T25 aastast 1990 elektriskeem ja laadimis süsteem
#1
Question 
Tere,

Sai alustatud uuenduskuuriga oma T25-ga.  aga on tekkinud palju küsimusi, äkki keegi oskab aidata. Hetkel on seal tehtud palju asju ümber ja juhtmeid jätkatud ja lapitud ja uuesti veetud ikka omajagu. 

1) kuidas toimib laadimis süsteem antud masinal? Antud hetkel on tekitanud küsimusi see, et ergutus on vöetud otse generaatori pluss klemmilt. Aga sel juhul on ju ergutus pidevalt peal ja nii ei peaks see olema ? Ma saan aru et generaatori pluss klemmilt peaks minema ampermeetri peale ja sealt siis edasi, aga kust tuleb ergutus juhe? Kas see peaks käima ka läbi kontrolltule, mis kustub kui tekib laadimine ?

2) kas keegi seletaks lahti süüteluku juhtmete ühenduse ( lisan ka pildi) mis iga klemm tähistab. Ja kas eelsüüte küünlad käivad ka läbi selle ? Hetkel neid järgi pole.

3) Mitme ruudune juhe peaks olema generaatorist tulev ja süütelukust starteri peale minev?

4) kas kellegil on linki vöi pilti elektri skeemist.


Lisan pildi ka generaatorist.
https://www.upload.ee/image/6807369/DSC_0121.JPG
https://www.upload.ee/image/6807385/DSC_0139.JPG

Igasugune nõu ja abi teretulnud

Lp,
Timmo
Ehita, sõida, naudi
Vasta
#2
sul ju kaasiku tabletiga gene paistab seal olema,põka orginaal teistsugune ja regulaator vist eraldi,ergutus läks vist sinna karpi gene peal.orginaalis vist massilüliti süütelukuks,mass maas siis genekale toidet ei lähe.
Vasta
#3
See jah gaasiku(51) gene, teenib mul üle kümne aasta russi peal. Ergutus ongi nii nagu sa kirjutasid. Nimelt ongi ta pidevalt taga.
Genekast tulev võiks olla vähemalt 8 ruutu, kuid pane 10 ruudune. Siis ei jää lahjaks ja ei kärssa läbi. Süütelukust starterile pane 6 ruudune, sellest maa ja ilm.
Skeemi märksõnad foorumi otsingus on: Harkovi tehase T-25 "hooldus". Otsingu neljas tulemus peaks olema, igatahes põka pilt seal on.
Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta
#4
vaatasin  seda skeemi, aga see vist vanema versiooni oma. Geneka peale on algselt tulnud ka kaks juhet, need hetkel millegipärast lahti ja veetud uued kellegipoolt. Seal skeemil on peal generaator kuhu tuleb külge 4 juhet. ja on eraldiseisev laadimisrelee. Kui ma vaatan oma juhtmestikku, siis ei tundu olevat see kuidagi nii. Vöin muidugi eksida ka.

Peal on töesti vale generaator, tundub et on kunagi välja vahetatud.

Lingil olev skeem vist pole öige?
http://traktor-t25.ru/uploads/elektroobo.../ris71.jpg
Ehita, sõida, naudi
Vasta
#5
Tere
Kuna T40 ja T25 on oma ehituselt küllaltki sarnased, siis on ehk sellest mõningast abi.
Raamatust T40 ja T40 A elektriseadmete kohta 
https://drive.google.com/open?id=0BywbeS...TkwZ0xlQUE
Selle järgi võiks + klemmi ühendada starteri pluss klemmiga, ehk siis aku plussiga,
CT klemm starteri releega ja C hõõgküünla kontrollelemendiga, sellega mis punaselt hõõgub.
Ülejäänud on ka voolu väljaandvad ilmselt, kui esialgu rohkem midagi käitada pole vaja võid need
lahtiseks jätta.
Kui vaja, siis ühendatavatele klemmidele saab kingasid ehituspoodidest.

Edukat katsetamist
Vasta
#6
(20-03-2017, 21:57 PM)TimmThaler Kirjutas: Geneka peale on algselt tulnud ka kaks juhet, need hetkel millegipärast lahti ja veetud uued kellegipoolt. Seal skeemil on peal generaator kuhu tuleb külge 4 juhet. ja on eraldiseisev laadimisrelee.

ilma tabletita genel lähebki hunnik kaableid sisse,tabletiga genel pole üle kolme vaja  mass,ergutus tabletile ja too jäme mis läheb m6 poldi otsa.see tabletiga gene minu arvates lollikindlam,kuii laadimist pole siis 1. kas ergutusjuhe ikka omal kohal.2. tablett pole saba andnud.3. harjad ja kollektori pind puhas korras.
uaazikul viskasin tolle sama gene pealt minema kuna tabletid olid täis pask mis tehasest tulid(sain isegi erakorralise) ja läks mingi boch peale.
Vasta
#7
Kuidas tal see eelsüüte küünalde süsteem on tehtud muidu ? Ma lugesin välja et mini kontroll elemendist peaks läbi minema ? süütelukust on lülitatav aga edasi? Ja kas armatuuris on mingi indikaator ka selle jaoks. ?
Ehita, sõida, naudi
Vasta
#8
(23-03-2017, 20:44 PM)TimmThaler Kirjutas: Kuidas tal see eelsüüte küünalde süsteem on tehtud muidu ? Ma lugesin välja et mini kontroll elemendist peaks läbi minema ? süütelukust on lülitatav aga edasi? Ja kas armatuuris on mingi indikaator ka selle jaoks. ?

kas selle spiraaliga üldse on mõtet higistada?suht mõttetu minu arvates.parem juba laseföönist  või leeklambist kuuma kollektorise 10X parem.
Vasta
#9
T-40 soojendus on analoogne. Läbipölenud spiraali (armatuur laual) tegin 2mm roostevabast traadist.
Rohkem on talvel abi tavalisest soojapuhurist, mille paned 20 minutiks katte alla puhuma.
Lisaks töin sisselaske kolekrorist vooliku armatuur lauda, et vajadusel anda start gaasi.
T-40 jagasin dekompresiooni kaheks (kaks hooba), et kergandada talvel käivitamist.
T-25 käivitub ka talvel iga ilmaga ilma lisateta, kuigi on 27 aastane.
T-40 tahab talvel eelnevaid protsetuure.
Vasta
#10
(12-05-2017, 13:12 PM)Andrus Rikkas Kirjutas: ...
T-40 jagasin dekompresiooni kaheks (kaks hooba), et kergandada talvel käivitamist.
...

Normaalse starteri paigalduse peale ei ole mõelnud? Cool
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne