Annely 20 fond
Tervist!

 Tänan kirjutamast , mul pilt järjekordselt selgem .
Parimat soovides  : Edvard.
Vasta
Tere!
Olen Annely Räst Rahu 8-st.
Kunagi rääkisime minu soovist soetada el. roller. Praegu on õige aeg taotlemisega algust teha aga on tekkinud mõned probleemid ja seepärast kirjutangi Teile. Olen teinud palju kõnesid et asjast selgust saada ja kõik polegi nii lihtne. SKA teatas et rolleri ISO kood on peatatud et seda riigiosalusega välja osta- see oli just mu eesmärk tegelikult. õelda ei osatud kuna tekib rahalisi võimalusi et see kood avatakse. Rollerifirma pakkus et võib  kohe tuua kohale ja teha rendilepingu EL-i toetustega  aga see varjant tundub suht mõttetu,vähemalt 25 eurot kuus maksta ja  talvekuudel ju rollerit ei kasuta, renti maksan ikkagi ja nii ei saa et kevadel võtan ja sügisel tagastan. Pealegi puudub mul nõuetekohane hoiustamisvõimalus. Trepist ma seda ju ülesse ei too. Küsisin meie maja Puuetega Inimeste kojast et ehk on nende ruumides võimalik hoiustada kuid vihjati ruumipuudusele ja inimeste rohkele külastusele ja  viisakalt keelduti.
Kuna meie majas on tulemas suuremad ümberehitused siis enne nende algust on mul veel viimane mõte. Kui see on teostatav siis langeks mitu probleemi korraga ära. Nimelt meie koridor asub ju maja otsas. Kui saaks  koridori otsaakna kõrvale teha uks ja mingi metallkaldtee  välja maja taha suunaga? Maja taga on asfalteeritud kõnnitee olemas mida mõõda saab tänavale. See ei  rikuks maja fassaadi ega ole nähtav ka tänava poolt. Mul langeks ära korterivahetus ja ega ma ei tahakski väga kolida teise majaotsa kus asub rahvastepaabel. Hoidma peaksin seal ju rollerit ikkagi toas sest koridori jätta ei julgeks nii kallist  asja. Meie praeguses koridoris on hoiutingimused, uks on lukus ja võõrad siia ei pääse. Meie koridoris elavad veel kaks vanadaami, üks neist liigub vaevaliselt, ehk temalgi võib sellest kaldteest kasu olla, kunagi ju siiagi tulevad uued elanikud ja siis võib ju keegi ka sarnast abi vajada nagu mina praegu.  Kas teeksite selle ettepaneku Linnavaraosakonnale või kes selle  asjaga tegeleb? Toomas Otsatalo poole mina ei julge enam põõrduda, teda minu mured ei huvita, ta isegi ei süvene. Seda ettepanekut ma temale teinud polegi.
See varjant on minu viimane lootus, palun proovige teha nii et see arutusele võetaks.

Jään väga Teie vastust ootama!

Täna tuli kõne  et ei mingit kaldteed, koli asotsitsiaalsesse  kohta kui tahad, aga MA EI TAHA, ja ei suuda!!!!
 kui keegi viitsib minuga sõda koos pidada oleks tore, ma püün ka ja kui on toetajaid siin siis ehk õnnestub. tädi numbri jagan privas kui keegi ühineb...
Vasta
Niisiis ,asi jõudnud peale liikumisvahendi soetamise ikkagi sotsametnike pärusmaale.Ei ole veel asjaga päris kursis ,aga ikkagi  ,ehk on Tartu kandis mõni aktiivsem ,kel võimalust lähemalt asja uurida.(Enne kui Annely lootuse kaotab ja käed püsti tõstab Sad)
Vasta
Vist ei ole kes viitsiks, olen Linnavaraosakonnaga üksi sõdinud juba 5 aastat erinevatel põhjustel nt vannitoaremont, värv pudeneb seinalt, olukord on jube, vannipõhi kilde  ajab lahti kui näitasin sots. töötajale muret siis õeldi et see kosmeetiline probleem, muide astusin otsa killule ja sain hullu vigastuse, oleks nagu pudelipõhjale astunud. Niipalju siis sotsiaalosakonnast....
Samas on võimalik taotleda eluruumide kohandamist puuetega inimestele kui seda mainisin Linnavaraosakonnale siis saadeti viisakalt pikalt- see kehtib siis kui oled pärisomanik!!! No  mida teen, ma ei saa osta korterit pensioni eest!
Teine võimalus-koli teise majaotsa.  Huvitav, lubati et korter saab valmis eelmine sügis, ma pole siiani täheldanud mingeid ehitusliikumisi. No ka majatuttavad kinnitavad seda.
Vasta
Ma olen märganud, et kui mõnes asutuses öelda koristajale, et sul põrand mudane ja peldikus paber ka otsas, siis järgmisel ja üleüle..............järgmisel korral seal käies on ikka kõik samamoodi. Kui sama lause öelda firmaomanikule või direktorile, siis on järgmisel päeval asi jonksus. 

Kas siin tõesti ühtegi asjalikku Tartu meest ei ole, kes linnaviletsusega mingit sidet omab? Ehk on ainult natuke vaja hoogu lükata? Mis see üks pisike kaldteejupp siis nii ületamatu saab olla...

PS üks ratastoolis tuttav ütles, et tal liikluskindlustuses $$$$$$£££££££££££££ ootamas oma kere remondiks. Paraku kere maha kantud Sad Ehk tasuks seda suunda ka uurida?
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
Eelmine nädal sain Linnavaradeosakonnast  kõne ja teatati rõõmsalt et kaldeed siia majaotsa ei tule.   Ma annan ise vist otsad enne kui siit majast ise saaksin välja sõita.
Vasta
(27-02-2018, 20:22 PM)Marko Kirjutas: Kas siin tõesti ühtegi asjalikku Tartu meest ei ole, kes linnaviletsusega mingit sidet omab? Ehk on ainult natuke vaja hoogu lükata? Mis see üks pisike kaldteejupp siis nii ületamatu saab olla...

Huvitav mis toimingule sa vihjad - ega ometi midagi ebaseaduslikku?
Otsin infot Brennabor väikemootorrataste kohta.
Vasta
(27-02-2018, 20:37 PM)Walter Kirjutas:
(27-02-2018, 20:22 PM)Marko Kirjutas: Kas siin tõesti ühtegi asjalikku Tartu meest ei ole, kes linnaviletsusega mingit sidet omab? Ehk on ainult natuke vaja hoogu lükata? Mis see üks pisike kaldteejupp siis nii ületamatu saab olla...

Huvitav mis toimingule sa vihjad - ega ometi midagi ebaseaduslikku?

Kindlasti mitte, see ei haaku mu põhimõtetega. Teinekord pole midagi muud vaja peale natuke tuttava näoga ametnikuga viis minutit vestelda. Ametnikul peavad ajud ka olema lisaks ametijuhendile.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
Kas sa elad hetkel linnakorteris või on see korter kellegi eraomaniku oma?
Linn aitab sul kommunaalmakseid tasuda?
Kas linna abil on mingi ülempiir ka?

Kui linn ei taha kaldteed sinujuurde tuua, siis peaks ehk ise minema sinna, kus on sobilik kaldtee olemas.

Võiksid teha nimekirja majadest, mis sulle sobiksid ja siis hakkama üürikuulutusi otsima või kellegi abiga paneksid trepikodadesse kuulutusi.

Lisaks sellele võiksid vaadata veidi laiemalt, kui ainult Tartu, Eestis on palju ilusaid kohti, kus elada.
Vasta
Väga teemakohane...
https://lounaeestlane.ee/ligi-2000-eriva...kohandada/
Vasta
Midagi on nagu ikka rääkimata...

https://tartu.postimees.ee/4425115/sotsi...1517836436
Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne