Zubrjonokil põhinev matkakäru
#41

Väga pro käru ju, üks tegelane seljataga just küsis et kas sellist asja kuskilt rentida ka saab... Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#42

Mulle väga meeldib tulemus, olen kaua mõelnud ise midagi sellist teha aga siiani kõik muu vahele lennanud.
Poritiivad oleksin ise ka spruuniks värvinud või puidumustrilise kilega katnud aga see ei muuda ilusat matkakäru tulemust.
Vasta
#43

(29-08-2017, 10:29 AM)nymmik Kirjutas:  Poritiivad oleksin ise ka spruuniks värvinud või puidumustrilise kilega katnud aga see ei muuda ilusat matkakäru tulemust.

Puidumustriga kile või aaderdamine oleks, jah, asi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#44

(29-08-2017, 11:50 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(29-08-2017, 10:29 AM)nymmik Kirjutas:  Poritiivad oleksin ise ka spruuniks värvinud või puidumustrilise kilega katnud aga see ei muuda ilusat matkakäru tulemust.

Puidumustriga kile või aaderdamine oleks, jah, asi.

See oli tegelt ka minu esimene mõte ! .. see aaderdamine nimelt. Aga hiljem hakkasin kahtlema. Vist läheb liiga imalaks. Pigem teeks porikad alumiinumiga üle, võibolla isegi mingid needi read õmbleks peale. Nagu lennukil. Siis sobib iga veduri taha.
Ja siis mõni alu liist hoogsa joonega üle vineer muna.. Külgmisi pindu ei puutuks aga ... nojah, ühesõnaga äge asi ja siit annab veel minna.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#45

Ilus asi tuli välja küll aga selle tarbimis väärtusest ma ei saa kuidagi aru. Milleks oleks seda hea kasutada? Kas sinna saab vihma eest varjule ka minna või ongi ainult  lõbusatele matkasellidele võileibade vedamiseks? Kuidagi madal tundub ja aknaid polegi, istud seal sees kõveras nagu koerakirp ja välja ka ei näe et millal ilm ilusaks läheb.
Vasta
#46

(30-08-2017, 06:25 AM)vanapagan Kirjutas:  Ilus asi tuli välja küll aga selle tarbimis väärtusest ma ei saa kuidagi aru. Milleks oleks seda hea kasutada? Kas sinna saab vihma eest varjule ka minna või ongi ainult  lõbusatele matkasellidele võileibade vedamiseks? Kuidagi madal tundub ja aknaid polegi, istud seal sees kõveras nagu koerakirp ja välja ka ei näe et millal ilm ilusaks läheb.

Tere.
Sama mõte on ka mind juba pikalt vaevanud...ja ega seal tütarlastega hullamiseksgi palju ruumi ei minu meelest ei leidu...
Aga nunnu asjandus autol sabas, seda on ta kindlasti. Toungue
Vahva.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#47

Auto müüdi alt ära ja kasutuseta on plastik - alumiinium "kuut"   pikkus 2,23 m  laius 1,5 m  kõrgus 60 cm.  sobiks haagisele, millel on rattakoopad väljaspool ja sisse jääb rohkem ruumi. haagisele lisaks osta portekõrgendused ja ruumala suureneb. Tagant akna ja luugiga ees aken (kinnine) külgedel väikesed aknad, vändates avanevad, nagu lennuki tiivad.  Toodud Eestisse 1980 a. olümpiaks.  Realiseerimiseks on ka teisi plastik "kuute"

Parimat  h2rra

http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/24295311/

[Pilt: 1]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#48

Oma kätega endale tehtud haagist välja ei raatsi rentida, kas kohalikel matkaauto laenutajatel teardrop tüüpi haagist valikus on ei oska öelda. 

Praktilist väärtust tal muidugi ei ole, nagu ma ütlesin on palju odavam on rentida või hotellis ööbida kui ise ehitada  Big Grin Üleüldse sai ehitamine suurest laiskusest ette võetud, elukaaslasele meeldib väga looduses ööbida ja laagris süüa teha aga mina ei viitsi telki üles panna...
Telki asendab suurepäraselt, sees on ruumi küllalt, pikkuse tegin enda järgi et ilusti sirutama mahuks, kõrgust on ka piisavalt et istuma mahuks. Vihma peab ka ilusti. Praeguseni ei ole väga kehva ilmaga matkama sattunud et päeval kärus aega viitnud ei ole, öösel magamiseks ei ole aknaid vaja. õhutamiseks olen ukse paokile jätnud, sääsevõrk on ees (avatav katuseluuk on plaanis lisada).
Vasta
#49

Olen oma haagist tutvustanud samuti kui ratastega telk milles on voodi alati tehtud ja lisaks on statsionaarne köök.
 Samas on asi kinni mõtlemises ja elustiilis meie oleme oma haagisega käinud 2+2 inimesega 5 viimast suve Euroopas 4...6 tuh. km reisidel ja kõik OK.
Vasta
#50

(30-08-2017, 06:25 AM)vanapagan Kirjutas:  Ilus asi tuli välja küll aga selle tarbimis väärtusest ma ei saa kuidagi aru. Milleks oleks seda hea kasutada?
...

Katusega tuulekindel telk, mida pole vaja püstitada-maha võtta.
Vasta
#51

Lisarõõmu saab kergest koormast. Need suured lukssuvilad kiusavad vedurit ikka mõnuga. Mul kogemus küll pisike, aga ma ei kujuta ette ennast tonnise käruga tuhandeid kilomeetreid läbimas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

(30-08-2017, 15:50 PM)Marko Kirjutas:  Lisarõõmu saab kergest koormast. Need suured lukssuvilad kiusavad vedurit ikka mõnuga. Mul kogemus küll pisike, aga ma ei kujuta ette ennast tonnise käruga tuhandeid kilomeetreid läbimas.

Eks see sõltub suuresti vedurist. Tegelikult isegi sellise väikese autuga, nagu WJ kere Grand Cherokee sõidab kolmetonnise haakega viiskuustuhat nii, et ei adu ka erinevust. Noh, kütusekulu on muidugi suurem, a see on kolmandajärguline küsimus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#53

Ei vaidle.
Marko kirjutas ju - kogemus pisike. W123 MB300D ja alla 750 kuut - jube Sad
Las see asi olla, solgime teemat. Amortide eest juba riidlesime, nüüd üldine tarvitamiskõlblikkus? Pole vaja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Võite riielda palju tahate, ma südamesse ei võta  Big Grin
Vasta
#55

Siis on hea.

Aga kui aknad kuidagi ei sobi siis võiks periskoobi katusele panna, hea ju loodust vaadelda kui uni ära läheb.
Vasta
#56

kas stanget ei saaks keerata teist pidi, et number oleks all-pool ?
tundub minu silmale, et nii võiks olla kenam.
Vasta
#57

Hmm, pole ise mõelnudki selle peale, aga see Mosse stange peaks sellise 7-kujulise ristkõikega olema, ei ole päris sümmeetriline. Kardan et stangel ei jääks nii hea väljanägemine, kuigi number oleks vist jah paremini peidus. Kõige rohkem rikub tagaosa muidugi need nõmedad kolmnurgad  Big Grin  Neljakandilisi tulesid saab muidugi sisseehitatud kolmnurgaga aga neljakandilisi tulesid ma ei taha.
Vasta
#58

Muidu tulevikuplaanides on peale katuseluugi ja akende ka mingi taoline pagasiruum tiisli peale (mina teen väljast avatava):
[Pilt: 9743230_orig.jpg]
Muidugi veel võiks lisada aku valgustuse jaoks, mingit multimeediat ja külminkut hetkel plaanis ei ole niiet peaks päris pisikesest piisama. Kas laadimine toimiks kui aku ühendada ühe gabariittulega parallelselt? Käru ehitades vältisin võimalikult palju igasuguse lisavarustuse paigaldamist et kaal jääks alla 300kg. Kuna kaal läks niikuinii üle siis nüüd võib vidinaid külge riputada palju kulub  Big Grin
Vasta
#59

(01-09-2017, 11:20 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ..... Kõige rohkem rikub tagaosa muidugi need nõmedad kolmnurgad  Big Grin  Neljakandilisi tulesid saab muidugi sisseehitatud kolmnurgaga aga neljakandilisi tulesid ma ei taha.

Mõistan sinu muret need on koledad asjad küll
ise lahendasin selle ära helkuritega mis on ise ümara kujuga kuid helkiv pind seal on kolmnurkne ja paigaldasin poritiibadele.
kõik on seaduslik muideks ja täitsa ausalt
Vasta
#60

süües kasvab isu - aku võib täna olla väike aga jäta võimalus suuremaks
laadimise teeks (ise teen kah kohe varsti - kevadeks) nii - tõmban auto akult 2 karva otse akult taha pistikuni, vahetan 7-pin pistiku 13-pin vastu ja lasen veduri akult voolu pistikusse läbi relee mida juhitakse veduri tulede pealt s.t. kui autol tuled põlevad siis on ka pistikus laadimiseks vool olemas ja kui ei põle siis ei lae kah. see välistab auto seismise ajal auto aku tühjaks tõmbamise.
samuti vahetan haagise pistiku 13-pin vastu ja sealt samuti 2 karva otse akule.
et kasutada sama autoga hiljem suvalist 7-piniga haagist müüakse mõne euriseid vahetükke.

13-pin pistik on selleks tegevuseks ju lausa ettenähtud et laadida akut ja toita tarbijaid otse auto süsteemist.
kuigi on ette nähtud 2,5 mm2 juhe panen ise tõenäoliselt 4mm2 juhtme.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne