sõjatehnika
#61

Loe ülaltpoolt:

Peremehetu looduslik või ajaloolise, teadusliku, kunsti- või muu kultuuriväärtusega asi kuulub riigile, sõltumata sellest, kelle kinnisasjast see leiti.

Kõik. Pealkauba on tegu sõjatehnika/relvaga, nii et see on veel eriti karm variant.

Aga kokkuvõttes: niikaua, kui sellest laialt ei kilka või maha ärida ei taha, on üldiselt kama. Niipea, kui info levib,on oodata probleeme nii seaduse kui ka lihtsalt ärikatega.

Asp

PS Tornist pilti ei ole?
Vasta
#62

Ei ole pilti kahjuks, praegu ei saa teha ka kuna lund jms sitta palju peal. Imelik et kolhoosiajal pole vanaraua plaanide täitmiseks veetud. Üks T-34 torn sealkandis veel, külamees pani selle oma kaevu peale st. pole karta et lapsed sisse kukuvad. Homme peaks saama paar pilti suvistest \"suveniirikorjamistest\" sisse skännida. Eelmisel suvel jõudsime sõbraga üksmeelsele arvamusele - metsas on kõige rohkem sääski ja PPsh moona.
to Asp - eelnevalt lingiga antud pildid ei ole virus tehtud. Suurema huvi korral saaks asju käega katsuda,hambaga proovida. Kui vaja võin mõnest asjast/esemest eraldi pilte teha.
Vasta
#63

Hmm..siis on Sul ikka väga õnnestunud kant. Teeb suisa kadedaks. Eks ma uurin albumit, ehk leiab sealt midagi põnevat, mis lähemat uurimist vajaks.

Asp

Vasta
#64

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Hmm..siis on Sul ikka väga õnnestunud kant. Teeb suisa kadedaks. Eks ma uurin albumit, ehk leiab sealt midagi põnevat, mis lähemat uurimist vajaks.
No siis on moraal selline et kaeva välja ja peida uuesti ... kuniks seadused muutuvad Wink
Vasta
#65

Dad Sa oled õigel teel! Kui kaevamiseks otsimiseks läheb olen alati käpp matkama ja aitama.
Vasta
#66

On kellelgi teada mõni link tankidest jt. soomukitest kus oleks fotosi/jooniseid pealtvaates?
Ja keegi ülalpool mainis midagi lennukist järves ning tankist jões - vajadusel saaks kasutada riista mis leiab 20m raadiuses üles suuremad kogused metalli.
Vasta
#67

Üks vägagi huvitav ja omapärane roomikauto...

http://gregorianus.kolhoos.ee/roomik

Millega võiks tegu olla? Kas on ise aretatud või originaalmasin? Oskab keegi midagi tarka öelda.

////////////////////pärnus kaks sellist vedelevad, miskid mootorihädad, päris pullid riistad on. nimi ei tulegi kohe meelde
Vasta
#68

Mis vindiga tegemist on ka ? Vene ? Saksa ? Inglise ? Salv võimalik panna, aga hetkel puudu, ja kas kraveeringud originaalis ka on või ise tehtud ? Peaks II Maailmasõjast olema, äkki annab keegi kindla nimetuse ja millal toodeti ja palju väärtus ka on huvipärast tahaks teada !:eureka

http://www.zone.ee/bikehist/kaits/

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#69

Tegemist siis 7,62 mm Mosin-Nagant 1891/30 mudeliga ehk siis Vene vint.
Kohalike viilijate/puurijate suguharu on kõvasti vaeva näinud st. salve pole, sälk ise aretatud, puitosa lühemaks tehtud ja mittekunstipärase keldi (ilmselt) mustriga ilustatudSmile
Kõige väärtuslikum asja juures on vist lukk.
Vasta
#70

Kummaliste asjade peale kulutavad inimeses energiat (mõtlen ühe korraliku relva ümberehitamist mingiks naljakas käkiks):???:??? MUidu ühinen eelkõneleja arvamusega. hinnast niipalju, kroon kilo. Tegelt oli suht rumal see netti üles riputada.
Vasta
#71

Miks rumal riputada?

Inimene sai vastuse kätte tänu oma ala
spetsidele. Mida oligi ju vaja, sest ilma
fotodeta oleks vaevalt et asi üheselt
identifitseeritud, sest kõike ei anna
sõnadega edasi.

Fotodega sai asi aga mõistliku lahenduse.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#72

Rumal selles mõttes, e näiteks autodepuhul võib vabalt foto üles panna ja pole midagi hullu a kui on tegu relvaga siis tuleb lähtuda relvaseadusest ja olen 100% kndel, et sellel relval pole luba ja karistus ebaseadusliku relva omamise ja hoidmise eest on kuni kuus aastat (kui ma nüüd ei eksi). Kahjuks ei ole mul hetkel seadustikku käepärast ja paragrahvi numbreid ei mäleta peast: Kui keegi tunneb huvi siis ma võin need välja otsida. Ja muide sama karistus oli minu mäletamistmööda ka juba suvalise padruni; lõhkeaine vai kasvõi püssirohu omamise ja hoidmise eest. Muidugi viimaste puhul oleneb juba kogusest jnejne ja rakendatakse tingimisi karistust.
Vasta
#73

Lisaks eelnevale võin öelda, et tänu sellistele piltidele on nii mõnedk inimesed karistada saanud.
Vasta
#74

kuskohast sa võtad et ma relva oman ? Ja et se mul toa nurgas seisab? DAAA

panin pildid oma webi et infi saada ja kõik.

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#75

demagoogia on su jutu nimi. Pole just erilist loogikat vaja selleks. Minul on suht savi kelle oma ta on vai kus ta asub. Ma lihtsalt üritasin sind teavitada mõningatest ohtudest mis sellise tegevusega kaasneb
Vasta
#76

Huvitav, mis nende kasutus eesmärgiks võis olla? Kui nüüd õieti aru sain siis peaks need olema \"põrnika\" looja kätetöö.
Vasta
#77

Iseliikuv miin Goliath. Toodeti kahes variandis, kas NSU mootorrattamootoriga või elektrimootoriga.

Üks sakslaste imerelvadest taas.

Asp
Vasta
#78

neid kasutati selliste eemalt juhitavate pommidena, see mis vanal seal käes on peaks olema see juhtimispult siis jooksis juhe selle masinani ja masinapeal oli lõhkekeha. Marki ei oska öelda. Kasutuseesmärk oli rohkem selliste kohtadeloe ligipääsemine nagu igast punkrid ja dzotid jne.
Vasta
#79

Kui mälu ei peta siis viimases Tehnikamaailmas oli pikalt nendest piirivalvuritest ja klubist OTSING juttu. Mingi muuseumi moodi asi pidi ka juba olema, aga rasketehnika seisab ruumipuudusel kusagil kuuri all. Igal juhul tublid mehed!(see on minu arvamus)
Terv. Jaanus
Vasta
#80

kui kedagi huvitab, siis on üle panzerkampfwagen IV ehk panzer nelja tähik ja u kümme lindilüli. Ülejäänu kahjuks usinate komnoorte poolt teada kuhu viidud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne