otsin ehitusmeest
#1

õhtut,

kuna viinaveaga töömehed mind taas ja järjepidevalt üle lasevad ning plaanid+jutt ja reaalsus ei taha kuidagi klappima saada, siis püüan õige ses osas suunda muuta: kui keegi teab võimalikku sobivat sellist meest või mitut või on lausa ise see mees, siis kontaktijagamine on teretulnud:

vaja on tunnitasu alusel töötavat üldiste ehitamiste ehitusmeest või lausa paari-kolme, et tegeleda Sakus ühest pool sajandit vanast harju seina ja tuulduvate põrandatega majast moodsa ehitamisega: vanad viimistlused ja soojustused minema, seinad ja laed soojaks ja sirgeks (ning lõpuks peaasjalikult kipsi alla); põrandad köetavaks betooniks jne. On lammutamist, on ehitamist.
kommunikatsioonid (elekter, küte, vesi-kanal, vent) paigaldan peaasjalikult ise ja varustan tegevusi (ja voorin jäätmejaama vahet) samuti ise. Ehk siis neid pole vaja karta - pigem võiks minuga koos teh süsteemide paigaldamine ses vallas ambitsiooni omavale mehele huvitav ja hariv olla - mulle pole päris esimene taoline "majaprojekt".
maalritöö teevad proff-maalrid (mul on sobiva hinna-kvaliteedi tasemega väga asjalike meestega kontakt olemas: kel vaja, võin soovitada ja jagada Wink), plaatimiste osas tuleb lihtsalt plaani pidada: variante on mitmeid.

tasu vaates ei otsi ma nn Tallinna kesklinnale orienteeritud universaalmeest. Jutuks on tasu Eesti keskmine pluss-miinus "midagi". Jooksvat tööaega ma ei piira ning jutuksolev ca 1500h..3000h (suur käär hinnangus - kes vana maja puhul ikka täpselt arvata oskab Smile ) töömaht lubab ka vaheldust töödes. Tööriistad on mul olemas - pea igaks tööks ka elektrilisena.

pool maja on juba põrandabetooni ja kipsi saanud ning natuke nokkides on nn valge karbi (vms) tüüpi värskendatud elamispind, kus kannatab valge inimese kombel olla: mu vaates on ideaalne kaugema kandi mees või mitu maja üht osa asustamas ja mujal osades tegutsemas. Nii on vast parem töö edenemine ja on ka majal silm peal. Selline kontseptsioon töötas ka senise kahe ehitusmehega, aga no ei paista nende nn tihe graafik töö tegemiseks aega andvat, niiet laseksin neil hea meelega jääda sinna, kus nad parasjagu on tegema seda, mis parasjagu tähtsam...

kontakt: PM või profiilis leiduv.

Aitäh ette võimalike tegijatega kokkujuhatamise eest,
Teet

PS! Nn soovitamisel ei pea pelgama, et ma võimalike hilisemate töössesuhtumis-erimeelsuste puhul kontaktijagajat süüdistama hakkaks: nn filtreerimine jms on juba minu teema. Soovituse alus peaks aga olema mehe / meeste ausus: varastatud tööriistade ja materjalide või eos tambovi konstandiga korrutuvate töötundide puhul ei ole tegu õige mehega...

PPS! Alustada võiks üpris kohe - puhkan järgmise nädala ja selline taust annaks asjalikule ettevõtmisele eriti asjalik alguse.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

Kuna pakud keskmist palka (2016a.  1180.- bruto )  siis kahjuks pead leppima selliste tüüpiliste ehitajatega  Smile
Omal  tuhandeks tunniks see aasta kahjuks aega pole ja soovitadagi pole mitte kedagi.
A kui häda käes ja lepid nädala paariga ( sedagi peale jaani) ja üle keskmise tasuga siis:  www.koduabi24.eu  
Vasta
#3

(10-05-2017, 19:55 PM)klemm Kirjutas:  Kuna pakud keskmist palka (2016a.  1180.- bruto )  siis kahjuks pead leppima selliste tüüpiliste ehitajatega  Smile
Omal  tuhandeks tunniks see aasta kahjuks aega pole ja soovitadagi pole mitte kedagi.
A kui häda käes ja lepid nädala paariga ( sedagi peale jaani) ja üle keskmise tasuga siis:  www.koduabi24.eu  


Ilus ja selge leht. Kiitus. Eriti kiidan julgust hinnad kodulehele üles panna. Harvaesinev sirgeselgsus Cool

Samas paistab siit selgelt valus tõde: keskmist palka teenijal ei ole lootustki asjalikke abikäsi saada.  Sest tema peab vähemalt kolm tundi töötama, et maksta kinni meistri ühe tunni töö. Ning olgu meister nii hea, kui tahes, siis on vähe üldehituslikke töid, milles normaalne eesti mees (ja mitte uusabitu keedetud nuudel!) oleks kolm korda aeglasem kogunud mehest. Saag saeb ikka sama kiiresti, nael läheb ikka seina sama kiiresti. OK, võib-olla päeva lõpuks tuleb veidi kogemuse ja vilumuse arvelt juurde, aga see vahe ei ole kordades...

Uusabitu keedetud nuudli puhul loomulikult ei ole üääsu - nael äpiga ju seina ei lähe...
Vasta
#4

Vahe võib ikka päris paljudes kordades olla. Näiteks, kui minul ja teisel mehel kulus aega sama töö tegemiseks kaks tundi, siis kolmandal kulus selleks kümme tundi!
Vasta
#5

(10-05-2017, 20:42 PM)ronny25 Kirjutas:  Vahe võib ikka päris paljudes kordades olla. Näiteks, kui minul ja teisel mehel kulus aega sama töö tegemiseks kaks tundi, siis kolmandal kulus selleks kümme tundi!

Eritöödel jah. Näituseks plaatida ma ei oska. Torutöid ei oska. Pahteldada korralikult ei oska. Aga ma olengi kehvem tegija, kui Keskmine Eesti Mees, eksole. Big Grin

Samas segukäru oskan täpselt samamoodi kärutada ja vibrat mööda saalungivahet vedada, nagu 20.-  mees. Lauda tükeldada ja prussi nurgikutega karkassi paika tõmmata oskan ka.  OK, see on tema väljamüügihind, tegelik tunnipalk on tal väiksem.

Olen meieküla ehitusfirmamehega seda teemat arutanud ja nii ongi: vähegi riista käes hoida taipaval inimesel on mõistlikum ise teha, selmet üldtöid sisse osta. Eritööd on iseasi - kui materjale ja võtteid ei tunne, on võimalik endale korralik majanduslik kahju kunagi hiljem korraldada. Elektri- ja pottsepatööde korral ka keegi loojakarja saata. Need tuleb juba seaduse nõude pärast sisse osta.

Aga tegelikult oleme lihtsalt liiga vaesed, et heale meistrile väärt palka maksta. Ning seda palgamaksmise soovi vähendab soss-seppade masendav hulk. Alles oli ilmekas kirjeldus allhankekunni kohta huumorinurgasWink
Vasta
#6

(10-05-2017, 20:42 PM)ronny25 Kirjutas:  Vahe võib ikka päris paljudes kordades olla. Näiteks, kui minul ja teisel mehel kulus aega sama töö tegemiseks kaks tundi, siis kolmandal kulus selleks kümme tundi!
Inimesed on erinevad. Osad rahmeldavad,teised venitavad. Tean ühte meest,kelle kõrval töötades võid hulluks minna,sest töö teeb ennast ise ennem ära,kui mees pihta hakkab. Big Grin
Vasta
#7

(10-05-2017, 20:58 PM)v6sa Kirjutas:  ... Elektri- ja pottsepatööde korral ka keegi loojakarja saata. Need tuleb juba seaduse nõude pärast sisse osta...

Minuteada seadus siiski lubab eramajas ise omale küttekollet teha. Iseasi, kas tegija suudab selle inspektoriga sirgeks vaielda.
Vasta
#8

(10-05-2017, 20:58 PM)v6sa Kirjutas:  Eritööd on iseasi - kui materjale ja võtteid ei tunne, on võimalik endale korralik majanduslik kahju kunagi hiljem korraldada. Elektri- ja pottsepatööde korral ka keegi loojakarja saata. Need tuleb juba seaduse nõude pärast sisse osta.
see nõue on huvitav. Kehtib vist uue asja ehitamisel (kasutusloaks) ning ka siis vist mitte teostuse litsenseerimise läbi vaid just projekti + teostusjooniste läbi? Ehk siis vana renoveerimisel ei ole teema.

just selles valguses kasutasin otsimootorit ja paistab, et kasutusloaks on vaja KOV-le päris palju asju esitada: http://www.rae.ee/vajalikud-dokumendid

vähemalt teooria vaates paistab uue maja ehitamine dokumenteerimise vaates üpris energiamahukas - see on ilmselt küll koht, kus amatööri ja igapäevaselt nendesamade dokumentidega tegeleja tööjõudlus on üpris erinev Smile

(seis on aga selline, et korjan jätkuvalt infot ja tekitan endale pilti. Päris sellist viidet, et "korjasin poe eest Antsu üles, pesin puhtaks ja tegin kaineks ning nüüd on kuldaväärt mees purukainena pooleks aastaks Su juurde tulemas ja jäämas" ei ole olnud Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

OT kah natuke. Tänapäeval pole poe eest enam võimalik kedagi tööle palgata. Need kes seal veel kuidagi eksisteerivad, pole suutelised isegi luuaga põrandat pühkima.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#10

(10-05-2017, 20:18 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-05-2017, 19:55 PM)klemm Kirjutas:  Kuna pakud keskmist palka (2016a.  1180.- bruto )  siis kahjuks pead leppima selliste tüüpiliste ehitajatega  Smile
Omal  tuhandeks tunniks see aasta kahjuks aega pole ja soovitadagi pole mitte kedagi.
A kui häda käes ja lepid nädala paariga ( sedagi peale jaani) ja üle keskmise tasuga siis:  www.koduabi24.eu  


Ilus ja selge leht. Kiitus. Eriti kiidan julgust hinnad kodulehele üles panna. Harvaesinev sirgeselgsus Cool

Samas paistab siit selgelt valus tõde: keskmist palka teenijal ei ole lootustki asjalikke abikäsi saada.  Sest tema peab vähemalt kolm tundi töötama, et maksta kinni meistri ühe tunni töö. Ning olgu meister nii hea, kui tahes, siis on vähe üldehituslikke töid, milles normaalne eesti mees (ja mitte uusabitu keedetud nuudel!) oleks kolm korda aeglasem kogunud mehest. Saag saeb ikka sama kiiresti, nael läheb ikka seina sama kiiresti. OK, võib-olla päeva lõpuks tuleb veidi kogemuse ja vilumuse arvelt juurde, aga see vahe ei ole kordades...

Uusabitu keedetud nuudli puhul loomulikult ei ole üääsu - nael äpiga ju seina ei lähe...

Minul on kolme sorti kliente: mees ei oska,  mees oskab a ei viitsi, pole meest.  Algul see tunnihind ehmatab ära jah, aga kogemus ja head riistad on see mis teeb kordades kiiremaks töö.  Milleks on vaja nelja akutrelli ja viite saagi. Iga tööjaoks õige riist.  Täna näiteks tegin ühe sauna põranda. Talad 20 cm soojustust ja osb peale. Küll ainult 15 m2 a aega läks 5 tundi ja see teeb 75 euri. Sellise raha eest ei sõida õige eesti ehitaja kodust väljagi  Smile Ise tehes läheb mitu nädalavahetust ja vähemalt poole raha eest õlut, kui sõbrad appi kutsuda siis rohkemgi
Vasta
#11

Tunnitöö alusel mõttetu, hea ju venitada kui tunnitasu jookseb. Miks ei lepi tehtavaid töid ja selle eest saadavat summat kokku? Põhimõtteliselt kõiki töid tehakse nii praegusel ajal, ei kutsu keegi omale koju näiteks torumeest kui too täpset hinda ette ära ei ütle, vaid ütleb et läheb kaua läheb. Big Grin
Vasta
#12

(11-05-2017, 19:07 PM)veix__ Kirjutas:  Tunnitöö alusel mõttetu, hea ju venitada kui tunnitasu jookseb. Miks ei lepi tehtavaid töid ja selle eest saadavat summat kokku? Põhimõtteliselt kõiki töid tehakse nii praegusel ajal, ei kutsu keegi omale koju näiteks torumeest kui too täpset hinda ette ära ei ütle, vaid ütleb et läheb kaua läheb. Big Grin
Sama küsimus tekib autoremondi firmadest hinnapäringuid küsides. Ütled neile automargi, saadad tellitavate tööde nimekirja ja küsid summat, ning saad reeglina vastuseks umbmäärase "see on nii vana auto ja kindlasti on kõik kinni roostetanud ja me ei tea kaua läheb aga tunni hind on 35 €". Et ei tea kas läheb nagu kolm tundi või kaks päeva? Eriti kui firma on tegutsenud mitukümmend aastat, jääb paraku mulje justkui iga tööd tehtaks esimest korda.
Vasta
#13

Virisejatele - mul on kulunud treimisele minevate piduriketaste lahtileotamisele/liikumameelitamisele üle nädala.
Õnneks erilist tungi kanali peale ei olnud ja tuttav mees oli ka, saime kaubale. Vägivalda ei saanud tarvitada, oleks lõppenud abs vööga pooltelgede vahetusega.
Kõik on kokkuleppe küsimus. Murdunud tikkpolt kollektoris võib raisata päeva.
Ehitajatel selliseid probleeme reeglina pole, peab lihtsalt vaatama, et mees tööd ka teeks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#14

(11-05-2017, 19:46 PM)Marko Kirjutas:  Virisejatele - mul on kulunud treimisele minevate piduriketaste lahtileotamisele/liikumameelitamisele üle nädala.
Õnneks erilist tungi kanali peale ei olnud ja tuttav mees oli ka, saime kaubale. Vägivalda ei saanud tarvitada, oleks lõppenud abs vööga pooltelgede vahetusega.
Kõik on kokkuleppe küsimus. Murdunud tikkpolt kollektoris võib raisata päeva.
Ehitajatel selliseid probleeme reeglina pole, peab lihtsalt vaatama, et mees tööd ka teeks.

Õige jutt! Mõni töö võib võtta isegi silma märjaks,aega läheb palju ja kui raha hakkad küsima siis...... Big Grin  Sellepärast ei julge keegi midagi kindlat öelda,et kaua läheb ja mis maksab. Kõige ausam oleks siis,kui klient istub kõrval ja näeb,kaua läheb tema "viie minuti" töö....
Vasta
#15

(11-05-2017, 19:40 PM)stretch Kirjutas:  
(11-05-2017, 19:07 PM)veix__ Kirjutas:  Tunnitöö alusel mõttetu, hea ju venitada kui tunnitasu jookseb. Miks ei lepi tehtavaid töid ja selle eest saadavat summat kokku? Põhimõtteliselt kõiki töid tehakse nii praegusel ajal, ei kutsu keegi omale koju näiteks torumeest kui too täpset hinda ette ära ei ütle, vaid ütleb et läheb kaua läheb. Big Grin
Sama küsimus tekib autoremondi firmadest hinnapäringuid küsides. Ütled neile automargi, saadad tellitavate tööde nimekirja ja küsid summat, ning saad reeglina vastuseks umbmäärase "see on nii vana auto ja kindlasti on kõik kinni roostetanud ja me ei tea kaua läheb aga tunni hind on 35 €". Et ei tea kas läheb nagu kolm tundi või kaks päeva? Eriti kui firma on tegutsenud mitukümmend aastat, jääb paraku mulje justkui iga tööd tehtaks esimest korda.

Ma enam-vähem nii vastangi, kui tullakse mõne roostehunnikuga näiteks veermikutöid tegema. Üllatusi võib päris palju ette tulla ja pole ju mõtet endale miinust toota. Asja teeb lihtsamaks eelnevalt võimalike tsenaariumite selgitamine kliendile ja kohene teatamine mõne sellise realiseerumise puhul. Kinni roostetanud, murduvad poldid jne pikendavad oluliselt tööaega, milles teostaja süüdi pole. Samuti on külge jäänud komme fotografeerida sellised juhtumid, et hiljem vajadusel oleks tõestusmaterjal olemas.
Vasta
#16

Autodel üldiselt on tehase poolt ette antud mingite tööde teostamiseks arvestatavad ajad ja mõned remondikohad ka neid järgivad. Kui kõik sujub ladusalt, siis tegelikult saavad kiiremini valmis ja võidavad, kui ei suju nii hästi, siis teevad kauem ja kaotavad. Ühega võidavad, teisega kaotavad, kokkuvõttes põhimõtteliselt tasa ja muretsemiseks pole põhjust. Kui ikka kaotad, siis järelikult on liiga madal tunnihind määratud. Rolleyes Kliente üldiselt ei huvita kui kaua mingit polti lahti keeratakse, vaid huvitab töö hind ette ja kui pakutakse umbmäärane "kui hästi läheb, siis 2 tundi, aga halvimal juhul võib ka 2 päeva minna", siis leitakse teine remondikoht.
Vasta
#17

Me risustame adminni ehitusmehe teemat. Piiraks erutust?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

(11-05-2017, 19:07 PM)veix__ Kirjutas:  Tunnitöö alusel mõttetu, hea ju venitada kui tunnitasu jookseb. Miks ei lepi tehtavaid töid ja selle eest saadavat summat kokku?
...sest ma ei karda seda, et ma ei saaks aru, mis toimub. Ning teiste tekitatud riskimarginaale ei taha ma kinni maksta - kui vaja, hindan riske ise. Ning mis peamine: tahan ise otsustada, mis meetodil ja kvaliteediga midagi tehakse. Tükki ostes on sõnaõigus väiksem ja nagu vana autokerega, saab vana majaga kah asju teha või saab neid teha hästi.
...ning veel autodega paralleeli tuues - kes tehnikast suurt ei tea ja-või pelgab üllatusi, sõidab liisingautoga, sest nii on kindlam Wink

tunnihinnanguid olen ma muidu nii tööks kui oma asjadeks tekitanud ja ka täitnud päris mitmes eri vallas kokku kindlasti kuuekohalise tunnikoguse jagu. Võimalik, et selle tunnihunniku esimene number ei ole ka enam "1".
esimene kord harjutad hindama, teine kord õpid ja edasi on juba nii autod, majad ja muud rajatised kui IT- ja telekomiprojektid "business as usual". Suurema renoveerimisena on jutuksolev hütt mulle neljas - lolliksjäämist ei karda Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#19

Unustasin enne lisamast - ainuke koht üldehituses, kus tunnihinnaga võib viltu minna, on vana kanalisatsiooniga sõbrunemine. Seal ei tea tõesti, mitu nulli arvel tegelikult tuleb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#20

(11-05-2017, 19:07 PM)veix__ Kirjutas:  Tunnitöö alusel mõttetu, hea ju venitada kui tunnitasu jookseb. Miks ei lepi tehtavaid töid ja selle eest saadavat summat kokku? Põhimõtteliselt kõiki töid tehakse nii praegusel ajal, ei kutsu keegi omale koju näiteks torumeest kui too täpset hinda ette ära ei ütle, vaid ütleb et läheb kaua läheb. Big Grin

Ma nii laisk, et ei viitsi venitada. Kiirelt valmis ja koju ☺ Ja sellepärast on mul ka hinnad väljas, et ei jaksa sekretäri palgata, proovi sa tööd teha kui tel. koguaeg heliseb.  Kui oled nii väike ehitaja nagu mina siis ei saa venitada ja sitta kokku keerata, eesti on väike ju. Parim reklaam liigub suust suhu.  Ja eks teen tüki hinnaga ka, kõk on kokkuleppe küsimus.  
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne