rämps osta.ee-s
#1

Mul hakkab tasapisi kopp ette tulema sellest, et PIDEVALT saan rämpsu. Kulla inimesed - ma pole eilane ja vanad asjad ei pea olema läikivad tänapäevased hiinakad, aga mille kuradi pärast te müüte kõveraid, kaustuskõlbmatuid ja üldse tehnilist rämpsu? Perse - kurat - kirjutage juurde siis, et on kõver jne. Võtad kilest kaks kahvlit ja mõlemal on toru kõver. Müüjad - olete opakad või? Jutt, et palju müüa ja kõike ei suuda jälgida - see toppige endale pärakusse. Ausõna - ebay on ausam, parem ja usaldusvääsem, kui see meie oma osta.ee, kus iga teine asi on fekaal kuubis.
Vasta
#2

Kas ostsid vanaegset asja või oli mingi uuem kraam?
Vasta
#3

(18-03-2017, 12:53 PM)omenaossi Kirjutas:  Mul hakkab tasapisi kopp ette tulema sellest, et PIDEVALT saan rämpsu. Kulla inimesed - ma pole eilane ja vanad asjad ei pea olema läikivad tänapäevased hiinakad, aga mille kuradi pärast te müüte kõveraid, kaustuskõlbmatuid ja üldse tehnilist rämpsu? Perse - kurat - kirjutage juurde siis, et on kõver jne. Võtad kilest kaks kahvlit ja mõlemal on toru kõver. Müüjad - olete opakad või? Jutt, et palju müüa ja kõike ei suuda jälgida - see toppige endale pärakusse. Ausõna - ebay on ausam, parem ja usaldusvääsem, kui see meie oma osta.ee, kus iga teine asi on fekaal kuubis.

kurb veel see,et kui julged komenteerida siis plokk peale.onumeelis üks selline,niikui midagi pisut teravamat küsid plokk..
Vasta
#4

Siis hääleta jalgadega ja saada kuradile see osta.
Vasta
#5

Kui kaup ei vasta kirjeldusele, tuleb esitada pretensioon.
Kui ise eeldasid midagi ja jätsid eelnevalt küsimata, tuleb endale tuhka pähe raputada (ja kooliraha maksta).
Kahtlased müüjad ja ka ostjad tuleb blokkida.

Mind ajas tõsiselt muigele, kuidas 1 kasutaja pakub oma Rootsist tooded Saabi juba aastajagu riigiasutuste oksjonitel vahetuskaubaks. No ei loeta kasutustingimusi, lihtsalt lahmitakse.
Vasta
#6

Ja mis see üldse siia foorumisse puutub?  Rolleyes Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#7

(18-03-2017, 13:25 PM)Raivo Kirjutas:  Kui kaup ei vasta kirjeldusele, tuleb esitada pretensioon.
Kui ise eeldasid midagi ja jätsid eelnevalt küsimata, tuleb endale tuhka pähe raputada (ja kooliraha maksta).
Kahtlased müüjad ja ka ostjad tuleb blokkida.
Täpselt nii. Kui probleemset omadust polnud müüjal kirjelduses välja toodud vastupidisena (ehk müüja poolne valetamine - esita pretensioon) ja ostja ise selle kohta oksjoni ajal ei küsinud, siis jääb üle ainult iseennast süüdistada.
Uusi ja kasutusjälgedeta asju müüakse poes. Kasutatud asju ostes peab väga hoolikalt jälgima ja uurima, et mida ostad (analoogne kasutatud auto vs. uue auto ostul). Ja kui asi on kahtlaselt odav ning mõne tõenäolise defekti/vea kohta otsest vastust ei saa (müüja keerutab või ei vasta üldse) siis on üldjuhul targem ostmata jätta.

Endal on olnud osta.ee-s ka mitu sarnast juhust, kus ostetud heliplaadid on väga tugevalt kriibitud või lausa rikutud. Alles siis olen taibanud vaadata oksjoni kirjeldust ning sellistel juhtudel pole seisukorra kohta olnud üldjuhul mitte mingit märget ning ka puudub pilt plaadist endast või on piisavalt kehvalt tehtud, et aru poleks defektidest saada. Ja see on ainult minu enda süü, et pole seisukorra kohta küsinud. 

Kui poest uue plaadi oleks sellisena saanud, siis tõstaks kisa küll. Aga tegu ju kasutatud asjadega, mis ca. 2-10 korda odavamad kui analoogsed uued poes. Ja kuna selline asi juhtub ligikaudu keskmiselt 1 kord 20-st siis ei ole viitsinud ka edaspidi seisukorra kohta küsida ning loen need üksikud möödapanekud loomulikuks kaoks.

(18-03-2017, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  Ja mis see üldse siia foorumisse puutub?  Rolleyes Toungue

No näiteks minu jaoks on osta.ee auto/moto sektsioon muutunud aastate jooksul omamoodi samasuguseks nähtuseks kui Kurtna laat - väga palju vajalikke vanatehnika jubinaid ja varuosi olen sealt leidnud. Ja minusuguseid (osta.ee-s "Kurtna laada" kraami ostvaid) tegelasi tundub üsna palju olevat.
Vasta
#8

Ok,küsime otse,millega siis sind alt tõmmati?


Vasta
#9

(18-03-2017, 12:53 PM)omenaossi Kirjutas:   Kulla inimesed - ma pole eilane 

Natu vist siiski oled.  Toungue
Kümne sendi kuni 10€ eest tahad head asja saada....
Vasta
#10

Ei ole mõtet loota,et saate korralikud asjad omale. Pigem siis vanad käkid odavalt, kui kallid läikivad käkid suure raha eest. Ja ärge lootkegi,et keegi remondib või taastab vana asja ja siis viskab Ostasse üles ja ütleb: "Nähh võtke 10 euro eest!" Big Grin  Ikka müüakse omale mittevajalikud asjad maha. Kes see siis ikka korras asja müüb.
Ma ise tunnustan kõiki müüjaid kes vaatamata kõigele pakuvad oma vanu asju odavalt. Ikka parem,kui rändavad prügimäele. Ega kõike pea tulle panema ega maasse lükkama.
Vasta
#11

Tuleb tunnistada, et olen ostast ostnud umbes 200-300 eset, nendest enamus nö vanad asjad 1930-ndatest ja vanemad ning tünga pole veel kordagi saanud. Olen kaupa teinud nii omenaossi, onumeelise ja paljude teistega keda siin teemas mainitud ei ole (aga ehk on mõeldud Big Grin) ja minu meelest kõik on meeldivad inimesed. Kõigiga olen enda arvates hästi läbi saanud ja kui ongi mingi pisem defekt või probleem olnud, siis olen suutnud alati asja enda kasuks lahendada. Näiteks ostsin kunagi mingid ilukilbid, kus oli kirjelduses 16 tolli aga olid hoois 15. müüja tunnistas eksimust aga ma ei viitsinud mingi 10 euro pärast tagasi ka saata. Müüsin ise hoopis 2x kallimalt maha lõpuks. Loomulikult on ostas ka idiootide kontsentratsioon üpris kõrge. Tihtipeale oksjonite alt küsimusi lugedes tekib küsimus, et kas IQ saab kinganumbrist väiksem olla, tuleb välja et saab või on mingil kontingendil kodanikest lihtsalt ääretult suured jalad.

Ahjaa, on olnud ka kaks pretensiooni. Kui olin ise müüja rollis, siis arvas üks vene rahvusest mees, et tema sõber suudab silmaga plekkvelgede sirgust hinnata. Saatis sõbra järgi, sellele paar väiksemat mõlki ei meeldinud ja jättis kaasa viimata. Pärast vennike raidus nagu rauda, et olid kõverad, kuigi ise polnud oma silmaga näinudki. Tegelikkuses olid randil paar väikest mõlki ja veljed ise sirged ja piltidelt ka kõik tuvastatav. Jauras mis ta jauras aga osta andis õiguse mulle ja sain komisjonitasu ostja kaela veeretada nagu ka kohe alguses talle välja pakkusin. Plekid müüsin hiljem teisele mehele maha ja tema oli rahul.

Teinekord ostsin üpris kalli kruvikompressori. Pakkusime mingi vennikesega võidu ja kasutajate tagasisidet vaadates tekkis kahtlus, et tüübid omavahel tuttavad. Informeerisin ostat kunstlikkust hinnakergitamisest, kontroliiti Ip aadrese ja sain taaskord õiguse ja ei pidanud eset välja ostma.

Ja ma usun, et tuleb seda sitta ebayst ka, tuleb lihtsalt ise rohkem vaeva näha ja rohkem sealt osta.

Ja lõppkokkuvõttes mis puutub vanaratta teemasse, siis viimasel ajal ju ostas ainult suht rämpsu müüaksegi Big Grin Nalja teeb kui makstakse ulmesummasid sellise kraami eest, mille reaalne väärtus ja haruldus seda mitte kunagi väärt ei ole. Loomulikult üritan ka kõiki kodanikke aidata raha kulutamisel ja sunnin oma pakkumistega ka neid rohkem maksma. Lihtsalt abivalmidusest Big Grin
Vasta
#12

(18-03-2017, 23:07 PM)s2si Kirjutas:  Pakkusime mingi vennikesega võidu ja kasutajate tagasisidet vaadates tekkis kahtlus, et tüübid omavahel tuttavad.

Selle asja mõttekusest on raske aru saada, minu arust üldiselt peaks see müüjale kahjulik olema, sest ta peab maksma müügisumma pealt komisjonitasu. Kui hinna kergitaja pakkumine jääb viimaseks, siis peab müüja maksma komisjonitasu, aga reaalselt ta ju eset müüdud ei saa ja maksab selle ilmaasjata. Rolleyes
Vasta
#13

(18-03-2017, 23:13 PM)veix__ Kirjutas:  
(18-03-2017, 23:07 PM)s2si Kirjutas:  Pakkusime mingi vennikesega võidu ja kasutajate tagasisidet vaadates tekkis kahtlus, et tüübid omavahel tuttavad.

Selle asja mõttekusest on raske aru saada, minu arust üldiselt peaks see müüjale kahjulik olema, sest ta peab maksma müügisumma pealt komisjonitasu. Kui hinna kergitaja pakkumine jääb viimaseks, siis peab müüja maksma komisjonitasu, aga reaalselt ta ju eset müüdud ei saa ja maksab selle ilmaasjata. Rolleyes

See on jah selline kahe otsaga asi, kui müüja näeb, et lõpphind kujuneb oluliselt väiksemaks kui ta lootis, siis on odavam maksta mõned eurod komisjonitasu kui anda asi poolmuidu ära. Samas võib ka ju jopata ja keegi tuleb pakkumistega kaasa. Konkreetsel juhul oleks kompressori lõpphind jäänud ca 400 euri madalamaks kui ta poleks ise pakkunud. samas oli ka see hind turuhinnast madalam aga ma lihtsalt ei tahtnud sellise tüübiga äri ajada, sest no kui loll peab olema, et teed iseendaga mitmeid tehinguid ja jätad ka veel tagasisidet, mis moodustab sinu tagassidest 80%
Vasta
#14

Lohku tõmbamine pole mingi ime. Kui ise ettevaatlik ei ole ja ise eeltööd ei tee.

Räägin omadest kogemustest:
Ma olen paar haput asja saanud ostas aga teate,kui summa on 10eur või alla selle, siis milleks vinguda.
On vaid üks tõsisem juhtum aga see ka lahenes. Kuid, tulemuseks on ka see,et kuna igasugu probleem kasutajate kohta levib info nagu kulutuli. Pidage meeles,et eesti tingimustes on väga kerge välja selgitada,kes on kes osta.ee kasutajanimede taga.
Siis oskan öelda seda,mida külvad seda lõikad, seda nii ostja kui müüja mätta otsast.

Ebayst olen hulga asju ostnud. Üks kord olen alt läinud.Ostsin karburaatori, piltidelt ok ja müüja maine oli laitmatu ja müünud sarnaseid asju. Küll aga sain siis üllatuse,kui valasin bensiini sisse ja maha tuli loik ja seda väga halvast kohast. Karburaator oli küpse seest. Väljas aga ilus ja poleeritud. Oleks pidanud kohe kütuse sisse valama ja saanud 1/2 raha tagasi küsida. Kuid asi seisis mitu kuud riiulis. Kui avastuse tegin oli meel ikka väga hapu. Kahtlistan,et kõverninad türklased,leidsid miski odava käki. Lasid selle soodapritsist läbi ja panid müüki. Kuid täpne tõde jääbki selgusetuks, ilmselt aegade lõpuni.
Tänaseks on see karburaator osandatud,kuna korpus defektne teha sellega midagi pole. Samas sobis ta sõbrale osadeks väga edukalt. Minu jaoks 140.- korstnasse kirjutatud raha.
Mul pole muud lisada selle loo lõppu,kui lollilt võetaksegi raha ära.


Vasta
#15

Küsige palju täpsustavaid küsimusi, asjalikke. Laske saata lisapildid.Siis ei tohiks tünga saada.
Vasta
#16

(19-03-2017, 07:14 AM)Raudpats Kirjutas:  Küsige palju täpsustavaid küsimusi, asjalikke. Laske saata lisapildid.Siis ei tohiks tünga saada.

Küsimuste esitamise kohta on juba varasemalt kommentaar - müüja blokib sind ja asi tahe. Mul paar sellist kogemust. Aga see annab ju müüja kohta nii mõnegi hinnangu ;-)

Mul on ka ostas saadud negatiivne kommentaar kus mina müüjana ei osta võidetud kaupa välja :-)

sai vist kõik öeldud
Vasta
#17

(19-03-2017, 01:17 AM)kopraonu Kirjutas:  kasutajate kohta levib info nagu kulutuli. Pidage meeles,et eesti tingimustes on väga kerge välja selgitada,kes on kes osta.ee kasutajanimede taga.
.

äkki õpetad,mina küll ei tea-oska.
Vasta
#18

aasta poolteist tagasi oli üks ebameldiv ost.50 kaks uut dnepr amorti,pildil ilus kena,sain kätte kurat ülemised vedru katted plast,no ei pae 61 aasta pillile plast jublakaid.tegin pretensjooni ja siis olin mina süüdi,et miks ei küsinud.no vabandage ei tule selle peale,et pool amorti plastikust ja jõuga määriti pähe.müüja umb vene junn müüb edasi täpselt nagu vanasti.lammutasin vanad amordid laiali sealt metallkatted värvisin ära ja sai kahest ühe kokku.wertuska kasutajanimi kuskil narvas.
Vasta
#19

(19-03-2017, 11:14 AM)muska71 Kirjutas:  aasta poolteist tagasi oli üks ebameldiv ost.50 kaks uut dnepr amorti,pildil ilus kena,sain kätte kurat ülemised vedru katted plast,no ei pae 61 aasta pillile plast jublakaid.tegin pretensjooni ja siis olin mina süüdi,et miks ei küsinud.no vabandage ei tule selle peale,et pool amorti plastikust ja jõuga määriti pähe.müüja umb vene junn müüb edasi täpselt nagu vanasti.lammutasin vanad amordid laiali sealt metallkatted värvisin ära ja sai kahest ühe kokku.wertuska kasutajanimi kuskil narvas.

Klassikaline näide, et ostja probleem. Ja olidki süüdi ju.

Kas amordid olid uued? - Jah olid.
Kas said oma pakutud summa eest kätte? - Jah said.
Kas sobisid müügikuulutuses mainitud aparaadile? - Jah sobisid.
Kas müüja käis sind koduukse taga nuiaga ähvardamas, et tee pakkumine? - Ei käinud.

Kõik ju teavad, et nendele tsiklitele tehakse nii venemaal täna täiesti sinast seina kvaliteediga juppe, kui komplekteeritakse suvalistest lääne osadest pisut ringi tehes neile enam-vähem sobivaks. (klapid, puksid jne ntx)
Vana ja originaali vaevalt enam kuskil NOS-ina olemas on.


.
Vasta
#20

(19-03-2017, 11:08 AM)muska71 Kirjutas:  
(19-03-2017, 01:17 AM)kopraonu Kirjutas:  kasutajate kohta levib info nagu kulutuli. Pidage meeles,et eesti tingimustes on väga kerge välja selgitada,kes on kes osta.ee kasutajanimede taga.
.

äkki õpetad,mina küll ei tea-oska.

paned dektetiiv google tööle ja hakkad kaevandama. Tuletad kasutajanimest foorumikasutajaid, uurid muid kuullutusi, nende kommentaare, viid niidiotsi kokku. Pole eriti keeruline ja aeganõudev.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne