NL aegsed lood...

https://www.youtube.com/watch?v=1ucJJ0AWx3c
Selline rahulik jutustus paadimatka taustal üle tunni aja. Venemaa mahajäetud külad-kirikud-põllud. Kiirest elutempost väljalülitumiseks paras vaadata. Targaks ei saa, lollimaks ka ei jää.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(24-04-2017, 19:57 PM)Eissme Kirjutas:  Olles erinevatel aastatel seda teemat mitmeid kordi lugenud, on lausa patt, et see teema siin soiku on jäänud.

Kui rahvas lausa nõuab selle rubriigi jätkamist...

Pakun välja sellise küsimuse – kuidas on võimalik, et minu ja veel paljude teiste allkirjadega, on alustatud kommunismi likvideerimist Tallingradis, juba 1986 aastal. Sügaval gorbaajal, kui isegi laulmise revolutsiooni mõtetki polnud veel kellelgi olemas...
Mainiksin siinjuures ka seda, et kõik oli avalik ja seaduslik, kedagi selle pärast organid kiusama ei hakanud.
Vasta

(19-05-2017, 11:18 AM)samodelkin Kirjutas:  
(24-04-2017, 19:57 PM)Eissme Kirjutas:  Olles erinevatel aastatel seda teemat mitmeid kordi lugenud, on lausa patt, et see teema siin soiku on jäänud.

Kui rahvas lausa nõuab selle rubriigi jätkamist...

Pakun välja sellise küsimuse – kuidas on võimalik, et minu ja veel paljude teiste allkirjadega, on alustatud kommunismi likvideerimist Tallingradis, juba 1986 aastal. Sügaval gorbaajal, kui isegi laulmise revolutsiooni mõtetki polnud veel kellelgi olemas...
Mainiksin siinjuures ka seda, et kõik oli avalik ja seaduslik, kedagi selle pärast organid kiusama ei hakanud.

Fosforiidisõja konflik?
Vasta

(19-05-2017, 18:35 PM)MANKS Kirjutas:  Fosforiidisõja konflik?

Päris külm.
Vasta

(19-05-2017, 11:18 AM)samodelkin Kirjutas:  
(24-04-2017, 19:57 PM)Eissme Kirjutas:  Olles erinevatel aastatel seda teemat mitmeid kordi lugenud, on lausa patt, et see teema siin soiku on jäänud.

Kui rahvas lausa nõuab selle rubriigi jätkamist...

Pakun välja sellise küsimuse – kuidas on võimalik, et minu ja veel paljude teiste allkirjadega, on alustatud kommunismi likvideerimist Tallingradis, juba 1986 aastal. Sügaval gorbaajal, kui isegi laulmise revolutsiooni mõtetki polnud veel kellelgi olemas...
Mainiksin siinjuures ka seda, et kõik oli avalik ja seaduslik, kedagi selle pärast organid kiusama ei hakanud.

Kas nüüd just kommunismi likvideerimisega tegu ,aga sealkandis sai hakatud nn.kooperatiividega tegelema.Ehk mingi seos (sai ju siis pappi teenitud rohkem ,kui vajadused olid,Samas eks see nõudis ka võimalusi)
Vasta

Veel külmem.
Tegemist oli ikka sõna otseses mõttes likvideerimisega!
Polnud mingi petitsioon, provokatsioon, ega meeleavaldus. Isegi mitte uutmise käigus tekkinud koperatiividega. Need tulid ka hiljem ja see oli ju loomine, mitte likvideerimine.
Tunnistan, et väike konks on küll juures, aga väga väike.
Vasta

(20-05-2017, 10:03 AM)samodelkin Kirjutas:  Veel külmem.
Tegemist oli ikka sõna otseses mõttes likvideerimisega!
Polnud mingi petitsioon, provokatsioon, ega meeleavaldus. Isegi mitte uutmise käigus tekkinud koperatiividega. Need tulid ka hiljem ja see oli ju loomine, mitte likvideerimine.
Tunnistan, et väike konks on küll juures, aga väga väike.
Glasnost ? Rolleyes
Vasta

(20-05-2017, 10:03 AM)samodelkin Kirjutas:  Veel külmem.
Tegemist oli ikka sõna otseses mõttes likvideerimisega!
Polnud mingi petitsioon, provokatsioon, ega meeleavaldus. Isegi mitte uutmise käigus tekkinud koperatiividega. Need tulid ka hiljem ja see oli ju loomine, mitte likvideerimine.
Tunnistan, et väike konks on küll juures, aga väga väike.

Tsernobyl, ehk sellega miskit seotud?
Vasta

Sõna otseses mõttes "kommunistidega" tegu. Ja likvideerimisega.
Kindlasti paljud teavad, aga ei mäleta ja veel rohkem on neid, kes teavad, aga ei loe seda rubriiki/foorumit...

Endal oli mul plaanis see küsimus "Kes Kus Millal" saatesse panna, ainult...
Ma oleks pidanud andmeid tõestama ja arhiivist materjale otsima. (internetist ei leia seda) 
Ja arvestades sellega, et tegemist telesaatega, siis oleks pidanud ka ise saatesse minema. See mulle ei sobinud.

Kui ikka keegi välja ei mõtle, küllap ma ükskord ka ise selle asja avaldan ... Cool
Vasta

Pakuks ühiskorterite vmt. pindade likvideerimist.
Vasta

Kuna kommunismi tunnuseks pidi olema kaupade laialdane kättesaadavus, siis on loogiline, et kaubad tuli käibest likvideerida. Näiteks alkohol ära juua.

P.S küsimus on ebatäpselt püstitatud - ei saa likvideerida seda, mida ei ole olemas, ehk kommunismi. Selle poole muudkui liiguti, aga lähemale ei jõutud Smile
Vasta

(21-05-2017, 16:46 PM)TeeTL Kirjutas:  P.S küsimus on ebatäpselt püstitatud - ei saa likvideerida...

...ja algne küsimus oli tegelikult üldse tegevuse võimalikkuse põhjuste kohta.  Cool

(19-05-2017, 11:18 AM)samodelkin Kirjutas:  Pakun välja sellise küsimuse – kuidas on võimalik, et minu ja veel paljude teiste allkirjadega, on alustatud kommunismi likvideerimist Tallingradis, juba 1986 aastal.
Vasta

Oli vist mingil ajal EKP likvideerimine. Täpselt ei tea, sest liikmeks ei jõudnud astuda. Oli siuke hull mõte kord peas kui interrinne ähvardas võimu võtta sest neid olla rohkem kui eestimeelseid kommuniste. Aga kuidagi vaikselt see likvideerimine toimus. Jah, olid ajad, hirmud ja uhkus segamini, õnneks hirmud ei saanud tõeks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

No paistab, et keegi enam kommunistide asjus huvitavate pakkumistega välja ei tule.

Asi oli siis järgmine:
1986.a valmis "Tallinna Raamatutrükikoda". Seoses sellega kuulus likvideerimisele trükikoda „Kommunist“, mis asus lausa vanalinna keskel, Pika/Voorimehe/ Rataskaevu tänavate nurgal.
Olin minagi komisjonis, mis likvideerimisega tegeles ja aitasin „kommunistide“ vara laiali tassida.
Lõpuks sai ka tr-koda „Kommunist“ surmaotsusele, elik likvideerimisaktile allkiri antud.
Kindlasti oli sel ajal kusagil mõni „kommunisti“-nimeline ühismajand veel alles, kuid Tallingradis mulle teadaolevalt, oli see viimane !

Keegi ei tea ka seda, miks just ainsa likvideerimisele mineva trükikojana just see „kommunist“ ette võeti – oli see ju „partei ja valitsuse targal juhtimisel“ tehtud otsus.
Aga hea tahtmise korral saab ju arvata, et see oli märgiline!

Jätkuvalt eksisteerisid edasi kõikvõimalikud kommunistide personaalsete nimedega nimetatud ettevõtted, aga see on teine teema.
Vasta

lgp.samodelkin

Algne küsimus oli pisut eksitavalt välja pakutud. Rääkisid "kommunismi" likvideerimisest, kuid tegelikult likvideerisid "kommunisti". Vahe on üüratu, saates selline asetus poleks käiku läinud.
Mingit kommunismi tolleks ajaks saabunud ju polnudki, oli see ju kuskil helesiniste mägede taga ja pole sisu poolest vist seni mitte üheski riigis teostunud, mõtlen ikka seda utoopiat, mille lõid marksismi klassikud ja millest kõva häälega rääkis Nikiita Sergejevitsh ja mitte enam nii kõvasti Mihhail Sergejevitsh. Seega ei saa likvideerida asja, mida olemas pole. Kõigepealt oleks olnud vaja see üles ehitada. Aga kuidas sa ehitad, kui poes pole vorstijuppi ja teise silmaga vaatad soome telekast mahlaseid reklaame ja laps nuiab mitme kuupalgalisi teksapüksa või ruubiku kuubikut, ikka seda välismaist, sest nõuka oma oli nõuka oma : )
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=RZpA7JDfp2c 
[color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-spec-text-primary))]Дедовщина вч3419(полная версия)[/color] 
68-70[color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-spec-text-primary))] [/color]teeninuna küll sellist ei kohanud. Oli muidugi aga väga tagasihoidlikus vormis. Kui praegused poisid peaksid sellisesse sõjaväeteenistusse minema, mõeldagi ei taha. 2012 avaldatud, suhteliselt värske.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne