M401 Diesel rat rod

Olenemata teistest parasjagu ees ootavatest töödest leidsin siiski aega
oma lemmik tegevuseks ....
Kapotil kroomliistude asendus on keevitatud roostevabast peaks pärast rooste
protseduuri sellisena jääma nagu praegu..
   
esituli sai kah ette proovitud
   
PIduri sadula vahe tüki tegemine ja paika panek oli lihtsam kui arvasin..
       
       
   
Selle käändelje keevitamise peale keerab euroTÜVi mees hauas ümber aga las ta keerab
Profi keevitaja kes igasugu asju kokku säristand ütles selle peale eluaegne,küll aga soovitas enne  
rajale minekut möra otsingu sprayga korra üle käia Big Grin  Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Käis minulgi jõnks läbi...
Kuigi jah, lühemate roolivarraste panekuks sai rooliotstele mutreid pikenduseks lisatud, rahu nüüd, ühekaupa muidugi. Tõsi, seal jäi originaalosa sisse vähemalt kahe mutripaksuse jagu varrast, seega keevise kõrvale tekkiv pragu poleks katastroofi tekitanud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(14-09-2017, 00:28 AM)Marko Kirjutas:  Käis minulgi jõnks läbi...
Kuigi jah, lühemate roolivarraste panekuks sai rooliotstele mutreid pikenduseks lisatud, rahu nüüd, ühekaupa muidugi. Tõsi, seal jäi originaalosa sisse vähemalt kahe mutripaksuse jagu varrast, seega keevise kõrvale tekkiv pragu poleks katastroofi tekitanud.

Pealegi kääntelg oli heast materjalist ja vähe teine traat sai kah vöetud...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Tsitaat:küll aga soovitas enne  

rajale minekut möra otsingu sprayga korra üle käia
Huvitav info. Äkki täpsustad, mis sprayga tegemist?
Vasta

Loogiline lahendus oleks Magnaflux.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(14-09-2017, 10:28 AM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:küll aga soovitas enne  

rajale minekut möra otsingu sprayga korra üle käia
Huvitav info. Äkki täpsustad, mis sprayga tegemist?

Saab teine pool keevitatud siis proovin asja ära,teen pilti kah ...
Järgmine nädal kahjuks mänguasja tarbeks aega üle vist ei jää,asi on niigi
juba kujunenud mingis möttes raskeks vanaraua haiguseks viimases staadiumis
ja see on ravimatu Big Grin Big Grin
Seda ütles mees kes oli nakatunud juba 70ndatel aga elab sellega täna veel..

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Mind huvitab see dokumentide pool, et kui legaalseks Sa saad selle auto teha? Kas see on mingi piiratud kasutuseks registreerimine? Ma muidugi ei osta seda autot, aga põhimõtteliselt - kui ostaksin, siis kas Eestis nende dokumentidega saaks auto arvele? Või on dokumentides justkui tava-auto ja kõik ümberehitused on  illegaalsed?
Vasta

(17-09-2017, 07:09 AM)Raudpats Kirjutas:  Mind huvitab see dokumentide pool, et kui legaalseks Sa saad selle auto teha? Kas see on mingi piiratud kasutuseks registreerimine? Ma muidugi ei osta seda autot, aga põhimõtteliselt - kui ostaksin, siis kas Eestis nende dokumentidega saaks auto arvele? Või on dokumentides justkui tava-auto ja kõik ümberehitused on  illegaalsed?

Selle doku poolega on vöimalused järgmised
1.Söita punase 06 proovi numbriga selleks ei pea auto omama ühtegi dokumenti,kuid kasutus
on piiratud ja köik tuled viled peavad toimima ja alati pead ametnikule öieti pöhjendama söidu
eesmärki...
2.Söita punase 07proovi numbriga aga selleks et sellist numbrit omada peab olema veel üks
auto mis on vähemalt 30 aastat vana ja omab TÜVi sellist numrit vöib kasutada kolmel erineval
masinal ühel neist peavad olema dokud ja TÜV
Kasutus samuti veidi piiratud...
3.Osta Eeestist vöi kuskilt mujalt Euru maalt korras olevad dokud kindlustuse ja TÜViga ja köik
ümber ehitused jäävad illegaalseks...
4.Ehitada masin algusest peale TÜVI ametnikuga asju kooskölastates ehk ehitada mingi teise
auto raamile ja peavad olema ka poritiivad jne.Ise tehtud raami ei saa tavalise TÜVi ametnik
vastu vötta See pole minu variant.....
5.Kui raha küllaga siis saad oma isetehtud raami ja muid sölmesid erinevates selleks öigust
omavates asutustes testida lasta,kui neile asi meeldb saad vastava paberi lüüakse su raamile
mingi nummer ja mine viska TÜVis lauale ja valmis aga pori tiibasi tahab ametnik ikka näha..
Need kes siin ilma tiibadeta söidavad teevad seda illegaalselt ......
Eks variante ole veelgi aga päris legaalseks ei saa seda kunagi Big Grin Big Grin
Sellega peaks olema küsimus minu poolt vastatud...
Kas keegi räägiks kuda Eestis sellisel juhul toimida?????????

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(17-09-2017, 08:38 AM)impreza Kirjutas:  Eks variante ole veelgi aga päris legaalseks ei saa seda kunagi  Big Grin  Big Grin
Sellega peaks olema küsimus minu poolt vastatud...
Kas  keegi räägiks kuda Eestis sellisel juhul toimida?????????

Tänan vastuse eest! Oli kerge lootus, et äkki on Saksas sellisele asjale võimalik saada nii kõvad dokumendid, et kannataks ka Eesti registrisse panna ja siin kasutada, aga siiski mitte. Meil ilmselt sellise illegaalse asjaga teepeal sõita ei saa, kohe on värvimuusikaga poisid kohal ja tuleb hakata aktsiaid ostma.
Vasta

(17-09-2017, 09:02 AM)Raudpats Kirjutas:  
(17-09-2017, 08:38 AM)impreza Kirjutas:  Eks variante ole veelgi aga päris legaalseks ei saa seda kunagi  Big Grin  Big Grin
Sellega peaks olema küsimus minu poolt vastatud...
Kas  keegi räägiks kuda Eestis sellisel juhul toimida?????????

Tänan vastuse eest! Oli kerge lootus, et äkki on Saksas sellisele asjale võimalik saada nii kõvad dokumendid, et kannataks ka Eesti registrisse panna ja siin kasutada, aga siiski mitte. Meil ilmselt sellise illegaalse asjaga teepeal sõita ei saa, kohe on värvimuusikaga poisid kohal ja tuleb hakata aktsiaid ostma.

Kövade dokude saamiseks punktid 4 ja 5 aga selleks vaja veel köva raha kah Big Grin Big Grin Big Grin
Aga äkki aktsiad maksavad vähem kui muud variandid....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Kui pärast omakorda TüViga kompromisse tegema ei peaks valiks punkti NR5
summa pole ületamatu aga selliste summade eest ei tahaks keegi vist kompromisse teha...
Vägev oleks muidugi see asi legaliseerida saaks pühapäeval hommikul naiteks vanalinna
kohvikusse söita,pärast ära söites annaks vähe pedalit ja seal uudistama tulnud
kodanike pähe potsataksid tahma kamakad Big Grin Big Grin
Unistamine pole keelatud

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Kolm päeva olen suurte pingutustega vastu pidanud ja mitte midagi asja külljes puutunudki Big Grin
Selle eest hankisin piduri peasilindri puuduva rooliotsa pidurvoolikud ja muud pisiasjad..
Tuleb köik muu jama hoovi pealt valmis teha siis saab jälle pöhitööle üle minna Toungue

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Vabandan, et teise masinaga siinset teemat risustan, aga mulle tundub et välismaal valmistatud Hot Rodi on Eestis siiski võimalik arvele saada, vähemalt USAs valmistatud ja seega ka USA paberitega? masina korral.

Nimelt 2016. aasta nostalgiapäevadel osales selline tore Eesti numbriga Ford: (9:26 kuni 9:34)

MNT ameti lehel kirjas, et 1932 aasta Ford Model A, Registreeritud Eestis kasutatuna, päritolu riik Ameerika Ühendriigid, helesinine. Niiet ikka see sama auto selle numbri all.

Kuna HNP paraadis võib osaleda ka registreerimata (sh. veneaegsete numbritega, suva USA numbritega) sõidukiga siis vast asi ikka 100 % legaalne, muidu oleks võinud ju suva (nt. vanad USA) numbrid külge kruvida.
See masin sai kõige rohkem tähelepanu ka üritusel ja kui mingi jama oleks olnud dokumentidega siis oleks see ju juba ammu suure kella külge pandud. Vaevalt et omanik sellise asjaga riskinudki üldse oleks.

Nii et kui tahta siis kuidagi ikka saab. Kuidas see oligi, et pole olemas võimatuid asju, on ainult laisad inimesed.  Big Grin
Vasta

(21-09-2017, 10:32 AM)mossepower Kirjutas:  Nii et kui tahta siis kuidagi ikka saab. Kuidas see oligi, et pole olemas võimatuid asju, on ainult laisad inimesed.  Big Grin

Viisakamalt öeldes, ei ole lahendamatuid probleeme, on leidmata lahendused Big Grin

ksf! tarko hobibagi on saadud registrisse. Küll maastikusõidukina, aga näitab, et ka Eestis on isetehtud asi võimalik arvele saada.

Võimalus on veel võtta osta mingi juba registris hot-road ning selle numbreid kasutada.
Vasta

(21-09-2017, 11:07 AM)Prii Kirjutas:  
(21-09-2017, 10:32 AM)mossepower Kirjutas:  Nii et kui tahta siis kuidagi ikka saab. Kuidas see oligi, et pole olemas võimatuid asju, on ainult laisad inimesed.  Big Grin

Viisakamalt öeldes, ei ole lahendamatuid probleeme, on leidmata lahendused Big Grin

ksf! tarko hobibagi on saadud registrisse. Küll maastikusõidukina, aga näitab, et ka Eestis on isetehtud asi võimalik arvele saada.

Võimalus on veel võtta osta mingi juba registris hot-road ning selle numbreid kasutada.
Milleks sellist asja eetis loetakse ja mis protseduur tuleb Eestis isetehtud autoga läbida??????????????

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Katmata ratastega nagunii ei kõlba. Isegi siklitele teibitakse (varemalt kindlasti) vähekaetud tagarattale ettenäitamise ajaks porilauapikendus. Mida sellega taotletakse, aru ma ei saa.

EDIT: kirjaviga

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(21-09-2017, 20:29 PM)Marko Kirjutas:  Katmata ratastega nagunii ei kõlba. Isegi siklitele teibitakse (varemalt kindlasti) vähekaetud taarattale ettenäitamise ajaks porilauapikendus. Mida sellega taotletakse, aru ma ei saa.

See juba liig mis liig suunakad ja muud viled niigi teen Big Grin
Ja ega see arvele vötmine pole kunagi eesmärgiks olnud......

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(21-09-2017, 11:07 AM)Prii Kirjutas:  et ka Eestis on isetehtud asi võimalik arvele saada.

Eestis on lisaks ka üks must Gaz AA-st tehtud Mopari V8 mootoriga pick-up hotrod, mis on registreeritud isevalmistatud sõidukina.
Läbiti kogu isevalmistatud sõiduki ehitamise kadalipp ja saadi ilusti arvele.
Omanik on samuti siinse foorumi liige ja äkki tal on viitsimist millalgi lähemalt pajatada, kuigi tema tegi selle veel sel ajal kui kogu see asi käis ekspertide kaasabil.
Eelmisel aastal kaotati aga ekspertide teema ära ja nüüd on isevalmistatud sõiduki arvele saamine kuulu järgi vist veidike segasem, sest ehituse jooksul nõustavaid eksperte enam pole.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

[Pilt: 17O.jpg]

Mina olen selle Jarmo mainitud omavalmistatuna regatud Model A autor. Üht-teist sai mõne aasta eest siia kirja pandud: http://www.estonianchopper.com/t1177-rsf-model-a

Nii et kuidas siis regada iseehitatud sõidukit? Alustuseks võiks masin vastata Määrus 42 nõuetele, täpsemalt selle allosas oleva Lisa 1. nõuetele. https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv

Kui suudate ARKile ära näidata, et miski selle määrusega vastuollu ei lähe, kuulubki sõiduk registreerimisele. Kahjuks ei ole praktikas asjad niivõrd mustvalged, vaid leidub ka halle alasid. Kui keegi tunneb, see kõik käib üle pea, siis tal on õigus. Alguses käibki. Tõenäoliselt jääbki käima.

(Lisan veel, et soovi korral võib keegi minu aparaadi ära osta. Ennetamaks asjatuid küsimusi - ei, see ei ole odav. Hind peaks arvesse võtma 5 aasta vaba aja kulu.)
Vasta

(25-09-2017, 17:17 PM)altraditional Kirjutas:  [Pilt: 17O.jpg]

Mina olen selle Jarmo mainitud omavalmistatuna regatud Model A autor. Üht-teist sai mõne aasta eest siia kirja pandud: http://www.estonianchopper.com/t1177-rsf-model-a

Nii et kuidas siis regada iseehitatud sõidukit? Alustuseks võiks masin vastata Määrus 42 nõuetele, täpsemalt selle allosas oleva Lisa 1. nõuetele. https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv

Kui suudate ARKile ära näidata, et miski selle määrusega vastuollu ei lähe, kuulubki sõiduk registreerimisele. Kahjuks ei ole praktikas asjad niivõrd mustvalged, vaid leidub ka halle alasid. Kui keegi tunneb, see kõik käib üle pea, siis tal on õigus. Alguses käibki. Tõenäoliselt jääbki käima.

(Lisan veel, et soovi korral võib keegi minu aparaadi ära osta. Ennetamaks asjatuid küsimusi - ei, see ei ole odav. Hind peaks arvesse võtma 5 aasta vaba aja kulu.)

Olen täna erinevate materjalidega tutvunud,ühesönaga selleks juba veidi hilja Sad
Midagi enam ümber ehitama ei hakka nii palju aega mul lihtsalt riiulis ei vedele....
Kui omavalmistatule moto valik suva siis teen järgmise algusest peale veidi makulatuuri
lugedes ja motoks tuleb kindlsti Cummins 6BT +Allison kast Big Grin
Järgmise teen legaalse Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne