Vana meesteratas - millega tegu?
#1

Tere austatud rattahuvilised!

Taaskord oleks vaja teie abi ühe vana isendi margi tuvastamisel. Nimelt sain tuttavatelt ühe vana meesteratta raami, kuid ei pane pilti kokku, millega võib tegu olla, kuna ma ise olen rohkem teadlik Nõukogudeaegsetest ratastest. Õnneks on embleem alles, aga üpriski kulunud, kuid usun, et asjast teadjad suudavad ka kuju järgi ära öelda.

Selline isend siis:

[Pilt: hBhGfyk.jpg]
[Pilt: c9M3yTt.jpg]
[Pilt: queFJOB.jpg]
[Pilt: yYIcpTm.jpg]
[Pilt: ngCRhMF.jpg]
[Pilt: hhyE7wB.jpg]

Ette tänades,
S.
Vasta
#2

Mina asjast suurt midagi ei tea aga raaminumbri ja need muud markeeringud raamikaelal võiks ka üles pildistada.
Vasta
#3

(31-03-2017, 17:43 PM)Sigar Kirjutas:  Tere austatud rattahuvilised!

Taaskord oleks vaja teie abi ühe vana isendi margi tuvastamisel. Nimelt sain tuttavatelt ühe vana meesteratta raami, kuid ei pane pilti kokku, millega võib tegu olla, kuna ma ise olen rohkem teadlik Nõukogudeaegsetest ratastest. Õnneks on embleem alles, aga üpriski kulunud, kuid usun, et asjast teadjad suudavad ka kuju järgi ära öelda.

Selline isend siis:

[Pilt: hBhGfyk.jpg]
[Pilt: c9M3yTt.jpg]
[Pilt: queFJOB.jpg]
[Pilt: yYIcpTm.jpg]
[Pilt: ngCRhMF.jpg]
[Pilt: hhyE7wB.jpg]

Ette tänades,
S.
Siin pole muud kui raamimärgi kuju järgi - see ei ole levinud kuju. Kass või keegi ütleb kohe ära. Olen seda ise ka kuskil näinud, aga ei tule hetkel meelde. Velosklerokas.
Vasta
#4

No milleks kassi eksiilis kiusata, tehti ju väga elegantselt selgeks, et pole vaja kekutada. Ja see "või keegi" võiks ka midagi Lippertsist rääkida aga ootame ikka raaminumbrid ja asjad ka ära, muidu hellitatakse kodanikud päris ära ja edaspidi polegi vaja tuvastamiseks ei pilte ega infot.

[Pilt: lippert.jpg]
Vasta
#5

Käisin täna töötoas ning tegin raaminumbrist pildi:

[Pilt: RbfkN2q.jpg]
Vasta
#6

Nonäed, hakkab juba looma Big Grin. Lippert mudel 1 ja ilmselt aastaks 1939
Vasta
#7

Aasta siia - sinna pole muidugi suure asja juures oluline,  aga see peaks olema ikkagi Lipperts aastast 1940 ja nr 1 ei tähenda siin enam päris mudelit, vaid raami kõrgust, nr 1 viitab, et tegu on "normaalkõrgusega raamiga, st vististi 60 cm. Nr. 4 jällegi viitaks, et raami kõrgus on 55 cm, kuidas raami kõrgust mõõdetakse, loodan, et teate.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne