui ma näiteks reaalselt kasutangi koos ja ilma haagiseta?
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne