Zubrjonokil põhinev matkakäru
#21

(25-08-2017, 09:35 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  OK, ma ei ürita uut vaidlust alustada, minu projektile sobib originaal(ilähedane) lahendus küll kuna koormused ei tule suured. 

Pildiloleva võidusõiduauto silla amordid ei satu kunagi sirgnurga alla, küll teevad seda Zubriku omad. 
Väikesed koormused? Süües kasvab isu Smile
Odavam on praegu korda teha kui hiljem autot vahetada. See raip viskab teelt välja terve rongi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#22

(26-08-2017, 00:01 AM)Marko Kirjutas:  Odavam on praegu korda teha kui hiljem autot vahetada...

Ära mitte loodagi.
Vasta
#23

(26-08-2017, 01:03 AM)motamees Kirjutas:  
(26-08-2017, 00:01 AM)Marko Kirjutas:  Odavam on praegu korda teha kui hiljem autot vahetada...

Ära mitte loodagi.

Täpselt nii  Big Grin Ega ma päris loll ka ei ole, natuke koolis käidud ja mõned asjad varem ka valmis tehtud. Kui ma nüüd uuesti järgi mõtlen siis sai küll jah vedrude kinnitusi silla peal sisse poole viidud. Kui ma oleksin võimalikult suure kandevõimega haagist üritanud ehitada siis ma ei oleks nii teinud, see vedrustus ei pea üle u. 450 kg kunagi vedama. See veermiku ehitus toimus tegelikult eelmine suvi. 

Ehitusest edasi rääkides, siis tegelikult on mul piltide järjekord natuke segamini läinud. Lisan ühe pildi kus pealisehituse papist mudel oli paigas aga Zubrjonoki lammutamine alles pooleli.
[Pilt: 2016-06-30_19.31.02.jpg]
Siin pildil siis mudelile rattad alla pandud:
[Pilt: IMG_20160630_194654.jpg]
Selle vaatepildi peale sai kohe selgeks et raam peab olema keresse uputatud ja see nõuab vedrude sissepoole viimist.
Vasta
#24

Pealisehituseks tuleb siis Teardrop tüüpi matkahaagis. Neid on maailmas palju erinevaid ehitatud aga on kujunenud välja ka erinevaid stiile ja kujusid. Mulle kõige sümpaatsem tundus kuju mida kutsutakse "cub". Netist õnnestus leida küljeprofiili joonis:
[Pilt: Cub_Ellipses_1.jpg]
Olemas olid ka joonised kuhu oli tollmõõdus märgitud kõigi ovaalide fookuste koordinaadid. Need sai meetermõõdustikku ümber arvutatud ja kuudi küle pikkuseks tuli u. 305 cm. Kuna kõige pikem vineeritahvel mis mul leida õnnestus oli 300cm, siis sai kahe ülemise ovaali fookuseid omavahel 5 cm kokkupoole viidud. Katusele tekkis küll väike terav kühm aga peale minu ei ole keegi seda praeguseni tähele pannud.

Profiili joonistamiseks teipisin tavalisest lainepapist piisavalt suure tüki kokku, fookustesse keerasin kruvid püsti ja kruvide vahele tõmbasin nööri. Täpselt nagu koolis geomeetriatunnis õpetati  Big Grin . Selle papi järgi joonistasin profiili vineerile ja lõikasin tikksaega välja.
[Pilt: 2016-07-04_16.02.24.jpg]
(vabandan valepidi pildi eest, upload keeras millegipärast küllili)
Vasta
#25

Kui üks külg oli välja lõigatud ja ääred lintlihvijaga ära viimistletud, kruvisin selle teise tahvli külge ja lõikasin kopeerfreesiga teise külje välja.
[Pilt: 2016-07-04_18.05.08.jpg]
Varem ei ole ma väga palju puutööd teinud ja kogemusi oli vähe, õppisin vähemalt ära et freesiterad peavad väga korralikud olema. Mingist odavast komplektist pärit freesitera pidas vastu paarkümmend sentimeetrit, siis lendas kopeeriv laager otsas ribaseks ja muidugi tera lõikas detailile sisse. Läksin ostsin siis poest u. 30 eur Boschi freesitera ja see lõikas 15mm paksu vineeri nagu võid. Ülejäänud profiili lõikamine läks umbes sama kiiresti kui esimese paarikümne sentimeetri. 

Ukse tegin esialgu ainult kõnniteepoolsesse külge. Tükk aega mõtlesin kuidas lõikamist alustada. Tahtsin juba minna multilõikurit laenama aga kuidagi tuli mõte tavalise rellaka metallikettaga proovida. Töötas suurepäraselt, sain ilusti tikksaetera laiuselt sisse lõigata. Kõigepealt lõikasin hingedepoolse ääre lahti ja kruvisin hinged külge, seejärel lõikasin ülejäänud.
[Pilt: 2016-07-13_21.21.13.jpg]
Lõikasin välja tulevaste kappide küljed ja kruvisin paika et midagi külge vinklis hoiaks:
[Pilt: 2016-07-13_21.36.31.jpg]
Ja oligi aeg tulevase potentsiaalse veduki taha katsetada käru  Big Grin
[Pilt: 2016-07-22_19.58.12.jpg]
Vasta
#26

Kas sein jääb täis vineer või lõikad sõrestikuks või isoleerid muudmoodi? 
Väljast viimistled millega ?
Aknad luugid ? 
Juhin tähelepanu et haagise värv määratakse raami järgi.
Vasta
#27

Välimised seinad jäävad 15mm vineer ja paadilakk. 

Katuse jaoks lõikasin 20mm paksud lipid ja kruvisin need külgede vahele. Sissepoole painutasin 3kihilise vineeri.
[Pilt: 2016-07-23_19.02.11.jpg]
Lippide vahele augutäiteks kavatsesin osta 20mm paksu peno. Suureks üllatuseks ei olnud üheski Võru ehituspoes nii õhukest peno saada. Soovitati küll 30mm leeklambiga õhemaks sulatada aga ostsin 100m oaksu 1x1m tahvli ja otsustasin sellest 20mm paksud liistud lõigata. Peno lõikamine seostus mulle garaazitäie hõljuva sodi tekkimisega ja mõtlesin lõikamiseks kuumatraadi lõkuspingi teha. Võtsin ühest vanast kuumapuhurist takistustraadi ja nühkisin selle vastu puupulka enamvähem sirgeks. Seejärel korjasin kuurist kolahunnikust erinevaid puitdetaile ja kruvisin euroalustest, vanadest riiulitest ja vineerijääkidest sellise pingi kokku:
[Pilt: 2016-08-11_20.53.53.jpg]
Aru ma ei saa miks upload.ee mu portrait pildid landscape-i pöörab, proovin hiljem mõnda teise kohta laadida. Las praegu olla. 
Peale puutöö ei ole ma ehituse ega peno lõikamisega ka kokku puutunud niiet see lõikaja ehitus oli selline katse-eksitus meetod. Laua sisse tegin suurema ava, seal all vist tegin takistustraadiga üle paari kruvi looga et ühe koha peal püsiks ja siis panin haamripea vasturaskuseks et kui traat kuumaga paisub siis pingul püsiks. Voolu andsin läbi 24V trafo. Algul läks paar lõiget õige traadi pikkuse leidmisele, kui liiga pikk traat siis ei kuumenenud piisavalt ja liiga lühike kuumenes üle ja läks katki. Pikkuse katsetamiseks ühendasin lihtsalt toitejuhet erinevatesse kohtadesse. 

Lõigatud penolaastud lasin vahuga lippide vahele kinni:
[Pilt: 2016-08-11_21.43.35.jpg]
Vahepeal sai vahelduseks natuke detailidega ka tegeltud. Kuna vedukiteks hakkavad mul olema Villis ja Mosse, siis tahtsin mõlema auto detaile viimistluses kasutada. Katsetasin Mosse stange ja Villise tulede ja tiivaga:
[Pilt: IMG_20160903_115822.jpg]
Villise tiib väga ei meeldinud aga tuled ja stange sobisid väga hästi. 2140 stange tegin kitsamaks, keevituskohad jätsin stangepuhvrite alla peitu. Tulede kronsteinide lahendust otsides jäi netist see pilt silma:
[Pilt: download.jpg]
Villise tuled on vanade fordide omadega väga sarnased, sealt on nad ju maha kopeeritud. USA-st ei hakanud aga kronsat tellima, läksin tartus Onnineni ja ostsin roostevabu põlvi ja torumansette ja keevitasin ise kronsad kokku. Poleerisin ära ka ja jäin tulemusega rahule. Villise tuled vahetasin küll lõpuks raske südamega tööriistamarketi LED-ide vastu välja, kuna seal oli ka integreeritud suunatuli. Villise tuledele oleks pidanud seda juurde leiutama hakkama. 

Pealmise kattekihi vineeriga oli kaks varianti. Kas alustada tahvliga eestotsast ja teha jätkukoht katuse keskosasse, või alustada tagantotsast ja teha jätkukoht esiotsa. Otsustasin jätkukoha esiotsa teha , kuna arvasin et sealt voolab vesi hooga üle, kui katusel võib jätkukohta seisma jääda ja läbi pugeda. Tegelikult oli paindekohale jätku tegemine viga, kuna vineer oli pinge all ja kuigi panin tihedalt kruvisid, siis hakkas kruvide vahelt punnitama ikkagi.
[Pilt: IMG_20170102_205204.jpg]
aga üldpilt hakkas juba looma: 
[Pilt: IMG_20161120_134202.jpg]
Vasta
#28

Minu puhul läbitud etapp.
Vineer sein soojeneb päikese käes liialt ehk kütab kuudi kuumaks.
Paadilakk tahab värskendamist päris tihti sest puit mängib ja seepärast lakk hakkab pragunema.
Taha vaja veel panna kolmnurk helkurid

Pigem kata kõik õhukese alumiiniumiga
Vasta
#29

Ja kindlasti on vaja avatavaid aknaid ja soovitavalt katuseluuki. Ja kui need on olemas siis ka sääsevõrke sinna ette.
Vasta
#30

Ilus muna, aga see Mosse stange sinna ei sobi. Miks seal üldse stange peab olema ?  Minu arust oleks ka mõistlik alumiinimiga üle tõmmata, lahendab nii mõnegi probleemi. Ja siis on ta korralik Streamliner. Vene pulkadega ma ehtima ei hakkaks. Ega sa eluaeg mossega ei sõida.

Aga muidu väga lahe.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#31

Meelis, rääkisin Sinuga eelmise aasta Järva-Jaani üritusel ka paar sõna juttu ja Sa soovitasid võimalikult heledaks jätta, seda ma ka tegin. Mulle meeldib puidune välimus ja küljed tahaksin kindlasti puidust jätta, kui vaja löön katuse plekiga üle. Kui peaks välja tulema et seest ikka kannatamatult palavaks läheb siis peaks praeguste seinte sõrestikuks lõikamine ja õhukese kihi vineeri külgedele liimimine ka aitama? Ja veel suur tänu tihend-hinge soovituse eest luugi jaoks. Aken ja katuseluuk kindlasti tulevad.

Stange võib pildilt vaadates võõrkeha olla aga päriselt nägi ilma palju ilmetum välja kui koos stangega. Stangega sain veel pealekauba numbrituled ka. Ega vene auto juppide kasutamine ei olnudki eraldi eesmärk, eesmärgiks oli ikkagi kokkusobituv tervik mida võiks iga auto taha haakida. Lihtsalt Mosse taga oleks Mossemeestel äratundmisrõõmu. Ja Mossega kavatsen kindlasti elulõpuni sõita Big Grin

Kuigi Meelis soovitas asja võimalikult heledaks jätta soovisin ma siiski enne lakkimist veidi tumedamaks toonida. Ostsin poest vist pähkli või tiigi pinotexi ja toonimisaluse ja segasin võimalikult heleda segu kokku, tegin palju erinevaid proovitükke ka muidugi. Lõpuks kui tundus sobiv toon olevat värvisin käru ära. Pärast kuivamist tulemust vaadates tuli ikka masendus peale, kuna käru tundus ikka HULLULT laiguline, kõik ülekattega kohad olid tunduvalt tumedamad kohtadest kuhu ainult üks kord oli värvi saanud.
[Pilt: IMG_20170112_203342.jpg]


(Pildilt on näha ka tagumise kapi paigutus. uksed on pärit ehituspoest. Alumisse panipaika saab vasakus ääres "töötasapinna" sees oleva luugi kaudu)

Plaanisin juba kõike üle lihvida aga lõpuks tõmbasin ikka laki peale. Väliskihile sai krunt+3 kihti läikivat paadilakki, sissepoole kaks kihti poolmatti. Lõpuks lakituna ei jäänud vahepeal tekkinud laike peaaegu üldse näha:
[Pilt: IMG_20170121_175703.jpg]


Järgmisena oli järg siis poritiibade käes. Villise tiivad mulle ei meeldinud. Pean tänama kaasfoorumlast Waxi, kes andis idee kasutada Moskvich 401 tiibasid. Muretsesin ühe paari esitiibasid, lõikasin tagaosa lahti ja fikseerisin paari plekitükiga katsetamiseks:
[Pilt: 2017-04-13_21.11.26.jpg]
(Upload jälle keerab ise pilti millegi pärast, hiljem üritan parandada)

Tulemus oli minuarvates üliäge, tiiva profiil järgib ilusti kere profiili. See töö andis ka hea võimaluse ka plekitöö harjutamiseks. 
[Pilt: 2017-04-14_19.27.10.jpg]
Tulemus oli igatahes kole, kõver ja eesmine laiali painutamise koht tekitas sellise V-kujulise ristlõike. Tagantjärgi tarkusena oleks pidanud kas tagatiivad muretsema või esitiibadest ühtlase laiusega kumera ääre lõikama ja sellele uue kerepoolse külje ehitama. Egas midagi, mis kehvasti see uuesti, kunagi teen üle ja korralikumad  Rolleyes Pärast hulka pahtlit värvikihi all kannatab paari meetri pealt vaadata küll:
[Pilt: 2017-06-18_20.49.54.jpg]

Teha jäi veel numbri kinnitus ja eesmised ääretuled. Eesmisteks ääretuledeks kasutasin Villise suunatulesid, millele uue jala tegin. Numbrialuse tegin roostevabast plekist. Ja muidugi siis veel need rõvedad kolmnurgad  Big Grin Selle aasta jaanipäevaks, kui kõik valmimistähtajad olid korduvalt ületatud, tundsin et on lootust käru liikuma saada ja pingutasin korralikult et jaaniööl saaks esimest korda ööbida. Jaanipäevanädala alguses said eelpoolmainitud asjad korda tehtud, neetisin Zubrjonoki birka tiisli külge ja sõitsin Võru ARKi et see väike ümberehitus registeerida ja rõõmsalt uus pass kätte saada. Otseloomulikult nii ei läinud, esiteks öeldi et see ei ole ju sama haagis, raaminumber ei ole säilinud. Mina vastasin et vastavalt Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi aktile ei pea vanemate kui 30 aastaste sõidukite tehasetähis säilinud olema. Seejärel väideti et seda ei saa ju ümberehitusena registeerida kuna liiga suur protsent on ümber ehitatud. Palusin endale tutvustada määruseid kus on kirjeldatud lubatud ümberehituse protsenti. Otseloomulikult ei ole sellist asja olemaski. Selle peale vastati et ega tegelikult nemad ei saagi midagi otsustada, Maanteameti tehnokomisjon otsustab sellised asjad. Tegelikult võib kerghaagise ümberehituse kohalik ARK ära registeerida. Kuna tehnokomisjoni otsus pidi kuni 10 päeva aega võtma aga mul oli ju käru täiesti valmis ja kindlustus peal siis jaanipäevale ma ikka minemata ei saanud jätta:
[Pilt: 2017-06-23_14.25.06.jpg]

Kahjuks Mosse ülevaatusega ei olnud aega tegeleda aga õnneks on Villis ainuke konksuga auto peres  Big Grin Haakepunkti kõrgus oli mul arvestatud Mosse järgi ja Villise taga on esiots kergelt üles. See sai aga madalatele tiiva tagaotstele saatuslikuks kui heina sees auku ei osanud piisavalt sügavaks hinnata ja käru rattaga läbi sõites tiib vastu maad käis. Painutas ühest kohast läbi ja lõi pahtli lahti. Tiivad tegin teadlikult nii madalad, kuna maastikule plaanis selle käruga ronida ei ole ja Mosse taga ei oleks seda kindlasti juhtunud, Mosse oleks ise sinna auku esmalt kinni jäänud  Big Grin

Kui 10 päeva juba möödas oli ja ARK-ist vastust ei olnud saanud ja järgmine planeeritud väljasõit hakkas lähenema, käisin ise ARK-is uurimas. Imestati et oi, kas mulle ei teatatudki, vastus tuli juba ammu ära ja otsus on et käru ei ole ümberehitus vaid isevalmistatud sõiduk. Ega iseenesest muud vahet ei olegi kui ümberehituse registeerimine maksab 25 eur ja iseehitatu u. 400. Iseehitatud käru registeerimiseks on vajalik see üle kaaluda Tartus Metroserdis. Kuna treilerit ei hakanud rentima ja vanal numbril oli kindlustus olemas, läksin Villisega kohale. Tegelikult täiesti absurdne olukord, kuna Metrosert tahtis et haagisel oleks mingi tähis olemas mille nad saaksid protokolli kirjutada aga ARKi silmis oli mul uus haagis millele nemad ei saa tähist peale lüüa enne kui Metroserdist protokoll olemas on. Kuna mul oli Zubrjonoki birka peal kirjutati protokolli see kerenumber. 
[Pilt: 2017-07-11_10.32.47.jpg]
Kui kaal oli olemas, väljastati VIN-kood ja asuti tüübikinnitust vormistama. VIN-kood löödi peale ära aga tüübikinnitust veel ei olnud. Järgmine hommik helistati et tüübikinnitus on olemas ja saaksin numbri kätte aga võta ikka kindlasti käru ka kaasa. Sõitsin siis käruga millel kaks VIN-koodi peal oli uuest ARKI. ARKi töötaja oli väikse näpuka teinud ja vale tähe koodi algusesse löönud. Käiasin relakaga koodi maha ja löödi uuesti peale. See toimus juba sama päeva hommikul kui järgmine väljasõit oli planeeritud. Ja lõpuks sain siis täiesti legaalse iseehitatud käruga Lätti Positivuse festivalile sõita:
[Pilt: 2017-07-13_17.42.57.jpg]

Päikseloojang teel Lätti mere ääres:
[Pilt: 2017-07-13_22.10.58.jpg]
Laagriplatsil:
[Pilt: 2017-07-14_11.13.26.jpg]
[Pilt: 2017-07-14_14.49.19.jpg]
Pildilt on veidi näha ka viga saanud poritiib.

Kogu ehitus võttis aega täpselt üks aasta ja kaks nädalat. Alustasin peale 2016 jaanipäeva ja lootsin paar nädalat hiljem 2016 Positivusele sõita. Mis seal on siis, lõikan vineerist kaared välja ja painutan katuse peale Big Grin  Ametlikult arvele sain 2017 Positivusele sõidu hommikul.  

Tänan elukaaslast Mari, isa ja venda abi eest  Smile
Vasta
#32

Mis see tagantjärele tarkus oleks olnud, et oleks "ümberehitusena" arvele saanud ? Zubrjonoki kere number ?

Hea , et kirjutasid ajalise mõõtme ka lahti, ma juba arvasin, et pildid tulevad samas tempos mis töö platsil.

Need 401 poritiivad sobivad hästi, tiba võiks veel joont modida aga muidu Ok. See tiiva värv vajaks sidumist haagisega, saan aru, et sihtisid mosse koloriiti aga kui on Villise või mõne muu veduri taga siis riivab silma. A mul on muidugi tundlik silm ka. Treenitud.

Aga muidu väga lahe.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#33

Tore putukas.

Kas iseehituse registreerimine 400 raha eest sisaldas ka kaalumist Metroserdis või tuli see veel eraldi otsa?
Kas kandevõime mõõdeti või hinnati ka kuidagi ära? Või vaadati lakke, et selle 327kg kaalu juures kannab 423kg ehk ikka ära? Smile
Vasta
#34

Jah kahjuks edenevad igasugused projektid mul kordades aeglasemalt kui ma ise tahaks ja kuigi ma enne ehituse algust kujutasin ka ette et mul hakkab sujuma see umbes piltide lisamise kiirusel sisi reaalsus oli kahjuks teine  Big Grin Enne valmimist ja registeerimist ei tahtnud pilte väga levitada ka, äkki oleks mõnele aktiivsemale maanteeameti tegelasele silma jäänud ja oleks ümberehituse/iseehitamise otsustamise protsessi mõjutanud. Haagise otsustasin ehitada sellise nagu endale meeldis ja siis vaadata kumba pidi arvele saab ja võimalusel muidugi kasutada 16 korda odavamat varianti ehk siis ümberehitust. Ümberehitusena registeerimist oleks kindlasti hõlbustanud mingi osa originaalse raami säilitamist, eriti see osa kuhu raaminumber on peale löödud. Eks see piir väga subjektiivne on ja sõltub täiesti ülevaataja suvast. Meie foorumis on ka pilte olnud pikemaks-laiemaks ehitatud ATV treilerist mis zubrjonokit meenutas ainult viie poldiga velgede poolest. Minu omale on lihtsalt veel kuut peale ehitatud  Smile

400 euri jagunes umbes niimoodi: 100 eur kaalumine, 200 tüübikinnituse väljastamine ja 100 registeerimine ja numbri väljastamine. Täismassiks pandi kirja 750 ja otsustati ARKi leti taga kahe teenindaja vahelise vestluse käigus: "Kuule, palju ma talle täismassiks kirja panen?" "Ah, pane 750 ära aga"  Big Grin 750 kilo kannataks kindlasti vabalt vedada ka aga üldiselt on koormaks porolonmadrats, söögi- ja riidekott ehk siis paarkümmend kilo. Tühimassi sihiks oli mul muidugi alla 300 kilo et saaks Mosse taga legaalselt vedada.
Vasta
#35

(28-08-2017, 09:56 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
Ümberehitusena registeerimist oleks kindlasti hõlbustanud mingi osa originaalse raami säilitamist, eriti see osa kuhu raaminumber on peale löödud. Eks see piir väga subjektiivne on ja sõltub täiesti ülevaataja suvast. Meie foorumis on ka pilte olnud pikemaks-laiemaks ehitatud ATV treilerist mis zubrjonokit meenutas ainult viie poldiga velgede poolest.
...

Ise küsin, ise vastan. Big Grin 

Hea töö, viisakas kajastus.

Oled ilma amortideta ka proovinud? On neid üldse vaja sinna?

Kuidas mosse vastutuules sellega minna jaksab? Millisel kaalutlusel tiisel nii pikk sai?
Vasta
#36

[Pilt: e1e3757a8c8db95eaa39978a6e6018d4_750_500.jpg]
Täismass (kg): 750

[*] Kandevõime (kg): 578
[*]Poordikõrgus (m): 0.40
[*]Kastimõõt (m): 3x1.5
[*]Sild: lehtvedru 1350kg

Kas selle põhjale tehes on ka midagi registreerida vaja ?
Võtad kasti maha ja vineerist kuut peale .

[Pilt: a2817cb8b7210333cd35417fbfd263c8_750_500.jpg]
Teed siia akna ja ukse , ongi valmis Big Grin
Või siis teeks nii , et putka käiks kasti sisse , esimene ja tagumine porte küljest ära võtta .
Teisaldava putka puhul jääb veo võimalus , muul ajal saab igast sodi edasi vedada .
On siis kellegil midagi õelda , et ei vasta mingitele nõuetele ?
Vasta
#37

Kui koorem ei ulatu gabariitidest välja ja on korralikult kinnitatud, siis pole vineerkasti vedu küll keelatud. Või alukasti - vahet ei ole. peaasi, et on kinni rihmatud ja ei ulatu gabriidituledest välja, pimedal ajal. Või kui ulatub, on korrektselt tähistatud. Cool

Sügavalt teoorias  klassifitseerub madelkere asendamine ühemahulise erikujulise furgooniga dokumendivahetust vajavaks ümberehituseks.

Suuremate munadega tegelased saavad säärast jäika telki siis vastava situatsiooni saabudes piisava veenvusega presenteerida kui erikujulist lisaavadega "kaant". Paljusid asju saab ära seletada, kui jutt jookseb...
Vasta
#38

Tänapäevase käru põhjale kuut ehitades peab ilmselt ikkagi ümberehituse registeerima, kuna originaalis on passis kirjas kere tüüp: madel, minu omal sihtotstarbeline. Kui viitsid politseinikega vaielda siis võib ju üritada, lihtsam ilmselt 25 eur maksta ja keretüüp ära vahetada. Kui mõõdud ja raam samaks jäävad ei tohiks mingit probleemi tulla. Kui praktilisusest või majanduslikust mõttekusest rääkida siis on palju mõistlikum hotellis ööbida kui ise midagi ehitama hakata  Smile Muidugi võib lihtsalt plastkaane all ka magada aga mul ei olnudki eesmärgiks võimalikult lihtsalt hakkama saada vaid nullist endale meeldiv käru ehitada.

Tiisli pikkust välja mõeldes käisin mõõdulindiga ümber respo käru ja oma pappmudeli. Vist saigi teljest tiisli otsani sama palju kui kolmemeetrisel respol. Järel sõidab hästi ja manööverdada on ka hea. Mossega vedada ei ole veel saanud, ülevaatus sai läbi ja pole aega olnud piduritega tegeleda.

Muul ajal muu sodi vedamiseks on tavaline käru ka olemas. Mõlemad kohe stardivalmis, kui tekib mõte reisile minna saab kohe tuld anda. Kaks ühes puhul oleks kindlasti just siis vaja kuuti kui räpsukoorem käru peal on ja vastupidi.
Vasta
#39

(28-08-2017, 14:09 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kaks ühes puhul oleks kindlasti just siis vaja kuuti kui räpsukoorem käru peal on ja vastupidi.
_teedd teise haagise järgi uue haagise 1-1 ja numbervsellel peal mida just praegu vaja kasutada või võtad dublikaadi ja aamen.
Vasta
#40

Jutud jätta tagareas! Big Grin Kõike ei või ka avalikult rääkida. Aga õige on, et ega iga isendi kohta neil Mäealuse katakombides hambakaarte ei ole Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne