Gaz 11
(08-10-2018, 01:12 AM)Raivo Kirjutas: Pilt mudarallist:
[Pilt: 9972942.jpg]
Originaal: http://images.vfl.ru/ii/1443027641/57f575f2/9972942.jpg
Sain rohkem informatsiooni antud pildi kohta. Tuleb välja, et kolonnis kaks tagumist autod on Fordid, ehk vastavalt siis Model 18 ja Model 40. Mõlemad veel 4 silindriliste mootoritega. Need olid kaasa võetud selleks, et isake Stalin saaks võrrelda. Muidugi oli Stalinil hea meel nähes, et Vene tehnika on sammukese Ameeriklastest ees. Tegelikult vorbiti Gaz 11-40 maha Ford Model 78-lt, mis oma V-8 mootoriga oleks olnud väga halb võrdlusmaterjal. Ühesõnaga tõmmati isakesel pee lohku, saadi kiita ja preemiat ka. Mis siis oli neil omalooming. Sassii ja käigukast. Tõele au andes oli Vene raam ja vedrustus palju paremad kui Fordi omad ja sobisid Vene oludesse palju paremini (vt. Pilti Big Grin ) olles samal ajal oma ehituselt lihtsam ja tugevam. Sõja alguses tõsteti 4 Gaz 11-40-t uutele 4-veolistele šassiidele ja muutusid Gaz 61-40-ks ja anti erinevate rinnete juhatajate käsutusse ja seal nad oma päevad lõpetasid. Järelejäänud kahe Gaz 11-40 saatus on ebaselge. Kunagi kui rohkem aega teen ühe põhjalikuma postituse nende autode sünnist, elust ja surmast koos rikkaliku pildi materjaliga.
Vasta
Olen kuulnud, et parima läbivusega olid tolle aja autod, mis veel pöörete langemisel väljasuremise piirile omasid väga head jõudu. Ainult käiku ei tohtinud vahetada ega sidurit puutuda. Need, millel veojõud alles suurtel pööretel  tekib, istusid ammu kinni mudas, lumes, liivasossis.
Инвалид информационной воины.
Vasta
Jah, v8 mootoriga ZIL isekallaja ei tahtnud liivakarjääris mitte liikuda. Sõi ennast maa sisse. Gaasipedaaliga pidi olema väga ettevaatlik. Seevastu R6 mootoriga tiksusid vaikselt kopa alla.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
(09-10-2018, 01:38 AM)viplala Kirjutas: kuidas sellised üheratta veoga kitsejäljed üldse edasi seal suutsid liikuda? 

Videote järgi hinnates tundub, et üllatavalt hästi liiguvad.
Ei leidnud hetkel päris võrreldava mudakogusega sõidu videot, kuid kaks enamvähem varianti siiski. Otsides näiteks "vintage car mud trials" või "vintage car hillclimb trial" jne tuleb igasuguseid erinevaid. Harrastatakse neid näiteks Inglismaal päris palju.

https://www.youtube.com/watch?v=JSDQ4BcIiWc

ja

https://www.youtube.com/watch?v=1f0RkySTL2Y
225 1980 "Air Morse One" | Type1 1971 "Wonky Bastard"
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
viplala provotseeris veidi.
pildil olev tee on täitsa viisakas.
rahulikult sõidetav ja isegi ei määri väga masinat ää.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne