Vennad Minskid
#1

Tervitus siis üle pika aja!

Viimasest kirjutisest on möödas ei tea kui kaua aega ning tuli mõte, et kribaks miskit taas. Kust alustada, see on omaette küsimus.
Alustan siis sellest, et pakkusin turvalist ja kindlat kodu ühele õnnetule 1968nda aasta Minskile, mis pidi ootama 20 pikka aastat, et keegi jälle tema sadulas külateid vallutaks. Mis aga juhtus 20 aastat tagasi, sellest ma kohe räägin.

28. septembril 1997. aastal lahkus meie seast rannakalurist murdekoguja Evald Lindström, kellele kuuluski teemas olev Minsk. Vanameister hoidis ratast suure hoole ja armastusega ning just tänu sellele ka antud Minsk veel niivõrd heas säilivuses on. Ratas jäi Evaldi talu pärijate kätte, aga tundub, et peale Lindströmi surma ei ole sellega rohkem keegi sõitnud. See on muidugi ainult positiivne, sest kujutan ette, et kui edaspidi oleksid noored seda ruunama hakanud, siis ei oleks sellest enam midagi alles. Aga õnneks nii ei läinud ja ratas on oma parimates aastates. 
Muidugi ei olnud Minsk sõidukorras. Tuli otsida varuosade seast teine kett ja tagumisele veljele uus rehv. Arusaadav ka, et õhulohvid tuli vahetada uute vastu välja. Peale paaritunnist nokitsemist ja määrimist sõitis ratas taas ning käis ka juba hobifotograafidega ( mina ja sõber ) ühel pildistamisel kaasas, kus tegime ühe old style foto.

Aga kirjutan veidi ka siis oma teisest Minskist, mille sünniaasta on 1971. Võiks öelda, et selle Minski ajalugu sarnaneb teisega. Samuti on tegu rattaga, mis seisis ligikaudu 20 aastat kasutult keldris. Eelmine omanik hoidis ratast hästi, aga kuna 90ndatel tulid ju ka meie maale kaasaegsed rattad, siis taheti ju ikka ajaga kaasas käia ja osteti uued. Nii siis Minsk seisis ja ootas paarkümmend aastat, kuniks minu kätte jõudis.
Teostavatest töödest sama palju, et tuli jooksud määrida ning rehvid/lohvid vahetada.

Aga et ei oleks ainult kuiv tekst, siis lisan ka paar fotot Minskidest:
Parempoolne on aastast 1968 ja vasakpoolne 1971.

[Pilt: iaFb8Ce.jpg]

[Pilt: OWcrMVk.jpg]

[Pilt: 9ICxxAv.jpg]

[Pilt: s2IVxLh.jpg]

[Pilt: 7xkdvhV.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne