Youngtimer Camp, 28.07-29.07.2017
#1
Photo 
28.07-29.07.2017 on toimumas Youngtimer Camp 2017 nimeline sündmus, 25+ vanuses sõidukitele. Sündmuse raames on toimumas autoorienteerumine, võidusõit, väljanäitus, autoturg, varuosalaat ja ka "Kolumbus Kris" kontsert. Kasutamiseks on ka telkimisala üleöö külalistele. Kas foorumi külastajate seas on ka huvilisi antud sündmuse külastamiseks?
Näitusele registreerunud masinatega saab tutvuda www.youngtimer.ee  Infot leiab ka Facebooki vahendusel https://www.facebook.com/youngtimer.ee/?fref=ts
Vasta
#2
Kodulehel ei näe registreerinud autosid kuskil,rohkem infot oleks vaja äkki isegi käpp.
Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#3
(13-07-2017, 11:04 AM)hundu615 Kirjutas: Kodulehel ei näe registreerinud autosid kuskil,rohkem infot oleks vaja äkki isegi käpp.

Siin on nimekiri olemas https://youngtimer.ee/naitus/
Vasta
#4
Youngtimer Campi raames toimub reedel 28 juuli õhtul põnev autoorienteerumine. Võistluse rada viib osalejad põnevatesse kohtadesse ja enamus teid on asfalt-kattega. Seega ei maksa karta oma auto kriipimist/rikkumist. Rada kulgeb Rummu, Paldiski, Klooga, Keila ja Keila-Joa ümbruses. Rajale tuleb kokku 40 punkti.

Võistluse start on Laitses avatud kella 17.00-19.00 ja iga tiim võib startida endale sobival ajal. Võistluse kontrollaeg on 3,5 tundi millele lisandub 0,5 tunnine lisaaeg. Võistluse finishi sulgeme kell 23.00

Huvi korral saab enda tiimi registreerida võistlusele https://youngtimer.ee/autoorienteerumine/ Samalt lehelt leiab ka täpsema juhendi.

Kes sõita ei taha, võib tulla Laitsesse võistlusele kohapeale kaasaelama. Võistluse tulemused on nähtaval suurel ekraanil Nostalgia Baari seinal. 

Võistluse osalustasu on kuni 21.07 10 eurot iga tiimi täiskasvanud liikme kohta. Alates 22.07 on osalustasuks 15 eurot iga täiskasvanud liikme kohta. Osaluse eest saab tasuda ülekandega Seiklusministeeriumi arvele või kohapeal sularahas. 

Tule campile nii reedel kui ka laupäeval. Põnevaid tegevusi leidub kõigile!

Autoorienteerumise kohta saab lisainfot: Joonas@seiklusministeerium.ee

[Pilt: laitse%20rallipark_netti.jpg]
Vasta
#5
Juba sel reedel algab Youngtimer Camp, seega jagan sinuga viimast infot autoorienteerumise kohta!

Kõigepealt räägin ära juhendi muudatuse seoses stardiajaga. Algselt oli plaan lasta osalejaid rajale jooksvalt alates kella 17.00-st. Otsustasime siiski anda kõigile masinatele ühisstardi kell 19.00. Ühisstarti on nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele(ka televaatajatele) palju põnevam vaadata. Stardikorralduse muudatus on sisse viidud ka youngtimer.ee lehel olevasse juhendisse. Juhul kui sa oled oma plaanid teinud varasema stardiaja järgi ja neid kuidagi muuta ei saa, siis anna sellest julgelt märku ja saame su lasta erandkorras ka varem rajale.

Registreerimine:

Alates kella 17.00-st on avatud Nostalgia Baaris kohalolekukontroll ja registreerimine. Jõudes Laitse Rally Parki anna väravas märku, et tuled autoorienteeruma ja sind lastakse hoovi. Sõida autoga ümber peatribüüni ja pargi auto korraldajate juhtnööride järgi kalasaba stiilis rajale. Tule pane end kirja ja jää ootama võistlejate koosolekut. Võistlejate koosolek toimub kell 18.30. Juba kodus võid enda telefoni laadida alla meie seikluse äpi GisPo.

Enne võistlust:

Kuna kasutame elektroonilist ajavõttu, siis peab iga tiim laadima on android süsteemiga telefoni seikluse rakenduse. Võistlus on aktiivne alates reede 28.07 hommikust ja sellest hetkest saab rakendusse sisse logida ja näeb ka aega stardini.

1. Luba oma telefoni turva-settingutes installida programme tundmatutest allikatest.
2. Veendu, et su telefoni gps on sisse lülitatud.
3. Mine lehele: http://nutilogi.ee/GisPo/
4. Download-i ja installi Seikluse äpp GisPo(Luba äpil kõiki asju mida ta küsib)
5. Ava äpp ja sisesta Tiimi nimi (NT Matkamehed) ning vajuta liitu.
6. Mõne hetke pärast peaks saabuma sinu telefoni punktide loend.
7. Ekraanil näed sa 4-te tähte. Kui jõuad punkti, siis vali punkti nr ja vajuta tähte, mida näed punktis. Nt saabudes punkti 14, võta rippmenüüst lahti punkt KP 14 ja kui looduses asub seal punktis täht E, siis vajuta E-tähele. Äpp küsib veel üle, kas oled kindel punkti õigsuses ja olles kindel, vajuta saada.

Enne starti:

Kell 18.30 on võistlejate koosolek, mis toimub Nostalgia Baari sees või selle ees. Peale koosolekut jagame kõigile võistkondadele kaardid ja sõidule antakse start kell 19.00. Enne kui osalejad pääsevad päris rajale tuleb läbida Laitse Rally Parki asfaldist ring ja liikuda ühes kolonnis pargi territooriumilt välja. Rally Parki territooriumil ei ole kihutamine lubatud ja lahkume pargi territooriumilt rahulikus tempos.

Rada:

Võistluskaarte on ainult 1 ja see on A2 formaadis ja mõõtkavaga 1:50000. Täpsemat lugemist nõudvad kohad kaardilt on toodud suurendusena välja kaardi serva. Orienteeruv läbisõit rajal on 100-120 km. Rada on planeeritud tolmuvabalt ja tolmuvaba kattega teed on kaardil märgitud oranzi ja kollase värviga. Kui tolmu ja kruusa ei karda, siis on lubatud sõita kõigil teedel.

Punktid:

Punkte on rajal 40 ja need on kolmes erinevas raskusastmes. Ringiga on kaardil märgitud 3 punktine punkt. Kolmnurgaga 5 punktine ja nelinurgaga 7 punktine punkt. Igast punktist leiab küsimuse legendis esitatud küsimusele. Punkte võib läbida vabalt valitud järjekorras ja arvus. Iga punkti kohta on toodud 3 vastusevarianti ja üks neist on õige. Õige vastust tuleb sisestada võistluse äppi kas A, B või C variandina. Punkt saab fikseerida punktist 100 m raadiuses. Võistluse finishiks on Laitse Rally Parki värav ja sinna jõudes tuleb äpis valida Finish ja vajutada tähte F. Finishi aeg tekib automaatselt ja peale seda saab rahulikult jälle pargi territooriumile veereda ja tulla uurima Nostalgia Baari oma tulemust.

Kontrollaeg:

Võistluse normaalaeg on 3,5 tundi millele lisandub lisaaeg 0,5 tundi. Iga lisaaja minuti kasutamine võtab tiimilt maha 1 punkti. Võistluse kontrollaeg algab kell 19.00 ja saab läbi kell 23.00. Kontrollaega ületada ei tohi ja hilinenud võistkond ei saa tulemust kirja. Lisaaeg algab kell 22.30.

Kiirus:

Võistlusel on lubatud maksimaalne kiirus 90 km/h. Kui märk käsib sõita 30,40,50 või 70-ga, siis peame märkidel olevast kiirusest kinni. Iga fikseeritud kiiruse rikkumine võtab tiimilt maha 5 punkti.

Autasustamine:

Kui kõik sujub, siis autasustamine toimub kell 23.30 samas kohapeal. Kui peaks tekkima mingi tõrge, siis toimub autasustamine järgmisel päeval.

Kui midagi peaks veel muutuma, siis annan sellest kindlasti teada kohapeal enne starti!

Reedel Laitses näeme!

[Pilt: laitseauhind.jpg]

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus: 5226895
Vasta
#6
Hei

Esimene Youngtimer Campi raames toimunud autoorienteerumine on saanud läbi ja tahaksin tänada kõiki osalejaid. Rajale läks kokku 37 tiimi, kellest 35 jõudis õigeaegselt ka tagasi. 4 tunnisel rajal näitasid suurimat osavust võistkond Waterrower.ee ja võistkond TK Team, kes suutsid võtta kõik kontrollpunktid ilma ühegi rikkumiseta. Kahe tiimi võitluses jäi peale Waterrower.ee läbides raja 30 minutit kiiremi. Kolmanda koha hõivas võistkond Ivomets Ivomets.

Kuidas teistel tiimidel läks seda saab vaadata siit: http://nutilogi.ee/ao/?vid=168

Tiimide liikumisteid on võimalik vaadata siit: http://nutilogi.ee/Camp17

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et kohtume ka järgmisel aastal. Kellel aga tekkis suur autoorienteerumise isu, siis 06. augustil saab natuke karmimal rajal Hiiumaal end proovile panna. Rada on sobilik rohkem 4x4 masinatele. Tavaautodele on tulemas 14. septembril autoorienteerumine Tallinnas Tudengipäevade raames. Ja võib juhtuda, et kui korraldajal tuleb isu peale midagi korraldada, siis saab juba varem rajale kui septembris.

Infot tulevaste seikluste kohta leiab: http://www.seiklusministeerium.ee

Aitäh ja kohtumiseni!

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus: 5226895
Vasta
#7
Pildimaterjali laupäevast: Youngtimer Camp
Vasta
#8
http://www.rallifotod.eu/album559/fotod.html 
See pedaalauto, millel mootorike peal, tekitas mulje, et roolinupuks on vana telefoni ketas. Siit mõttekene - kusagile nende suurte "värdehitiste" külge võib nuti asemele kettaga telefoni ja pardaarvuti asemele arvelaua või "Felixi" panna. No kasvõi siia kui sobiva koha leiab: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=57521
Инвалид информационной воины.
Vasta
#9
Käisin esimest korda elus sellisel orienteerumisel ja peab mainima, et päris lahe oli!
Rämedalt igasugu trahve ja vajakajäämisi, 27. koht, aga selline tunne on, et kui järgmine kord poodiumit ei tule, võin küll kloostrisse ära minna.
Laupäevasele ürrile kahjuks ei jõudnud, suvi üürike ja programm tihe.
Vasta
#10
(31-07-2017, 22:42 PM)Jansa Kirjutas: Käisin esimest korda elus sellisel orienteerumisel ja peab mainima, et päris lahe oli!
Rämedalt igasugu trahve ja vajakajäämisi, 27. koht, aga selline tunne on, et kui järgmine kord poodiumit ei tule, võin küll kloostrisse ära minna.

Sellisel orienteerumisel on kaks väga lihtsat nippi, mis elu lihtsamaks teevad.

1. Mitte kunagi ära sõida teise võistleja kannul - ta võib olla samuti eksinud/segaduses/jne. Keskendu ainult oma sõidule.

2. Jälgi väga täpselt, kus on kaardile märgitud ringi/kolmnurga/kasti keskpunkt - nii saad vihje sellest, kas punkt jääb teest paremale või vasakul, maja ette või taha jne. Vähem otsimist ja ringijooksmist.

Läbisime kogu raja puhtalt ja oleks saanud teise koha, kui piloot poleks korra kogemata kiirust ületanud...
Vasta
#11
Novott, mina takkajärgi targana kelgin, et piisanuks kolmest minutist stardis, et kaarti vaadata ja plaan paika panna ja kümme kohta tõusu oleks kindel olnud.
Ja sõidu ajal teeääres märke jälgida ja järgmised 15 punni kokku hoitud.
Smile
Ja enesekindlust lisab tõik, et kohtasin seal tuttavat, kes samuti elus esimest korda asjaga kokku puutus ning tema tuli kuuendaks (kaotasin kasti õlut Smile
A see selleks, järgmine kord siis paremini.
Vasta
#12
Veel pilte:
https://auto.geenius.ee/uudis/16-agedat-...sed-autod/

https://vwklubi.eu/galerii/category/105-...mitstart=0
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne