K: hiina VS Jaapani traktor.
#41

(31-03-2017, 17:05 PM)mlsluik Kirjutas:  
(31-03-2017, 13:22 PM)Qunts Kirjutas:  Panen siia.... 

Kui juba panemiseks läks siis 

Panen ka pildi millega tegu.
   

Kerge ta ei ole ja ilma laadurita kaalub 980 kg.
Nüüd olemas laadur, sahk, kühvel ja täna saabus ka Türilt mullafrees ja lisaks sai kohe ka kõik uued terad ostetud 30tk.
Freesi laius siis 1,5m ja Iseki enda oma.
Lisan ka mõni aeg veel pilte kui välja ajab.
Vasta
#42

Ajasin siis tegelase garaasist välja ja mõned pildid teile siis vaatamiseks ja ka kommenteerimiseks.

   
   
   
   
   
   

Mida rohkem pilte panin seda suuremaid sain panna Big Grin
Vasta
#43

Näkee hyvää!  Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#44

Kui keegi soovib endale midagi sellist osta siis soovitan vaadata, et oleks originaal värv.
Kõik kes sealt toovad, toovad tavaliselt siia Eesti just odavuse pärast neid kõige hullemaid rappeid ja siin vuntsivad ülesse.
See, et kuskilt midagi värvitud on pole minumeelest midagi hullu vaid midagi korrastatud aga kui korras selgub siis kui proovima ja tööd tegema hakkad. (pole mõttet loota, et uue ilusa asja saad)
Türi mees mulle täna näitas neid, mida toonud on ja mis müüki tulevad.
Mõnel oli mootor kokku lastud ja mõni oli täielikult osandatud värvimiseks jne. Aga suht aus müüja oli ja vähemalt minu eest ei varjanud midagi.
Nii suuri traktoreid kui minu oma on tal kahjuks midagi pakkuda ei olnud ja just oli tulnud 2 täispikka konteinerit masinaid ja lisasid.
Eks kõik tahavad tuua neid kõige väiksemaid, võttab vähe ruumi, hind ju soodsam kui suurel ja rahval on väikeste traktorite ostmiseks olemas raha.

Kirju ja keeruline sai Big Grin
Vasta
#45

(31-03-2017, 21:12 PM)Qunts Kirjutas:  ... Eks kõik tahavad tuua neid kõige väiksemaid, võttab vähe ruumi, hind ju soodsam kui suurel ja rahval on väikeste traktorite ostmiseks olemas raha. ...

nii ta ongi, kõige rohkem probleem just mõõtudes. Ise omal ajal otsisin kah T-25 väiksemat, et saaks mesitarusid õunapuude all ringi liigutada. Tahtsin ka neliveolist, aga 4WD hiinlane oli juba klass suurem, no just selline 25 mõõtu ja veel kõrge kabiiniga. ISegi omal mitu korda sumpsi toruga vastu oksi läinud ja kollektori puruks murdnud. Aga japsi ei julgenud osta, kuna vana on vana (kunagi ei tea mis osa ära kulub) ja usku meie müüjatesse ka ei ole ... Vat murutraktori mõõtu pisitraktor oleks ikka kõva värk ...
Vasta
#46

(31-03-2017, 21:12 PM)Qunts Kirjutas:  Kui keegi soovib endale midagi sellist osta siis soovitan vaadata, et oleks originaal värv.
Kõik kes sealt toovad, toovad tavaliselt siia Eesti just odavuse pärast neid kõige hullemaid rappeid ja siin vuntsivad ülesse.
See, et kuskilt midagi värvitud on pole minumeelest midagi hullu vaid midagi korrastatud aga kui korras selgub siis kui proovima ja tööd tegema hakkad. (pole mõttet loota, et uue ilusa asja saad)
Türi mees mulle täna näitas neid, mida toonud on ja mis müüki tulevad.
Mõnel oli mootor kokku lastud ja mõni oli täielikult osandatud värvimiseks jne. Aga suht aus müüja oli ja vähemalt minu eest ei varjanud midagi.
Nii suuri traktoreid kui minu oma on tal kahjuks midagi pakkuda ei olnud ja just oli tulnud 2 täispikka konteinerit masinaid ja lisasid.
Eks kõik tahavad tuua neid kõige väiksemaid, võttab vähe ruumi, hind ju soodsam kui suurel ja rahval on väikeste traktorite ostmiseks olemas raha.

Kirju ja keeruline sai Big Grin

+1.
Omadest kogemustest julgen Karterit (Mustlas) ka soovitada, müüja ei tahtnud mul küll nahka üle kõrvade tõmmata. Näitas samuti kogu kraami ja rääkis, mida nemad müügiettevelimistusena teevad.

... A' esilaadur teeb kadedaks.
Vasta
#47

Muidu täitsa ok näevad välja, aga eks nende 20(+) aastat vanade traktoritega võib see probleem olla, et pole varuosi saada enam? Kütusepump, pihustid, generaator, starter, hüdraulikasüsteem, sidur, sillad, mootori "kõhus" peituvad osad... on keegi uurinud kuidas nende saadavusega lood on?
Vasta
#48

(01-04-2017, 11:48 AM)veix__ Kirjutas:  Muidu täitsa ok näevad välja, aga eks nende 20(+) aastat vanade traktoritega võib see probleem olla, et pole varuosi saada enam? Kütusepump, pihustid, generaator, starter, hüdraulikasüsteem, sidur, sillad, mootori "kõhus" peituvad osad... on keegi uurinud kuidas nende saadavusega lood on?

Olen uurinud neid varuosasid ja minu käsutuses olevale isendile on hetkel võimalik umbes kõike saada. Hetkel kogun infot filtrite kohta, kuna kõigil filtritel on peal Jaapani keelsed kirjad ja jumal teab millel neid vahetatud on aga kõik õlid ja filtrid vahetan ära ja proovin mitte mingit saast küttet osta, et vältida pumba probleeme aga kusagilt leidsin ka täitsa uue mootori mis muidugi maksis nii umbes 1800€ ja kui väga peaks vaja olema siis selle raha leiab ka. Aga hetkel töötab mootor ilma musta või halli suitsuta, ainult käivitamisel viskab korra musta välja.
Lisaks veel keegi eespool mainis, et 150cm frees jäeb sellele masinale suureks siis täna julgen küll öelda, et nüüd ostaks juba 1,80cm. freesi.
Lisaks veel, et algselt lugedes oli sellel freesil 30 haamrit või kuidas oleks õige öelda? Aga nüüd peale vahetust siis täpselt teada, et vaja siis 17 parempoolset ja 17 vaskpoolset haamrit ning 2 otsa haamrit 1 vasak ja teine parem. Kõik peale otsa haamrite olemas ja vahetatud ja siiani pole veel neid Eestist saanud ning helistanud olen kogu Eesti ulatuses alates Harjumaast kuni Võru/Pärnu ja Idavirumaale aga kõige kiiremini ikka Türi mehel pidi järgmine konteiner tulema kuu lõppus kus need terad sees.
Ega need otsa terad eriti ei sega seega alustan homme maapinna ettevalmistamist nii põllumaaks ja 2 nädala pärast saan kätte kuuse istikud ja ennem tahan seal korralikult mulla ära freesida, et pärast oleks tasesem pind niitmiseks. (niidukist panen ka mõne pildi Big Grin 
Kindlasti teen ka mõne video kuidas freesib täielikult sööti kasvanud maad jne.
Eelmine kord kui proovisin oli veel maapind umbes 15cm. sügavuselt külmunud ja telefoni akku tühi, et mõni video teha.
Vasta
#49

Aga mis su alternatiivid selle raha eest on? Selles mõõdus vene tehnikat ei ole, TZ jupid ei kasva ka puu otsas.

Loomulikult, kui su äri sõltub sellest masinast, siis ei ole 20+ aastat vana masin, mis on pealegi ainuke eestis, hea valik. Aga oma majapidamises võtad riski. Jänes vahuveini jooma ei pidanud.

Nende vanade jaapanlaste kohta saad üsna palju infot USA ja austraalia foorumitest, seal kasutatakse neid palju ja peetakse üsna igiliikuriteks.
Vasta
#50

Endale traktorile olen  saanud freesi uued terad sealt http://www.transkapital.ee/?sisu=14  algul ostsin  hiinaka omad need ""poegisid kohe ära"" japsi omadest ei ole ükski veel puruks läinud.Müüakse ka varuosasid aga 5 aasta jooksul ei ole midagi vaja läinud . Traktoriks  Yanmar f17, kasutatud suht palju.
Vasta
#51

Oli 15hj Iseki Tx1510. Kaks aastat. Varuosi ei nõudnud, korra hangus vaid hüdroõli ära, soe garaaž abiks ja jälle tööloom. Kolm silindrit ja Mitsubishi mootoriga. Hää oli see, et iga silindri pähe oli eelsüüde. -25ga sai vaene aku küll piitsa ca poolteist minutit, ent siis käivitus poolest pöördest ka. Maha müüsin, kuna pinnad läksid suureks. Pooleteise hektari peale kultiveerides röövis ehk 10...12 liitrit kütet (1,5m kaherealine kult). Russiga teeb sama töö ära kolmemeetrisega kolm korda kiiremini ja kütet kulub vähemgi. Üle 13 km/h pole mõtet pressida, röögib põhjagaasil pea et. Tõsta jaksas ehk 200...250 kilo, seda siis, kui esiraskust 40 kg küljes oli. 

Aga eks ta ole - kitsaskohtadesse oli ta väärt abiline, kerge (ei suru jälgi murule või vaju koheselt sisse) - igale asjale on rakendus. Kui väiksed alad ja meeletut ei nõua, on ta veel hea.
Vasta
#52

Iseki on ennast ilusti üleval pidanud ja nii mõnedki tööd ära aidanud teha.
Väike põllulapp freesitud ja nüüd ka juba vaod sisse veetud ja nippet näppet veel tehtud.
Eelmine nädal saabus uus kasvuhoone Taanist ja pidin talle transpordi firmasse järgi minema. Selleks mõtlesin kasutada oma furgoon autot MB Sprinter kuna Tallinnast nende poolne transa 25km oli nii umbes 165€ mis minujaoks oli kallis.
Mõeldud tehtud ja vurasin sina ja oma mõttes mõtlesin, et seal tõstavad peale ja kodus küll kuidagi maha ikka saab. 
Ja nii lihtne oligi seal mingi suure tõstukiga millel mingi 2,5 meetrised käppad ees tõstis peale Smile
Ma ei osanud arvestada, et klaasi pakki pikkus on 3,2 meetrit ja kaalus nii umbes 700 kg. plus AL. karkass mille tassisin käsitsi peale/maha.
Aga kodus pidi selle ju maha saama Big Grin
Mis seal ikka, tõstsin roclaga üge otsa veits ülesse ja sõitsin oma väiketraktori frontaal laaduriga servaalla ja tõmbasin koormarihmadega kinni traktori külge ja teiseotsa alla rocla ja vaikselt sikutasin seni kuni tagumine ots oli luugipeal ja siis abistava käega langetsime vastu maad aga üks ots jäi ju ikka tagaluugi peale ja roclaga maha sõita ei õnnestunud ning MB-ga alt ära tõmmata ka ei julgenud (kukub veel ümber) Kitsas pakk umbes 60cm lai ja klaasist.
Mõtlesin, et viskan Isekile kahvlid külge ja tõstan küljelt ülesse, mõeldud tehtud aga tekkis väike jama pakk ei tõuse vaid traktori taguots kerkib ainult.
Vaatasin juba MTZ 82 poole kuidas see suur saaks abiks olla, kuna ei olnud mingi valemiga nõus neid klaase ükshaaval tassima umbes 100 meetri kaugusele. Vahtisin mis vahtisin aga  MTZ pole minul midagi sellist millega oleksin saanut tõsta, ainult oleks saanud lükkata Big Grin     
Ja siis tärkatas minu väikeses peas mõtte, et panen Isekile taha kühvli ning võttan mulda täis mida just oli toodud, ja juba ma haakisin talle kühvli külge kui näen seal samas kõrval seismas vana rauast tulekindlat seifi ja mõtte muutus hetkega Smile
Mõeldud tehtud ja nüüd lähenesin juba klaasipakkile enesekindlamalt.
Sättisin ilusti keskele käppad alla ja minu imestuseks tõusis pakk maast lahti, palju ei julgenud aga 10sm. oli piisav ning raiusin tagurpidi käigu sisse ja jälle mingi jama, traktor ei liigu aga sellele sain õnneks kiirelt pihta, et järelikult tagaratas ei puutu piisavalt maad ja lülitasin 4X veo sisse ja ta hakkas liikuma.
Rahulikult aeglustiga sõitsin, kuna kartsin klaaside pärast aga kohale need sain.
Järgmine päev muidugi sain naiselt pikki päid, et miks sellised 10cm vaod on sees, et eelmine aasta alles sai haljastus tehtud.
Järgmiseks suureks tööks on ISEKIL ette  nähtud haljastus ja mulla laiali vedu ja eks kui meeles on pean mõne pildi või filmi juppi ka ikka tegema.
Siiani olen rahul masinaga ja samas olen vahetanud tal kõik filtrid õlid.
Vasta
#53

eks see kaalujälgimine nende pisitraktorite mure on. Oma hiinakaga (860 kg tühikaalu) samad probleemid, ees küll tõstmisvõimalust pole, aga taga kühvli või kahvlitega tõstes kerkib nina maast ja traktor muutub juhitamatuks, mõnevõrra olen sinna rauda külge aretanud, aga ikka ei piisa ...
Vasta
#54

(11-05-2017, 17:52 PM)Qunts Kirjutas:  ...
Rahulikult aeglustiga sõitsin, kuna kartsin klaaside pärast aga kohale need sain.
...

Sihukese vägivalla puhul on märksõnadeks just aeglaselt ja ühtlaselt. Kannatavad need märkimisväärset ülekoormamist, aga lõpuks käib krõps. Hinnaline säärane...

700 kilo on päris tubli tulemus arvestades, et PKU-0,8 kaitseklapp rakendub umbes 850 kg pealt.
Vasta
#55

Plaanin teise taga aisa ka hüdroga regullitavaks teha äkki kellegil pakkuda ?
Samas tahan aisade kesktõmmitsa hüdrauliliseks teha aga kust saaksin väljevõtte teha ja kuhu tagasivoolu.
Originaalis on üks ais regullitav asendkangiga aga võiks ka tesist kuidagi vahest kõrgemale saada tõsta.
Lisaks veel plaanis rattad väge laiemale orgunnida, tagumised flantsid +15 cm ja esimesed +7,5 cm rattakohta.
Selleks treiali abi vaja kes valmis teeks.
Vasta
#56

Püsttõmmitsaks pane kruvitav - kui tihti Sul ikka seda kruvida vaja on?

Kas Sul hüdroväljavõte on? Odavaim on vahetada tööseadise pistikuid, kui aretada lisasektsiooni seklleks mitteettenähtud seadmele. Variant on panna laaduri jagurile kolmikkraanid ja kasutada seda lisariistade juhtimiseks.

Säärase mõõduga flantside asemel on odavam modifitseerida kilpe - vaevalt see Sul teelegaalne on.
Vasta
#57

(13-05-2017, 07:56 AM)v6sa Kirjutas:  Püsttõmmitsaks pane kruvitav - kui tihti Sul ikka seda kruvida vaja on?

Kas Sul hüdroväljavõte on? Odavaim on vahetada tööseadise pistikuid, kui aretada lisasektsiooni seklleks mitteettenähtud seadmele. Variant on panna laaduri jagurile kolmikkraanid ja kasutada seda lisariistade juhtimiseks.

Säärase mõõduga flantside asemel on odavam modifitseerida kilpe - vaevalt see Sul teelegaalne on.

Kruvida ei viitsi ja nagu sa vihjasid siis panen kolmikkraanid frontaal laaduri vahele millega saan tõsta/langetada püsttõmmitsat ja teise sektsiooniga kesktõmmitsat.
Flantsid tuleb kahjuks teha, Muidu on rattad koopas kinni ja vaheltharijaga jäeb kitsaks ja kui velg teistpidi siis on puudu ikka, Tänavale ei roni sellega ja kui isegi sattun sinna siis üle külatee sõitmiseks.
MTZ 82-ga sõidan vahest riigiteel aga ka see pole arvel ja kui pean maksma politseile kes ei saa aru, et nii käivadki asjad maal, et traktor liikleb vahest teel milles sinine kütte ja taga haakes näiteks käru, virtsapütt või lumesahk.
Kui trahvi kätte saan äkki hakkan teisiti mõtlema aga seni olen vanameelne Big Grin
Vasta
#58

Sai endalegi üks iseki muretsetud ja hetkel tegelen hoolduse poolega,kas keegi oskab ütelda mis õli võiks käija tu seeria roolivõimendisse? Näikse olema heledat värvi ja kahtlaselt haiseb transmisiooni õli moodi, aga on vedel.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#59

(14-06-2017, 23:48 PM)zurik Kirjutas:  Sai endalegi üks iseki muretsetud ja hetkel tegelen hoolduse poolega,kas keegi oskab ütelda mis õli võiks käija tu seeria roolivõimendisse? Näikse olema heledat värvi ja kahtlaselt haiseb transmisiooni õli moodi, aga on vedel.

Mis TU siis soetasid ? Pane ikka mõni pilt ka.
Mina panin küsisin poest, et millist õli panna 80-90 aasta Jaapani masinasse ja anti roolivõimu õli aga marki enam ei mäleta,
Kui vähe googeldada leiab kindlasti ka mida täpselt sinna panna, aga mina arvan, et kui kõik õli vahetada pole eriti vahert.
Vasta
#60

Tean et autodel ei ole hea vahetada osasid õlisid teise margi vastu,ei tea täpset põhjust aga pumbad pidid üles ütlema,ise plaanin panna ATF i. Googeldamine annab segaseid ja igasuguseid vastuseid.Traktoriks on tu 175 f.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne