Ahjupottide puhastamine värvist?
#1
Hei! 

Kas oskab keegi soovitada efektiivse keemilise või füüsilise meetodi ahjupottide puhastamiseks vanast värvist?
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2
Kuumaõhupüstol peaks aitama. Mingeid kive sai siin kärsatatud ja tuli maha küll. Ajad värvi pehmeks ja labidaga maha.

T.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
#3
Keemiliselt atsetooniga. Kui vanni ei saa/taha kasutada, tuleb kalts ümber keerata, immutada ja kilega aurustumist oluliselt piirata. Enamus värve annab alla.
Kraapimist ka vähem.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4
Suur käiakivi ja käsitsi pott poti haaval. Sai noorena tehtud telliskive niimoodi vanaisa valvsa pilgu all. Oli raske aga kasulik.
Vasta
#5
(21-08-2017, 18:53 PM)Aspelund Kirjutas: Hei! 

Kas oskab keegi soovitada efektiivse ...

Kõige effektiivsem on teha uus küttekolle. Teadaolevalt pole muud lahendid rahuldavat puhastamise tulemust andnud.
Pane aluskrohv ja siis peale kas plaadid või krohv.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
#6
(21-08-2017, 19:59 PM)pat1 Kirjutas: Suur käiakivi ja käsitsi pott poti haaval. Sai noorena tehtud telliskive niimoodi vanaisa valvsa pilgu all. Oli raske aga kasulik.

just,mul vanamees kunagi tegi sama meetodiga soojamüüri toa poolse külje nii puhtaks ja pärast muna ja piima värv selga ja oli tõesti silmal kena.pole üle 10 aasta venna pool käinud,äkki praegugi veel alles.enne ränga töö ette võtmist tuleks uurida kui korralikult potid laotud omal ajal.kui 0 vuugiga siis saab tulemus kena olema ja töö väärib tegemist.kui aga potid kuidagi paika pandud ja vuugivahedes segu ja kohati ka palju siis saab lõpptulem porno ja puudub asjal mõte nagu motamees pajatas.
Vasta
#7
Aspelund puhastab ehk lammutatud antiikset ahju?
Ta küsis ju pottide, mitte ahju kohta...
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8
Tavalised vene savipotid. Värvitud üle tont teab millega, mida ei näi võtvat ussi ega püssirohi. On hetkel kujul piidi soemüür.

A.
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9
Mõned aastad tagasi puhastatud veneaegne savipottidest soemüür, mida kattis teab mitu kihti värvi. Esimesed kihid eemaldusid keemilise värvieemaldajaga (Läti toode liitrises purgis) aga viimased kihid olid kivisse imbunud ja ei aidanud isegi seebikivi. 
Puhastus sai lõpule viidud relaka otsa kinnitatud lamell kettaga - töö on ropp ja tolmune, kogu elu täis oranži udu. Siiski tasus see vaev ära ja tulemus rahuldav, suurema numbriga kettaga oleks võinud mõnda kohta täiendavalt veel siluda. Pärast puhastamist katsin toonitud kaseiinvärviga.
Vasta
#10
Loen, et nühiti, nähti hirmus vaev ära ja siis - läraki! - uus värv peale... Milleks? Ega ahjupotid rooste lähe, et teda värvima peab Big Grin.
Vasta
#11
Pottidest soemüür (olgu siis puhastatud või puhastamata) on iseenesest suht mõttetu seadeldis. Seinapaksus on tal 4-5cm ja peale tule alt lõppemist jahtub umbes kolme tunni jooksul. Kõige optimaalsem on 8,5cm kivist soemüür.
Viskasin kodus "korraliku" klasuurpotist soemüüri välja just eelmainitud põhjusel. Praegune pakett on ikke hommikul ka soe.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
#12
Kuumapüstol ja Infrasoojendi ei aita kivi ja metalli peal, soojusjuhtivus liiga hea.
Eelmainitud nitrolahusti/atsetoon/värvieemaldi toimivad, proovitud.
Aga kui ei taha kaifida (mis suure pinna puhul on paratamatu), siis soovitaks võimalusel leeklampi proovida. Vana hea vene leeklamp teeb päris puhta töö. Ballooniga gaasipõletid jäävad pisut lahjaks. Doseerima peab muidugi ettevaatlikult.
Lamellketas jätab jõhkrad jäljed, TM müüb poleerijat,pöörded reguleeritavad. mille otsa saab suure liivapaberiketta panna, see lihvimiseks tõhusam. Tald ja ekstsentriklihvijad ka head. Kui relakaga, siis pigem fiiberketas.

Näituseks üks 3 (kolm) korda lahti võetud potikiviahi, mis oli õlivärvi ja krt teab millega üle mäkerdatud. Värv keemiaga maha, lihv ja munavalge+savitolmu seguga üle võõbatud. Pole kõige hullem?
   
Vasta
#13
Mul on sünnikodus pottidega polsterdatud ahi. Keegi pole seda õnneks iialgi värvinud ega mingisuguste "piimakokteilide" või "munalikööridega" leotanud. Ajapikku (ca 20 aastat) kogunes välispinnale mustus. Tolm, tahm ukse kohale, nurgad käperdati ära, jne... Loogiline, et määrdub.
Maru lihtne oli võtta liivapaber, lihtsalt vibraga üle silitada ja saigi nagu uus. 
Ja ma ei mäkerda teda iialgi ka tulevikus mingite asjadega üle. Nagunii määrdub. Ka peitsituna määrdub, aga puhast kivi on lihtsam puhastada.
Vasta
#14
Fööniga suurem maha. Siis relakale liivapaberi ketas külge, sellega lihvid ilusaks, relakas võiks muudetavate pööretega olla. Kui vuuk vajab ka tegemist, kraabid näiteks kruvikaga tühjaks ja täidad uuesti plaadiseguga. Lakkimiseks sobivad vee põhised lakid. Ise olen kasutanud selliseid, nagu Saunalakk ja Kabinett.
Hommikul võin pilti ka teha
Vasta
#15
(21-08-2017, 23:57 PM)Janka Kirjutas: ... Keegi pole seda õnneks iialgi värvinud ega mingisuguste "piimakokteilide" või "munalikööridega" leotanud. Ajapikku (ca 20 aastat) kogunes välispinnale mustus. Tolm, tahm ukse kohale, nurgad käperdati ära, jne... Loogiline, et määrdub.
Maru lihtne oli võtta liivapaber, lihtsalt vibraga üle silitada ja saigi nagu uus. 
Ja ma ei mäkerda teda iialgi ka tulevikus mingite asjadega üle. Nagunii määrdub. Ka peitsituna määrdub, aga puhast kivi on lihtsam puhastada.

hmm, paljast kivi "silitada"??? See ikka tõsine lihvimine, palju lihtsam (loe:kergem) on selle nn munalikööriga tehtud tellisetolmu kiht maha silitada. Kui juba mustus kivi sisse imbub, siis peab õite paksu kihi maha võtma. Ma viimasel ajal olen laisa inimesena teinud selle kattekihi hoopis vuugitäitest, sellest tellisepruunist. Jääb nigu peris tellis  Big Grin
Vasta
#16
(21-08-2017, 23:57 PM)Janka Kirjutas: ... Ka peitsituna määrdub, aga puhast kivi on lihtsam puhastada.

Ei määrdu muideks ja täiesti pestav jäi. Kuna keset tuba ja rahvas armastab käsi soojendada, siis räpased käpajäljed olid kiirelt peal. Lisaks jäi lihvitud pott tolmama, pesin niiske lapiga üle, aga jäi ikka siuke... imelik.
Vasta
#17
http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.ph...ha#p314267
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
#18
ma lõhkusin pottidest soemüüri maha ja jätsin õue vihma kätte ligunema, paari kuuga oli ilusti enamus värvi pottidelt niiskuse mõjul eemaldunud
Vasta
#19
[Pilt: IMG_20170822_080754.jpg]See siis fööniga puhastatud, liivapaberikettaga lihvitud, vuugid taastatud ja Saunalakiga lakitud. Tolm muidugi on meeletu lihvides. Kõige paremini võtab liivapaberi ketas, igasugu lamellid ja kärjed ei hakka väga külge sulanud värvile peale. Täitsa mugav ja hea on selline, millel liivapaberid krõpsuga vahetatavad
Vasta
#20
Soodaprits ehk aitab.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne