Tuvastada sajanditagune trandulett
#1
Leidub siis selline objekt, milline see komplektsena olla võis? Hetkel kõik rattad kinni jäänud ja ringi ei käi.
Põhimõtteliselt on ka huvilisele pakkuda.

https://www.online.ee/sharefile.php?shar...6c2b93e917
https://www.online.ee/sharefile.php?shar...cdf644684d
Vasta
#2
Eesti jalgratta-ajalugu eksponeeriv ja uuriv ning Eestiga seotud jalgrattaid koguv ja restaureeriv Eesti Jalgrattamuuseum oleks sellest eksponaadist huvitatud.
Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  üks loojaid ja eestvedajaid
Tutvustame jalgratta ajalugu Eestis, väljas on üle 120 ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, alates 20. maist oleme avatud R,L,P 11-18Vasta
#3
Aga millega siiski tegu?
Vasta
#4
Von Glehni vanarattapööning samuti huvitatud-pange oksjonile !
(12-05-2017, 17:42 PM)altraditional Kirjutas: Aga millega siiski tegu?
Vasta
#5
Lisatud pilt on tehtud 1986. aastal Tallinna Lauluväljakul. Rattal istuv mees on Peet Aser. Ajaloolistes Unic klubi ürikutes on märgitud, et tegemist on 1880-1890 aastal valmistatud kolmerattalise käsirattaga, mille Peet Aser vanarauast üle ehitas. 1980. aastal alustati vanasõidukitele UNIC numbrite andmisega ning see jalgratas sai klubinumbri M-001. Pilt on avaldatud äsja trükikojast saabunud ajakirjas "Vanad Veljed". 

Vabandan muidugi asjakohatu postituse pärast, sest teema algataja ratas on ilmselgelt teistsugune ning ega see nõukaaja teadmine ka ülim tõde alati ei ole. 
   
Vasta
#6
Meie seast lahkunud Peedi käsiratas on deponeeritud Eesti Jalgrattamuuseumi Väätsal, kus huvilised seda kaeda ja uurida võivad. Teema 3-rattaline on ilmselt ikkagi rohkem kärulaste sugukonnast, kui haakekonksu? järgi määrata. Mingit sorti edasivändatav aparaat ei tundu olevat.
Vasta
#7
Võib olla on olnud selline asi. [Pilt: s-l1600.jpg]
Vasta
#8
    Seda saab ka vedada ?
(12-05-2017, 18:30 PM)kass Kirjutas: Meie seast lahkunud Peedi käsiratas on deponeeritud Eesti Jalgrattamuuseumi Väätsal, kus huvilised seda kaeda ja uurida võivad. Teema 3-rattaline on ilmselt ikkagi rohkem kärulaste sugukonnast, kui haakekonksu? järgi määrata. Mingit sorti edasivändatav aparaat ei tundu olevat.
Vasta
#9
Peaaegu kõiki asju saab vedada, aga mehed, te kipute siin juba siga ja kägu kassiga võrdlema...
Vasta
#10
Aga ehk tegu nn. poolhaagisega.krt.teab. Rolleyes
Vasta
#11
Filmis SÜGIS läheb Julk-Jüri sellisega rongile ja Tootsil veab rongilt tulles. Sama tõld veidi tuunitud kujul. Kahe esiratta asemel pandi üks ja et säiliks hobuse järgi rakendamine, pandi need võõrkehana tunduvad torud kaasaegsete klambritega. Kummagi toru peal aiste pikkuse reguleerimiseks liblikad. Hobusega kasutamisel sai esimese tugiratta eemaldada, et ei tolkneks jalus.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Инвалид информационной воины.
Vasta
#12
Järjest hullemaks läheb! Paha ei teeks ka rohkem pilte paremal (neutraalsemal) taustal. Aga tühja kah, nagu nii keegi tõde välja ei nuputa. Ja vaatamata sellele, et ei teata, millega tegu - ikka ihaldatakse seda omale...
Vasta
#13
(14-05-2017, 01:34 AM)kass Kirjutas: Järjest hullemaks läheb! Paha ei teeks ka rohkem pilte paremal (neutraalsemal) taustal. Aga tühja kah, nagu nii keegi tõde välja ei nuputa. Ja vaatamata sellele, et ei teata, millega tegu - ikka ihaldatakse seda omale...

No siis seda ju hea kodus põhjalikumalt edasi uurida. Big Grin
Rendi nostalgiline RAF 2203 buss, juht + 8 reisijakohta.
Rendi nostalgiline RAF 22031 KIIRABI, juht + 2 doktorikohta + 1 patsient.
Rendi nostalgiline RAF 2203 MIILITS,juht + 8 reisijakohta.
Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#14
Tõenäoliselt oleks parim lahendus kui ese maanduks Väätsale.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15
Pakkumisi ja oletusi on siin jah erinevaid. Ma siis pakun ka , et tegu on Esimese Maailmasõja- aegse või veel vanema  suurtüki lafetiga.
Vasta
#16
Suurtüki lafetil pole vist nagu vedrusid.
Vasta
#17
Suurtükidega pole sellel asjal küll mingit seost.
Vasta
#18
Sellist asja saaks platvormina kasutada mõne kerge kp jaoks. Kuigi ka selles teoorias on sama palju loogikat kui selles platvormis stabiilsust.
Siiski tuleb tõdeda et eelmise sajandi alguse euroopas võis näha tänapäeva kolmandate riikide stiilis anomaaliaid. Seega jääb alati see müstiline 1%.
Vasta
#19
kui nüüd keegi sellele vigurile  mõõdud ka kõrvale paneks, siis saaks natuke selgemaks, kas tegu on nukuvankri või modifitseeritud suurtükilafetiga.
Vasta
#20
Kolmerattaline ratastool võiks olla.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne