Soovin nõuandeid rollerautode kohta.
#41

Olen kft ga nõus ,et kas see nn.taburett ikka kõige otstarbekam on.Eriti veel selle raha eest.Selliseid lollikindlaid aparaate(850 vs.V70)
[Pilt: 3851028812.jpg]
Svensson täis.Max. summa ca.1 K euri.
See eeldab muidugi lubade olemasolu.Aga alustamegi sellest.Eeldan(????) ,et 20 Sinu nime taga märgib vanust.No ega taburetiga ikka elusõite tehtud saa.Kui asi susisema saab ,ehk leidub ka mõni Tartu mees ,kes avitab selles suunas.
Vasta
#42

kui arvestada et need nikerdised maksavad 3000+eur siis odavam lasta mehel teha load 500eur ja jääb 2500 korraliku auto ostuks, sellega saab palju asjalikuma aparaadi juba...
Vasta
#43

(03-07-2017, 01:26 AM)linnuke Kirjutas:  Olen kft ga nõus ,et kas see nn.taburett ikka kõige otstarbekam on.Eriti veel selle raha eest.Selliseid lollikindlaid aparaate(850 vs.V70)
[Pilt: 3851028812.jpg]
Svensson täis.Max. summa ca.1 K euri.
See eeldab muidugi lubade olemasolu.Aga alustamegi sellest.Eeldan(????) ,et 20 Sinu nime taga märgib vanust.No ega taburetiga ikka elusõite tehtud saa.Kui asi susisema saab ,ehk leidub ka mõni Tartu mees ,kes avitab selles suunas.
Oleks tore küll kui 20 vanust tähendaks Big Grin
Vasta
#44

(02-07-2017, 19:01 PM)motamees Kirjutas:  
(02-07-2017, 15:25 PM)v6sa Kirjutas:  Janka, Sa võrdled praegu kartuleid banaanidega. Pealegi, mul on siiber viisakalt vaikimisest asjade suhtes, mis mulle vastukarva on.

Kui Sinu mördisegamine on vaid ja ainult Sinu (ning võimalike alumiste naabrite mure), siis tipptunni linnaliikluses ukerdav mopeedauto on õnnetus kogu liiklusvoolule. Eriti siis, kui selle pulkade taga on üliettevaatlik juht, kes igaks juhuks sooritab kõik pöörded nii, nagu juhiks 60-tonnist 12-teljelist üliraskerongi. Nähtud, korduvalt Sad
...
See on rassism liikluses. 
Kindlasti on ka sinul nõrki külgi mida siis "peaks" samamoodi maha tegema. 
Kõigil on liikluses omad õigused ja kui on õigusteta, siis võtab politsei maha. Sul pole selleks õigusi. Mine politseikooli ja siis tegutse, kui midagi valesti on. Vaata, et sisejuurdlust kaela ei saa.

Selge. Sad

Ma vabandan avalikult siinkohal selle eest, et ma julgesin kapist välja tulla. Edaspidi kannan rusikat vaikselt taskus ja liikluse teemadel enam sõna ei võta.

Teemasse ka.
Uue mopeedauto soetamisel ei ole vahet - ühed sitanikatsid kõik võrreldes suvalise päris autoga. Mida kauem on müüja tegutsenud, seda suurema tõenäosusega on garantii reaalselt olemas. Odavpakkumiste korral tuleb taustauuringut teha - tasuta lõunaid ei ole olemas.

Kasutatud isendi valimisel arvesta, et mootor vajab remonti, öelgu müüja, mida tahes. Kolvirõngaste vahetus ei ole kapremont, kuigi paljud müüjad seda väitma kipuvad. Väga kriitilise pilguga tuleb üle vaadata sildade kinnituspunktid, et seal ei oleks mõrasid. Kriibitud või mõralised kattepaneelid on peenraha, kuluosade suhtes kehtib autode analoogia.

Arvesta, et väikesi rehve ei liigu enam ja valikul tasub eelistada 13" rehvidel veerevaid - on endal lihtsam. Kui müüdaval on all üliedevad 15" rullid rasketel ersatsvaluvelgedel, siis tasub võtmata jätta - see asi on kas juba surnud või kohe suremas.

Aga õnne peab ka olema - edu otsingutel.

Olen väga rõõmus, kui moded lubavad sel lõimel elada, kuna säärased peaaegu autod on üsna vähe käsitletud teema.
Vasta
#45

(03-07-2017, 11:47 AM)v6sa Kirjutas:  Selge. Sad

Ma vabandan avalikult siinkohal selle eest, et ma julgesin kapist välja tulla. Edaspidi kannan rusikat vaikselt taskus ja liikluse teemadel enam sõna ei võta...

Ei maksa väga ironiseerida. Meil kõigil on kunagi aeglased sõidud ees...
Kujuta nüüd ette, et kodanik sõidutab vaikselt oma vanemat viimsele paigale ja siis keegi Võsavillem piibitab ja sõimab ummiku tekitamise pärast...
On momente, mis tuleb rahulikult ära kannatada ja eluga edasi minna. Nõndasamuti kannatavad vaikselt sõitjad liigkiirete sõitjate pärast. Isegi taskus rusikas on siin üleliigne, rikud lihtsalt enda tervist.
Vasta
#46

Aga paneks asja käima ,Vaatame ,mis välja tuleb.Kui iga sellele teemale klikanu viskaks viiekagi ,oleks load ja autogi makstud Smile.Et asi veelgi läbipaistvam oleks ,tuleb leida mõni Tartu mees ,kes kontakteeruks otse Annely 20 ga.ja annaks loodetava annetuse üle.

Saata võib siia
SEB.
AA nr.EE751010022040322004
Tiit Lindvest
Märkustesse kirjutage Annely 20

Eraldi teema alla:Annely 20 Panen kirja kõik annetused ja muud heateod.
Ülevaate teen õhtuti.
Vasta
#47

ka swed-is võiks mingi arve olla.ise ühispanka ei kasuta.
Vasta
#48

On tekkinud küsimusi nn.fondi kohta.
Minu idee oli toimetada võimalikult avalikult ,st.tagasisidet kõigile.Kõik saavad siin teada kõigest.Kui avada lihtsalt mingi AA ,Siis alateadlikult ju maksad nagu mutiauku.Eri pankadesse AA tegemine suht tülikas(olen Eestist suts eemal hetkel).Samas ,egas see pankadevaheline ülekanne kah ei tea mis kulukas ole.

PS:Selgituse Annely 20 kõrvale tuleb loomulikult saatja fooruminimi panna.
Vasta
#49

(03-07-2017, 13:35 PM)muska71 Kirjutas:  ka swed-is võiks mingi arve olla.ise ühispanka ei kasuta.

AA on SEB pangas (ühed svenssonid mõlemad Big Grin)

PS:Kui ikka midagi kogunenud on ,eks siis tuleb kampas otsustada ,mis edasi(loomulikult Annely 20 Soove arvestades)
Vasta
#50

Mul on tõsiselt hea meel et küsisin enne nõu siit foorumist kui mees jõudis minna seda nässerdist ostma Smile. Tänu teie asjatundlikutele nõuannetele sai katastroof ära hoitud. Mees oleks end sinilillaks vihastanud kui oleks selle ostnud ja aastapärast  poleks seda automoodi asja kuid maksta tuleks järelmaksu mõnigi aasta edasi. Ta saab nüüd ise ka aru millise vea ta teinud oleks. Hakkame tegelema lubadega, kui mulle ei anta siis teeb tema. 
Aitähh teile kõigile!!!
Vasta
#51

Meenus kasutaja ards postitus bikeri foorumist, loodan et ta ei pahanda, et selle siia kopeerin... 

Tsitaat:Re: Rollerautode remondist.

Post #21 by ards » Sat Sep 27, 2014 23:49
Sai ka naisele talvel mopeedauto ostetud. Muidu polnud juhiloata linnanaine nõus maale (tallu) kolima, kui pole liikumisvõimalust ja isiklikku taksojuhti ma paraku töökoormuse tõttu pakkuda ei saa. Sai ostetud kõige odavam, mis Eesti turul tollal saada oli, aga maksis rohkem kui ükski minu auto, nimelt 2500eur.
Aga jah, peavalu on temaga pidevalt, korduvalt on masinat nööri otsas koju veetud, erinevate vigade tõttu, küll kadus andis genekas otsad, küll starter, küll viskas pooltelg otsa välja, siis on lahti tulnud kütuse eelpump ja ummistunud kütusefilter, ning tulnud lahti ka kütusevoolik. Vaidleme siin naisega teelejäämise protsendi üle võrreldes kojujõudmisega sõitudega, mina pakun paari protsenti, tema räägib 10-st.
............


Meie kandis muidu liigub neid viimasel ajal päris palju. Liikluseeskirju nende juhid ei tunne, mürisevad väga kõvasti (kui seljatagant tuleb, siis tundub nagu suur rekka tuleks). Igatepidi kõverad näevad välja, enamusel kapotid poolirvakil, nagu all oleval pildil. 

   

Tuttav läks ka suure hurraaga Tallinnasse seda ostma 3000€ eest. Kohapeal läks tuju täiesti ära, sest autod olid igatepidi vildakad, esituled olid silikooniga ette pandud jne.

Väike soovitus ka Tabivere kandis sõitvale juhile - palun sõida maanteel paremas servas, mitte keset sõidurida, kasvõi pidevjoon kõhuall, ruumi ju jagub. Sa oled jube ohtlik nii endale kui teistele, kui äkki nö keset teed "seisad"...
Vasta
#52

(03-07-2017, 14:37 PM)Romka Kirjutas:  Meenus kasutaja ards postitus bikeri foorumist, loodan et ta ei pahanda, et selle siia kopeerin... 

Tsitaat:Re: Rollerautode remondist.

Post #21 by ards » Sat Sep 27, 2014 23:49
Sai ka naisele talvel mopeedauto ostetud. Muidu polnud juhiloata linnanaine nõus maale (tallu) kolima, kui pole liikumisvõimalust ja isiklikku taksojuhti ma paraku töökoormuse tõttu pakkuda ei saa. Sai ostetud kõige odavam, mis Eesti turul tollal saada oli, aga maksis rohkem kui ükski minu auto, nimelt 2500eur.
Aga jah, peavalu on temaga pidevalt, korduvalt on masinat nööri otsas koju veetud, erinevate vigade tõttu, küll kadus andis genekas otsad, küll starter, küll viskas pooltelg otsa välja, siis on lahti tulnud kütuse eelpump ja ummistunud kütusefilter, ning tulnud lahti ka kütusevoolik. Vaidleme siin naisega teelejäämise protsendi üle võrreldes kojujõudmisega sõitudega, mina pakun paari protsenti, tema räägib 10-st.
............


Meie kandis muidu liigub neid viimasel ajal päris palju. Liikluseeskirju nende juhid ei tunne, mürisevad väga kõvasti (kui seljatagant tuleb, siis tundub nagu suur rekka tuleks). Igatepidi kõverad näevad välja, enamusel kapotid poolirvakil, nagu all oleval pildil. 



Tuttav läks ka suure hurraaga Tallinnasse seda ostma 3000€ eest. Kohapeal läks tuju täiesti ära, sest autod olid igatepidi vildakad, esituled olid silikooniga ette pandud jne.

Väike soovitus ka Tabivere kandis sõitvale juhile - palun sõida maanteel paremas servas, mitte keset sõidurida, kasvõi pidevjoon kõhuall, ruumi ju jagub. Sa oled jube ohtlik nii endale kui teistele, kui äkki nö keset teed "seisad"...
No meiegi tuttava tuttava tuttav  oli käinud Paides üht paljukiidetut kuulutuse peale vaatamas, paraku ei läinud see isegi käima, kuulutuses oli et paugupill, mine ja kihuta. Big Grin
Vasta
#53

(03-07-2017, 13:51 PM)Annely20 Kirjutas:  Hakkame tegelema lubadega, kui mulle ei anta siis teeb tema. 
Aitähh teile kõigile!!!

Õige otsus.
Ja ma ei näe mingit põhjust, miks nad seda isegi Sulle ei peaks pikendama.
Kui silm näeb, käsi liigub, jalg vajutab ja mõistus selge, siis anna minna; nad ei pea sellest muust asjast isegi teadma.

Aga noh, kindluse mõttes võiks muidugi mõlemal luba olla... Toungue Siis saab vaielda, kes mingil õhtul roolis on...

P.S. Politseiga vestlustes on selgunud, et vähemalt 5% nendest, kes siin Eestis ringi sõidavad, neil see viimane asi nii selge ei olegi, see on küll pisut imelik.

.
Vasta
#54

(03-07-2017, 11:47 AM)v6sa Kirjutas:  Olen väga rõõmus, kui moded lubavad sel lõimel elada, kuna säärased peaaegu autod on üsna vähe käsitletud teema.
sel teemal pole küll põhjust katkeda - need masinad ju omamoodi nii auto kui moto Big Grin
nõustun, et kasutajakogemusi ei leia netist eedtikeelsena just palju: olen kord otsinud ning leitu oli käesoleva teema kõrval väga pealiskaudne.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#55

Augulisel kruusateedel kevadel pudenevad kõik laiali. Terve esiots hüppab konstantselt omas taktis. Ükski kere detail ei tundu kinnitatud olevat. Need lihtsalt on.
Vasta
#56

(04-07-2017, 09:13 AM)huvi5 Kirjutas:  Augulisel kruusateedel kevadel pudenevad kõik laiali. Terve esiots hüppab konstantselt omas taktis. Ükski kere detail ei tundu kinnitatud olevat. Need lihtsalt on.
Täpselt see, mis antud teemas ridade vahelt ka välja tuleb. Rollerautod on mõeldud linnaoludesse siledale asfaldile oma konstruktsiooni poolest (silikooniga kinnitatud detailid, pehme tulemüür jms. detailid). Siin välja toodud mitmed näited on vist maakonnast, kruusatee peal aga väristab ja kulutab juba tavalist autot tunduvalt rohkem, mis siis veel sellisest õrnast masinast rääkida.

Paljud siin väljatoodud vead tunduvadki olema mitte sihipärasest kasutamisest, kruusateedel põrutatakse detailid omavahel lahti või katki. Ka mõnes mõttes hullem asi, maanteesõit, mis toimub tillukese ja vähevõimeka mootori pideval täiskoormusel kulutab ju seda palju mehisemalt kui linnatsükkel. Selline masin pole maanteele mõeldud, samas Tartu-Viljandi vahel on pidevalt vähemalt 1 masin sõitmas, aga vähemalt sõidab ilusasti tee ääres ja laseb kenasti mööda.

Ainult linnas kasutades oleks vast vastupidavus märgatavalt parem. Siin aga tuleb välja et uhatakse kruusateid ja maanteed, mis on antud masinat vaadates ju otsene lõhkumine ning ei saagi kuskilt otsast asi kesta.

Aga kokkuvõttes ikka väike sõiduauto oleks ju etem, hind samas suurusjärgus aga saab vajadusel ka kruusateed ja maanteed sõita ning inimesi, kaupa vedada ning ei pea kartma et nii kergelt laiali laguneb.
Vasta
#57

Arvestada tasub ka fakti, et palju mopeedautod jõuavad Eestisse avariiliste risudena, millest käepäraste materjalide abil saavad uueväärilised väikese läbisõidu ja ühe kirikus käinud vanaprouaga prillikivid.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#58

Ma olen saksamaal näinud neid pisikesi fiate 25kmh sildiga ja rolleri numbrisildiga. Kas sellise asja saaks eestis arvele? Sellel ju kaal suurem kui rollerile lubatud.
Vasta
#59

Jöüdis minu juurde kah üks selline remonti marki enam ei mäleta.
Arvamus asjast
Turvalisus -0,0 söidaks ta isegi vana roostes kerega Almaga pooleks
Söidumugavus 0,0 minu esimese Almaga oli parem söita tömme kah parem
Tehnilised lahendused ,selle inseneri annaks tribunali alla.
Remondini me ei jöudnud kuna inimene arvas et seda asja ma peaks
tegema heategevuslikus korras...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#60

Kogemus sellise väikse liikuriga olemas paari aasta tagusest ajast. 

Olin külas tuttaval põhjanaabril ja seal peretütar rallis ühe säärasega ringi, mark oli vist aixam 500 vms. Uurisin seda imelooma ja siis tekkis idee minna proovima. Kuna oli vaja nagunii Helsinkis ära käia siis panime Nurmijärvi poolt ajama, ilus suveõhtu oli. Külavahel oli päris tore, maanteel tuli hirm nahka.... kui asjad helsinkis said aetud siis tagasiteed enam ette võtta ei tihkand, võtsime töömaalt multilifti, sõitsime sinna kasti selle junni ja läksime veokaga tagasi Nurmijärvile. Rohkem isegi ei vaata selliste masinate poole.  Smart vähemalt on korraliku raami peale tehtud, neid hoiab liim koos vist... 


Kes siiski sellist osta soovib siis tasub vaadata siia lehele.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne