Tuvastada reduktor
#1
Kui asi ausalt ära rääkida, siis tuleb alustada juba lapsepõlvest. Nimelt juba siis oli see reduktor meie elamises olemas, aga päritolust ei teadnud keegi midagi. Läbi ähmase mälestuse meenub, nagu oleks isa kunagi kätte võtnud isetehtava aiatraktori tarbeks korrastamise, aga võib-olla ka ei olnud nii. Igatahes seletaks too seik kõige kiirema võlli avasse paigaldatud raud ja selle sisse pronkspuksi tekke. Mis seal algselt oli, pole aimugi.
Nüüd siis reduktorist. Malmkorpus. Kaks astet, kõige kiiremal võllil üks ots korpusest väljas, kõige aeglasem kahelt poolt. keskmine õuevalgust ei näe.
   
Koonuspunnide järgi oleks asi justkui kunagi õliga täidetud, kõike kiiremal võlli peaks siis muidugi mingi tihendus olema, sest see jääks õli tasapinnast allapoole, aga seal on ka miskit ümber tehtud algsega võrreldes, nagu eelpool mainisin. Mingi kiire ja 24h töötav asi ei ole ta ka eeldatavasti olnud, sest ühtegi laagrit ei ole. Puhta malmi peal libisevad võllid.
       
Viimasel pildilt on näha reduktori ainsad kinnituskohad.
   
Ülekandearvud: 4/16 ja 4/30 kokku 0.25 x 0.133 = 0,03333 umbes. Arvestades ehituse nüansse - malmil töötavad võllid, laagred pole, neli hammast kahel hammasrattal ja välimust, võiks arvata, et on pärit kuskilt 1930 ümbert. Sama asi võis pärastsõjaaegne vene toodang ka vabalt olla kuni 1970-ni, aga vaevalt. Ühtegi logo, ega kirja ei leidnud, esikaanel on vaid justkui numbrirauaga löödud "2". Värvi selgelt peal ei ole, kohati tundub halli ja kohati rohelise läbikumavat mälestust.
Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#2
See vigur näeb väga sedamoodi välja, nagu vana vene (ukraina) elektritõstuki küljereduktor.
Kolm võlliotsa selleks, et ühe otsa käis mootor, teisele poole ratas ja kolmanda otsas oli väike piduritrummel. Aga eks selliseid asjandusi võidi ka mujal kasutada.
Vasta
#3
Foorumiväliselt tuli pakkumine, et mingil vene poolhaakel oli tugijalgade tõstmiseks sarnane reduktor. Nii sellele, kui ka ksf! samodelkini pakutule ei ole kinnitust leidnud.
Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne