Tagumise kojamehega SEDAANID
#1

Jalutasin hommiku lapsega lasteaeda ja jäi silma midagi kummalist. Pegeot 406 sedaan, mis omas tagumist kojameest. Ja see kojamees tuli välja otse klaasi seest, seega polnud mingi "samodelkin". Milleks? Sedaani tagaaknale võib halvemal juhul vaid lund koguneda, mis väljavaadet segab... Vaatasin netis ringi ja sai veel ühte-teist leitud. Kas keegi teab veel sedaane tagumise kojamehega?



[Pilt: PEUGEOT%20406%202000.jpg]
[Pilt: 5462948863_c62cc09e71_b.jpg]
Vasta
#2

323 ca 88 aasta olen kah näinud...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#3

Esimese põlvkonna Primeral on esinenud. Tundub, nagu see oleks miski breksitite kiiks.
Vasta
#4

Nissan Bluebird'i 80.-date lõpu või 90.-date alguse omadel oli olemas. Honda Prelude 2. gen (mis on pigem 2d sedaan kui kupee) oli olemas. Mitte küll kõigil, aga need meenuvad koheselt näidetena, mida ise kohanud olen.

Ma arvan, et see oli osades riikides lisavarustus, mida siis mõned ostjad vajalikuks pidasid. Aga vähemalt meite mail ei tule kohe ühtegi mittejaapani autot meelde sellist.
Vasta
#5

(09-06-2017, 23:29 PM)olevtoom Kirjutas:  Esimese põlvkonna Primeral on esinenud. Tundub, nagu see oleks miski breksitite kiiks.

Võttes arvesse tolle saare kliimat, pole ta nii kiiks midagi.
Vasta
#6

Vanemad jaapanlased nagu nt Mitsubishi Lancer  ja selle EVO versioonid olid samuti kojamehega tagantpoolt varustatud.
Vasta
#7

Tagumise akna kojamees on mu silmis täiesti mõttetu asi, ei ole kasutanud seda ühelgi sõidukil, millel see ka olemas on (kaubikud, mikrobussid). Miks? Kuna enamuse sõitudest olen teinud selliste kaubikutega, millal tagumist akent ei ole, siis olen ka täielikult ära harjunud küljepeeglitest piisava info saamisega ja sisemist tahavaatepeeglit ei kasuta, seetõttu ei ole vajadus ka tagumist akent puhtana hoida. Ja isiklikul sõiduautol on küll taga klaas olemas, aga ega sealt läbi midagi suurt ei näe, seetõttu on sisemine peegel eemaldatud ja selle koha peale sobis palju paremini pardakaamera. Ülevaatusel küll veidi hädaldavad, aga see ei sega ülevaatuselt läbi saamist. Rolleyes
Vasta
#8

Tsitaat:Aga vähemalt meite mail ei tule kohe ühtegi mittejaapani autot meelde sellist.

Olen ise omanud sellise lisaga 1gen. mondeot. Kusagil välise ketta peal peaks ka mõned pildid sellest imetabasest asjast olema. Imestasin isegi, et sedaanidele sellist asja pakuti.

Mondeo ei ole nagu jaapani maalt pärit vaid ikka saksmannide kätetöö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne