Lätis on kõik parem [poolitatud] Leiunurk
#1

Käisin Läti vanakraami laadal ja tagasi tulles sai Valmiera Depo ehituspoest läbi käia,seal on kaubad kohati 4x odavamad kui meil.Näiteks veekindel vineer maksab seal mõõtudega 1250x2500x21mm 21 jewrikut,Tallinna Espakis maksab sama asi 85,50 jewrikut.Led pirn 7w 1,5€ meil 9 € jne.....
Vasta
#2

Ehk ikka võrdlesid m2 ja tahvlit sest kiire otsing andis sellise tugeva kahtluse kui vaadata Läti e-poodide hindasid.
Ning mis pirni hind see täpselt oli seal ja siin ehk ka siin müüakse ühte võimsust mitmekordse vahega aga tooted on erinevad.
Vasta
#3

neid 1,5 euriseid pirne kulub 6tk 9eurise pirni eluaja jooksul. Ise ei viitsi pirne koguaeg vahetada ja panustasin kallimatesse
Vasta
#4

(29-05-2017, 08:53 AM)maisalup Kirjutas:  neid 1,5 euriseid pirne kulub 6tk 9eurise pirni eluaja jooksul. Ise ei viitsi pirne koguaeg vahetada ja panustasin kallimatesse

Üks värske postitus ühest teisest teemast sobiks siia vastuseks
(29-05-2017, 06:52 AM)alfredo Kirjutas:  Täiesti teemast mööda, kuid suhteliselt sarnane lugu, ehki teiselt alalt.
Kunagi, kui kroon just maha oli maetud, nägin poes müügil õunamahla, liitrist, mis maksis 3.99€. Uurisin kirju ja vaatasin teist kohe huviga, et mis imeasjast see tehtud on, et nii kallis. Koostist täpselt ei mäleta, aga enamuses oli vist õunamahl ikkagi. Passisin seal ka veel mitu minutit, et näha kas sellise raha eest ostjat leidub, aga ei tulnud siis ühtki. 
Ükspäe sel-selverit külastades leidsin ökoriiulilt mingid mahlajoogid, 0,33L pudelis, selle koostis on veel täpsemalt meeles küll. Vesi, jõhvikamahl(18%) ja roosuhkur. Hinnaks jällegi need maagilised 3.99€. Mustsõstrajook sisaldas 25% mahla, muud vahet nagu polnudki. Aga hind täpselt sama soodne. Ju siis keegi ostab, egas muidu kosutavat mahlajooki hoole ja armastusega pudelitesse valata ja poodi saadeta. Mõni ehk ei ostakski, kui hind 1.50 oleks, aga 3.99 pluss 0.10 pant - kohe hea meelega.
Vasta
#5

(29-05-2017, 08:43 AM)MeelisV Kirjutas:  Ehk ikka võrdlesid m2 ja tahvlit sest kiire otsing andis sellise tugeva kahtluse kui vaadata Läti e-poodide hindasid.
Ning mis pirni hind see täpselt oli seal ja siin ehk ka siin müüakse ühte võimsust mitmekordse vahega aga tooted on erinevad.

Eile helistasin üle,siis pandi pada,täna helistasin uuesti ja on 32 tahvel,eestis ei võlu kuskilt sellise hinnaga välja.Kui on siis oleks hea teada,mul on 20 tahvlit vaja.
Vasta
#6

(29-05-2017, 18:36 PM)jawamees Kirjutas:  
(29-05-2017, 08:43 AM)MeelisV Kirjutas:  Ehk ikka võrdlesid m2 ja tahvlit sest kiire otsing andis sellise tugeva kahtluse kui vaadata Läti e-poodide hindasid.
Ning mis pirni hind see täpselt oli seal ja siin ehk ka siin müüakse ühte võimsust mitmekordse vahega aga tooted on erinevad.

Eile helistasin üle,siis pandi pada,täna helistasin uuesti ja on 32 tahvel,eestis ei võlu kuskilt sellise hinnaga välja.Kui on siis oleks hea teada,mul on 20 tahvlit vaja.

Olenevalt kui suuri tükke vaja? 
Ise olen ostnud siit:
https://www.vineerimaailm.ee/vineer/vineeritukid
Aga minu vajadustele on sobinud nende pakkutavad jäägid.
Vasta
#7

Igaüks ise teab kuhu raha paigutab. Need odavamad pirnid nagu ei anna seda lux välja.  Kaks odavat 9watist on tarvis sama valguae jaoks nagu annab üks korralik philips või osram.Ja ega minagi neid pirne täishinnaga ei osta ikka otsin kust saab -50%  Big Grin
Vasta
#8

Ehitusplaadid on DEpos müügil tk hinnaga, st maksad selle eest mida näed.
LED pirnid kallinevad DEPO ja meie poe vahel ca 30% - lõpmatuseni. Depos maksab 6.-€ pirn siis meil on see sama pirn vähemalt 9.-€ müügil.

Ja nüüd tuleb keegi ja ütleb taas kuldsed sõnad, et Depos müüakse ebakvaliteetset kaupa aga vat, kus meil on siin selle kalli hinna eest on väga kvaliteetne kaup. Jutt käib siis ühest ja samast kaubast-tootest.

PS. kipsitahvel standard 2,6m pikk 3,25€ tahvel. Osb 8mm ca 6,5€ tahvel, 10mm natuke odavam kui 6,5 €

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#9

Aga vaadake veel mis juhtmed maksavad Depos. Ota siit 1 või sealt  3 rulli raha kulub samapalju. Paar aastat tagasi oli asi veel hullem. Parem kui sinna ei lähe, ostad mõttetult palju kõike kokku.
Vasta
#10

(30-05-2017, 06:39 AM)maisalup Kirjutas:  Igaüks ise teab kuhu raha paigutab. Need odavamad pirnid nagu ei anna seda lux välja.  Kaks odavat 9watist on tarvis sama valguae jaoks nagu annab üks korralik philips või osram.Ja ega minagi neid pirne täishinnaga ei osta ikka otsin kust saab -50%  Big Grin

Ma muidugi kiidan takka "maalastele" propaga pähe lajatamist ....

samas võiks mõni "propa-agitaator-prost" seletada mulle, miks:
1) kohalikest poodidest ostetud tööriistad, mis on alla 100€ kestavad umbes 2 kuud
2) miks Saksa Aldist ostetud SDS puur maksab 36€ ja omab kolme aastat garantiid ning on kasutusel viiendat aastat (komplektis kohver ja 5 puuri)
3) miks 2006 aastal Praktikerist ostetud relakas 125mm800w toimib siiani, makstes 10€?
4) miks üleshaibitud Osrami "saastapirn" toimis oma 180 kroonise hinna juures 1 kuu? Vs 3 krooni hõõglamp...
5) miks poodides müüakse ventlatsiooniplafoone, mida ei ole võimalik süsteemi korralikult reguleerida?
6) miks suvalisest Saksa säästuketist ostetud "odav ja kehva" kaup kestab kordades, meie "eliikaubanduses" saadavad tooted?

Seda nimekirja võib jätkata lõpmatuseni ....

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#11

Kas keegi siit foorumist vahel depo ringe ka teeb? Mind huvitaks raskem kaup mille tarbeks isegi minibuss lahjaks jääb nagu näiteks eterniit või tellised
Vasta
#12

Kus kandist ise?
Vasta
#13

(29-05-2017, 08:53 AM)maisalup Kirjutas:  neid 1,5 euriseid pirne kulub 6tk 9eurise pirni eluaja jooksul. Ise ei viitsi pirne koguaeg vahetada ja panustasin kallimatesse

Kas ongi kohe sellised firmad olemas ... Osram, 1,5 eurot, philips, 9 eurot...
Ma ostsin ükskord Maximas "1,5 euroseid" LEDpirne. 2w oli vist võimsus. Kruvisin õuevalgustitesse ja nii nad põlevad peaaegu aastaringselt (suvel paar kuud ei põle). Lülititesse pole mõtet ju investeerida. Nüüd oma 5a vast põlenud, ei mäletagi enam. Ikka veel valgustavad õuet.
Vasta
#14

(30-05-2017, 08:23 AM)dad Kirjutas:  
(30-05-2017, 06:39 AM)maisalup Kirjutas:  Igaüks ise teab kuhu raha paigutab. Need odavamad pirnid nagu ei anna seda lux välja.  Kaks odavat 9watist on tarvis sama valguae jaoks nagu annab üks korralik philips või osram.Ja ega minagi neid pirne täishinnaga ei osta ikka otsin kust saab -50%  Big Grin

Ma muidugi kiidan takka "maalastele" propaga pähe lajatamist ....

samas võiks mõni "propa-agitaator-prost" seletada mulle, miks:
1) kohalikest poodidest ostetud tööriistad, mis on alla 100€ kestavad umbes 2 kuud
2) miks Saksa Aldist ostetud SDS puur maksab 36€ ja omab kolme aastat garantiid ning on kasutusel viiendat aastat (komplektis kohver ja 5 puuri)
3) miks 2006 aastal Praktikerist ostetud relakas 125mm800w toimib siiani, makstes 10€?
4) miks üleshaibitud Osrami "saastapirn" toimis oma 180 kroonise hinna juures 1 kuu? Vs 3 krooni hõõglamp...
5) miks poodides müüakse ventlatsiooniplafoone, mida ei ole võimalik süsteemi korralikult reguleerida?
6) miks suvalisest Saksa säästuketist ostetud "odav ja kehva" kaup kestab kordades, meie "eliikaubanduses" saadavad tooted?

Seda nimekirja võib jätkata lõpmatuseni ....

Olen aastate jooksul kõik tööriistad saksast koku vedanud. Asjad mis juba marga ajal odavalt ostetud ei suvatsegi laguneda. Sama on riietega. C/A riided ja  Deihmanni jalanõud. Nii odavalt ei saa isegi poola rämpsu Sepa turult kätte. Ja kõik kestab. Toidukaup:koju tulles võtan alati külmiku täis. Meil ennekuulmatu saavutusena reklaamitav 77,7 prossu liha vorsti sees on seal jama. Isegi "Rumeenlase rõõm" sisaldab 82 % liha. Seda nimekirja võiks jätkata lõpmatuseni. Ok,aitab tänaseks eesti mustamisest. Asi kisub juba poliitiliseks.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#15

(30-05-2017, 10:32 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Kus kandist ise?

Arkmaa rist on selline eestirahvale tuntum ja lähim koht ja muidugi imavere ka, seal vahel
Vasta
#16

(30-05-2017, 12:01 PM)maisalup Kirjutas:  
(30-05-2017, 10:32 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Kus kandist ise?

Arkmaa rist on selline eestirahvale tuntum ja lähim koht ja muidugi imavere ka, seal vahel

Mul DEPOsse vähem kui 100 km, olen "peaaegu" lätlane.
Daff
Eesti ise ei suuda ju toota, sellised lihtsad, kunagi väga levinud toiduained, kartul, kapsas, porgand, sibul, kurk, tomat, sealiha (kehva kvaliteediga) jne. tuuakse enamjaolt sisse.
Lätiski antud tooted odavamad kui Eestis. Lätis midagi ikka veel toodetakse Smile
Vasta
#17

(29-05-2017, 00:55 AM)jawamees Kirjutas:  Käisin Läti vanakraami laadal ja tagasi tulles sai Valmiera Depo ehituspoest läbi käia,seal on kaubad kohati 4x odavamad kui meil.Näiteks veekindel vineer maksab seal mõõtudega 1250x2500x21mm 21 jewrikut,Tallinna Espakis maksab sama asi 85,50 jewrikut.Led pirn 7w 1,5€ meil 9 € jne.....

Jajaa, ega LEDpirne ju ainult ühesuguseid ongi. Neid 9-euroseid. Big Grin Ma vist ei olegi nii kallist pirni raatsinud osta. Aga ma olen vaene ka. Sad

Mäletamistmööda oli Klavises too vineeritahvel <50. Samas ega jõukus anna häbeneda, Bauhofist saab ilmselt veel kallimalt kätte, mõnelt väikeselt edasimüüjalt ka.

Kellele elu Lätis tundub meelakkumine, siis piir on ju lahti - vaid ettevõtmise küsimus. Aga teades natuke sealse põllumajandustootmise tausta, siis nende pidu võib varsti kaunikesti kurva tooni võtta. Või siis mitte - sõltub sellest, kummale poole ida-lääne eraldusjoont jäädakse. Vene tootmise mõistes on kõik suurepärases korras. Cool

Mindki on hämmastanud mõnede asjade madal hind. Üheks põhjuseks on kindlasti see, et poodide omanikud on nõus väiksema vaheltkasuga. Et ei pea esimese aasta kasumist saama naisele mõlemat uut rinda ja kummalegi valge nahksisuga leksussi õuele.

Riiki lasevad nad ka mõnuga üle. Esialgu hoiab transiit (eriti gaas) riigil nina vee peal, aga tulevik ei pruugi olla helge. Või siis vastupidi on väga helge, kui jäävad ida poole eraldusjoont.

Rahvas on ka väiksema palgaga nõud ja kui hindu tõsta, jääks müük jänni. 21 mm paks veekindel vineer ega LED-pirn ei ole elutähtsad tooted...

Aga eks seal on ikka elu parem, kus meid ei ole. Cool
Vasta
#18

Mind imestab see,et miks on nii,et Eestis on Eesti sink kallim kui Lätis,ometi transport pikem,logistika jne kaupmeeste ahnusest me ei räägigi.Aga noh ega ainult kaupmees laia kaarega riigile peale kuse,seda teevad ka need 101 trolli oma seadustega.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#19

(30-05-2017, 11:13 AM)Daff Kirjutas:  
(30-05-2017, 08:23 AM)dad Kirjutas:  
(30-05-2017, 06:39 AM)maisalup Kirjutas:  Igaüks ise teab kuhu raha paigutab. Need odavamad pirnid nagu ei anna seda lux välja.  Kaks odavat 9watist on tarvis sama valguae jaoks nagu annab üks korralik philips või osram.Ja ega minagi neid pirne täishinnaga ei osta ikka otsin kust saab -50%  Big Grin

Ma muidugi kiidan takka "maalastele" propaga pähe lajatamist ....

samas võiks mõni "propa-agitaator-prost" seletada mulle, miks:
1) kohalikest poodidest ostetud tööriistad, mis on alla 100€ kestavad umbes 2 kuud
2) miks Saksa Aldist ostetud SDS puur maksab 36€ ja omab kolme aastat garantiid ning on kasutusel viiendat aastat (komplektis kohver ja 5 puuri)
3) miks 2006 aastal Praktikerist ostetud relakas 125mm800w toimib siiani, makstes 10€?
4) miks üleshaibitud Osrami "saastapirn" toimis oma 180 kroonise hinna juures 1 kuu? Vs 3 krooni hõõglamp...
5) miks poodides müüakse ventlatsiooniplafoone, mida ei ole võimalik süsteemi korralikult reguleerida?
6) miks suvalisest Saksa säästuketist ostetud "odav ja kehva" kaup kestab kordades, meie "eliikaubanduses" saadavad tooted?

Seda nimekirja võib jätkata lõpmatuseni ....

Olen aastate jooksul kõik tööriistad saksast koku vedanud. Asjad mis juba marga ajal odavalt ostetud ei suvatsegi laguneda. Sama on riietega. C/A riided ja  Deihmanni jalanõud. Nii odavalt ei saa isegi poola rämpsu Sepa turult kätte. Ja kõik kestab. Toidukaup:koju tulles võtan alati külmiku täis. Meil ennekuulmatu saavutusena reklaamitav 77,7 prossu liha vorsti sees on seal jama. Isegi "Rumeenlase rõõm" sisaldab 82 % liha. Seda nimekirja võiks jätkata lõpmatuseni. Ok,aitab tänaseks eesti mustamisest. Asi kisub juba poliitiliseks.

Teil vöib köiges öigus olla nt. Aldi rillakad käivad jah aastaid aga Saksa toidukaup
on Eesti omaga vörreldes maitse omadustelt puhas rämps,plastiliin.....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#20

(31-05-2017, 07:29 AM)hundu615 Kirjutas:  Mind imestab see,et miks on nii,et Eestis on Eesti sink kallim kui Lätis,ometi transport pikem,logistika jne kaupmeeste ahnusest me ei räägigi.Aga noh ega ainult kaupmees laia kaarega riigile peale kuse,seda teevad ka need 101 trolli oma seadustega.
Vaata mis Valgas näit. alko1000 poe juures toimub - tuleb Alekoki või Saku kirjadega auto Eestist, kaup kärutatakse maha ning tulevad eestlased ja veavad selle kraami Eestisse tagasi kuna hind on ikkagi soodsam. 21. sajandi turunduse paradoksid...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne