Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Et nüüd mitte reklaami teha, aga ma kasutasin ühte teist postikullerdamise ettevõtet.
Esmaspäeva hommikul kell 9.00 tegin tellimuse/ülekande, kolmapäeval, kell 11.00 oli kaup Tartust Keilasse jõudnud.
Kuidas mõnel asjad teistmoodi käivad?
Vasta

Olgu kolimine või mitte, sellise suurusega ettevõtte peaks hakkama saama ilma totaalset kaost korraldamata.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta

Mul eelmine nädal selline jama - Tuleb hiinast email, meil süsteem näitab olete paki kätte saanud palun saatke kinnitus. Vaatan siis trackingut, et olen neli päeva tagasi saanud sms -i paki saabumise kohta ja eelmine päev paki välja võtnud. Kusjuures kuna tegu oli pühapäevaga siis laupäeval meie kohalik postkontor kesk Eestis üldse suletud ja pole mulle tulnud ei sms-i ega pakki. Mis siis ikka kerge ärevus hinges lähen esmaspäeval kohalikku postkontorisse asja uurima. Võtsin kaasa väljatrüki trackingust kus kenasti trackingu number ja kõik minu õiged nimed numbrid ja aadressid peal. Seal väga kena naisterahvas ütleb et selle numbriga pakk süsteemi järgi laupäeval tõesti väljastatud hoopis Viimsis ja inimesele kellel hoopis teine nimi. Siis lohutab mind et ega see muudmoodi võimalik pole kui et müüja on eksinud trackingu numbri saatmisel ja minu pakk võibolla hoopis ikka veel kusagil hiinamaal, et saatku ma tarnijale kiri ja käskigu õige number saata. Rahunenult lähen koju mõtlen et saadan siis meili aga loobusin mõtlesin et ootan veel nädalakese. Järgmisel päeval saan kõne Viimsi postkontorist et minu pakk nende käes ja lubavad edasi saata, ütlevad et pakk Viimsist minuni jõuab vast kahe kolme päevaga. Omniva auks peab mainima et vähemalt järgmisel hommikul oli pakk käes, nähtavalt muidugi lahti võetud ja uuesti teibitud. Peal selgelt minu nimi aadress ja kõik vajalik. Kuidas see suudeti Viimsis suvalisele inimesele üle anda, kes õnneks ilmselt tagastas paki kui aru sai et see tema oma pole on minujaoks müstika.
Vasta

Õhtust!
Talupoja seiklused Viljandi linnas..... Big Grin 
Kõik hakkas muidugi pihta mõned päevad varem ehk postitus 1831

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=36806&page=92

Ksf. otsustas need auturattad mulle Cargobussiga  Viljandisse saata. Tuli sõnum ja võtsin kätte ja läksin siis järgi. Parkisin auto Bussijaama parklasse ja seadsin sammud Viljandi Cargobussi esindusse,et öelda tere toredatele prouadele. Küsiti kus mu auto on jne. Kästi sõita ümber maja kaarega ehk siis platsilt Tallinna tänavale ja sealt Circle K tankla vastast kohe paremale. Kuna olin juba Bussijaama platsil siis minu lolli loogika kohaselt tahtsin sõita nende juurde hoopis kohe nina alt telliskivi märgi alt läbi kõige otsemat teed pidi.. Selle märgi alla on V:A valdaja loal.... ja ka tagantpoolt tulles on samasugune märk ette pandud. Sai veel prouale öeldud,et ma võin ju ka siit sõita. Mulle öeldi,et mul tuleks siis load ära võtta....  Ma jõudsin veel öelda,et siis tuleks kõigil load ära juba võtta. Big Grin  Ma ikka natuke liiklusest tean ka ja ei hakanud prouaga vaidlema kohapeal.Tegin siis kaasa kohustusliku osa ja sain oma kauba maja tagant kätte.
Kuna mul natuke kihvatas siis helistasin uuesti Cargosse ja küsisin,et kes on selle Bussijaama valdaja. Sain ühe telefoninumbri Centrumist ja vastu võttis jälle üks tore inimene. Küsisin siis,et kas ma tohin sinna Cargobussi ukse taha sõita nii eest-kui ka tagantpoolt maja(Tean ise,et võin sõita,kuna suuline luba antud(Cargobuss tegelt ei saa luba anda kuna on hoopis rentnik) ja kuidas ja millega ja kust august see on minu teha,sest rooli hoian ju ise). Jah,lubatakse küll. Seletasin siis prouale ära,et vaadake,lasete oma majas tegutseda asutusel kes tegeleb pakkide saatmise ja vastuvõtmisega. Aga mina aus inimene pean mööda nukataguseid hiilima. On küll rikas firma aga ei ole oma äri tehes ikka veel jõudnud kõiki asju läbi mõelda. Mina kui klient pean saama oma pakid nii kätte,et keegi mulle selle eest trahvi ei tee ega lube ära ei võta. Juba ainuüksi sõnumi saades telefonile peaks mul olema õigus oma kaubale järgi minna või sõita. Siiamaani näitasin kassas oma nägu ja küsisin ka luba.... Enamustel kordadel on mulle saadetud pakid olnud sellised,et jõuab seljas ära tassida aga mõni kord on kaup selline,et vaja on ligemale autoga saada. Soovitasin lisatahvlid märkide alla paigaldada. Lubati päevakorda võtta ja arutada asja. Igaljuhul üsna õpetlik lugu. No ikka juhtub. Loodan,et asi lahendatakse. Load jäid siis seekord alles. Mulle oli üllatuseks see,et Viljandis võtavad kenad Cargobussi prouad juba autolube käest. Politsei ilmselt ei saa enam hakkama üksi... Big Grin

ps. Ei vihka vaid pean Cargobussi üheks asjalikumaks teenuseks. Smile
T.
Vasta

Meie kandis on üks tee, mille lõpuosas on mõned eramud. Vist on eratee.
Tee alguses on läbisõitu keelav märk. Ilma igasuguste lisatahvliteta.
Mis tähendab, et ka märgitaguste majade elanikud rikuvad enda paigaldatud märgi alt läbi sõites liiklusseadust.
Sinna võiks paigaldada statsionaarse patrulli ja rahavoog oleks garanteeritud.
Mina määraks iga korra eest teise laksaka veel: lolluse eest.
Vasta

(30-11-2018, 20:23 PM)tcumen Kirjutas:  Meie kandis on üks tee, mille lõpuosas on mõned eramud. Vist on eratee.
Tee alguses on läbisõitu keelav märk. Ilma igasuguste lisatahvliteta.
Mis tähendab, et ka märgitaguste majade elanikud rikuvad enda paigaldatud märgi alt läbi sõites liiklusseadust.
Sinna võiks paigaldada statsionaarse patrulli ja rahavoog oleks garanteeritud.
Mina määraks iga korra eest teise laksaka veel: lolluse eest.

Ma tekitaks riigi sisese operatiivse kättemaksuarmee, kellel oleks õigus lolle kohapeal maha lasta kui nad mulle närvidele käivad. Õhtuti käiks laipade vahel end hõõrumas ja puhtast mõnust niuksumas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-11-2018, 18:48 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  (Tean ise,et võin sõita,kuna suuline luba antud(Cargobuss tegelt ei saa luba anda kuna on hoopis rentnik)

Täpsustaks niipalju, et rentnik ongi ju otsene valdaja. Ehk siis just Cargobuss saabki selle loa anda.

§ 33. Valdaja
 (1) Valdaja on isik, kelle tegeliku võimu all asi on.
 (2) Isik, kes valdab asja rendi-, üüri-, hoiu-, pandi- või muu selletaolise suhte alusel, mis annab talle õiguse teise isiku asja ajutiselt vallata, on otsene, teine isik aga kaudne valdaja.
Vasta

Mikistani postikanad on ka uue leveli saavutanud. Põhja Carolinast pandi pakike teele 14.11 Miamisse laekus 17.11 siis oli tükk tühja maad ja 30.11 oli juba nagu nalja New York-i JFK lennujaamas kohal Big Grin Nüüd väidetavalt lendleb siiapoole, eks arvestades Omniva kolimist saab ehk järgmiseks sügiseks kättegi asjad vms.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(01-12-2018, 01:32 AM)zazik Kirjutas:  Täpsustaks niipalju, et rentnik ongi ju otsene valdaja. Ehk siis just Cargobuss saabki selle loa anda.

§ 33. Valdaja
 (1) Valdaja on isik, kelle tegeliku võimu all asi on.
 (2) Isik, kes valdab asja rendi-, üüri-, hoiu-, pandi- või muu selletaolise suhte alusel, mis annab talle õiguse teise isiku asja ajutiselt vallata, on otsene, teine isik aga kaudne valdaja.
Selge. Algselt arvasin,et kuna seal rentnikke terve hulk siis rohkem õigusi hoone omanikul.
Tänan.
Vasta

   

Soovi korral võite teenuseosutaja nime mõttes vahetada.

Parimat  h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Siin ka päris huvitav lugu mis näitab et madalamad ametnikud on need kõige suuremad ülemused siin ilmas

Nimelt saatsin Jaapanisse tuttavale ühe suure kobaka - pakk 30 kg 

Võeti selle eest sadakond evri- no mis siis ikka

Saadetud ja ilmselt ka kohe lennuki peale veetud ...

Järgmine päev lähen teist samasugust pakki vedama ja näe imet - minu pakk seisab ilusti postkontori nurgas ja pole meetritki liikunud

Küsin siis et miks ei liigu, postitöötajad selle peale et näe kuller ( mingi roosa jope , valeripsmete ning värvitud kunstküüntega tibi ) keeldus seda peale võtmast 

Põhjendusi olevat olnud mitmeid, ilmselt murdunuks kallid võltsküüned paki tassimise ära või oleks muudki sellist halba juhtunud 

Tibi töötab aga mingis postile teenust pakkuvas endise militsionääri Neido sugulase firmas http://odien.ee/kontakt/

ja pakuvad postile transporditeenuseid 

Igaljuhul tibi oma tööülesandeid ei täitnud ning pakk jäeti vedelema 

Oli talle pakutud abi ja käru aga tööd ei tahtnud teha 

Õnneks järgmine päev oli mõistlik kuller kes ikka selle paki peale võttis ja kuhugi ära viis

Niiet kui postipakki saadate tuleb arvestada ka hea õnnega - ju siis tol päeval lihtsalt õnne polnud 

Ka postitöötajad olid selle teguviisi kohapealt väga nõutud aga kullertibi olevat kehtestanud seal igasugu oma reegleid et mida ta teeb ja mida ei tee ja nad tast jagu polevat saanud

Ühesõnaga täielik bardakk ...
Vasta

linnalähedane postipunkt
tööinimesele avatud 2x nädalas s.t. esmaspäev ja neljapäev on kauem avatud ...18.30
teistel päevadel on ma ei teagi kellele aga see selleks

eile läksin õhtul 18.15 ukse taha ja olin järjekorras 10-s
kui paki kätte sain oli minu taga veel 8 inimest. sulgemiseni oli jäänud loetud minutid.

teenindaja jooksis nagu orav lao ja leti vahet

ja nii juba aastaid - muudatusi null
Vasta

Vaatasin ükspäev, et stokkeri juurde oli lohistatud sinine kast, kapikestega. Et siis 24/7 avatud. Tundub väga mõistlik  mõte poe poolt, kust ma küll korra aastas läbi käin ja seega see mind eriti ei puuduta. Aga kuna algatus pole paha, siis võiksid näiteks autovaruosade müügikohad  sellise lahenduse omale ka üle võtta, et tuleb tellitud jupp, pistad ta kasti ja inimene saab selle igal ajal kätte. Vabanevat tööjõudu, kes päevad läbi arvuti taga peavad kügelema, võiks seega palju otstarbekamalt kasutada.

Raputan endale nüüd tuhka pähe ja siis tänud teile, kes mul silmad avasid. On aeg vist puu otsast alla tulla ja karvad maha ajada. Vabandan ka omniva ees oma mõttetu jahumise pärast.
Vasta

(14-12-2018, 12:48 PM)alfredo Kirjutas:  ...
Kui ma näiteks hiina poiste käest neid igasugu mõttetuid jublakaid tellin, siis ei saa seal pakiautomaadi võimalust valida. ...
saab ju, neil kodulehel seletet, ma kogu aeg sedapidi toimetan, mul võimalik postkontorist vaid neljapäeval k 18 kätte saada, muidu k 12.
Vasta

(14-12-2018, 13:12 PM)honkomees Kirjutas:  
(14-12-2018, 12:48 PM)alfredo Kirjutas:  ...
Kui ma näiteks hiina poiste käest neid igasugu mõttetuid jublakaid tellin, siis ei saa seal pakiautomaadi võimalust valida. ...
saab ju, neil kodulehel seletet, ma kogu aeg sedapidi toimetan, mul võimalik postkontorist vaid neljapäeval k 18 kätte saada, muidu k 12.

Sama siin. Muutsin ammu juba pakisaamise kohaks automaadi. Kõik pakid potsatavad automaati ja palju kiiremini kui enne oli kontorist kätte saamine.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(14-12-2018, 14:11 PM)viplala Kirjutas:  Sama siin. Muutsin ammu juba pakisaamise kohaks automaadi. Kõik pakid potsatavad automaati ja palju kiiremini kui enne oli kontorist kätte saamine.
Sama siin. Toimib nii Jebai kui Aliexpressiga. Ilmselt ka teistega. Peab lihtsalt enda aadressi asemel panema vastava pakiautomaadi oma, mis on leitav Omniva kodulehelt. Juurde selgitus a la "XXX Selveri pakiautomaat". Puhtas maakeeles. Mõni ostukeskkond lubab kliendi ja pakisaaja aadressi erinevaks märkida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(09-12-2018, 00:04 AM)kalleb Kirjutas:  Siin ka päris huvitav lugu mis näitab et madalamad ametnikud on need kõige suuremad ülemused siin ilmas

Nimelt saatsin Jaapanisse tuttavale ühe suure kobaka - pakk 30 kg 

Võeti selle eest sadakond evri- no mis siis ikka

Saadetud ja ilmselt ka kohe lennuki peale veetud ...

Järgmine päev lähen teist samasugust pakki vedama ja näe imet - minu pakk seisab ilusti postkontori nurgas ja pole meetritki liikunud

Küsin siis et miks ei liigu, postitöötajad selle peale et näe kuller ( mingi roosa jope , valeripsmete ning värvitud kunstküüntega tibi ) keeldus seda peale võtmast 

Põhjendusi olevat olnud mitmeid, ilmselt murdunuks kallid võltsküüned paki tassimise ära või oleks muudki sellist halba juhtunud 

Tibi töötab aga mingis postile teenust pakkuvas endise militsionääri Neido sugulase firmas http://odien.ee/kontakt/

ja pakuvad postile transporditeenuseid 

Igaljuhul tibi oma tööülesandeid ei täitnud ning pakk jäeti vedelema 

Oli talle pakutud abi ja käru aga tööd ei tahtnud teha 

Õnneks järgmine päev oli mõistlik kuller kes ikka selle paki peale võttis ja kuhugi ära viis

Niiet kui postipakki saadate tuleb arvestada ka hea õnnega - ju siis tol päeval lihtsalt õnne polnud 

Ka postitöötajad olid selle teguviisi kohapealt väga nõutud aga kullertibi olevat kehtestanud seal igasugu oma reegleid et mida ta teeb ja mida ei tee ja nad tast jagu polevat saanud

Ühesõnaga täielik bardakk ...

Selle odieni kodulehelt jäi silma hüüdlause:
Kui Odien Transport sinu ootusi ei täida, siis ei tee seda keegi
Vasta

Nüüd on ka alfredol see kraami Ali-st otse pakimaati meelitamine selge. Polnudki eriti valus, kui aus olla : )

Ja lisaks sain just täna ühe Ali-st tellitud asja samamoodi juba pakikast kätte, kuigi tellimus oli veel koduse aadressi järgi sisse antud. Mis on ju lõppkokkuvõttes positiivne asjaolu. Suht kiirelt tuli veel ära - müüja saksa laomajandist siia seitsme päevaga, kui nädalavahe sisse arvestada. DHL ja Itella said selle asja kuidagi omavahel niimoodi klappima, et suunati ilma suurema kärata pakike kohe õigesse kasti. Ilmselt selgitas keegi hea inimene välja mulle lähima pakika ja sinna ta saadetigi. Suht normaalne asjaajamine.
Vasta

Minu Gearbesti paki andis DHL viimati üle DPD-le, millel ka omad pakimaadid olemas. Pidin teise linna otsa järgi minema, aga pigem kannatan selle ära kui jään Omniivää järele nädalateks ootama. Praegugi on Omniva lubadusest "kõhud täis ja jõuluks kätte" hoolimata mitu novembris tellitud pakki kusagil kinni. Üks oli tähitud, see istus väljamaa info põhjal 5 päeva kilulinnas, enne kui Omniivää tunnistas ka lõpuks paki Eestis olevaks. Teist sama palju kulus paki Pärnusse jõudmiseks. DHL-i ja DPD kaudu tuli pakk alates tellimisest seitsme päevaga Pärnu ära.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kui teil mitu nädalat pakk kadunud, siis ega te siin enne jõule seda kätte ei saa, ei aita ka infotelefonil karjumine  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne