K: hiina VS Jaapani traktor.
#21

(29-03-2017, 19:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-03-2017, 17:25 PM)Qunts Kirjutas:  ....
Mis arvate kas sellega saaks ka vagusid tõmmata ?

Kui Sul on kindel käsi ja muld on haritud ühtlaselt kobedaks, siis saab küll.

Võta kolmene, see kahene on motoploki jaoks.

Palju Sul rehvide jooksulaius on? Arvesta, et tänased kartulisordid ei kipu 70 cm laia vakku ära mahtuma...

Rehvide laius vliservast-väliserva 140cm Siseservast-siseserva 80cm keskelt-keskele 110cm.
Ma nii moodsaid kartulaid ei hakka arvatavasti kasvatama, mille vao laius 70 cm peaks olema.
Plaanis kõike mahedalt kasvatada oma perele. Ja kartula sordiks võtan vist antonovka ja midagi oli veel mida vanaema kasvatas aga nimi ei tule kohe meelde Big Grin
Mulla jaoks otsin freesi taha rippese laiusega vähemalt 160cm. Hea oleks kui Iseki enda oma või siis mõni muu Japanlane.
Võib pakkuda kasutatud korralike freese. Hea hind kiire tehing.
Vasta
#22

(29-03-2017, 19:43 PM)Qunts Kirjutas:  
(29-03-2017, 19:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-03-2017, 17:25 PM)Qunts Kirjutas:  ....
Mis arvate kas sellega saaks ka vagusid tõmmata ?

Kui Sul on kindel käsi ja muld on haritud ühtlaselt kobedaks, siis saab küll.

Võta kolmene, see kahene on motoploki jaoks.

Palju Sul rehvide jooksulaius on? Arvesta, et tänased kartulisordid ei kipu 70 cm laia vakku ära mahtuma...

Rehvide laius vliservast-väliserva 140cm Siseservast-siseserva 80cm keskelt-keskele 110cm.
Ma nii moodsaid kartulaid ei hakka arvatavasti kasvatama, mille vao laius 70 cm peaks olema.
Plaanis kõike mahedalt kasvatada oma perele. Ja kartula sordiks võtan vist antonovka ja midagi oli veel mida vanaema kasvatas aga nimi ei tule kohe meelde Big Grin
Mulla jaoks otsin freesi taha rippese laiusega vähemalt 160cm. Hea oleks kui Iseki enda oma või siis mõni muu Japanlane.
Võib pakkuda kasutatud korralike freese. Hea hind kiire tehing.
antonovkad olid vanasti sügisõunad,sept valmisid.
Vasta
#23

(29-03-2017, 20:24 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-03-2017, 19:43 PM)Qunts Kirjutas:  
(29-03-2017, 19:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-03-2017, 17:25 PM)Qunts Kirjutas:  ....
Mis arvate kas sellega saaks ka vagusid tõmmata ?

Kui Sul on kindel käsi ja muld on haritud ühtlaselt kobedaks, siis saab küll.

Võta kolmene, see kahene on motoploki jaoks.

Palju Sul rehvide jooksulaius on? Arvesta, et tänased kartulisordid ei kipu 70 cm laia vakku ära mahtuma...

Rehvide laius vliservast-väliserva 140cm Siseservast-siseserva 80cm keskelt-keskele 110cm.
Ma nii moodsaid kartulaid ei hakka arvatavasti kasvatama, mille vao laius 70 cm peaks olema.
Plaanis kõike mahedalt kasvatada oma perele. Ja kartula sordiks võtan vist antonovka ja midagi oli veel mida vanaema kasvatas aga nimi ei tule kohe meelde Big Grin
Mulla jaoks otsin freesi taha rippese laiusega vähemalt 160cm. Hea oleks kui Iseki enda oma või siis mõni muu Japanlane.
Võib pakkuda kasutatud korralike freese. Hea hind kiire tehing.
antonovkad olid vanasti sügisõunad,sept valmisid.

See sama nali nagu 70cm lai vagu. Kujuta ette, et vagu lai 70cm Big Grin
Vasta
#24

Konkreetsel juhul tähendab see 70 cm ikkagi vao sammu, mitte vaba ala pealsete viimasest lehest mõõdetuna. Sinu trakal tuleb selleks numbriks 65 cm.
Kardulasort, mida mõtlesid, oli ilmselt Ando.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#25

(29-03-2017, 20:51 PM)Marko Kirjutas:  Konkreetsel juhul tähendab see 70 cm ikkagi vao sammu, mitte vaba ala pealsete viimasest lehest mõõdetuna. Sinu trakal tuleb selleks numbriks 65 cm.
Kardulasort, mida mõtlesid, oli ilmselt Ando.

Andovaka jah Big Grin     Vanaemal on oma kõnekäend.    
Mida minusugune linnavurle ikka teab kardulatest ja veel vähem tean maasikatest Big Grin
Aga naise ja laste soov on seaduseks ja selleks ma siin teadmisi ammendan või vahin youtube Big Grin 
Samas ei tohi need tooted sisaldada mitte üht E tähte !!!
Vähemalt puid oskan juba metsas teha ja läbi masina pressida, selleks mul metsaveo massinaks 82 ja lõhkumiseks 25.
Nüüd veel vaja kardula panemine võtmine ja maasikad kuigi peale vanaisa lahkumist olen pidanud seda tegema vanaema juures 25-ga. aga seal vist juhib vanaema kartulipanemise masinast kiirust jne. ning karjub kõrval kuidas 82-ga kartulit vaja võtta Big Grin
Ega mina tea mida teha peale seda kui kartul maas või kui ta ülesse võetud seda teevad naised mina ainult kärutan kartula näiteks külaliste maja keldri/garaazi ette traktoriga ja mis edasi ei tea ?
Palun targemate abi millal maha panna ja kunas ülesse võtta ja mis edasi Big Grin
Seda olen kuulnud vanaemalt, et kui kannatab palja p...ga istuda põllul siis vaja maha panna Big Grin
Vot ei ole hariduselt põllamiis aga mis teha? Kõik ei saa ju olla mõni peab midagi kergemat tegema.
Vasta
#26

(29-03-2017, 19:43 PM)Qunts Kirjutas:  Mulla jaoks otsin freesi taha rippese laiusega vähemalt 160cm.

Pakun, et liiga lai.
Vasta
#27

(29-03-2017, 21:22 PM)veix__ Kirjutas:  
(29-03-2017, 19:43 PM)Qunts Kirjutas:  Mulla jaoks otsin freesi taha rippese laiusega vähemalt 160cm.

Pakun, et liiga lai.

Kitsam on 120cm. ja see on tavaliselt mõeldud 14-16hj. traktori taha, või kuidas ?
Vasta
#28

Ei oska kommenteerida kuna ise pole kasutanud, aga jäi kõrva soovitus et 1 m laiune võiks olla 20 hj korral.
Vasta
#29

Kartuli maha paneku aega kontrollitakse nii, et lähed põllule ja võtad perse paljaks. Kui palja persega kannatab pikemalt mullal istuda, siis on paras aega maha panna, kas vanaisa ei rääkinud siis? Teine variant kui doominga puu õitsema hakkab, siis tuleb kohe kartuli tehnika kuurist välja ajada ja kibekiiresti panema hakata. 
Üles võtad siis kui kõht tühjaks läheb või vastavalt vajadusele. Tavaliselt senna septembri algusesse see jääb..
Vasta
#30

(30-03-2017, 05:15 AM)maisalup Kirjutas:  Kartuli maha paneku aega kontrollitakse nii, et lähed põllule ja võtad perse paljaks. Kui palja persega kannatab pikemalt mullal istuda, siis on paras aega maha panna, kas vanaisa ei rääkinud siis? Teine variant kui doominga puu õitsema hakkab, siis tuleb kohe kartuli tehnika kuurist välja ajada ja kibekiiresti panema hakata. 
Üles võtad siis kui kõht tühjaks läheb või vastavalt vajadusele. Tavaliselt senna septembri algusesse see jääb..

Mina tean jällegist, et enne kui pole esimest äikest olnud, ei tohi tagumenti palja maa peale toetada, seljuhul võib kardula panek ka poole suve peale lükkuda  Big Grin
Vasta
#31

Iga aasta natuke erinev aga tavaliselt sinna mai keskele see panek jääb, nädal siia või sinna poole, vähemalt põhja-eestis. Muldaja tasub vaadata selle järgi, mis tüüpi muldadel kasvatama hakkad, kui kivised,  savikatel, siis tasuks piidega muldaja poole vaadata, kui kerged või keskmise raskusega, siis kõlbab hõlmaga paremini. Vao laius vähemalt 70 võiks olla, muidu saad palju rohelisi kartuleid sügisel süüa.
Vasta
#32

(30-03-2017, 08:54 AM)mihkelr Kirjutas:  Mina tean jällegist, et enne kui pole esimest äikest olnud, ei tohi tagumenti palja maa peale toetada, seljuhul võib kardula panek ka poole suve peale lükkuda  Big Grin

nu mina võin praegu ka palja tagusmendiga maa peal istuda,seega kartulaid panema!talve läbi jääaugus elanud Big Grin Big Grin
Vasta
#33

Ise pannud mai teisel nädalavahetusel ja üles võtnud septembri algul. Seda saad aru siis kui koor kinni või varred maas. A kui lumi maas juba, oled hiljaks jäänud Toungue Big Grin .

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta
#34

(29-03-2017, 18:59 PM)Qunts Kirjutas:  
(29-03-2017, 18:06 PM)Romka Kirjutas:  Varuosadega on Iseki puhul ikka paras peavalu...

Tänud võttan teatavaks ja hoian sellel asjal silma peal, et kui tilkuma hakkab siis kohe maha ja pulkadeks.
Selle ajastu asjad on tavalislt osandatavad ja remondtavad.
....

Pump pole eraldi vahetatavate laagritega, vaid on pikk ühes tükis laager koos võlliga. Uskumatu, et 5K maksnud masinal näeb veepump välja nii ussitanud, nagu oleks tegu mingi maa seest leitud uunikumiga.
Ja mitte fiiber ei hakanud jooksma, vaid paugust jooksis laager segamini. Lahti võttes selgus, et tiivik oli kah võlli peal lahti juba ei tea mis ajast.

(29-03-2017, 19:28 PM)Mahno Kirjutas:  Romka, kas ebay ei paku sulle veepumpa? Seal on üsna laialt jaapani traktorite kola saada, sest teisel pool maakera on nad vägap populaarsed.

Ma mõtlesin ka, et mis ta siis tellida pole. Ausõna eBays pole! Aliexpressis pole, mittekuskil pole.  Kulutasin selle otsimisele päevi kui mitte nädalaid! On küll mingeid teiste mudelite omasid, aga seda konkreetset pole. Kõik nad on täiesti erineva kujuga. Selle konkreetse mudeli otsing annab vaid ühe tulemuse - kuskil Venemaal olnud selline kunagi müügis. 
Hieroglüüfides otsida kahjuks ei oska.
Vasta
#35

(30-03-2017, 15:04 PM)Romka Kirjutas:  Pump pole eraldi vahetatavate laagritega, vaid on pikk ühes tükis laager koos võlliga. Uskumatu, et 5K maksnud masinal näeb veepump välja nii ussitanud, nagu oleks tegu mingi maa seest leitud uunikumiga.
Ja mitte fiiber ei hakanud jooksma, vaid paugust jooksis laager segamini. Lahti võttes selgus, et tiivik oli kah võlli peal lahti juba ei tea mis ajast.
Küsi sellelt Türi väike traktori müüjalt, ta mulle ütles, et saab aidata varuosadega ja on toonud lausa terveid mootoreid teinekord Eesti.
Vasta
#36

(31-03-2017, 08:30 AM)Qunts Kirjutas:  Küsi sellelt Türi väike traktori müüjalt, ta mulle ütles, et saab aidata varuosadega ja on toonud lausa terveid mootoreid teinekord Eesti.

Palun vabandada minu teadmatust, aga mis firma Türil sellega tegeleb?
Vasta
#37

(29-03-2017, 20:43 PM)Qunts Kirjutas:  Rehvide laius vliservast-väliserva 140cm Siseservast-siseserva 80cm keskelt-keskele 110cm.
...
See sama nali nagu 70cm lai vagu. Kujuta ette, et vagu lai 70cm Big Grin

Vao laiust mõõtetakse harjast harjani. 70cm on vähe, juba nadi 30-tonnine hektarisaak ajab mugulad välja.

Sinu põksi praeguse jooksulaiuse järgi 55 cm tähendab seda, et pool saagist on roheline. 110 on jälle natuke paljuSmile

Kartul tahab mulla temperatuuri (mugula ümbruses!) 8-11 kraadi. Alla selle ära ei sure, aga ei arene ka. Nipp on ajada vaod sisse ja lasta päikesel kuumaks kütta. Selle võtte häda on räme veekadu mullastSad
Vasta
#38

rattaid kannatab laiali ka ajada
Vasta
#39

(31-03-2017, 13:04 PM)olevtoom Kirjutas:  
(31-03-2017, 12:56 PM)Qunts Kirjutas:  
(31-03-2017, 11:14 AM)olevtoom Kirjutas:  
(31-03-2017, 08:30 AM)Qunts Kirjutas:  Küsi sellelt Türi väike traktori müüjalt, ta mulle ütles, et saab aidata varuosadega ja on toonud lausa terveid mootoreid teinekord Eesti.

Palun vabandada minu teadmatust, aga mis firma Türil sellega tegeleb?
Ma ei teagi firma nime aga võin sulle anda kontakti.

Aitäh, ega see mööda külgi maha ei jookse. Kui varuosi vaja peaks olema (ptüi, ptüi, ptüi...).
Panen siia kirja kontakti kes türil tegeleb nende traktorite müügiga ja kelle käest võib saada ka varuosi. 

+3725640640 Heigo 
Vasta
#40

(31-03-2017, 13:22 PM)Qunts Kirjutas:  Panen siia.... 

Kui juba panemiseks läks siis pane siia paar pilti ka masinast, kuna kokkupuuteid nende väikseste pillidega pole siis täitsa hea oleks vaadata. 
Mis seal salata, vahest tundub endalegi et mõnikord kuluks üks kergkaaluline traktor majapidamises ära.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne