16. märtsi linnaseiklus avatud kõigile soovijaile!
#1
Ahoi

Kevad on peagi käes ja aeg on ka vanadele autodele tegevust anda. Juba 16. märtsil ootan kõiki vanade autode omanikke koos perede või sõpradega ühele toredale linnaseiklusele Tallinnas. Kavas on 3 tunnine valikorienteerumine, kus osalejad peavad leidma ülesse võimalikult palju kontrollpunkte. Punkte on rajal kokku 30 ja nende läbimine on vabalt valitud järjekorras.

Võistlus toimub ühisstardist ja on mõeldud vanade autode omanikele. Vanaks autoks peame autot, mille väljalaskeaasta on 1990 või varasem. Eriloal võib saada starti ka uuemal, millegi pärast erilisel masinal.

Võistluse start on neljapäeva õhtul kell 21.00 Nõmmelt Vääna tn ja Pärnu mnt ristis asuvast terviseraja parklast. Kohapealne kogunemine ja eelregistreerimine hakkab kell 20.00.

Võistlusjuhend ja registreerimine on avatud: http://www.seiklusministeerium.ee/retro
Võistluse Facebooki leht asub siin: https://www.facebook.com/events/1189001227895870/

Võistluse osalustasu on 10 eurot iga tiimi liikme kohta kuni 13.03. Hiljem ja kohapeal on osalustasuks 15 eurot tiimi liikme kohta. Lapsed alla 18 aasta seiklevad tasuta Smile Osalustasu saab tasuda ülekandega Seiklusministeerium OÜ arvele Swedbank: EE382200221051575334.

Võta sõbrad kaasa ja tule seiklema.

Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium või telefonil 5226895

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus: 5226895

[Pilt: retronightrace17.jpg]
Vasta
#2
Ma ei tea, kas olen mina loll või milles asi, aga Tähetorni tänav küll Pärnu maanteega ei ristu.
Vasta
#3
(07-03-2017, 00:20 AM)zazik Kirjutas: Ma ei tea, kas olen mina loll või milles asi, aga Tähetorni tänav küll Pärnu maanteega ei ristu.

Väga õige tähelepanek. Tähetorni tn läheb alates Kadaka pst-st üle Vääna tänavaks. Aitäh tähelepanu juhtimast ja teen vajalikud parandused.

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
Vasta
#4
(07-03-2017, 00:33 AM)Seiklusminister Kirjutas:
(07-03-2017, 00:20 AM)zazik Kirjutas: Ma ei tea, kas olen mina loll või milles asi, aga Tähetorni tänav küll Pärnu maanteega ei ristu.

Väga õige tähelepanek. Tähetorni tn läheb alates Kadaka pst-st üle Vääna tänavaks. Aitäh tähelepanu juhtimast ja teen vajalikud parandused.

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu

Võta heaks.
Pean siiski mainima, Tähetorni tänav läheb Vääna tänavaks üle alles peale Vääna tänavaga ristumist...
Vasta
#5
Olen saanud paljudelt vanatehnika omanikelt signaali, et Retro Night Race jaoks on veel liiga vara. Lume ja lörtsiga masinaid välja ei aeta ja oodatakse lume kadumist. On näha, et registreerimine eriti aktiivselt ei lähe ja tänaseks on kirjas 6 julgelt tiimi. Seoses sellega võtsin vastu otsuse, et tekitan ka võistlusele vabaklassi ja lasen uuema tehnika ka rajale. Seega kui oled huvitatud, siis registreerimine on avatud ka uutele autodele.

Võistlejad jagunevad võistlusauto vanuse järgi kahte klassi - Retro ja Vaba. Kuni stardini saab oma autot muuta kas retrost tavaliseks või vastupidi. Stardis küsin üle sõidetava klassi juhul kui peaks tekkima kahtlusi.

Registreerimine on kõigile avatud: http://www.seiklusministeerium.ee/retro

Ja kui ilmad on juba soojemad, siis tuleb ka päris retro ainult vanadele autodele.

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Vasta
#6
Ahoi

Annan teada, et neljapäevase linnaseikluse - Retro Night Race-i soodsam registreerimisvoor saab läbi täna südaöösel. Seega on täna viimane võimalus end soodsamalt kirja panna. Registreerimine on endiselt avatud http://www.seiklusministeerium.ee/retro Rõõm on näha, et tänaseks on kirjas 17 tiimi ja neist 12 autot on sõitmas Retro klassi.

Neljapäeva õhtuks lubati ilusat ja kuiva ilma. Temperatuur jääb 5-7 kraadi vahele. Teeolud on head ja kogu rada kulgeb asfalt-kattega teel. Sellest lähtuvalt julgustan ka kõiki teisi vanade autode omanikke starti tulema.

Kui vana autot pole, siis ei tasu muretseda, seekord saab sõita vabaklassis ja järgmiseks võistluseks juba ühe vanakooli masina soetada. Kui on piisavalt vaba raha, siis hetkel on pakkuda üks ilus ja sõidukorras Lada: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=4c37

Kohtume neljapäeval Nõmmel!

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium

[Pilt: autoorienteerumine_retronightrace.jpg]
Vasta
#7
16. märtsil toimunud Retro Night Race 17 tõi starti 38 võistkonda. Neist 18 sõitis Retro klassis ja 20 võttis mõõtu Vaba klassis. Vinge tulemus, arvestades seda, et osalejad ei teadnud, mis neid ees ootab. Vahetult enne starti saadi teada võistlusülesanne, milleks oli leida 30 bussipeatust, milles sisaldub sõna Mägi või Mäe. Punktide nimi ja asukoht tuli igal meeskonnal ise välja nuputuda. Võistlus oli pingeline mõlemas klassis ja tore oli näha osalejate pühendumust ja kiiruspiirangutest kinnipidamist. Tundus, et tahtlikult ei ületanud kiirust üksi tiim. Võistluse tulemused leiab http://nutilogi.ee/ao/?vid=132

Retro klassis tegi võimsa sõidu võistkond Kukemuna Ford Sierraga. Teiseks tuli võistkond Mini autoks oli Rover Mini ja kolmanda koha hõivas võistkond Saabakad, kes sõitsid Saab 900-ga. Vabaklassis võitis võistluse võistkond Hõbesõlg Toyotaga. Teiseks tuli võistkond TuleMõistusKoju ja kolmanda koha hõivas võistkond RMK.

Kuidas võitjad lahendasid rajavaliku ja kuidas sõitsid sina? Seda saad vaadata https://nutilogi.ee/0abb66.  Avanevalt lingilt saad vaadata nii enda kui ka teiste teekondi, kiirusprofiile ja panna võistluse käima ühistardist. Kaardil on näha ka punkti kohad, mis ei pruugi olla päris tsentris. Bussipeatused, mis võistlusel kasutusel olid on järgmised:

[Pilt: retro17_autoorienteerumine2017_punktideasukohad.gif]

Nagu näha, siis on punkte 31. Kogemata oli mul kahe silma vahele jäänud peatus Pühamägi, mille läbimise fikseerisin osalejate träki ja saadetud sõnumite järgi.

Andke ka tagasisidet, et kas selline formaat, kus alles stardis oma ülesande teada saate oli ok, või eelistaksite ikka kaardi järgi sõita? Tagaside on oodatud: Joonas@seiklusministeerium.ee

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne