Opel Vectra A 2000 4x4 lõppsummuti otsinguil: (kohalik) kaubandusvõrk laiutab käsi...
#1

Tervis,

tõrgun uskumast, et <30a vanale masinale enam tehasesummutit ei saa: ehk oskab mind pealkirjas viidatud kaupa leidva jaekaubandusettevõtte juurde suunata. Knutsson, Forss ja Laki auto paku ei ideaalis soovitavat Bosalit ega ka muude tootjate analooge.

pütt ise on selline:
[Pilt: 1317880.jpg]

koodid:
OPEL 852887
OPEL 90349971
OPEL 90399173
OPEL 852361
...ja Bosal 185-261

ette tänades,
Teet
522 6961

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

Olin eelmisel aastal sama asjaloo ees, kui oli C3-paraolümpiale uut summutusmasinat vaja. Forss oleks originaali eraldanud küll, aga 636 euriku eest, mis tundus tiba liig. Sai võetud Saksa EBayst IMASAFi toodang ligi, koos transaga Eestisse läks u. 150€, esmaspäeval ostetu oli reedel näpu vahel. Alla sobis korralikult (väike kustomeerimisvajadus oli mu enda, mitte nende põhjustatud), poolteist aastat hiljem ehk praegu on 80% värvi veel peal, 20% on siis kerge pinnaroostega kaetud. "Negatiivse" poole pealt selgus pärast alla panemist, et ühes püti nurgas, kus erinevad valtsid/otsad kokku saavad ning mida ongi keeruline pidama saada, on imepisike leke, st värvi peal oli näha u. 3-4mm pikkune tahmatriip. Ma ei ole sellise nõelaaugu pärast hakanud isegi keevitusmasinat välja vedama, et sinna punkt peale lasta.

Lihtsalt infoks veel niipalju, et IParts oleks sama tootja sama asja tarninud, aga 250€ ja kahe nädalaga. Ilmselt oleks lihtsalt minu eest EBayst ära ostetud, muud miskit.
Vasta
#3

tõstan teema turuplatsilt siia rubriiki - siin saab ka teemas vastata.
tänan kaasfoorumlasi - PM teel on soovitatud ebayd jms kaeda. On ka linke jagatud.

paraku ei tihka tundmatu tootja summuteid kaugelt tellida - pildid on küll ilmselt illustreerivad, aga nendelt ei vaata vastu mitte päris õige summuti (mida mul on sellele vectrale olnud Walkeri ning Bosali tootena) vaid taoline, mis istub küll alla, aga ei jää seal päris viisakas. Ning kes teab, mis hääl summutist välja tuleb.
mul on nimelt praegu nn õige asja äraväsimise järel all üks selline summuti, mis "sobib kah". Tegelikult aga ei sobi ei lärmakuse ega visuaali (mis ei ole mulle siiski põhikriteerium) tõttu - sai kord ostetud, aga niikui pakuti natukene pruugitud Bosalit (mida juba 3a tagasi uuena ei pakutud), lendas alla Bosal ja nn tundmatu tootja analoog läks garaazhinurka tolmu korjama.
päris õige summuti kuju on selline, nagu ülalviidatud skemaatilisel pildil - väljundtoru tuleb kaarega summuti alumisest tasapinnast allapoole ning lõppeb kahe kandilise otsaga.

ehk siis nt need pilte vaadates ei sobi:
http://www.ebay.com/itm/Endschalldampfer...#vi-ilComp
http://www.ebay.de/itm/Endschalldampfer-...2147490111
http://www.ebay.de/itm/IMASAF-Auspuff-En...2147490111
http://www.ebay.com/itm/Auspuff-Endschal...SwLVZVzJ21

püstitaks aga küsimuse hoopis nii, et kas vale kuju või liigne lärmakus on põhjuseks ebayst soetatud summuti tagasisaatmiseks? Enne tellimist pärin loomulikult müüjalt täpsustusi ning ilma neid saamata või nende sobimiseta ei telli. Kui aga tuleb siiski vale asi, mida tootja "lubab (ka) 4x4 vec2000-le paigaldada", siis vaikimisi on ilmselt õigus tootjal ning ma riputagu (järjekordne) mittesobiv summuti garaazhiseinale?

edit: epartsist paistavad Walkeri komponendid tellitavad olevat. Tellin ilmselt õhtul ära ja võtan igaks-juhuks ka kesksummuti: ei maksa palju ning kes teab, kas aasta-kahe pärast enam saab Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#4

https://www.autovaruosadonline.ee/oenumber/852887.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#5

Mina olen seni summutiabist kõik vajalikud tooted saanud. www.summutiabi.ee
Vasta
#6

Mis siin 30 aasta vanusest rääkida kui 20 aasta vanuselegi ei saa mitmeid tehaseosi enam. Rolleyes
Vasta
#7

Opeli osas kaasa rääkida ei oska. Aga kõik VAG autod,mis on 25-30a vanad. Nendele paljusid originaal asju ammu ei tehta. Vaatad,millal üldse ühe või teise juppi tegemine lõppes. Tuleb tõdeda,et nende autode kasutusaeg sai juba 2004.a täis ja edasi teevad juppe vaid kõrvalised tootjad, originaaliga on raskusi. Lisaks paljud järelturu juppid,hullemad kui Mosse või Lada koperatiivi osad venelasele. Igasuguseid variante on nähtud ja alati ei loe,et võtan kallima saan parema asja. Lammutustest ei maksa kuluvosasid tuua,kuna sinna toodavad VAG autod mis on juba 30.a ligi on enamuses veel hullemas seisu,kui need,mis veel kuigi palju hingitsevad. 
Nii,et kui kunagi vingus rahvas,et mosse kehv,osasid pole jne. Minge võtme mõni 30.a  VAG gruppi auto,mis ei ole Golf. Siis alles hakkate nägema,mis tähendab osadega majandamine ja nende hankimise raskused.


Vasta
#8

Kunagi tellisin ema Jaebuule summuti euroopast. Paraku ettevõtet kust tellisin ei mäleta, aga nimi oli midagi sarnast nagu exhauststore.eu. Sama nimega asja ei suutnud enam leida, aga ilmselt mäletan ka nime valesti. Eestist too hetk ei pakutud enam või juba. Auto oli aastast 1999 ja ostetud sai summuti millalgi 2012 aasta paiku. + / - mõni aasta...

Usun, et üks kaasfoorumlane kes selle lõpuks ära ostis oskab asja vastupidavusest paremini rääkida. Auto nr. oli 090 DMC ja äkki oli 90Deville kes selle meilt ära ostis(kindel ei ole enam)

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#9

Mina ikkaSmile
Sumpsi kohapealt probleeme pole, küll aga on muude vigade-asjade kokkusattumisel praegu seisvas asendis

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#10

(03-08-2017, 20:38 PM)veix__ Kirjutas:  Mis siin 30 aasta vanusest rääkida kui 20 aasta vanuselegi ei saa mitmeid tehaseosi enam. Rolleyes

Ei saa enam 6aastat vanale BmWle veepumpagi,sellega oli tegemist paar nädalat tagasi
B grupina ei ole Saksas ühestki poest saada.Iglismaal ja mujal on poes saadaval ca50€
firma Saleri kuna sealt tellimiseks aega polnud läksin siis söbraliku müügiesindaja juurde,
tellisin 178€ järgmine päev pakendit lahti tehes vaatas sealt vastu SALERI isegi kirja
pole enam viitsitud maha freesida...
Originaal ja B grupp olid vanasti tana ongi ainult Bgrupp...
Ja veel et aasta tagasi BMW kauba arvel olevad värvilised logod on kadunud ja valge paber
on kah muutunud mingiks pruuniks vene aegseks sitamaja paberiks Sad

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#11

(03-08-2017, 20:42 PM)kopraonu Kirjutas:  Nii,et kui kunagi vingus rahvas,et mosse kehv,osasid pole jne. Minge võtme mõni 30.a  VAG gruppi auto,mis ei ole Golf. Siis alles hakkate nägema,mis tähendab osadega majandamine ja nende hankimise raskused.

 Nu aga ziguljonokit ja mosset kõige planguma ning masslevinuima golfiga võrrelda ainult saabki ju. Mittemingeid eri variante polnud ei mossel ega Ladal. Mida ei saa plankmaister 1,6 golf2le Forsist? 
 Minule on mulje jäänud, et japsidega on palju suurem jama kui midagi erilisemat tahta kui kuluosad.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne