Annely 20 fond
Käegalöömine on kõige halvem variant. Usu mind, oma kogemusest räägin.

Marko@ratastoolistautoroolitagasi
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(23-10-2017, 00:52 AM)Marko Kirjutas: Käegalöömine on kõige halvem variant. Usu mind, oma kogemusest räägin.

See ei ole käegalöömine, vastupidi, väike edasiminek, praegu istun juba 15a manuaalis, enamasti koduseinte vahel.
Vasta
Mine õue, võta sõbra auto ja sõida!
Vasta
(23-10-2017, 01:00 AM)Annely20 Kirjutas:
(23-10-2017, 00:52 AM)Marko Kirjutas: Käegalöömine on kõige halvem variant. Usu mind, oma kogemusest räägin.

See ei ole käegalöömine, vastupidi, väike edasiminek, praegu istun juba 15a manuaalis, enamasti koduseinte 
Annely ,ära heida meelt ,Sellest autost on küll pahasti räägitud ,aga oma kodukandis saaksid sellise asjaga hakkama ehk küll.Mingid summad on ikka kogunenud kah ,.Talveriist see küll ei ole aga kevadeks ehk sebime(kuigi meie talved kah ju nagu....)Igal juhul ei ole ma Sind unustanud,lihtsalt non....ilmselt ei jõua paljudele asi kohale,aga teeme ära (see on juba vist minu kinnisidee)
[Pilt: 1_1_9182910.jpg]
PS.Usu seda ,mida Marko Sulle pajatas.................
Vasta
Lihtsalt näiteks tänase ÕL teema.Tegu muidugi õnnetu lapsega.Samas see ju kuulutus tervele Eestile .AM kogukond vast väiksem ,aga Annely teema sama ,inimesel abi vaja.(foorumi teemakohast)
http://tervist24.ohtuleht.ee/835965/ulat...llis-ravim
Vasta
Jõulud lähenemas ,Ehk ka värskemaid mõtteid kellelgi tekkinud sel teemal.Osavõtjaid ikka on ,aga ka uusi foorumlasi vahepeal tekkinud ,Kes võiksid kah õla alla panna .Hetkeseisuga kogunenud 224.43 Kohalikku rahaühikut.Meie annetajate hulgas on tekkinud ideid ,mida ,loodan avaldavad nad siin .

Linnuke ,Reflex ,Pat 1 ,Marko ,MossePower ,Metsakohin ,Hulgus ,Motamees ,Talupoeg Taluja ,Econoline ,Auk ,Weldman ,Veskioja ,Porikas 68. 
Samas ,kõigile foorumlastele ,kes pole teemaga kursis ,tehke seda.
Kunagi ei tea millal ise .....
Vasta
(18-12-2017, 03:53 AM)linnuke Kirjutas: Kunagi ei tea millal ise .....

Ma olen selle jama omal nahal ära proovinud. Vihavaenlasele ka ei sooviks.
Natuke tekitab segadust, et annetajate nimekirjas on need, kel endal pigem jama. mitte need, kel natu üle ajab...
PS ma ei tea ühegi annetaja pangaarve jääki, lihtsalt mõned aastatega kogunenud infokillud siit.
Vasta
Ei taha küll kellegi pahameelt enne jõule ära teenida, kuid lisan oma mõtted. Ah jah, kui keegi küsib, mis õigusega räägin, siis ei olegi mingit õigust aga oma tööga seotult tegelen erivajadustega igapäevaselt.

Esiteks korjandusel peaks olema mingi kindel konkreetne eesmärk mille poole püüeldakse - kogume raha selle asja ostmiseks - maksab niipalju, hetkel raha niipalju ja puudu niipalju. Praegu kodutakse raha millegi jaoks, mida me ise ka ei tea, seetõttu ei tea me ka kui palju vaja on - mõtteid on aga mida me ei avalda neid. Ehk siis mina kui potentsiaalne annetaja ise ka ei tea, mille jaoks ma annetama peaksin.

Teiseks on korjanduse eesmärk või siis ütleme edasine mõju. Hetkel kogutakse raha 15 aastat tagasi autoõnnetuse läbi ratastooli (nagu aru saan mittetäielikult, kuna muidu skuutrit kasutada ei saaks) jäänud naisterahvale. Mina küsin sellepeale, et miks? Mida see annab Annely-le, kui ta need rattad alla saab? Kui siin oleks kirjas, et peale 15 aastat on otsustanud inimene, et ta ei taha enam 4 seina vahel istuda, soovib minna tööle või õppima ja seejärel tööle - ehk siis tal on eesmärk mille poole püüdleb. Ka see, kui tuuakse välja, et inimene ei ole võimeline töötama ja need rattad annavad võimaluse koduseinte vahelt välja saada ja ühiskonnas aktiivsemalt osaleda on see samuti eesmärk. Tuua siia veel välja, milliseid pingutusi inimene ise on teinud et oma elujärge parandada ja nüüd on vaja ainult seda xxxx asja ja eesmärk on saavutatud - see on asi mis paneb ka annetajaid rahakotti haarama.

Kahjuks näen aga igapäevaselt ratastoolis inimesi, kellelt küsid, mida sa ise oled teinud, et elu paremaks muutub ja vastus on mitte midagi. Ütled neile, et aga tee siis midagi, küsitakse milleks? Kui tahad, siis võid ju mulle mingi tegevuse otsida, aga tööle ma ei lähe, mul on kodus konutada palju mõnusam - nagu oleks kogu maailm neile võlgu sellepärast, et nad ratastooli jäid. Reaalsuses on enamik tänapäevaseid töökohti nagunii mõeldud ratastoolis inimestele (mis vahelt on, millises toolis sa arvutitaga istud) ja olukord tööturul on selline, et kui inimene vähegi soovib, siis leiab talle ka rakenduse. Kui ei soovi, siis andke andeks, miks peaks siis ka teised aitama.

Skuutri teemadel - ma ei tea, kuidas Tartus, aga vähemalt Tallinnas on firmad, kes tegelevad abivahenditega. Kõige mõistlikum oleks minna ja rääkida nendega oma jutt ära. Kui puue on määratud, siis võtavad nad ise kohaliku omavalitsusega ühendust, annavad asja menetlusse ning positiivse otsuse puhul tuleb maksta omaosalus (5 aastat tagasi oli see 10% ehk ca 300 eur), millest saab ka osa hiljem KOV-ilt veel tagasi küsida.     

Ah jah - miks ma nii kriitiline olen - lisaks igapäevasele õpitud abitusele, mida tööga seoses kogen, on endal on olnud juhus, kus turuväravas leivaraha küsinud mammile sai ka viiekas pihku pistetud ja järgmine kord saime kokku puuviljaleti ees, kus sama leivata mammi endale mandariine lasi kaaluda. Peale seda kahjuks suhtun igasugu annetustesse väga kriitiliselt.
Vasta
Kuna olen kaudselt kursis Tartu invaliide (sh. ratastoolis) ühendava invaühingu olemuse ja tegemistega, siis mulle on jäänud mulje, et tegu peaks olema ühe aktiivseima ja asjalikuma invaühendusega.
Nt. ratastoolis olevatel linnaelanikel on isiklikud abistajad (tunnihinna alusel linnapoolse toetuse alusel palgal), kes ratastoolis inimesi igapäevatoimetustes abistavad ning ratastooli lükkavad ja seda iga päev hommikust õhtuni.
Jutust on jäänud mulje, et teistes linnades selliseid abistajaid ei olevat ning ennekõike seepärast, et linnavalitsuse toetus invaühingutele on mujal palju kesisem kui Tartus.
Samas selline muudest linnadest parem olukord Tartus on invaühingu tegevliikmete enda poolt ja enda töö, vaeva ning ajaga välja võideldud kuna niisama ei taha ju keegi mingit raha kuhugi eraldada ja abivajajaid omal algatusel toetada.

Niiet tegevusetus või õpitud abitus on Tartu ratastooli invaliididele ja invaühingule täiesti vasturääkiv suhtumine, et mina sellist asja siin isegi ei kahtlustaks.
Vasta
(18-12-2017, 12:15 PM)sugraM Kirjutas: Ei taha küll kellegi pahameelt enne jõule ära teenida, kuid lisan oma mõtted. Ah jah, kui keegi küsib, mis õigusega räägin, siis ei olegi mingit õigust aga oma tööga seotult tegelen erivajadustega igapäevaselt.

Esiteks korjandusel peaks olema mingi kindel konkreetne eesmärk mille poole püüeldakse - kogume raha selle asja ostmiseks - maksab niipalju, hetkel raha niipalju ja puudu niipalju. Praegu kodutakse raha millegi jaoks, mida me ise ka ei tea, seetõttu ei tea me ka kui palju vaja on - mõtteid on aga mida me ei avalda neid. Ehk siis mina kui potentsiaalne annetaja ise ka ei tea, mille jaoks ma annetama peaksin.

Teiseks on korjanduse eesmärk või siis ütleme edasine mõju. Hetkel kogutakse raha 15 aastat tagasi autoõnnetuse läbi ratastooli (nagu aru saan mittetäielikult, kuna muidu skuutrit kasutada ei saaks) jäänud naisterahvale. Mina küsin sellepeale, et miks? Mida see annab Annely-le, kui ta need rattad alla saab? Kui siin oleks kirjas, et peale 15 aastat on otsustanud inimene, et ta ei taha enam 4 seina vahel istuda, soovib minna tööle või õppima ja seejärel tööle - ehk siis tal on eesmärk mille poole püüdleb. Ka see, kui tuuakse välja, et inimene ei ole võimeline töötama ja need rattad annavad võimaluse koduseinte vahelt välja saada ja ühiskonnas aktiivsemalt osaleda on see samuti eesmärk. Tuua siia veel välja, milliseid pingutusi inimene ise on teinud et oma elujärge parandada ja nüüd on vaja ainult seda xxxx asja ja eesmärk on saavutatud - see on asi mis paneb ka annetajaid rahakotti haarama.

Kahjuks näen aga igapäevaselt ratastoolis inimesi, kellelt küsid, mida sa ise oled teinud, et elu paremaks muutub ja vastus on mitte midagi. Ütled neile, et aga tee siis midagi, küsitakse milleks? Kui tahad, siis võid ju mulle mingi tegevuse otsida, aga tööle ma ei lähe, mul on kodus konutada palju mõnusam - nagu oleks kogu maailm neile võlgu sellepärast, et nad ratastooli jäid. Reaalsuses on enamik tänapäevaseid töökohti nagunii mõeldud ratastoolis inimestele (mis vahelt on, millises toolis sa arvutitaga istud) ja olukord tööturul on selline, et kui inimene vähegi soovib, siis leiab talle ka rakenduse. Kui ei soovi, siis andke andeks, miks peaks siis ka teised aitama.

Skuutri teemadel - ma ei tea, kuidas Tartus, aga vähemalt Tallinnas on firmad, kes tegelevad abivahenditega. Kõige mõistlikum oleks minna ja rääkida nendega oma jutt ära. Kui puue on määratud, siis võtavad nad ise kohaliku omavalitsusega ühendust, annavad asja menetlusse ning positiivse otsuse puhul tuleb maksta omaosalus (5 aastat tagasi oli see 10% ehk ca 300 eur), millest saab ka osa hiljem KOV-ilt veel tagasi küsida.     

Ah jah - miks ma nii kriitiline olen - lisaks igapäevasele õpitud abitusele, mida tööga seoses kogen, on endal on olnud juhus, kus turuväravas leivaraha küsinud mammile sai ka viiekas pihku pistetud ja järgmine kord saime kokku puuviljaleti ees, kus sama leivata mammi endale mandariine lasi kaaluda. Peale seda kahjuks suhtun igasugu annetustesse väga kriitiliselt.

Tere! Lugesin su väga sisukat juttu ja mõistan et  kahtlused tekivad, kuid ma pole õnneks poetagune kerjus ja ma ise ka ei algatanud teemat, seda tegi heast tahtest LinnukesekeSmile
 Kui tahate rohkem teada siis kirjutan , ok saage kõik teada.
Mul mees raskelt haige, ei tea kauaks teda, vaid temaga saangi välja, no üksi pole mul võimalik  ja paar aastat tagasi oli rinna  op ja ma ei saagi kätega tooli lükata, valus  ju.
Roller oleks võimalus taas vabadussee, tea jah et 10% pean maksma kuid rolleri hinnad ju 3-4 tonni, mul pension väiksem, sorry mina ei taha olla kerjus siin.
Vasta
Mnjah. Väga lihtne on vahest inimest solvata,raske aga tõestada,et sa pole kerjus ja pettur. Tänapäeval on see pettuse teema üsna levinud ja kõike ei saa tõsiselt võtta mida loed. Usaldama peaks ikka oma silmi ja kõrvu. Ja ma väga loodan,et ratastoolis inimene ei pea hakkama tõestama,et ta kalpsab nagu jänes ja on kõrvuni hädas. Juba ainuüksi see asjaolu,et ta vajab abi,sellest peaks juba piisama. Mul on tõesti häbi,et meie riik ei suuda kõiki abivajajaid aidata. Tegelikult peaks juba üks telefonikõne või jutt panema mõne teatud asutuse töötaja sebima ja lahendusi otsima. Sest minu väärastunud aju on aru saanud,et kas mitte minu ja ka teise raha eest ei ole neid palgatud.?.
Ja et me siin natuke kaasa aitaksime,annaks igal juhul asjale jumet.

Teen ettepaneku teemaalgatajale. Palun võta siit sellest teemast koopia paberil ja astu läbi Annely elukohajärgsest  vallast....asulast jne... ja otsi üles kohalik sotsiaaltöötaja või mõni vastava ameti töötaja. Või kui on veel keegi kellel on lihtsam seda asja ajada ja kellel oleks tahtmist. Natuke tuleks torkida. Kas sellest on abi või mitte aga mingi edasiminek kindlasti oleks.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
(18-12-2017, 12:15 PM)sugraM Kirjutas: Ei taha küll kellegi pahameelt enne jõule ära teenida, kuid lisan oma mõtted. Ah jah, kui keegi küsib, mis õigusega räägin, siis ei olegi mingit õigust aga oma tööga seotult tegelen erivajadustega igapäevaselt.

Sorry kui jutt minust siis ma pole nii abitu, vabandan kui su jutt üldine mitte konkreetne, olen ise ka toetanud  abivajajaid, tean mis tunne on kui sul midagi pole ja tööd ja lapsed tahavad süüa, see juhtub ka terverega, iial ei tea mis juhtuda võib....
Vasta
(18-12-2017, 13:10 PM)Annely20 Kirjutas: [quote pid='438869' dateline='1513584943']
Tere! Lugesin su väga sisukat juttu ja mõistan et  kahtlused tekivad, kuid ma pole õnneks poetagune kerjus ja ma ise ka ei algatanud teemat, seda tegi heast tahtest LinnukesekeSmile
Mul mees raskelt haige, ei tea kauaks teda, vaid temaga saangi välja, no üksi pole mul võimalik  ja paar aastat tagasi oli rinna  op ja ma ei saagi kätega tooli lükata, valus  ju.
Roller oleks võimalus taas vabadussee, tea jah et 10% pean maksma kuid rolleri hinnad ju 3-4 tonni, mul pension väiksem, sorry mina ei taha olla kerjus siin.

[/quote]

Nüüd sa lugesid Annely välja natuke rohkem, kui mina kirja panin - tean, et sa ei algatanud ise teemat ja see kasvas välja sinu küsimusest rollerauto kohta. Ei olnud minu eesmärk ka see, et sa peaksid üksikasjadeni oma puuet lahkama, vaid minu soovitused teemale, et saaksid selle, mis su eesmärgiks on. Hetkel on käinud teemast läbi rollerauto, tavaline sõiduauto ja nüüd on jõutud skuutrini. Ehk siis võimalik annetaja ei saa aru, mille jaoks ta siin oma annetust teeb. Teiseks on väga segane, kui palju raha on vaja kokku saada. Minu jaoks on teema selline: Linnuke kirjutab: Annelyl on puue ja ta tahaks ringi liikuda, kogume raha, milleks ei tea, kui palju ei tea aga saatke raha minu kontole.

Soovitus Linnukesele - mõelge Annelyga läbi mida te soovite selle teemaga saavutada, seadke konkreetne eesmärk ja pange see kirja. See teema peaks olema sõnastatud nii: 

Raske puudega Annely vajab skuutrit, kuna see on tema jaoks ainuke viis väljaspool kodu iseseisvaks liikumiseks. Skuuter maksab 4000 eur, millest omaosalus on 10% ehk siis 400 eur. Skuutri kohta on tehtud taotlus ja selle soetamine seisab ainult omaosaluse maksmise taga (või siis: selleks et taotlus esitada tuleb teha sissemakse 400 eur). 400-st eurist on hetkel koos xxx summa ja puudu on xxx. Kõikidel, kes soovivad Annelyt aidata palun teha oma võimaluste piires ülekanne xxxxxxxxxxxxxx kontole. Usun, et ma poleks ainuke, kes sellise teemapeale ülekande teeks.
Vasta
(18-12-2017, 13:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: Mnjah. Väga lihtne on vahest inimest solvata,raske aga tõestada,et sa pole kerjus ja pettur. Tänapäeval on see pettuse teema üsna levinud ja kõike ei saa tõsiselt võtta mida loed. Usaldama peaks ikka oma silmi ja kõrvu. Ja ma väga loodan,et ratastoolis inimene ei pea hakkama tõestama,et ta kalpsab nagu jänes ja on kõrvuni hädas. Juba ainuüksi see asjaolu,et ta vajab abi,sellest peaks juba piisama. Mul on tõesti häbi,et meie riik ei suuda kõiki abivajajaid aidata. Tegelikult peaks juba üks telefonikõne või jutt panema mõne teatud asutuse töötaja sebima ja lahendusi otsima. Sest minu väärastunud aju on aru saanud,et kas mitte minu ja ka teise raha eest ei ole neid palgatud.?.
Ja et me siin natuke kaasa aitaksime,annaks igal juhul asjale jumet.

Teen ettepaneku teemaalgatajale. Palun võta siit sellest teemast koopia paberil ja astu läbi Annely elukohajärgsest  vallast....asulast jne... ja otsi üles kohalik sotsiaaltöötaja või mõni vastava ameti töötaja. Või kui on veel keegi kellel on lihtsam seda asja ajada ja kellel oleks tahtmist. Natuke tuleks torkida. Kas sellest on abi või mitte aga mingi edasiminek kindlasti oleks.

Kirjuatn sulle meie sotsiaaltõõtajatest. No see suht anektoot.No kolisin just Tartusse tagasi, linn eraldas sots pinna 1 tuba 3me toalisest, no just kolimine ja uksekell, mees läks avama ja 2 sotsi nais, traaivad tuppa, ja pistsid  õiendama et mis see mees siin teeb. Tal trell peos, pani  kappe just paia, ma küsisin et noh, pean ise siis panema?
No otsitii uus põhjus, näed te   tarbite alkot, nägi siirupipuselit, mees võttis ja viis neile silmaalla-näe  jah alko, põrrsa pilddid peal ja puha! Samas me ei joo juBig Grin Sotsimutid arvasid  et ma toolis olles lükkan ise sektsooni paika. Ja nad pidevalt kiusasid mind, seega kardan neid sotsi mutte.
Vasta
(18-12-2017, 13:41 PM)sugraM Kirjutas:
(18-12-2017, 13:10 PM)Annely20 Kirjutas: [quote pid='438869' dateline='1513584943']

Nüüd sa lugesid Annely välja natuke rohkem, kui mina kirja panin - tean, et sa ei algatanud ise teemat ja see kasvas välja sinu küsimusest rollerauto kohta. Ei olnud minu eesmärk ka see, et sa peaksid üksikasjadeni oma puuet lahkama, vaid minu soovitused teemale, et saaksid selle, mis su eesmärgiks on. Hetkel on käinud teemast läbi rollerauto, tavaline sõiduauto ja nüüd on jõutud skuutrini. Ehk siis võimalik annetaja ei saa aru, mille jaoks ta siin oma annetust teeb. Teiseks on väga segane, kui palju raha on vaja kokku saada. Minu jaoks on teema selline: Linnuke kirjutab: Annelyl on puue ja ta tahaks ringi liikuda, kogume raha, milleks ei tea, kui palju ei tea aga saatke raha minu kontole.

Soovitus Linnukesele - mõelge Annelyga läbi mida te soovite selle teemaga saavutada, seadke konkreetne eesmärk ja pange see kirja. See teema peaks olema sõnastatud nii: 

Raske puudega Annely vajab skuutrit, kuna see on tema jaoks ainuke viis väljaspool kodu iseseisvaks liikumiseks. Skuuter maksab 4000 eur, millest omaosalus on 10% ehk siis 400 eur. Skuutri kohta on tehtud taotlus ja selle soetamine seisab ainult omaosaluse maksmise taga (või siis: selleks et taotlus esitada tuleb teha sissemakse 400 eur). 400-st eurist on hetkel koos xxx summa ja puudu on xxx. Kõikidel, kes soovivad Annelyt aidata palun teha oma võimaluste piires ülekanne xxxxxxxxxxxxxx kontole. Usun, et ma poleks ainuke, kes sellise teemapeale ülekande teeks.
[/quote]
Tänan vastamast, sul igati õigus, no Linnuke kirjutas palju laeknud, ma ju ise pole seda summat saanud, tema tegeleb omal algatuselBig Grin
Vasta
Hea on kohe lugeda ksf. sugraM juhendavat kirjatükki, millele ei saa enam lolle küsimusi esitada.  Ametnikud on aga meie riigis kõige rohkem esindatud tööd rabavatest elanike hulgast... sama ka meie foorumis, kui vaadata postituste - kommentaaride hulka nädalapäevade ja kellaaja lõikes .  Kahjuks aga ametnikud on lihtrahva elust  - muredest kaugenenud ja lähtuvad jäigalt seadusepügalast, sest nii on lihtsam ja vastutust vähem. 
  Teemapüstitusealgul oli kohe näha, et "kurge kirvega ei püüa" ja suur sarnasus "poliitlubadustega"  enne valimisi.  Loodan, et võetakse nõuandeid kuulda ja abivajajale läheb see ikka abi eest.  (tulumaks?)

Parimat  h2rra
Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
Tere foorumlased.Olgu vastukaja milline tahes ,ikkagi tore ,et lausa ükskõiksed ei olda.
Kogu see lugu algas Annely nn. uurimustööga rollerautode kohta.Päris teema algfaasis tekkis siis selline mõte ,et kambapeale võiks ju aidata.Tsiteerin iseennast:

Aga AM mehed.Kas Te pole selle peale tulnud ,et võiks kamba peale aidata tüdrukut.Kes nõuga ,jõuga ,papiga.Meid siin ju palju.Krt. kõik lehed alailma sellist teemat täis ....ja mõnelgi juhul asi laabub.Tüdruk selles foorumis ju suht haruldane külaline.Oleks nüüd Kodumail mõni asjalik mees ,kes asja ette võtaks.Võin ka ise avada läbipaistva A arve.Mida arvate. [Pilt: smile.gif]
PS:
Loomulikult saaksid kõigi annetajate nimed ,summad ,ja muud heateod siin mainitud.
Kui leidub kaasmõtlejaid ,pistan AA nr.foorumisse.

Siis oli ju kindel eesmärk olemas.Teema aga arenes ja arenes.Rollerauto mõte materdati maha.Kogu seda lugu olete nüüd vast ise lugenud.
  Lootsin ,et viskan oksakese sipelgapessa ja asi hakkab kihama.Tuleb välja et tegelikkus ikka teine.
SugraM kirjutas:

Kõik jumalast õige.Lihtsalt lugu muutunud lihtsast autoostust ronimisega bürokraatia hammasrataste vahele.Oma tsitaadis mainisin ,et oleks Kodumaal vaja asjalikku meest (ilmselt siis Tartu kandis),kes asja oskaks ,viitsiks ajada.
Päris kindlasti lõpeb see üritus eduga. Rolleyes Vähemalt asjaosalistel saab olema hea tunne. Rolleyes
Vasta
Marko, ma olen ka nimekirjas. Palun selgita, mis jamad mul on. On see sul tõsiselt mõeldud või pühade nali??

Tegelikult sain aru,mida mõtled, ainult kõlab natuke imelikult. Ma ei leidnud nimekirjast mitte ühtegi targutajat ja peaaegu puuduvad ettevõtjad. Vähemalt pooltele selle foorumi kasutajatele poleks 10 raha probleem, pole ju suur summa?
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
(18-12-2017, 19:44 PM)metsakohin Kirjutas: Marko, ma olen ka nimekirjas. Palun selgita, mis jamad mul on. On see sul tõsiselt mõeldud või pühade nali??

Tegelikult sain aru,mida mõtled, ainult kõlab natuke imelikult. Ma ei leidnud nimekirjast mitte ühtegi targutajat ja peaaegu puuduvad ettevõtjad. Vähemalt pooltele selle foorumi kasutajatele poleks 10 raha probleem, pole ju suur summa?
Rahu ,Härrased ,rahu.Teil käsil teema ,mis oleks privas paslikum.
Vasta
(18-12-2017, 19:44 PM)metsakohin Kirjutas: Palun selgita, mis jamad mul on

Vastus on postituses olema. Mõned infokillud. MITTE KUSAGIL seevastu pole kirjas, et metsakohin vaene.
Me olemegi rahulikud. 
PEACE!

OT lõpp
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne