torupainutajast press?
#1

Tere kaasfoorumlased.
Kuna kõiges ise tark pole siis küsin siin natuke hüva ämbrit.
Nimelt töökoha vahetusega kadus võimalus kasutada suuri hüdropresse tekkis vajadus hüdropressi järele.
Kuuris seisab jõude üks manuaal-hüdrauliline torupress ning tekkis mõte sellest ise presspink valmistada.
Küsimus nüüd järgmine: kas see hakkab korralikult toimima ka vertikaalses asendis? Originaalis töötab ta horisontaalasendis, kuid kas töötaks ka püsti tõstes?
Lisan netist laenatud pildi mille sarnane omal olemas on:

[Pilt: 20130928_190803_zps0bfc2679.jpg]
Küsin kuna ei viitsi jalgratast leiutada ning katsetamiseks lauapeal keerutada on piisavalt kolakas(ca.40-45kg).
Vaja lihtsalt aegajalt mõni julla sisse/välja-peale/maha pressida(rattalaagrid näiteks jms).
Kas mõte tasuks edasi arendamist või tuleks maha matta?

Ats.
Vasta
#2

pole küll tark,aga niipalju kui tean siis pikali pressivad kõik tungad,aga need mis mõeldud auto tõstmiseks igas asendis pikali ei tööta,pumba pool peal siis toimis vist.53 tungaga olen kunagi autokerele robotit teinud.
Vasta
#3

Müü see painutaja parem maha ja osta press. Omalgi oleks teatud huvi painutaja vastu Smile
Vasta
#4

Kas selle jõud on üldse vastav pressi vajalikule jõule? Lihtsamad väiksema töökoja pressid näiteks 20 T.
Vasta
#5

Pilt natuke nadivõitu (pumba hoob ei hakanud esimese hooga silmagi), aga tundub tõesti, et vertikaalis töötamine sellel viguril on veidi kahtluse all..
Samuti on küsitav, palju selline ka jõudu välja annab - toru painutamiseks läheb ilmselt vähem tarvis, kui mõne korraliku puksi sissepressimiseks.
Pigem tõesti müü maha ja panusta õige asja soetamisele/ehitamisele.
Vasta
#6

Aga on ju müügil hüdropressi mat.osa komplektina, mis sisaldab  silindri, käsipumba, manomeetri jms. Ise teed või tellid raami detailid vastavalt ruumile, tehtavale tööle.  Ise või lased teenusena kokku keevitada jne. Sõber näitas oma värskeltvärvitud pressi- silma järgi 40 tonnise jõuga. Jäänudki meelde, kas sai Tartu Cedost hüdroosa, igaljuhul midagi ilmvõimatut seal polnud aga ilus värk tal suht odavalt. Kui huvi, küsige tegijalt Andrus tel.5598kaks üks63
Vasta
#7

Terekest jälle.
Asi polegi nii, et PEAN sellest tegema vaid teemapüstitus selles, et kas toimiks!
Kuna selline kolakas seisab ning keevitusaparaati kasutada mõistan siis oleks mõistlik olemasolevad asjad ära kasutada.
Kui see press püstiselt ei toimi siis vaatan lihtsalt järgmist võimalust.
Olen neid valmis poeomasid vaadanud ning mõistliku hinnaga saaks mänguasja ning korralike eest peab ikka kena kopka välja käima. Mitte et kooner oleks(nu ju siis natuke ikka olen ka) vaid on ka muid kohti kuhu raha paigutada.

Ats.
Vasta
#8

Pukse võib ju horisontaalselt ka pressida. Sudimist on vähe rohkem aga võimatu vast pole.
Vasta
#9

Lihtsam on poest hüdro tung võtta, nelikant toru, karp rauda ning natuke I tala ka. Päevake pusimist ja saab endale väga korraliku hüdro pressi valmis meisterdada. 

Manomeeter pole minu silmis küll vajalik asi. Tundega (enesetundega Big Grin ) pressid nagu nii kõike. Näidaku see näidik või aiateibaid.

Aga kui ise ei viitsi teha, siis on pood alati võimaluseks.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#10

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=54668

Selline lahendus siin foorumis olemas.
Torupaenutajat saad siis kasutada kui pumba pealevool vertikaalis reservuaari põhja jääb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#11

(22-03-2017, 18:27 PM)ats97 Kirjutas:  Terekest jälle.
Asi polegi nii, et PEAN sellest tegema vaid teemapüstitus selles, et kas toimiks!
Kuna selline kolakas seisab ning keevitusaparaati kasutada mõistan siis oleks mõistlik olemasolevad asjad ära kasutada.
Kui see press püstiselt ei toimi siis vaatan lihtsalt järgmist võimalust.
Olen neid valmis poeomasid vaadanud ning mõistliku hinnaga saaks mänguasja ning korralike eest peab ikka kena kopka välja käima. Mitte et kooner oleks(nu ju siis natuke ikka olen ka) vaid on ka muid kohti kuhu raha paigutada.

Ats.

Ats-poiss. Tehke see mõttevälgatus teoks ja veel nii, et seade oleks multifunktsionaalne.  Küll siis ärkavad meie lauataga istujad ametnikud - insenerid ülesse ja näpud hakkavad sügelema.  :Smile    siis saad teada kõiksugu arvutusi ja valemeid-teoreeme, milles on tehtud vigu.   enamus foorumlasi ju ostavad poest juppe  ja koostavad "vanatehnikat" isetegijaid on vähe, kuid isetegemise rõõm on meie õuel ... hoiame kokku Smile

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne